Reklama

čtvrtek 22. ledna 2015

Nekomentuj, ukaž!

22. 1. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: Vesti24, Novinky.cz


J. A. Komenský dal učitelům mnoho vynikajících rad, ale tato se mi líbí snad nejvíce: "Nemluv - ukaž!" Prostě a jednoduše: když můžeš něco ukázat, tak dlouze neřečni, nepopisuj, nekomentuj, ale ukazuj.


Tahle moudrost se mi vybavila teď, když jsem se chvíli díval na ruské zprávy "Vesti24". Zpravodajové informace z Ukrajiny UKAZUJÍ. Zprávy, které začaly ve 20:00 (22:00 moskevského času) jsem sledoval prvních 17 minut a pak běžel sem, abych vám to napsal. Celých 17 minut byli na obrazovce stále jen zpravodajové v přilbách, na místech událostí - procházející, ukazující, ptající se lidí. Kdyby si lidé, kteří stále ještě tápou, pustili alespoň 1x v životě Vesti24... Místo toho, aby poslouchali nekonečné "zasvěcené" komentáře pánů v kravatách na ČT.

Co mi dnešních 17 minut ukázalo:
-trolejbus se zabitými pasažéry i lidmi okolo, kousek vedle stojící shořelé auto i se řidičem, záchranáře a doktory, kteří neúnavně odvážejí všechny, koho má ještě smysl zachraňovat, reakce lidí, kteří byli svědky útoku (ani omylem nikdo nepochybuje, kdo střílí)...
-A. Zacharčenka (premiér DLR), který na místo přijel situaci řešit a utěšovat pozůstalé
-přivezené zajatce ukrajinské armády, aby viděli, co způsobují a jejich následnou ochranu před rozlíceným davem, lidé na ně křičí: vrazi, zrůdy, fašisté, proč jste sem přišli!?
-zajatce ukrajinské armády, kterým dali za úkol nakládat rakve se zabitými

-rozstřílené domy, rozstřílené domy, rozstřílené domy
-zasaženou, rozbitou tramvaj, tu stejnou, co jezdí u nás...
-nacisty z praporu Azov, kteří se přirovnávají k obráncům Stalingradu za 2. světové války (uf!)
-A. Zacharčenka, který předává zajatého ukrajinského vojáka matce, která si pro něho přijela. Již dříve zástupci DLR slíbili, že předají každého zajatého, pokud si ho vyzvednou rodiče nebo manželka. Zacharčenko pak ukazuje maminkce vojáka, jaké utrpení Porošenkova armáda způsobuje a prosí ji, aby to řekla ostatním matkám.
-A. Lysenka (mluvčího ministra obrany Ukrajiny), který už rok lže a ani dnes neřekl nic, co by se blížilo pravdě. Tvrdí, že při obraně letiště neutrpěli prakticky žádné ztráty, připouští 1 mrtvého vojáka.
-záběry z letiště, nepotřebující komentáře
-zástupci obrany DLR informují, že na letišti již zahynulo 597 ukrajinských vojáků a zabijáků z dobrovolnických praporů, 44 se jich vzdalo...

Další lekce z manipulace, tentokrát sofistikovanější, než včera
Dopoledne jsem zahlédl další skvosty seznamovských novinek. Jednou to někdo použije do učebnic o mediální manipulaci. Všimli jste si, že za celý rok krize na Ukrajině, ještě nikdy nikoho nezabil ukrajinský voják? Vždycky zabíjí pouze střela, mina, granát. Granát dopadl. Granát zabíjel.
Presstituti si dávají důsledně pozor, aby ani nenastínili, kdo tu střelu, minu nebo granát uvedl do chodu. Zdá se to být prkotina, ale není. Napsat, že ukrajinská armáda na příkaz vrchního velitele Porošenka (a se souhlasem celé EU) zabila tolik a tolik civilistů, to mají zakázáno. A jdou dál. V článku popisují, jak zahynuli cestující v trolejbusu a na zastávce, opět samé "dopadl granát" a "zabíjel granát" a v konci textu nenápadná větička: "Pod palbu se dostal i O. Turčinov". Ta věta změní celkové vyznění všech předchozích odstavců - za všechno mohou "separatisté". To je těžká podpásovka a není to náhoda.
Pak nezbývá, než se podívat na Vesti24, máme přece mít podle kodexu ČT vyvážené informace, ne?

