Reklama

středa 28. ledna 2015

Na Mariupol! Kdo ovládne Mariupol, ovládne cestu ke Krymu.

Pozorovatelka
28.1.2015  AEnews

Na Mariupol! Kdo ovládne Mariupol, ovládne cestu ke Krymu. Vůdce proruských separatistů ohlásil otevřenou obranu – kdo je v právu a proč jsou bombardováni civilisté? Zeman opět kritizován a v Praze protiputinovské demonstraceMariupol - přístav

Od Majdanu nemají prozápadní média na ukrajinské dění jiný názor, než že ukrajinský lid bojuje za demokracii a Putin a Rusko jsou zlo. Kdo to vidí jinak, je stejné zlo. Ale kdo dění sleduje, nemůže nevidět, že Ukrajina je jen použita pro hegemonské globální zájmy a čárou přes rozpočet se stal Krym. A všechno, co se na Ukrajině děje, je o tomto zájmu (a je mi líto Ukrajinců, že o tom nemají ani potuchy, jak to před pár dny popsal i Václav Klaus – Klaus bez předsudků o tom, jak se na Ukrajině podepisuje slábnoucí Západ )
Co všechno už jsme se za víc jak rok o zvěrstvech „proruských separatistů“ dozvěděli – ať už jde o útok na budovu odborů v Oděse, o sestřeleném letadle nad Donbasem, čerstvě o útoku na autobus v Doněcku. Ale stejná média nikde neuvádějí například to, že USA vynaložily na „svobodu“ Ukrajiny pět miliard dolarů, nepíší o placených demonstrantech atd. Čerstvě nás stejná média informují o bojích v Mariupolu, obzvláště pak o tom, kolik dalších civilistů zemřelo a jak se (právě i v těchto hodinách) v Mariupolu bojuje.

A vodou na mlýn západním médiím samozřejmě je prohlášení vůdce „proruských separatistů“ Zacharčenka o otevřeném „útoku“ na Mariupol. Já si ovšem jeho slova překládám jako obranu Mariupolu. Protože ubránit Mariupol znamená ubránit Krym, protože odsud je to na Krym jen nějakých 180 kilometrů:


Boje o toto strategické město (a přirovnala bych ho k syrskému Kobani na hranicích s Tureckem) visí ve vzduchu od podzimu – začíná bitva o Mariupol. A protože obrázek řekne více než slova, podívejme se, jak se k Mariupolu krůček po krůčku cíleně spěje (a všimněte si především polohy Doněcka a místa pádu malaysijského letadla a že se intenzivně bojuje o Krym, o tom informuje například Český rozhlas):


A pokud naše média překládají slova proruského separatistického vůdce Zacharčenka jako ohlášení útoku na Mariupol – zde, pak v rámci objektivity je vhodné si poslechnout jeho slova z před několika dnů, kdy bylo z moci Kyjeva vybojováno Doněcké letiště:

Po gradujících bojích se tvrdě ozval i Putin: „Vladimir Putin obvinil Kyjev, že vydává zločinné rozkazy k palbě na hustě osídlené čtvrti východoukrajinského Doněcku. Podle ruského prezidenta se do bojů zapojilo dělostřelectvo, raketové vojsko a letectvo, které bez rozlišení střílí po obydlených čtvrtích“, jak o tom i z videí informuje čt (zde).

Ale čím více prozápadní média světu podsouvají jedinou pravdu o „nebezpečí a rozpínavosti Ruska“, dokola přitom skloňujíc slovo „demokracie“, tím více aby jeden skutečnou pravdu a demokracii s lucernou hledal (a obhajoval!). Ukázkou prozápadní „pravdy a lásky“ totiž není jen manipulace míněním davů přes nejrůznější demonstrace – čerstvě dnešní (vyšlo 25. 1. 2015 - pozn. red. NR) pražská protiputinovská pod názvem „Zastavte Putina“, viz foto:


Ale další ukázkou je útok na každého, kdo má jiný a v rámci demokracie vlastní názor na Rusko (či Sýrii, Irák, Írán a celkové světové dění). Kromě útoků na nejrůznější alternativní média, která pro své vidění pravdy jsou nazývána kremlofilními a Ruskem placenými a komunistickými a nevím jakými (nejlépe asi mentálně slabšími), jsou to i osobnosti z čela naší země, proti kterým je útok veden. Jak jinak si vysvětlit, že čeští pravdoláskaři, tolik se ohánějícími lidskými právy a demokracií, se nemohli dočkat, až úřad opustí tzv. „proruský“ prezident Klaus (zastrašovaný třemi atentáty!) a po jeho odchodu dosud nestrávili vítězství demokraticky zvoleného prezidenta Zemana?

Červené karty proti Zemanovi budou samozřejmě používány při každé další příležitosti (tady stojí za pozornost čerstvá zpráva, že v Praze vznikne Centrum amerického školení: „Američané budou v Česku školit demokratické aktivisty“ ) a stejně tak bude každý nehodící se postoj prezidenta Zemana zesměšňován a kritizován, jako se stalo i pro jeho kritiku Jaceňuka. Zoufalství Západu a prozápadních vůdců Ukrajiny totiž zašlo tak daleko, že Jaceňuk označil vstup sovětských vojsk do Německa za 2. světové války za okupaci! Každý, komu jde o skutečnou pravdu, musí souhlasit s reakcí prezidenta a nikoliv jí kritizovat co by „obutí se do Jaceňuka“ , (zde). A pakliže demokracie „pravdy a lásky“ nemá problém kritizovat hlavu své země, pak už se vůbec nelze divit, že na dnešní protiputinovské demonstraci byl zadržen novinář z aktuálně.cz (zde).

