Reklama

středa 28. ledna 2015

NATO dodává Ukrajině staré sovětské zbraně a nejnovější zpravodajské informace


28. 1. 2015    zdroj
"Je možné s jistotou konstatovat, že NATO nemá jenom nějaký vztah k válce na Ukrajině, ve skutečnosti je aliance jednou z válčících stran," řekl šéfredaktor časopisu "Národní obrana" Igor Korotčenko 26.ledna korespondentovi IA Regnum.


"Země NATO dodávají Kyjevu techniku, vybavení, a tuto skutečnost nikdo v podstatě neskrývá", řekl expert. "Vojenská technika, která jde na Ukrajinu, je sovětská. Už v létě se vědělo, že NATO organizuje pravidelné dodávky techniky ze zemí východní Evropy. Oficiálně je už dávno všechno odepsáno, proto nejsou země NATO v důsledku těchto dodávek tratné. Kromě toho bychom neměli podceňovat tu skutečnost, že členské země aliance aktivně sdílejí s ukrajinskou stranou výzvědné informace. USA například pozorně sledují situaci na Donbasu prostřednictvím sputniků a poskytují Kyjevu získané informace. Dalo by se tedy říci, že tímto způsobem bojuje ukrajinská armáda ve spojenectví s blokem NATO."

"V souvislosti s násilnou mobilizací na Ukrajině musí Rusko pomoci těm, kteří nesouhlasí s tímto šílenstvím", dodal Korotčenko. "Tisíce mladých lidí nejsou ochotni zapojit se do bratrovražedného masakru a všemi možnými způsoby se snaží vyhnout se povolání do ukrajinské armády. Mnozí přejíždějí do Ruska. Moskva by jim měla poskytnout veškerou podporu včetně rychlého získání občanství."

Poznámka překladatelky: "26. ledna V. Putin při besedě se studenty Báňského institutu v Petrohradě řekl, že by bylo možné v rámci zákona "prodloužit délku pobytu v Rusku určité kategorie osob, a to zejména ve vojenském věku". zde


Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_28/USA-radi-aby-byla-vymezena-linie-fronty-mezi-Ruskem-a-NATO-6180/

  US jestřábi chtějí ještě víc militarizovat bývalé státy sovětského bloku a poštvat je proti RF. Prý je NATO "obranná" aliance. Takže agresemi v Srbsku, Afghánistánu, Iráku, Libi, Sýrii se nejsilnější světový vojenský spolek "nrání". Jak tragikomické jsou ty obskurní politické figurky.

  OdpovědětSmazat
 2. http://svobodnenoviny.eu/americky-miliardar-george-soros-tlaci-na-zapad-aby-poskytl-ukrajine-15-miliard-dolaru/#more-33704

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Divím se, že jim miliardář nedá ze svého!

   Smazat
  2. a proč by to dělal, když je za tučný úrok západním státům půjčí a vydělá na tom.

   Smazat
  3. Někdy nějaký miliardář někomu něco dal, nebo jen okrádá i ty nejnuznější ???

   Smazat
 3. Americké zpravodajské informace mají asi neskutečnou úroveň. Můžeme to vidět od obsazení Krymu. Co si americký agent nevygůglí, nenajde na fejsbůku a nebo twiteru, tak to neví. :-D
  Předpokládám, že opolčenci dostávají zase zpravodajské informace od Rusů. A podle průběhu bojů jsou zřejmě podstatně kvalitnější.

  OdpovědětSmazat
 4. Aneb jak zabít dvě mouchy jednou ranou. Zbavit se šrotu, za který vděčný Porošenko jistě dobře zaplatí, jinde by se neprodali a lehce svádět agresi na Rusko, protože stejné zbraně měla i sovětská armáda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Porošenko nezaplatí nic. Zaplatí to daňový poplatnici EU. Zbraně dodá soukromá firma a Ukrajina je zaplatí z půjček EU.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.