Reklama

čtvrtek 22. ledna 2015

Myslíte si, že se Ladislav Jakl posmívá? Přečtěte si jeho komentář a udělejte si názor sami

Ladislav Jakl 
22. 1. 2015  ePortál

V roce 2014 zahynulo na Ukrajině asi 5 000 lidí velmi podobnou brutální smrtí. Někteří mluvili ukrajinsky, někteří rusky. Někteří byli mladí, někteří staří. Někteří z měst, jiní z venkova, někteří bohatí, jiní chudí. Zahynulo i mnoho dětí, někdy i celé rodiny nebo jejich velké části. Mnoho z nich umíralo dlouho a velmi bolestivě.

Každý z nich byl neopakovatelnou individualitou, každý měl svůj jedinečný osud. A každému se chtělo žít. Nikdo z nich nebyl jen číslem ve statistice, každý měl své city a pocity, plány, touhy a trápení. Pět tisíc velkých lidských tragédií.

A nejstrašnější je to, že se o nich vůbec nemluví, nepíše, v televizi o nich nevysílají, svět o nich neví a nezajímá se o ně. Nikdo o nich nepořádá konference a summity, nikdo neřeší, jak ta hrozná čísla zmírnit. A to není vše. Zhruba stejný počet lidí zahynul na Ukrajině podobným způsobem i v roce 2013, 2012 a všechna předcházející léta. Při automobilových nehodách na ukrajinských silnicích.

Ano, na Ukrajině se denně zabije v autě kolem patnácti lidí. Víc než pět tisíc každý rok. Slyšíme o nich něco? Navrhuje světové společenství nějaká rázná opatření? Nikde nic. Připravuje někdo embargo na vývoz aut na Ukrajinu? Chystají se modré přilby zaujmout pozice na ukrajinských silnicích s cílem udělat tam pořádek? Nic takového.

A nejen to. Ukrajina v tom není sama. Podobně krutým způsobem zemře po celém světě při dopravních nehodách víc než milion lidí každý rok, přesněji asi 1.2 milionu. Do zpravodajství se dostane jen nejkřiklavější případ, když třeba spadne do rokle obsazený autobus. Ale ten milion po světě žádnou velkou společenskou agendou není. Nuda.

Myslíte si, že se posmívám? Třeba mrtvým v Donbasu či při jiných konfliktech? Vůbec ne. Každý zbytečně a krutě zmarněný lidský život si zasluhuje lítost a účast. Každý. Ne jen takový, který lze mediálně či politicky zužitkovat. A hlavně: je třeba všechny tyto zlé věci vidět ve skutečných proporcích. Ne v takových, které se někomu hodí.

Někteří mrtví stojí málem za hrozbu atomové války a za uvržení miliard obyvatel planety do válečného napětí. Jiní mrtví nestojí za zmínku. A jiní zase stojí za záminku. Některé boje, války, hladomory a přírodní neštěstí jsou sexy, jiné nudí. Některé katastrofy mají asi skvělé PR agentury, po jiných pes neštěkne. To nám ale nesmí bránit v tom, aby každý z nás hledal správnou míru věcí a snažil se vidět svět i jeho bolesti v reálných proporcích. Ne v těch, které jsou nám denně servírovány.

16 komentářů :

 1. Jakl je pokryteckej žvanil, kterýmu jsou osudy lidí upřímně uprdele. To mi můžete věřit... Když ten kokot seděl na Hradě a v Řecku na náměstí Syntagma policie plynovala tisíce studentů a hnala je obušky a slzným plynem do metra, tak Jakl jen točil mlýnek prsty. Kokot. A ještě navrch Řeky urážel. Špína a lidský odpad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za to ty nejsi kokot.Ty jsi brouk Pytlik.Vyjadrujes se zde ke vsemu a to vzdy nejmene 10 krat.Kdo ma ty tvoje cancy cist?.

   Vymazat
 2. Ukrajinec/po předcích/ Jakl se neposmívá on jen hledá ty správné proporce:-((((
  Co mi to jen připomíná ? Aha jeden Gruzínec pravil že 100 000 mrtvol je statistika, tragedie je smrt jednoho člověka.

  OdpovědětVymazat
 3. Ten by měl zalést a neukazovat se vůbec na veřejnosti!!! Nevystrkovat ten svuj pokryteckej prolhanej ksicht.

  OdpovědětVymazat
 4. Klaus a Jakl v roce 2011, největší buzeranti co tahle země nosila. Oba by měli zalézt a nevystrkovat ty svoje prašivý prolhaný pokrytecký buzerantský ksichty.

  OdpovědětVymazat
 5. A jak řekl pan Landovský, to ještě urážím slušný buzeranty.

  OdpovědětVymazat
 6. Tyhle dva ksichty, to je jak když přede mě pověsej červej hadr.

  OdpovědětVymazat
 7. Těch různých kreténů je víc... přátelé asi se rozloučím, a nebudu sem nějakou dobu chodit, protože nervy mám jen jedny. A tady ještě nedošlo k nápravě ... ani sebemenší omluvě.

  Podívejte se na to sami jak to tam vypadalo. Jaklovi jsem psal asi 4x přímo na Hrad přímo z Atén. Vyjebal se mnou jak s posledním hovnem, a od té doby je pro mě totéž a taky zústane.

  https://www.youtube.com/watch?v=aE3R1BQrYCw

  ... tady další prasečí ksicht
  www.tyden.cz/rubriky/domaci/zeman-poskozuje-obraz-ceska-v-usa-tvrdi-vondra_331032.html

  OdpovědětVymazat
 8. Nevidím nic špatného na tomto článku, který poukazuje na pokrytectví tzv. západní civilizace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prase cítí že se koryto otáčí o 180 stupňů tak se sere prdelí zase na tu správnou stranu. O tom je celý článek. O praseti jménem Jakl.

   Vymazat
  2. Proboha copak vás ten Jaklův cynismus přímo nefackuje ?
   Co takhle kdyby napsal "No bóže to je řečí okolo 5000 mrtvol na Ukrajině. Vv Číně umřelo za rok milion lidí a taky o tom nikdo nepíše"

   Vymazat
  3. Spíš tam podle fotky něco výživného poslal. Vzhledem k neutěšené sociální situaci typuji Toluen :-D

   Vymazat
  4. To máte vy dva debilové fakt jen tak malou představivost?

   Vymazat
 9. To je jistě pravda, ale nehoda je prostě nehoda, nikdo ji nezamýšlí a nechce. A dějí se všude, i u nás. Ne tak genocida civilního obyvatelstva. Každého zmařeného života je škoda, ale dávat to na roveň úmyslnému vyvražďování, to je opravdu velký cynismus.

  OdpovědětVymazat
 10. Pana Ondřej Dvořák měl nějaký záchvat? Neutekl snad z nějaké léčebny, protože takový duševní průjem se jen tak někde nevidí, to považuji za poruchu.
  Pane Dvořáku, nezapomínejte na léky, ty se opravdu musí brát pravidelně, tak jak předepsal pan doktor.

  OdpovědětVymazat
 11. Odchazim.Je tu predvorakovano.Jako vzdy.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.