Pokud byste to chtěli zkusit, je to snadné. Nejlépe v celou hodinu kliknout na:
vesti24
Že neumíte rusky? Nemělo by to vadit. Oproti našim užvaněným komentátorům, oni se hodně řídí Komenského "Nemluv - ukaž!"
Porošenko s Jaceňukem jsou Volnovachy (nápis v ruce) - truchlí za oběti, jejichž životy byly zmařeny jejich vinou. Divadlo, nad kterým se zvedá žaludek. Jednou budou v ruce držet nápis: Jsem masový vrah.

35 komentářů :

 1. Díky za odkaz. Ti naši budou jen tam, kde se to bude hodit chlebodárcům

  OdpovědětSmazat
 2. :-D
  https://www.youtube.com/watch?v=Xf8Gt2Wnv74
  Slavná srdcervoucí scéna o ukřižování malého chlapce a vláčení ho za tankem městem fašistickými Ukrajinci.
  To jsou ty vaše slavné ruské zprávy s najatými herci a napsaným scénářem. A česká pátá kolona hýká blahem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. smajlíka si pod taková zprávu může dát jen /bez pardonu/ bezcitná kunda.
   Tím nemyslím ten tvůj odkaz, ale to co je na této stránce.

   Smazat
  2. 90% ruských zpráv je propaganda s najatými herci kteří říkají co mají ve scénáři což je dokázáno mnoha videi na youtube. Viz má ukázka
   Smajl byl nad rozplíváním se autora nad seriozností a autentičností této propagandy.

   Smazat
  3. to Anonymní22. ledna 2015 22:45,

   Aha.. takže aniž bych se podíval na odkazované video/budu vám věřit, ře je to fake..když proaganda tak propaganda/ tak podle vás 90% z těch 17 minut, které zmiňuje autor článku je dílem Mosfilmu/scénář hérečky, klapka/ a kdo tomu nevěří zaslouží smajlíka. tak to jo.

   Smazat
  4. A kromě tohoto videa, o kterém mluvili i samotní Rusové, máte ještě i odkazy na jiná videa na youtube, ve kterých jsou prezentované údajné ruské lži? A konečně nějaký ten důkaz o přítomnosti ruských vojáků na východní Ukrajině? Vůči českým veřejnoprávním médiím nemáte výhrady, i když vyloženě prezentují pouze lživé informace? A co červená kartička? Máte někde?

   Smazat
  5. 23:22

   http://www.stopfake.org/en/news

   Poslužte si.

   Smazat
  6. Zprávy s najatými herci...? Tu někomu šibe.
   Asi bys tak nemluvil, kdyby třeba v tom autobuse ,,hrála,, tvá rodina!
   http://www.youtube.com/watch?v=QwsMwwQvlNg&feature=youtu.be

   Smazat
  7. Chci se zeptat anonyma v čase 22:45,
   Píšete,že autor se rozplívá nebo se rozplývá.
   Dám Vám kurz českého jazyka, co říkáte?

   Smazat
 3. .prominte,ale to uz nejsou davno n a s i .!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Víte co je na tom nejhorší ? Že za pár let budou ti pokrytci z EU soudit Kyjevské nácky v Haagu z válečných zločinů a připosrané evropské "elity" a připosraní presstituti tomu budou tlekat. Člověk by z nich blil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Houbelec. "Novorusko" bude samostatné území nikoho, které krom KLDR nikdo na světě neuzná, vysněná nárazníková zóna Ruska. Ukrajina a všechny sousední státy Ruska na sever a východ budou v NATO. Rusko se samo vydá na milost a nemilost Číny. Prostě Putin je velký šachista.

   Smazat
  2. Houbelec, EU už za pár let nebude existovat, natož aby na příkaz USA vykrmovalo zbankrotovanou Ukrajinu. Kdoví, co bude s dolarem a euro. Mezi západní Evropu a Euroasijským svazem budou zadrátované hranice, aby lidé ze západní Evropy nemohli utíkat do Ruska a Číny a závidět jim jejich hospodářský růst a životní úroveň.

