AA

Reklama

bb

středa 7. ledna 2015

Na letišti Doněcka byli zneškodněni dva „seals“ z USA

Vladimír Baťkovič
7. 1. 2015  Novorossija

Na vlně tvrzení představitelů kyjevské chunty o účasti ruských speciálních sil při bojích o doněcké letiště je velmi pikantní informace o zneškodnění dvou příslušníků speciálních sil z USA u metropole Doněcka.
Podle informací z Novorosije byli v průběhu bojů na doněckém letišti zabiti dva lidé v uniformě ruských příslušníků speciálních sil. Při prověřování dokumentů bylo zjištěno, že první ze zabitých není nikdo jiný, než Michael Vorner – „seal“ původem z Wichita-Falls (stát Texas), přivelený do oddílu korporace „Haliburton“.

Druhý zabitý – jeho kolega Andrew Kostyszyn z Dentonu (stát Texas). Oběma americkým rozvědčíkům nepomohly u nich nalezené potvrzení totožnosti s osobním podpisem ministra obrany Ukrajiny generál-plukovníka Stěpana Poltoraka.

Pikantnost spočívá v tom, že americké specialisty na letišti zlikvidovali … ukrajinští vojáci. Tato skutečnost vyvolala paniku v ukrajinském velení. Oddíl, který zabil specialisty USA, byl okamžitě stažen z letiště do Kyjeva, kde se nyní nachází v sklepeních SBU.

Podle názoru odborníků, Kyjev se maximálně snaží zamaskovat historii likvidace lži-specialistů z Ruska jako důsledek společného boje.

Podle jedné z verzí, nejnovější pokus o „příměří a přerušení bojů“ je vyvolán zejména tím, aby byla evakuována těla Američanů a provedena výměna u Doněcku „provinilého“oddílu. Když byla nezbytná opatření učiněna, ukrajinská strana vyhlásila neúspěch uvedeného sjednaného příměří na letišti v Doněcku.

V každém případě je očividná skutečnost účasti amerických vojenských specialistů v bojích v Donbase. Používajíce ruské uniformy, výstroj a zbraně, žoldnéři imitují účast speciálních sil RF v bojích a tímto způsobem se snaží motivovat ukrajinské vojáky k aktivnějšímu boji proti „moskevským uchvatitelům“.

- - -

Podle materiálů uveřejněných v médiích zpracoval
Vladimír Baťkovič, Centrální informační služba Novorosiji, Novorus.info
přeložil P. Rejf, Nezávislá skupina Věrni zůstaneme

19 komentářů :

 1. Takže si to shrňme:

  1) Ti údajně zastřelení vojáci měli u sebe doklady, že jsou z USA. Hahaha
  2) Měli na sobě ruské uniformy
  3) Bojovali ale na straně separatistů, ale vlastně za Ukrajinu
  4) Zabili je omylem Ukrajinci

  Tomu už chybí jen dodat že to byli černoši jak se tu před nedávnem objevilo takové video a bude vymalováno :-D

  Pane Dvořáku, to nemáte aspoň zbyteček soudnosti než abyste sem dával tak na první pohled absurdní propagandu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měli u sebe doklady totožnosti podepsané ministrem Poltorakem, nikoliv americké dokumenty. Ledaže by Poltorak byl americkým státním úředníkem. Taky je možné, že vzhledem k rychlým změnám v nacistické kyjevské říši již obdrželi ("přechodné") ukrajinské občanství, podobně jako někteří cizokrajní ministři.

   Smazat
  2. To je neskutečný, co sem chodí za blbce! Tahle zpráva je asi čtrnáct dní stará. A dokonce i blbci masírovaní pouze americkou propagandou mohli zaznamenat, že Kyjev vyhlásil před čtrnácti dny na Doněckém letišti dočasné příměří. Bylo to právě kvůli tomu, aby mohl odvézt těla těch dvou američanů, což už se blbci ovšem nedozvěděli. S takovýmhle materiálem se korporátně-fašistické propagandě pracuje opravdu dobře!

   Smazat
  3. Když můžete věřit že v NY letadla co narazily do baráků a z nich vypadly pasy s fotkama unosců letadla....
   proč nemůžete věřit i vícevěrohodným věcem...????

