Reklama

úterý 20. ledna 2015

Německá média informovala o válce ukrajinské vlády proti obyvatelstvu Donbasu

20. 1. 2015    zdroj
V Evropě pomalu začínají chápat, kdo ve skutečnosti nese vinu na krveprolití na Donbasu a je zodpovědný za smrt a blokádu civilistů. Druhý německý kanál Zweites deutsches Fernsehen, jehož vysílání se šíří kromě Německa i do Rakouska a Švýcarska, informoval o ostřelování obytných míst na Donbasu ukrajinskou armádou.


"Diplomatické snahy o vyřešení konfliktu na východě Ukrajiny jsou pozastaveny. Včerejší pokusy o zahájení mírových jednání selhaly. Pro lidi v této oblasti to znamená, že v novém roce bude všechno stejně špatně, jako v minulém. Dohoda o příměří existuje pouze na papíře - bojují tam a umírají, a zima v regionu konfliktu ještě život lidí zhoršuje," řekla televizní moderátorka ve zpravodajském pořadu televizního kanálu ZDF.

Téma záběrů - to, co obyvatelé Donbasu vidí každý den, a co v Kyjevě nazývají "ruskou propagandou": zničené domy, stísněné kryty před nálety, vysílené děti, hlad, kompletní blokáda.

Obyvatelé míst, která jsou ostřelována ukrajinskou armádou upřímně mluví o tom, jak přežívají v podmínkách války a studené zimy. Vyprávějí o přežívání ve sklepích. A také o tom, kdo dělá z jejich života peklo.

"Panebože, skutečně nevíte, kdo to udělal? Tam je domek člena vlády DLR. Přece nevěříte, že si sami budou ostřelovat své domovy!?" Říká místní obyvatelka, která ukazuje domy poškozené střelbou.

Poznámka překladatelky.: vysílání se uskutečnilo 17. 1. 2015Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. To je pouze alibismus na zachování iluze "objektivity" médií.
  Merkelová práve darovala kievské chuntè 500 milionú € na dalsí válecné operace.

  OdpovědětSmazat
 2. Pfujmer a jemu podobni tomu veri...bohužel ��

  OdpovědětSmazat
 3. Zakázané zbraně

  http://www.1tv.ru/news/world/276091

  OdpovědětSmazat
 4. Porušování mezinárodních úmluv a práv

  http://www.1tv.ru/news/world/276092

  OdpovědětSmazat
 5. Zázrakem se přistupuje na Putinův plán

  http://www.1tv.ru/news/world/276078

  OdpovědětSmazat
 6. Rozhovory ministrů zahraničních věcí Ukrajiny, Německa a Francie pokračují zítra

  http://www.1tv.ru/news/world/276077

  http://www.1tv.ru/news/world/276077

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravím Vás Bohumile a děkuji za tipy, udělal jsem z nich v rychlosti alespoň maličký příspěvek a kdo bude mít zájem, tak si skočí pro podrobnosti ke zdroji. Kdyby se to tak chtělo uklidnit...

   Smazat
 7. To bylo rozhovorů, skoro stejných, a různých paktů o neútočení - než bylo napadeno Polsko, Rakousko, obsazeno ČSR, a po Praze jezdily německé tanky. A hodně dlouho tomu předcházela různá setkání pohlavárů a potentátů a dohody, a rozhovory....proč mi to jen připadá nějak stejně?

  OdpovědětSmazat
 8. a proto je nutné co nejdříve vykopat USA z Evropy než bude pozdě !!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Ano souhlas! chtělo by to evropský vojenský pakt Amerika by zůstala sama!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.