   Smazat
  3. 23:26

   Zadrátované hranice? No tak to aby jsi si pospíšil s útěkem do těch vysněných krajin kde zítra znamená včera, dokud je čas. Ty ale jen tak kecáš z nudy a těm blábolům sám nevěříš, viď :-D

   Smazat
  4. A ty snad věříš na "blahobyt" v SSA, tedy v zemi, kde včera prožrali to, co měli vytisknout až zítra ? Do konce roku 2017 nebude mít dolar ani cenu papíru, na kterém je a euro taktéž. Svět už běží podle jiných not, jen tady v médiích to zamlčují.... Tzv. euroatlantická civilizace představuje cca 1/10 světové populace a ostatní svět se přiklonil k Rusku a Číně, a ti všichni už liberální "úžerovou" ekonomiku, sloužící zájmům židoamerických plutokratů, oligarchů a banksterů, nechtějí a kryptofašistickou demokraturu také ne. Svět již běží pod jinou koncepcí řízení globalizace. A vývoj nelze zastavit.

   Smazat
 5. .na to bych moc nesazel,koho v haagu odsoudili za "humanitarni"bombardovani Jugoslavie,za masakry Srbu ??..takze bozi mlyny.....

  OdpovědětSmazat
 6. Kazdy zmrd, ktory, ci uz z vlastnej debility, alebo za krvave dolare, ospravedlnuje alebo prekruca konanie fasistickej chatry z Kyjeva, je zrely nie na sibenicu, ale na verejne lyncovanie. A ak si, pani zmrdi, trollovia a zamestanci US ambasady a dalsich podobnych organizacii, myslite, ze sa vas to netyka, tak si kludne zite vo svojom virtualnom svete nadalej. Ale kazdeho z vas to dobehne. A ak vas nezlyncuju prislusnici vlastneho naroda, tak si s vami vytru rit vasi chlebodarcovia. teda ak sa toho vobec dozijete. Obdivujem vasu naivitu, vasu tupost a vasu bezbrehu doveru v to obrovske lajno, ktoremu sluzite. But you are just very small piece of very big shit. And for slaves like you there`s no future. JH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jseš teda dobrej frustrát. Tady ale žádná vyjímka.

   Smazat
  2. pro 22:54: K takové sebekritice se málokdo odhodlá. Gratuluji.

   Smazat
 7. US dollars for ever. Everythinf for couple of USD! And 4ever. A nezapomen prodat vlastni matku, nejlepe na organy ale hlavne za dolary, ty intelektualni elito ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Platilo pro Anonymni 22:54. Lepe byti frustrat, jak potrat. Ze jo, pane agente?

   Smazat
  2. "couple of USD" ??? Piš raději česky když anglicky neumíš, blbečku.

   Smazat
 8. To je dobre. Poslouchat tv agresora, abychom znali pravdu o situaci na ukrajine. Minule jsem v ruske R1 slysel, ze je zpochybnovana vrazda polaku v katyni ruskymi bolseviky...mate tam jeste nejakou dalsi vtipnou radu?
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, nemluví se o tom, jak Poláci vyháněli a zabíjeli Němce žijící na jejich území po první světové válce, vyvražďování Rusů po téměř celou dobu jejich historie, také se zapomíná na obsazení našeho pohraničí Poláky po Mnichově a podobné perličky. A nějaký odkaz na tu ruskou tv, ve které zpochybňují vraždy Poláků v Katyni by nebyl? Pokud ne, pak je to jako obvykle pouze protiruský propagandistický výkřik. zajímavé, jak se rusofobové umí chytit jednoho ruského videa, zatímco desítky, stovky lživých informací protistrany ignorují. nemluvě už o ruské protiputinovské koloně v jejich médiích, jež jsou schopny proto, aby pošpinili Putina i Rusko uveřejňovat zprávy o tom, že Rusko na jižní hranici s Čínou již několik let odráží neustálé čínské útoky. Když ony dolary ani mnohým Rusům nesmrdí.

