Reklama

středa 21. ledna 2015

Kyjevským školákům zrušili bezplatné stravování

21. 1. 2015, zdroj: zde


A to se podívejme! To jsme ani nevěděli, že měli ukrajinští školáci bezplatné stravování. Tak už nemají. A jsou zase blíž Evropě. A zvětšování armády také něco stojí...

Od 19. ledna žáci 1. až 4. tříd ve školách v Kyjevě nebudou mít zdarma obědy. To ohlásila místopředsedkyně Kyjevské státní městské správy Anna Starostenková.
"Měli jsme jídlo zdarma pro všechny, bez výjimky, pro žáky 1. - 4. tříd. Dříve byla tato položka financována ze státního rozpočtu, dostávali jsme dotaci, ale už nám tyto prostředky nedají. Teď místní orgány mohou rozhodnout, zda pokračovat s touto pomocí nebo ne, záleží na tom, zda budou mít prostředky. Bohužel, nemáme takové prostředky" - vysvětlila...Zdarma oběd zůstane pouze pro vybrané skupiny studentů - pro sirotky a děti bez rodičovské péče, děti z rodin s nízkými příjmy a děti se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří navštěvují speciální třídy středních škol.
Dříve již bylo oznámeno, že od nového školního roku budou muset na Ukrajině všechny učebnice koupit dětem rodiče.

překlad: Ď

10 komentářů :

 1. Zase jeden úspěšně zdolaný státní monopol.

  OdpovědětSmazat
 2. a teraz vsetci: " kto neskace ......" - blahozelam ukrajincom k uspesnemu vykroceniu na cestu demokracie. prve nech si to odnesu deti, ako na ukrajine, tak na donbase. len s tym rozdielom, ze na donbase deti zomieraju. zmrdi fasisticki.

  OdpovědětSmazat
 3. Začínám Ukrajinu podezřívat, že má ještě zdarma vysokoškolské vzdělání, a také levné, nebo nedejbože!!! zdarma, lístky na autobus, jako v tom prašivém komunistickém Talinnu. Tenhle estonský vřed komunismu bychom měli vypálit do základu, bratři kapitalisti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vysokoškolské vzdělání sice zdarma není, ale vyjde velice levně. Titul se prodával asi za dva tisíce dolarů, aniž by jste musel vůbec do školy vkročit. Současné ceny neznám. To je taky důvod proč u nás na stavbách dělá tolik doktorů a inženýrů z Ukrajiny. Četl jsem o tom článek, který napsal Čech tam žijící, necucám si to z prstu, tam bylo vysvětleno že litovat takové je velice pošetilé, zhruba polovina titulů na Ukrajině je jednoduše zakoupená.

   Smazat
  2. Mám podobné zprávy, mohu to potvrdit.

   Smazat
 4. Mohu potvrdit, že ještě loni, kdy jsem byl na Ukrajině, stál lístek na vlak 1500 km našich asi 750 Kč a lístek na městský autobus (z konečné na konečnou) 2 - 3 hřivny, což bylo asi 3-5 Kč. Mám zprávy ze západní Ukrajiny, že platy šly dolů nebo někteří šli rovnou na frontu.
  Na Krymu po připojení k Rusku šly platy a důchody asi 3x nahoru, ale ceny taky narostly cca 3x, takže se dostaly na Ruskou úroveň (srovnatelnou s naší).
  Pavel Kalenda

  OdpovědětSmazat
 5. Co tak vyhlásit nějakou smysluplnou sbírku? Když naše děti v základních školách nemají na jídlo, tak přece není důvod abychom nepomohli jiným. Dětem, zejména tmavší pleti u nás přece také pomáhají lidé a organizace ze zahranicí ( např. Indové ). BERTE to jako nepodařený vtip. A to si i přesto tady žijí jako prasata v žitě.

  OdpovědětSmazat
 6. Na Ukrajině si podřezávají větev čím dál rychleji. I toto opatření ve stravování dětí bude mít dalekosáhlé důsledky. Během měsíce se může situace na Ukrajině otočit a bude klid.Lídé jsou sice ovce,ale vše má své meze.Když se probudíte z propagandistického snu, tak to je vždy horší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však oni se probudí, až jim "pomůže" MMF a předloží účet. Až zjistí že mají pr..le holejší než za Janukovyče. Otázka je, kdy konečně přijde princův polibek, procitnou a zjistí, že jim vládnou mafiáni a ještě větší korupčníci a lichváři než předtím.

   Smazat
 7. Potřebují patrony musí se šetřit i na dětech důležitejší je zabíjení.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.