   Smazat
  4. 11:46

   Pohádky z jakési Novorossie jsou mi úplně u prdele. I "nevíra" v ně je pro ně příliš ctnostné ocenění. Jsou vhodné leda tak ke špatné zábavě.

   Smazat
  5. 11.46 O novorosii nemusíte vědět nic, stačí si na chvíli poslechnout oficiální projevy ukrajinských politiků a poslanců a normálnímu člověku musí být jasné, o co jde..

   Smazat
  6. Vy zřejmě neumíte ani dobře číst, nejenže tam není uvedeno nic o tom, že by měli u sebe americké doklady, dokonce tam není ani nic o tom, že by bojovali na straně separatistů. Pohybovali se v prostoru bojů v uniformách ruské armády a imitovali ruskou okupaci. Bohužel ukrajinské vojáky zřejmě namotivovali až příliš.

   Smazat
  7. Aj s dokladmi :P admin sa tusim zabava a snazi sa zistit, kolko este citatelia znesu :P

   Smazat
 2. Pokud nedojde 15 ledna v Astaně k dohodě jak vyřešit problém s Ukrajinou , bude ještě hůř . Porošenko to názorně předvedl při svém novoročním projevu . Z toho vyplývá , že na 99 % k žádné dohodě nedojde . Putinovi nezbude nic jiného , než to vyřešit tak jak by to udělal Obama být na jeho místě . V tom případě jsme asi prožili poslední mírové Vánoce . Idioti s červenými kartami potom můžou jít za to poděkovat před US ambasádu .

  OdpovědětSmazat
 3. Zatím to nevypadá, že ukr. vláda se chce s někým domlouvat. To jsou jen takový tanečky. Chtějí je dobít zpět za každou cenu. Pokud jim bude pomoženo z vnějšku, může se to i podařit. Pak by mě zajímala reakce Ruska, jestli se konečně vloží do hry a přijde tamnímu obyvatelstvu na pomoc. Myslím, že o tyto oblasti Rusko nestojí, ale cílenou genocidu, která by potom nastala, snad proboha nedopustí. Riziko pro všechny, včetně nás, bude pak ale samozřejmě ohromné. Ale nebude se čemu divit. Vždyť opět stojíme na blbý straně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po přečtení tohoto článku myslím si lze uvědomit, jaká že je to "hra"!

   http://www.zvedavec.org/komentare/2015/01/6281-usa-nemohou-zacit-na-ukrajine-velkou-valku.htm

   Smazat
  2. Toto není hra, ale standardní válka o energetické zdroje a o krymskou nepotopitelnou "loď". Bez těchto položek je Ukrajina doslova a do písmene nezajímavou Ruinou. Něco jako dnešní zbytek Libye, kde se nenacházejí žádné ropné vrty.

   Smazat
 4. Ukr-vojáci jsou tak nespolehliví, že tam musejí posílat cizince. Ukr-vojáci by mohli využít šance k dezerci k domobraně.

  OdpovědětSmazat
 5. Divím se, že jim nechávají americké doklady. Asi to budou mimořádně zdařilé padělky z novoruské dílny :)))) - takto bych to v tísni okomentoval, coby propagandista v ČT.

  OdpovědětSmazat
 6. Toto byli pouze pěšáci, nadto jenom žoldnéři, po kterých ani pes neštěkne. Horší to bylo v létě, kdy separatisti těžce zranili amerického generála v činné službě. Divím se, že to více nevyužili k propagandě a že to rychle zapadlo.

  OdpovědětSmazat
 7. ha,ha,ha vynikajúca diskusia !!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. V novorusii vznikol konflikt aby si Rusi odniesli technológiu Z zbrojných továrni. Ostatné je len zo trvácnosť politiky. Teraz sa rozhoduje O vojne V Európe. ..

  OdpovědětSmazat
 9. Obecně tu mají překlady z ruštiny dost špatnou úroveň. Těmi "lachtany" to ještě dorážíte.
  Jen pro vaše info: název americké spec. jednotky "Seals" se nepřekládá (podobně jako třeba u ruského "Specnazu", což je vlastně doslova "zvlášturč", zvláštní určení) a když už, tak jsou to "tuleni"!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.