   Smazat
  2. Hele Pchujmere,ty experte na dějiny.......jak je možné ze nevis,ze za polska svoloc vyhanela před II.světovou válkou naše lidi z pohraniční driv než Adolf Hitler,ze je vrazdili!Ale do roka je smích presel.

   Smazat
  3. Nedávno Evropský soud ve Štrasburku konstatoval ,že vraždy Poláků v Katyni se odehrály na podzim roku 1941 ,tedy v době kdy už bylo území obsazeno Německe a Sovětský svaz s tím nemá nic společného !!

   Smazat
 9. V roce 2012 Evropský soud pro lidská práva odmítl tzv. důkazy o sovětské vině na katyňském masakru, předložené mu v kauze Janovec a další proti Rusku, s tím, že tyto tzv. důkazy jsou padělky, a rozhodl, že nejsou dostupné žádné důkazy, že by Katyň byla záležitostí NKVD. Již předtím, v roce 1992, za opilce Jelcina, ruský ústavní soud odmítl v procesu Ruska proti KSSS důkazní dokumenty, „dosvědčující“ vinu sovětského vedení na smrti polských důstojníků. Většina tohoto se dá na internetu dohledat. Takže vtipná rada zní - naučte se číst!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubohý lháři.
   Evropský soud se pouze případem odmítl zabývat. To je vše.

   http://zpravy.idnes.cz/rusko-bude-muset-vydat-slozky-o-masakru-v-katyni-f6x-/zahranicni.aspx?c=A131021_121959_zahranicni_im

   Smazat
  2. Jaký tedy byl závěr Evropského soudu pro lidská práva? Malá komora soudu v sestavě 7 soudců se usnesla v rezultativní části rozhodnutí ve věci ,,Janovec a další proti Rusku“, poměrem 4 hlasů proti 3, že v záležitosti 12 žalujících po pozůstalých zastřelených polských důstojnících představiteli SSSR nebylo porušeno ,,právo na život“.
   Evropský soud nemohl jednoznačně určit vinu, jelikož soudci neměli k dispozici průkazné dokumentující listiny, přestože na prostudování různých historických dokumentů a archivních svědectví věnovali nejeden rok.

   Smazat
  3. to Anonymní22. ledna 2015 23:48,

   Víte zcela upřímně. Nejsem a nikdy jsem nebyl bolševik, Stalina považuji vedle Hitlera za masového vraha. Katyň jsem do seznámení se z hiostorickými souvislostmi považoval za Stalinovo sviňstvo, ale poté co jsem si přečetlk co udělali Poláci Rusům 20 let naspět u Waršavy - víte že jsem změnil názor ? Ono totiž 20 let je na zapomenutí spáchaného příkoří velikého rozsahu příliž krátká doba.

   Smazat
 10. ""nesouhlasím""..... včera večer reportér p.Karas všem divákům ČT přece jasně dokázal, že z tísíc km vzdálené Mosky on vidí všechno dění na ukrajině jepřesněji a nejlépe...jinak jsem někde zaslechl, že 25.ledna se před TV na Kavčích Horách koná nějaké demonstrace proti lživé TV

  OdpovědětSmazat
 11. ČT je už úplně v pr..., protože neví, čí je a co má ukazovat a co ne. Svému zpravodajství se už vysmívají sami zaměstnanci. ČT je v posledním tažení, potřebuje už jenom ránu z milosti.

  OdpovědětSmazat
 12. Nebylo by zajímavé vědět, na kterém z účtů FSB pro financování zahraničních agentů figuruje tento server a pánové David, Schneider, Mann......?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hrabě Kocharowski23. ledna 2015 13:38

   to bychom se dozvěděli věcí, kdyby vyplavala na povrch všechna fakta o agentech a jejich financování ze zahraničí,
   myslím, že bychom se nepřestali divit. Lhát totiž může jen blbec, nebo podplacený gauner, a kdo v ČR permanentně lže,
   víme všichni až moc dobře.

   Smazat
  2. A na jakém účtu CIA figurujete vy, pane?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.