Jak to shrnout? Touze po celosvětovém hegemonství stojí v cestě Rusko (pokolikáté opět to slovanské Rusko??). K udržení tohoto hegemonství, resp. k vytvoření unipolárního světa, je třeba ovládnout Blízký východ (strategické energetické zdroje), proto to na Blízkém východě vře (Izrael stále intenzivněji volá po útoku na Írán, vyvolává antiislámské nálady a 11. února o tom bude mít Netanjahu – přes nevůli Obamy a Bílého domu – v Kongresu řeč). A ze stejného důvodu to vře na Ukrajině, kde se právě přes Mariupol schyluje k rozhodující bitvě o Krym (a o Černé moře a strategické Turecko, ale to by bylo na další psaní). Na závěr cituji kousek článku o „ruské povaze“ :

„Nedávné události typu svržení vlády na Ukrajině, odtržení Krymu a jeho rozhodnutí připojit se k Ruské federaci, následná vojenská kampaň proti civilistům na východní Ukrajině, západní sankce proti Rusku, a v poslední době útok na rubl, vyvolaly v ruské společnosti určitý fázový posun, který je na Západě chápán velmi špatně, pokud vůbec. Toto nepochopení staví Evropu do výrazné nevýhody z hlediska schopnosti vyjednat konec krize. Zatímco před těmito událostmi měli Rusové sklon vnímat se jako „další evropská země“, nyní si vzpomněli, že jsou odlišnou civilizací s jinými civilizačními kořeny (spíš byzantskými než římskými), která se jednou či dvakrát za století stávala předmětem koordinované západní snahy ji zničit, ať už je řeč o Švédsku, Polsku, Francii, Německu nebo kombinaci uvedených. To specifickým způsobem podmínilo ruskou povahu, což – při špatném pochopení – může vést ke katastrofě pro Evropu i celý svět“. Celý text, který doporučuji, je (zde).

A v souladu s tímto textem na úplný závěr vkládám video z 24. ledna 2015, které ruskou povahu velmi aktuálně dokumentuje. A teď nemám na mysli značně emotivní video s názvem „Na Mariupol!“: ale především diskusní reakce pod ním, které najdete (zde). Mariupol – kdo útočí a kdo se brání? Hledejme pravdu.

– Pozorovatelka – 25.1.2015

7 komentářů :

 1. Ukrajinski vojaci hromadne opustaju svoje stanovistia kvoli kolosalnym stratam

  http://rusvesna.su/news/1422370034

  27.1. svojvolne opustanie stanovist ukrajinskymi vojakmi dosiahlo masove meritko.

  Podla informacii od prislusnika 15. batalionu 128. brigady su jeho prislusnici uplne demoralizovani. Vacsina opustila svoje pozicie okolo Nikisino a s technikou odisla do tyla.

  4:00 bez prislusneho prikazu odstupil 17. tankovy batalion, ktoreho straty dosiahli 50%.

  Velenie ATO prijalo rozhodnutie dohutit ich vratit sa spat na svoje pozicie a dalo povel k delostreleckemu uderu. Dosledkom toho batalion prisiel o dalsi tank.

  Pricinou masoveho zbehnutia ukrajinskych vojakov su kolosalne straty, ktore vojska chunty utrpeli za posledne dni. Straty len za 26.1. su: 170 mtrvych, 21 tankov, 14 BVP a OT, a 7 polnych kanonov

  Od 16. januara, kedy banderovci obnovili trestnu operaciu, celkove straty dosiahli: 100 tankov, 79 BVP a OT, 35 kusov delostrelectva. Padlo 1106 vojakov a 47 vojakov skončilo v zajati.

  OdpovědětSmazat
 2. http://www.hlavnespravy.sk/snowden-odtajnil-plany-spojenych-statov-prejst-od-elektonickej-k-realnej-vojne/525159

  OdpovědětSmazat
 3. http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinska-armada-sa-snazi-ustupit-z-debalcovskeho-kotla/525053

  OdpovědětSmazat
 4. https://www.youtube.com/watch?v=VXVIHBzHUNI&x-yt-cl=84838260&x-yt-ts=1422327029

  OdpovědětSmazat
 5. Pane prezidente Zemane jak dlouho budete trpět americké vměšování do vnitřních věcí státu / Orbán v maďarsku se s USákem nesral a dal mu varování a co VY ????

  OdpovědětSmazat
 6. Občania Novoruska držte sa, máte v " akože slobodnej Európe" mnoho podporovateľov. Vyžeňte tých fašistov z Kyjeva z Vášho územia a vytvorte si slobodný život podľa Vašich predstáv.

  OdpovědětSmazat
 7. Novoruští na Kyjev! bijte fašisty a jejich přisluhovače až do konce! potom nastane mír.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.