Reklama

sobota 24. ledna 2015

Ministerstvo obrany DLR: bombardování Mariupolu je provokace ukrajinské armády

Natalia Seliverstovová
24. 1. 2015  Ukrajina.ru a Ruskaja Vesna
V sídle domobrany Doněcké lidové republiky oznámili, že palba na město Mariupol šla z oblasti obce Starý Krym, kde jsou rozložena vojska řízená Kyjevem. 
Ministerstvo obrany DLR uvedlo, že domobrana Novoruska neostřelovala rezidenčních čtvrti Mariupolu.

"Síly domobrany v oblasti Mariupolu nemají dělostřelecké systémy, které by mohly ostřelovat danou oblast. Z našich pozic na určené místo je příliš daleko (pro výzbroj domobrany)," - řekl zástupce velitele domobrany DLR.

Představitel ministerstva obrany DLR řekl, že palba šla z oblasti Starého Krymu, kde leží ukrajinské oddíly.
 

"Jde o dezinformace a lži. Oddíly domobrany vůbec nestřílely ve směru na Mariupol, zejména ne na obytné oblasti," - řekl.

Zástupce mluvčího parlamentu DLR Denis Pušilin označil obvinění milice z ostřelování Mariupolu ze strany Kyjeva za provokaci, jejímž cílem je rozšíření vojenského konfliktu na Donbase.

Vedoucí Ministerstva vnitra Ukrajiny v Doněcké oblasti Vjačeslav Abroskyn oznámil, že ostřelování Mariupolu si vyžádalo 20 zabitých.

Část Mariupolu zůstala bez elektřiny, v důsledku útoků byly zničeny tři rozvodny v Pavlopoli a v Sartaně. Vzhledem k poškození elektrického vedení jsou bez napětí východní části okresu.

Vedení DLR dále upozornilo, že ukrajinská média uvedla, že domobrana vstoupila do východních čtvrtí města, ale to neodpovídá pravdě a jde o dezinformace.

Na druhé straně domobrana hlásí úspěšný útok na severovýchod města a obsazení okrajových sídlišť města. To musel novinářům přiznat i velitel ukrajinského pluku 'Děpr-1' Jurij Bereza.

24 komentářů :

 1. Drž hubu fašíku a utři si rycharda, ať ti nudle nevyšlehne voko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nad těma fašistickejma zrůdama se nemá cenu ani pozastavovat a ničit si tak svoje duševní zdraví pane Dvořáku. Přeji vše nej a děkuji.

   Vymazat
 2. Mariupol založila v roce 1778 ruská carevna Kateřina II ..jinak střílely grady ze severozápadu mariopulu -z části krymskoje kde jsou umístěny jednotky ukrajinské armády...potvrila to obsce tak jako u volnovachy...záměrný utok ukrajinské armády...jinak Psaki má důkazy z družic,ale nechce je ukázat...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=D-le-mGXmuw
   Zde jsou záběry z netu...od jednoho řidiče...hádejte jaká je to ulice já kdysi v mariupolu byl...asi měsíc...? takže práce ukrajinců z kyjeva...

   Vymazat
  2. Prosím Anonyma 21.37 aby vysvětlil, jak to myslel. Odkud se podle vás střílelo?

   Vymazat
  3. Tak kdyby existovala mapa tak starý krym jsem našel na Google mapách.

   Vymazat
  4. je to tu
   https://www.google.sk/maps/dir/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B9+%D0%9A%D1%80%D0%B8%D0%BC,+%D0%94%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%B0+%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C,+%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B0/Mariupo%C4%BE,+Doneck%C3%A1,+Ukrajina/@47.1328929,37.5136346,12z/data=!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x40e6e1f1d454efcf:0x300ed6d69bf4546!2m2!1d37.486944!2d47.159722!1m5!1m1!1s0x40e6e6a7bee7582b:0xa5d118300a75b5ce!2m2!1d37.543367!2d47.097133

   Vymazat
 3. Mediální čepobití, které spustili kyjevští nacisté, a které nase stejnou nášivku jako propaganda o sestřelůení majského letadla, už samo o sobě ukazuje, čí dílo je to ostřelování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano je to znak na nově včera rovnou řekli že to udělali povstalci..
   Ale proč by vrazdili vlastní lid?

   Za to Kyjev vláda je tím známá.

   Vymazat
 4. prosim, vymazat, lebo coho je dost....

  OdpovědětVymazat
 5. 21:41
  "Pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) podle agentury AFP analýzou míst dopadu projektilů určili, že palba byla :vedena ze dvou lokalit kontrolovaných silami proruských separatistů."
  Nazdar, lháři.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My na rozdíl od korporátek a ČT nelžeme. Uveďte prosím zdroj vámi uvedené zprávy. My zdroje uvádíme vždy.

