Reklama

čtvrtek 29. ledna 2015

Lídr Islámského státu v Pákistánu přiznal, že dostával finance z USA


29. 1. 2015  WertyzReport
Podle pákistánského deníku The Express Tribune údajný velitel Islámského státu v Pákistánu Yousaf al Salafi vyšetřovatelům přiznal, že dostával peníze od Spojených států.
Pákistánské pořádkové síly 22. ledna oznámily, že během razie v Lahore zadržely Salafiho s dalšími společníky. Zdroje pákistánského deníku tvrdí, že Salafi byl zatčen už loni v prosinci a jeho zatčení bylo oznámeno až 22. ledna.

„Během vyšetřování Yousef al-Salafi odhalil, že dostával finance z Ameriky na provoz organizace v Pákistánu a na nábor mladých lidí do Sýrie.“ řekl zdroj blízký vyšetřování. Poloviční Pákistánec a poloviční Syřan také přiznal, že s pákistánským imámem rekrutoval lidi do Sýrie a za každou osobu dostal 600 dolarů.

Salafi přicestoval do Pákistánu před pěti měsíci z Turecka. Dřívější zprávy uváděly, že byl zadržen v Turecku a podařilo se mu utéct. Po svém návratu do Pákistánu údajně založil odnož Islámského státu v regionu.

Tvrzení teroristy byla předána americkému ministrovi zahraničí Johnu Kerrymu během jeho nedávné návštěvy Pákistánu a také hlavnímu generálovi Amerického Centrálního velitelství CENTCOM Lloydu Austinovi.3 komentáře :

 1. Pro koho je to překvapení, ať zvedne ruku.

  OdpovědětSmazat
 2. Nikdo.
  Pokračujem.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. Saša Wondra taky dostával peníze z US embassy a nikdo se nepozastavuje nad tím. Tak jde život .....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.