Reklama

úterý 20. ledna 2015

Marný Zaorálkův útěk před lží (VUL)

Radim Valnečík
20. 1. 2015     zdroj
Ve včerejším pořadu Události komentáře na ČT 24 L. Zaorálek předvedl tragikomickou roli beznadějného útěku před lží, tedy před Velkou ukrajinskou lží (VUL). Vždycky si kladu otázku, kdo je větší darebák - ten, kdo ví, že slouží zlu a snaží se to sám pro sebe nějak omluvit, nebo ten, kdo slouží zlu a nedělá mu to žádný morální problém. L. Zaorálek je ten první případ. Směšně trapná role obhajoby sebe před sebou samotným má jednu výhodu. Když se mu dá slovo, vyžvaní toho víc, než by se dalo očekávat. Jedním z jeho problémů je, že sebe oklamat může, střízlivě uvažujícího člověka nikoli. I to je jeden z důvodů, proč stojí zato shlédnout včerejší Události zde

Je z nich patrné, že L. Zaorálek už má jediný zájem - aby to nějak skončila a přitom nepraskla celá Velká ukrajinská lež. Ale to už není možné. Proto jsme svědky i toho, že se po Rusko něco chce, ale ani ti, co na něj tlačí, vlastně neví, co konkrétně. A ani Rusko a ani kdyby chtělo není schopno uchránit současnou euroreprezentaci, která zkazila a zradila vše, co se zkazit a zradit dalo, před fiaskem odhalení skutečnosti. A není ji schopno uchránit ani to, že nyní potichu se zneužitím kauzy "Charlie" předává moc tajným službám.

On a patrně i někteří další euroreprezentanti by rádi řekli ukrajinské straně: Hoši, neblbněte! Už dost. To s tím autobusem nebyl dobrý nápad a dalo nám to velkou práci, aby se to nerozvířilo. A odstřelování doněcké dětské nemocnice z těžkých zbraní, to už je fakt přespříliš.

Ale nemůže to říci, ze tří důvodů:

1. Celý domeček Velké ukrajinské lži by se začal hroutit. Postupně, ale poměrně rychle by vyplynulo na povrch, jak velká svinstva se na Ukrajině napáchala, co vše věděla a kryla současná euroreprezentace, kolik krve má na rukou. To je první, ale ne nejdůležitější důvod.

2. Toho prvního důvodu si je celá euroreprezentace vědoma a nedokáže se s tím vyrovnat jinak než tím, že si vzájemně přísahá věrnost, tj. pokračování "tvrdého postupu", což ovšem ve skutečnosti není tvrdý postup ale slepota a hluchota, pokud jde o vnímání faktů a celé reality. Lidská úroveň současné reprezentace (tak, jak byla tato "elita" vybrána a dosazena) pak nikomu z nich neumožňuje "vybočit z řady". Ale ani to není ten nejvýznamnější důvod.

3. Nejvýznamnější důvod pokračování tragédie v antickém stylu je, že i ukrreprezentace se dostala do pasti vytloukání klínu klínem, ze které není úniku. Radikály zdola nejde zkrotit a ti si mlčení euroreprezentace vykládají jako přímou podporu pro své zločiny genocidního nacionalismu a manifestování příslušného historického odkazu. Domnívají se, že se to po nich chce. Podle nich nastala doba Velkého návratu a Ukrajina se proslaví tím, že bude na čele tohoto procesu. A tak se ukrpolitici předhánějí ve snaze se zavděčit. Pragmatičtější politikové typu Porošenka radikálům ustupují či přímo se jim podbízejí.

Tak se stalo, že děním v EU (které nelze nazvat jinak než hnědnutím) točí naprosto zprofanovaná ukrreprezentace (o které si nikdo, ani na Ukrajině, nedělá žádné iluze). Není divu, že je z toho špatně i L. Zaorálkovi, ale ze své roli již nedokáže a nemůže vyskočit. (A tak sám sebe uklidní tím, že v tom není sám, že v tom jsou i "skutečné osobnosti" typu Merkelové apod.)