   Vymazat
  2. http://www.osce.org/ukraine-smm/136061

   Obluvíte teď za vaše nechutné lhaní, nebo si zase něco vymyslíte?

   Vymazat
  3. oprava:
   "Omluvíte se teď..."

   Vymazat
  4. Tak jsem se podíval. Zdá se že to ti analytici s ukrajinskými jmény vypozorovali z Turgeněvské ulice v Kijevě. nebo jim to dodala Ukrajinská armáda?

   Vymazat
  5. 22:12

   To jsou jen mluvčí OBSE. Jinou reakci než tu vaši jsem ale ani nečekal, když se vám to nehodí tak klidně zpochybníte a zapřete i vlastní děti.

   Vymazat
  6. Zpracováno podle zprávy OBSE:
   Přibližně v 9,15 MSK 24. ledna 2015 ve vládou kontrolovaném Mariupolu došlo k ostřelování z raketometného systému ze severovýchodního směru, těžká palba trvala 35 vteřin. K ostřelování došlo v ulici Olympipjské v Ordžonikidzevské čtvrti, 8,5 km od centra města, v místě přibližně 400 m vzdáleného od ukrajinského blokpostu. Rakety dopadly na tržiště, maloobchodní prodejny, domy a školy. Bylo napočítáno 19 raketových úderů, je ale jisté, že jich bylo víc. Nemocnice ve městě hlásí 20 mrtvých a 75 hospitalizovaných zraněných. Deset z nich je v kritickém stavu.

   Zvláštní pozorovatelská mise OBSE provedla analýzu kráteru a z ní vyplynulo, že dopady byly způsobeny raketami systému 'Grad' a 'Uragan'. Podle analýzy dopadů rakety 'Grad' přiletěly ze severovýchodního směru, z oblasti Okťabrskyj (19 km severo-východně od Olympijské ulice), a rakety 'Uragan' z východního směru, z oblasti Zajčenko (15 km východně od Olympijské ulice), z míst ovládaných silami Doněcké lidové republiky (DLR).

   V 13:02 a ve 13:21 MSK pozorovací mise znovu slyšet přilétat raketometné salvy trvající 8 sekund z východního směru. Ve vzdálenosti 300 metrů byů vidět kouř nad kontrolním bodem ukrajinských ozbrojených sil č. 14 (8,9 km severovýchodně od centra města Mariupol) a jen několik set metrů od místa, kde ostřelování zasáhli Olympijskou ulici. 

   Poznámka:
   Vzhledem k probíhající mediální válce o Ukrajinu musíme upozornit na svědectví JUDr. Mirloslava Polreicha o práci mise OBSE a manipulováním s fakty při sestavování zpráv. Takže ani zpráva OBSE z Mariupolu nemusí pravdivě zobrazovat skutečnost.
   zdroj zde: http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/Terorismus-III.html

   Vymazat
 6. To je neskutečné, jak, když se něco semele - sestřelení letadla, útok na město -, jsou povstalci první, kdo se tím chlubí, a první, kdo odpovědnost popírá, když vyjde najevo zabíjení civilistů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Letadlo sestřelila domobrana? To jsou mi novinky. Autobus odstřelila domobrana? Města východní Ukrajiny ostřeluje několik měsíců domobrana? Své vlastní lidi ostřeluje? Ale, ale, to už trochu přeháníte s tou svou stranickostí. A nebojte se, časem i pravda o ostřelování Mariupolu vyjde najevo.

   Vymazat
  2. Ano, sestřelením Boeingu se v prvních hodinách "domobrana" chlubila. Stejně jako dnes útokem na Mauripol.

   Vymazat
  3. No a sestřelila nebo ne?!

   Vymazat
  4. Divné je, že v médii jako je ČT a novinky apod. tak se už o tom boeingu nemluví... proč asi? Protože důkazy ukazujou naopačnou stranu než na proruské separatisty. Jak jinak logicky vysvětlit tu štvavou kampaň bez důkladného vyšetření a nakonec se z Buku staly rakety ze stíhaček Suchoj.

   Vymazat
  5. hrabě Kocharowski25. ledna 2015 12:13

   Přece byste neočekával, že kyjevští fašističtí vrazi přiznají, že likvidují podlidi? Tak naivní snad nejste? Čekal byste od těch, kteří mají na svědomí vraždění v Oděse, že se poctivě přiznají? Čekal byste od těch, co rozhodují o tom, zda uzavřít pro leteckou dopravu v oblastech, kde je regulérní válka, nějakou odpovědnost, že tam pustili civilní letadlo?
   Opravdu byste čekal odpovědný přístup od těch, kteří nazývají jiné lidi podlidmi a netají se úmyslem je vyhubit?
   Tak v takovém případě je mi vás moc líto, není vám pomoci.

   Vymazat
 7. Ukrajinské ozbrojené síly dle obsce...

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.