Reklama

úterý 27. ledna 2015

Náš člověk nikoliv v Havaně, ale v Mariupolu


27. 1. 2015         eRepublika

Ti "naši" z NATO jsou již Mariupolu. Ale jak se z videa zdá, moc se jim nedaří. A o publicitu nemají žádný zájem, na rozdíl od vítězných opolčenců.

Zatím se nebudeme podrobně vyjadřovat ke kotli v Děbalcevu, kde je asi uzavřeno kolem 8.000 vojáků a techniky. Kotel se asi uzavře zítra dobytím třetí, a tím i poslední frontové linie obrany ukropů ve vesnici Popasné. Pravděpodobným hrdinou bude velitel opolčenů Mozgovoj a jeho brigáda Přízrak a spolu s ním i ukrajinští kozáci a jejich atamani. Tím se "asi" naplní náš článek ze 23. 09. 2014, kdy jsme psali totéž (Kotel u Děbalceva je asi uzavřen). Jenže mezitím bylo něco jako příměří a při něm se počet zdejších vojáků a techniky asi o dva tisíce mužů zvětšil.

Prozatím se podívejte na úplně nejčerstvější mapu bojišť Novorussije z dneška kolem 18.00. Připomínáme, že zuří také skrytá válka diverzních skupin na obou stranách, které ničí infrastukturu protivníka.

Jak sami vidíte, video je velmi zdrženlivé v hodnocení výsledků ofenzívy, která běží kompletně na všech frontách, aby přibila ukropy na jedno místo i s jejich technikou. V Děbalcevu se už první jednotky ukrů začínají vzdávat i s technikou, nic jiného jim ani nezbývá. Situace je natolik vážná, že i světové a české korporátky volají s Porošenkem o příměří. Přitom jim ještě před týdnem vůbec nevadilo systematické bombardování celých opolčeneckých měst a vesnic, která ukropové ničili, a dokonce zcela zničili dovezenými zbraněmi z týlu. A hlavně to vůbec nevadilo oficiálním EU-pozorovatelům z OBSE, kteří se tím zcela znemožnili. Válka teď na obou stranách pokračuje zcela otevřeně, takže jich v podstatě není třeba. Ale třeba se konečně vyjádří k letu MH17, na který se pro změnu zcela zapomnělo. EU asi ví proč, a Nizozemci takticky mlčí. Přitom z USA dotáhli domů zásoby zlata v rekordním čase, ale to je jistě náhoda. Takže k věci. Cyborgové na letišti v Doněcku a fašisté z praporu Azov vykřikovali, že v zimě budou mít vojenskou parádu v Doněcku. Mají pravdu, stalo se, viz toto video.

A toto jsou ti opravdu štastní a vyvolení, protože vůbec žijí. Na video jejich kamarádů zasypaných jejich vlastními raketomety v novém terminálu letiště se raději nebudeme dívat. Třeba to pustí Česká televize v hlavním zpravodajství. Pořád se mluví o invazi ruské armády, která zatím existuje jen v západních médiích. Ta chytřejší z nich (tedy nikoliv česká) raději mluví jen o dodávkách zbraní. Tak se pojďme podívat, kdo a jak dodává zbraně na opolčeneckou frontu.

Jak sami vidíte, hlavním dodavatelem je sama ukrajinská armáda, nyní silně podporovaná z našich daní. A montér nahlas nadává na pitomce z řad ukropů, kteří zničili motory za milióny dolarů jen proto, že neznají základní obsluhu. Používáme schválně jako platidla dolar, protože válečná ekonomika Ukrajiny je financována z NATO. A poslední perlička se týká ukropů v uniformách, kteří kupodivu umí perfektně anglicky, a nyní musí kvapem prchat hlavně z dobývaného Mariupolu.

Tím se konečně dostáváme k nadpisu článku podle známé knihy Grahama Greena Náš člověk v Havaně. Ti "naši" z NATO jsou již Mariupolu. Ale jak se z videa zdá, moc se jim nedaří. A o publicitu nemají žádný zájem, na rozdíl od vítězných opolčenců. Není to až tak překvapivé. O žoldnéřích z firmy Blackwater jsme již několikrát psali, na videu nemusí být vojáci a poradci NATO. Na špinavou práci se vždy najímali žoldnéři, viz zvěrstva spáchaná firmou Blackwater v Iráku, hlavně ve Falúdži, kde také vznikl ISIL. Heslo "dirty wars" a stejnojmenný film mluví za vše.

20 komentářů :

 1. Dúfam, že fašisti z Kyjeva a ich podporovatelia z EÚ a USA sa už poučia a začnú rokovať o mieri. Ak nie tak potom tak či tak dostanú po papuli.Nikdy som si nemyslel, že by sa mohlo stať niečo také, že Európska únia bude podporovať fašistov na Ukrajine.Zlú zmenu do EÚ a NATO donieslo Poľsko, ktoré sa približuje ku fašistickým názorom Ukrajiny na doraz.

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubožáku, měl by sis trošku rozšířit obzory, jinak působíš velmi trapně.