V této situaci se skutečně může stát, že selhání euroreprezentace může uvolnit vývoj až směrem k válce srovnatelné s 2. světovou, ale okořeněné masívním nasazením jaderných zbraní. To dnes není vyloučeno. O to větší je lidské selhání těch, co tuto situaci připustili. Pravděpodobnější však je, že ani kauza "Charlie", ani nic jiného nepřekryje podstatu toho, co se odehrává a dojde k vystřízlivění. Velká ukrajinská lež se neudrží ani na Ukrajině. Již proto, že několik miliónů lidí nelze vyvraždit, a že poté, co se odehrálo, nemůže nikdo chtít, aby žili pod jednou střechou s těmi, co se je vyvraždit pokusili. A také Ukrajinci si brzy udělají představu o tom, jak vážně to s nimi EU myslela, když celou hru pod taktovkou USA rozehrála. Naděje, že se Rusko nechá vtáhnout do války přes velkou snahu současné ukrreprezentace také neprojde. Mj. zajímavé je sledovat, kdo současné dění, které se vymklo kontrole současné euroreprezentace, zneužívá k prosazení plánů na velký návrat.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/1996-marny-zaoralkuv-utek-pred-lzi-vul.html

31 komentářů :

 1. Zaorálek,a tím i celá slavná ČSSD,mají podporou ukrofašistického režimu podíl na vyvražďování civilistů na Donbasu.Z toho se hoši nevylžete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas a další důvod, proč Zadolárky a podobný odpad NEVOLIT !!!!

   Smazat
  2. To nejhorší - nanejvýš hanebné, ostentativní ignorování zřetelných fašistických symbolů a insignií, včetně vyzdvižení obrazu a odkazu fašistických vůdců a dalších souvisejících projevů fašismu na Ukrajině, včetně násilí. To, co se stalo na Ukrajině, ohrožuje pořádek světa, toto prohlášení Zaorálka sedí - ale nikoli na adresu Ruska - nýbrž na adresu všech ignorantů ukrajinského fašismu, včetně celé pokrytecké ČSSD, s jejím bezzásadovým: “ Nemáme stát na jedné ani na druhé straně“. Pikantní je, že Zaorálek,a tím i celá slavná ČSSD, nasírají především vlastní voliče a mnoho jich po vzoru ODS ztrácí a jiné nemají kde získat.

   Smazat
  3. Ani ČSSD nedokáže překročit svůj stín. Její dnešní postoj je srovnatelný s chováním socdem partají ve 30. letech. Ani tehdy jim nastupující fašismus nevadil.

   Smazat
  4. ZAORÁLEK SE PRÝ CHCE ZASTŘELIT

   odůvodnuje to tím,že aspon, vylepší statistiku ČR.Chce nejprve zdynamitovat vlastní stranu ČSSD a pak ,tím co dělá jako tajtrlík na ministerstvu ukazat všem, že vydá za TISÍC PITOMCŮ.Poté co se zastřelí,bude mít republika celostátně hned znatelné nižši procento pitomců na metr čtvereční.OVŠEM ,PROTOŽE LŽE TO ZAS NESPLNÍ.

   Smazat
 2. Mám dojem, že nekonečné ustupování před rokem v Kyjevě, aby se nikdo "nezkompromitoval", způsobilo tuto zrůdnou eskalaci. Nepomůže-li Rusko rusky mluvícímu obyvatelstvu na Ukrajině, dojde k nejhoršímu masakru a jejich zotročení. Sami nemají proti NATU žádnou šanci.

  OdpovědětSmazat
 3. Díky za tento pravdivý článek pane Valnečíku. Vedení ČSSD zradilo své voliče a vede svou stranu k politické sebevraždě.Pan Zaorálek, ten se ale opravdu povedl. Naprosto bezcharakterní, všeho schopný člověk. To ,jakým způsobem reaguje na řádění ukrajinských fašistů na Donbasu, jak překrucuje skutečnosti ,to je skutečně odporné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan prezident Zeman ho znal velice dobře, když ho nechtěl jmenovat ministrem. Za to, že tam to hovádko je může uražená ješitnost a blbost debila Sobotky.

   Smazat
 4. V případě zdaleka nejen Zaorálkově, se jedná se o lži vskutku nehorázné a také absurdní, daleko za hranicí možného chápání. Jako když vám dá někdo facku a vzápětí vás ujišťuje, že jste si onu facku vymyslel, protože on (autor té facky) může na svou čest kdykoli dosvědčit, že jste nikdy žádnou facku neobdržel, přičemž ještě navíc zdůrazní vaši naprostou nevěrohodnost.
  Tento přístup se stal běžnou praxí, setkáváme se s ním na každém kroku.

  OdpovědětSmazat
 5. Velmi dobrý článek. Mám dojem, že větší darebák je ten, kdo ví, že slouží zlu a snaží se to sám pro sebe nějak omluvit. Blábolivé protimluvy Zaorálka o zklidnění situace vyjednáváním a míru, protiřečící s jeho někdejšími militantními hlody o zpřísnění sankcí, kterými EU hodlá donutit Rusko, aby se polepšilo a plnilo co se mu nakáží evropští mírotvorci, pod vedením metodiků z USA. Nejlepší perla Zaorálka, jak oddělí sankce za Krym od sankcí za východní ukrajinu. Už to vidím jak Putinovi spadne kámen ze srdce a zajásá, že má konečně jasno -co a za co a v čem konkrétně se má ještě polepšit.
  L.P.

