Reklama

čtvrtek 1. ledna 2015

Lustrace a zákon o původu majetku

Eric Best
1. 1. 2015 Final Word

Ve svém vánočním poselství v pátek vyhradil Miloš Zeman nejsilnější kritiku „neandrtálcům“, kteří proti němu pozvedli hlas 17. listopadu. K rozklíčování tohoto vzkazu nebylo zapotřebí žádné velké analýzy, ale Zemanova kritika Andreje Babiše už byla méně zřejmá.


Za prvé si Zeman dal záležet, aby zdůraznil, že při jmenování Sobotkovy vlády musel ignorovat dosavadní pravidla, jelikož Babiš neměl čisté lustrační osvědčení. Za druhé prohlásil, že zákon o prokázání původu příjmů a majetku by podle něj měl zasahovat co nejhlouběji do minulosti. To Babiše jako navrhovatele a vymahatele zákona staví do obrovského střetu zájmů, protože stále není jasné, kde vzal peníze na úplné převzetí Agrofertu v roce 2003.

Bez hluboké retroaktivity by původ Babišova majetku neznamenal takový problém. Možná to takhle Zeman vůbec nemyslel, ale pokud ano, mohlo by to naznačovat, že než Babišovi postoupí Hrad, hodlá rozpoutat opravdový boj.

2 komentáře :

  1. Pane Beste, v USA samotných by se Vám mohlo podařit rozeštvávat lidi mnohem účinněji. Stačí zapískat na rasistickou notu. Nebo pozvednout Váš hlas proti McCainovi, válečnému štváči. To Vám postačí k dostatku adrenalinu po celý zbytek života. Popřípadě byste mohl zkusit kandidovat bez proklamované podpory Izraeli. Byl byste za posledních mnoho let jediný, Neopakovatelný, prostě NEJLEPŠÍ!

    OdpovědětSmazat
  2. O smetí před českým prahem ano, a o mont blanku schovaného pod americkou rohožkou zas ani píp. To by se jeden píp.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.