   Smazat
  2. Obávám se chlapče, že s tím vyřizováním to už nestihneš. Nevyhrožuj a začni se bát o sebe.

   Smazat
  3. IQ tykve, nebo už jsi v práci? Horší než španělská inkvizice - "upalte je, země není kulatá!"

   Smazat
  4. To jako myslíte,že Češi měli rozstřílet Slováci,když se chtěli odtrhnout?

   Smazat
  5. Jaroslav Lučinský27. ledna 2015 9:11

   Nereagujte prosím Vás na tu imbecilní provokatérskou lůzu z 2:11.

   Smazat
 3. Diskuzním fašounům už se nedají věřit ani ty nadávky, jak jsou patetičtí. Jak se taková fašistická psychóza léčí? Je to na lék? Pane doktore Davide?

  OdpovědětSmazat
 4. Opakuje se to stále dokola . Jakmile Ukrové dostanou přes držku ,
  okamžitě volají po příměří a s nimi i všichni jejich chlebodárci v EU .
  Doufám , že už jim na to opolčenci neskočí a dotáhnou svůj boj až do vítězného konce . Strýček Sam bude mít jistě radost .

  OdpovědětSmazat
 5. Mohli by se vítězně zastavit až u Rýna.

  OdpovědětSmazat
 6. Bývalý Blackwater je dnes Academi, to za prové. Za druhé, hoši z Academi se obvykle neukazují uprostřed obydlených oblastí. Za třetí, rodilý Američan by použil jiný výraz, pokud není robot. Takto bych tipoval spíše jakési Evropany pochopitelně z členských zemí NATO, i když ani Academi nelze vyloučit. Jinak nejásat předčasně, ukropům zatím ještě nedošla obrněná a palebná technika, což je to, co dělá paseku mezi civilisty. Mimochodem, ukroabwehr zase něco odposlech - prý telefony a rádia dokládající, že mariupolskou tragédii má na svědomí - no kdo jiný, že?

  OdpovědětSmazat
 7. Ďakujem za zaújmavý článok jeho autorovi. Trochu by som podotkol, ze netreba sa unáhľovať a o Delbacevskom kotli ako o uzavretom, by som chcel radšej si precítať, až uzavretý s konečnou platnosťou bude. Je to dobrá zpráva aj bez unáhlených záverov. Jozef Novak.

  OdpovědětSmazat
 8. Nastal čas, aby domobrana ve velkém pochytala jednotku živých žoldáků a nechala každého z nich jednotlivě v médiích promluvit odkud jsou, od koho dostávají žold a kdo jim velí. Nějaké překladatele cizích jazyků snad seženou. Většinou vystačí s angličtinou, polštinou a litevštinou. Vlastně Litevci si vzpomenou a budou zpívat i rusky.

  OdpovědětSmazat
 9. Podle mně čas hraje proti republikám. S tím jak bude konflikt trvat budou docházet- a řeknu to hnusně lidské zdroje. Začne sílit unavenost konfliktem a touha zase žít normálně.Je to celé neuvěřitelné a strašné. Neumím si to tady u nás vůbec představit.Nic- venku nasněžilo jdu ven.

  OdpovědětSmazat
 10. Aby mohla DLR a LLR úspěšně pokračovat v ofenzívě potřebují nutně a co nejdříve dodávky moderní bojové techniky z Ruska. Je třeba rychle postoupit co nejdále na novou bojovou linii ,aby měli výhodnější podmínky pro další vyjednávání , které nepochybně nastane. Porošenko dnes požádal NATO o urychlené navýšení dodávek vojenské techniky a materiálu . Že země NATO včetně USA obratem vyhoví,není pochyb.
  Velmi podezřelá je současná doprava našich 16 tanků ukrajinským letadlem. Dle informací sděl.prostředků údajně do Afriky. Vzhledem k prolhanosti sděl.prostředků i naší vlády by klidně mohla být konečnou stanicí Ukrajina.

  OdpovědětSmazat
 11. POZOR NA HLAS RUSKA je poplatný kyjevu a selektuje příspěvky evidencí IP

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemohu souhlasit. Hlas Ruska pravidelně sleduji a dle mého názoru jsou tam uváděny většinou pravdivé a objektivní informace.

   Smazat
 12. jen pro zajímavost :"Podle rozhlasové stanicey, ukrajinská armáda ztratila v průběhu DNI 962 zabil, 1200 zraněných více než 456 lidí chybí. Nedaleko města v korintské jiné vesnice se nachází, byly tam přinesl dvě přenosné krematorium německé výroby. V případě, že armáda nebyla pohřbívat své mrtvé kamarády v naší pravoslavné tradici, a začít hořet, by si myslíte, že ukrajinské matky, "- uvedl šéf DNR Alexander Zakharchenko.


  OdpovědětSmazat
 13. Pane Dvořák,link na video nefunguje,rád bych jej zhlédl,kde je možno?

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Dvořák,link na video nefunguje,rád bych jej zhlédl,kde je možno?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.