  OdpovědětSmazat
 6. Koho ste si to bratia Češi zvolili?Zaspatý minister financií,najhorší minister zahraničia,komediant na obrane,chameleonský predseda vlády. Pane Bože,kam to všetko speje?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, nicméně vás máme rádi kluci slovenský.

   Smazat
  2. Je vůbec ještě momžné že někdo věří ve svobodné demokratické volby v EU?

   Smazat
  3. Do riti bratko , a hodne hlboko...oni to majú s tou demokráciou velice chytro vymakané. Jediná zbraň proti tomu je volebná účast nula percent, ale to je štatistická iluzia. Takže i nadalej ... do rici.
   Slávek, Brno

   Smazat
  4. V tom máš bratko úplnou pravdu.

   Smazat
 7. Je vidět, že normální principy v ČSSD nefungují tím, že jsou jim ukradeny názory jejich voličů. Tad již vládne jedna strategie, vyžrat to korytu do konce a potom za ČSSD potopa. Kam až tato strana dospěla pod rukou jednoho slabocha Sobotky, který by se rád zavděčil Havlistům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČSSD začíná být vyřízená strana.
   Pikantní je, že se vyřídili úplně sami, jen s pomocí pokynů z USA ....

   Smazat
 8. Zaorálek je především obyčejný pitomec, který dnes neví co říkal včera a zítra nebude vědět co říká dnes.
  Klasický užvaněný socanský blbec, nemá u něj vůbec žádnou cenu spekulovat jak co myslí a proč tak mluví. Myslet, to je v případě jeho intelektuální "výbavy" naprosté scifi. Sice to slovo rád používá, sám ale nezná jeho význam, ani nemůže. Stejně jako je to u slepce on narození s barvami. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Záleží na tom, jaké přijdou pokyny od soudruhů z Fašingtónu....

   Smazat
 9. Autorova kritika je namístě, morálně přesvědčivá, ale nedotýká se bohužel podstatných otázek:

  -- Má pokus o svébytnou zahraniční politiku ČR (Petr Drulák?) vůbec nějakou šanci ?
  -- Je dnes ČR kolonie nebo protektorát (cf. Ilona Švihlíková, Petr Schnur a řada dalších) ?
  -- V čem podstatném se postavení republiky (samozřejmě kromě toho, že se rozpadla) změnilo od dob, kdy byla součástí sovětského bloku ?

  Doporučená četba:

  Petr Drulák - "Politika nezájmu" - "Metafory studené války" - "Hledání českých zájmů"
  Bohuš Chňoupek - "Memoáre in claris" (1998)
  (...a ovšem Edvard Beneš)

  A k Evropské unii:
  http://ceskapozice.lidovky.cz/spolecna-zahranicni-politika-eu-nekonecne-cekani-na-zazrak-paw-/tema.aspx?c=A121116_133914_pozice_83183

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. -- Má pokus o svébytnou zahraniční politiku ČR (Petr Drulák?) vůbec nějakou šanci ?
   -- Je dnes ČR kolonie nebo protektorát (cf. Ilona Švihlíková, Petr Schnur a řada dalších) ?
   -- V čem podstatném se postavení republiky (samozřejmě kromě toho, že se rozpadla) změnilo od dob, kdy byla součástí sovětského bloku ?
   Politika u nás je o získání voličů, potažmo koryt a korýtek. Pokus o svébytnou zahraniční politiku mohl by vyústit do sankcí, zhoršení ekonomiky a do ztráty voličů. Nejsme hrdým národem jako Rusové, kteří podpoří svého šerifa v boji proti fašounskému zlu i za cenu útrap. My na svého šerifa necháme beztrestně plivat a kálet ze všech stran a úhlů.
   ČR oficiálně není kolonie nebo protektorát, pouze politická reprezentace ČR, včele s věrolomnou, pokřivenou ČSSD, po té, co dokázala znetvořit historické skutečnosti, právní i morální souvislosti, mafiánským amorálním švindlem, nazvaným „církevní restituce“, tak tato politická reprezentace ČR, včele s věrolomnou, pokřivenou ČSSD se chová nemlich stejně, jakoby ČR kolonií nebo protektorátem skutečně byla.
   V čem podstatném se postavení republiky (samozřejmě kromě toho, že se rozpadla) změnilo od dob, kdy byla součástí sovětského bloku? Nevím jak postavení samotné republiky ale postavení jejích občanů se změnilo rapidně. Snad mi autor níže okopírovaného výčtu promine, že jsem opět použil (nejenom zde)jeho výčet, o co všechno občané byli svobodně připraveni.
   L.P.

   Smazat
  2. • Všichni měli práci.
   • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, vymahatelné a platily pro všechny.
   • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat.
   • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi.
   • Levné a všem dostupné úvěry.
   • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu).
   • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití.
   • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování.
   • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1,- Kč.
   • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené, seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes, kdy hodně lidí, a dokonce i dětí, umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi.
   • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dětí, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních.
   • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci.
   • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech.
   • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali.
   • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých.
   • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny.
   • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu, respekt a úctu, měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali.
   • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni, měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů.
   • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně, tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil.
   • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (-nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes.
   • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet, přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování, a tudíž nebylo úniku do anonymity.
   • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy…
   • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit.
   • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna.
   • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale je třeba si, že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách, velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledování soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné).

   Smazat
 10. Radime,
  kde to mám podepsat?
  Na obálce, nebo i na ZaMiNi?

  OdpovědětSmazat
 11. Goebelsovská ČT taky boduje - podle ČT presstitutů se z ostřelování dětské nemocnice navzájem obviňují separatisté a Kyjev.
  To jako že separatisté ostřelují klíčovou infrastruktury v oblastech, které ovládají???
  To goebelsovské ČT p*ase by zřejmě o vypálení varšavského ghetta prohlásilo, že se z toho navzájem obviňují Židé a německé pořádkové síly...


  Co se divit.... https://www.youtube.com/watch?v=_ZsBa4mVafY

  OdpovědětSmazat
 12. Radime,
  souhlas. Ovšem je zajímavé, že za přispění vrchního inkvizitora Borka, nepadla ani zmínka o prapříčině konfliktních situací po II. sv. v. ve světě, tedy především USA.
  prusao@email.cz

  OdpovědětSmazat
 13. Dofám, že Zadolárek i redaktoři ČT skončí poprávu před mezinárodním tribunálem v Haagu

  OdpovědětSmazat
 14. Ale co by řešili? Oni nechtějí řešit nic - oni chtějí rozpoutat třetí světovou válku.Každý pupkáč a nařvanec má někde venku "haciendu" k tomu jim posloužily národní zlodějny, a až to začne hodně páchnout, utečou. Tady je rozesrané úplně všechno -v ČR už nic "transformovat" nejde.Lumpové a podvodníci jsou nalezlí všude, a represe si s nima neví rady.Lepší je od všeho utéct - ne? Všechny tyhle eurokrysy se zdekujou a nás tady nechají napospas osudu - bez energií, bez plynu, bez žrádla, bez peněz, s kontaminovanou vodou nemůžeme vydržet dlouho. A s mezilidskou rozhádaností a rozpoutanou nenávistí. Někde se to rozpoutat muselo - šarvátky s islámem je zklamaly, protože nepřerostly v pořádný konflikt, který oni potřebují a vyvolávají. V první světové prý byl nedostatek potravin - občané jedli krysy a psy. Jen tak se dalo přežít. Čeká nás to zase s touhle lotrovskou smečkou,která uteče a občany postižených národů nechá pochcípat, hospodářství rozbít. Pak odněkud vylezou a všechno svedou elegantně na "nespokojenost lidových mas,které rozpoutaly válečný konflikt" .. tak to v duchu vidím - to bude pak někde napsané. Proto teď jen blbě a jalově žvaní o nějakých dohodách, ve skutečnosti je nechtějí. Jen žvaní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že třetí světová je jejich cíl.
   Koneckonců, na to půjde svést všechno - rozkradené penze, prožranou podstatu ekonomiky, kolabující a podinvestovanou infrastrukturu, banksterský švindl, nedostatek peněz na vzdělání, na zdravotní péči, vlastně na cokoli....

   Smazat
 15. Podle mě Zaorálek vůbec netuší, která v zahraničí bije, a kdyby se mu to někdy i podařilo tušit, skočí bez zaváhání tam, kde je většina, a bez ohledu na to, kde je spravedlnost, pustí se s tou většinou do nářezu těch slabších. Je to člověk bez morálního základu, prospěchář s jedinou kvalifikací pro svůj úřad. Totiž přesvědčení o tom, že on je pro něj ten pravý. Mimochodem, narazil jsem na trefný živočichopisný Zaorálkův portrét v knížce Braň se, nevzdávej to. Autora si bohužel nepamatuji. Ale ten portrét sedí.

  OdpovědětSmazat
 16. Zaorálek je stejný parchant jako Trautenberk.Možná ještě horší,protože před lety byl proti radaru a pod.Zřejmě mu soudruzi z USA embasy dali instrukce co bude konat.

  OdpovědětSmazat
 17. demokrad Barel20. ledna 2015 22:35

  pane Valenčíku

  děkuji, tuze dobře napsané!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.