Reklama

pátek 23. ledna 2015

Nezapomínejte na Šarika, pane polský ministře!

23. 1. 2015, zdroj: zde, Vesti24
Polská média: Ministře zahraničí, nebyl náhodou Kryštof Kolumbus prezidentem Kolumbie?
Prohlášení polského ministra zahraničí Grzegorze Schetyny, že koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau (v polské Osvětimi - pozn.) osvobodili Ukrajinci, způsobilo v polském tisku vlnu posměchu.
"...a je potřeba říci, že to byl 1. Ukrajinský front, tedy Ukrajinci osvobozovali, protože v ten lednový den tam byli oni a oni otevřeli brány koncentračního tábora" - řekl ministr 21. 1. 2015, sám historik.

Toto téma se stalo jedním z hlavních v polských médiích. Byl publikován otevřený dopis M. Novika s názvem "10 neodkladných rad pro Schetynu", ve kterém novinář přinesl speciální taháček pro vedoucího polské diplomacie:

"Běloruský front: tady musíme být velmi opatrní! Jako součást 1. Běloruského frontu bojovala 1. armáda vojska polského a někteří říkají - ano, vy sám jste musel ten seriál vidět v televizi - že součástí byli také Čtyři z tanku a Šarik. Ale vydáte-li se na oficiální návštěvu do Minsku, bude lépe, prosím, vyhněte se díkům za osvobození Polska běloruskými vojáky" - píše Novik.

Také nám připomíná, že Rudá armáda neměla červené uniformy, stejně jako Rudé moře není červené, ani Kryštof Kolumbus není prezidentem Kolumbie. Kromě toho novinář upozornil ministra, že Indiáni nejsou obyvatelé Indie.

Polská vláda nepozvala ruského prezidenta Vladimíra Putina na výročí osvobození nacistického koncentračního tábora v Osvětimi. Na západě se hned objevily hlasy, že "Kreml ztratil právo být symbolem vítězství nad nacismem." Takové vyjádření lze najít například v "Deutsche Welle".

Na začátku ledna obvinil v německém televizním vysílání ukrajinský premiér Jaceňuk Rusko z útoku na Ukrajinu a Německo během druhé světové války. Tím vlastně přirovnal Ukrajinu k nacistickému Německu a ospravedlnil hitlerovský fašistický režim.

Podle odborníků to nejsou obyčejná přeřeknutí. Západ důsledně uvádí do praxe strategii revidovat výsledky druhé světové války, za účelem zprostit viny fašistický režim a  vinu za vypuknutí války hodit na Sovětský svazu a jeho nástupce - Ruskou federaci.

pozn. NR č.1 pro ty později narozené nebo pro ty, co už jim paměť neslouží: Čtyři z tanku a pes, to byl veleúspěšný polský televizní seriál, natočený v letech 1966-1970, ve kterém řízením osudu poskládaná mezinárodní posádka tanku "Rudý" pomáhá zvítězit nad německými fašisty. Celé sídliště vždycky přestalo hrát hry, dělat bábovičky, čutat do meruny a běželo k obrazovce, když začínal další díl. Pes se jmenoval Šarik.
Už si vzpomínáte?
pozn. NR č.2: chvílemi by se zdálo, že v tom Polsku žijí samí troubové. Spravte si chuť. Za sebe i miliony svých polských spoluobčanů poslal omluvný dopis Ruské federaci Tomas Omanski - ředitel Polského kulturního centra v Kaliningradu:
Jménem svým i miliónů spoluobčanů v Polsku, bych se chtěl omluvit, především ruskému národu, který je dnes, tak jako Rudá armáda před 70 lety, když osvobozovala koncentrační tábor Osvětim, mnohonárodnostní.
pozn. NR č.3: jen pro ty, "co chyběli", dodáváme, že názvy jednotlivých armádních uskupení - "frontů" za 2. světové války se nenazývaly podle národnosti vojáků. Pan ministr by to jako historik vědět měl. Byl pozván do dalšího pořadu a tam se moderátorka ze všech sil snažila, aby uvedl své tvrzení na pravou míru. Ten  nebezpečný šašek se však zjevně dobře bavil, stále se zubil, okecával a omluvy se nikdo nedočkal. Inu, taková je doba, tací mohou dělat v Polsku ministra.

13 komentářů :

 1. Svět chce být klamán, tak je klamán. Blbost lidská a podlézavost je neomezená. Včera nepřítel na život a na smrt, dnes druh v boji proti satanovi. Překroucení historie, až jeden oněmí. T o se těm blbů vrátí stonásobně, ještě budou plakat- zoufalci. Poturčenec horší turka, svatá pravda. D o kdy to budou,-tedy i my, lidi trpět a držet huby, kde je ta hranice kdy už ty z kur.y syny za ty jejich sprosté držky chytneme a nerozbijeme jim je? Jak dlouho budou srát na naše hroby předků a na nás-kde je ta hranice?

  OdpovědětSmazat
 2. Ve starých amerických filmech byli zloduchové vzdy Nèmci.
  Vsechno je jinak.
  Ted budou zlocinci pouze Rusové.

  OdpovědětSmazat
 3. http://www.zasvobodu.cz/news/gestapo-veznice-koncentracni-tabory-/ Gestapo, věznice, koncentrační tábory, popraviště

  OdpovědětSmazat
 4. http://www.osvetim-auschwitz.estranky.cz/ ; http://www.koncentracni-tabory.estranky.cz/clanky/osvetim/osvobozeni.html - Osvobození Osvětimi 27. ledna 1945

  OdpovědětSmazat
 5. Ukrajinci v divizích Waffen-SS http://waffen-ss.cz/ukrajinci-v-divizich-waffen-ss/

  OdpovědětSmazat
 6. Je zlá doba, zlo vítězí nad dobrem. Tak to je. A zlo potřebuje zloduchy v roli užitečných idiotů. Ti jsou všude a čím dál drzejší, protože mají za sebou propagandistickou mašinerii, která je v rukou zla. A ovce s tím nemohou nic dělat. Politici jsou šašci zla. Když se výjimečně nějaký politik proti tomu zlu ozve, zlo jej hned zničí. Válka proti Rusku vypukne dříve nebo později.

  OdpovědětSmazat
 7. Nutno připomenout, že drzé přepisování historie a vydávání obětí za viníky začalo před čtvrt stoletím žvásty o "sudetských Němcích". Skutečnost je taková, že ve třicátých létech se většina německy mluvících občanů Československa začala považovat z Němce. Také při první příležitosti přijali dobrovolně a většinou s nadšením německé státní občanství. No a po válce byli tito němečtí občané odsunuti na území svého státu.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A za co se měli považovat? Za Čechoslováky, za ty se nepovažovali ani Slováci a většina Moravanů.

   Smazat
  2. Dobrý večer. Jednalo se o Československé občany německé národnosti. Většina z nich se po záboru vzdala Československého občanství a stala se občany Velkoněmecké říše. Československá vláda pak v roce 1946 jen splnila jejich sen a umožnila jiám odchod do jejich otčiny. Janus

   Smazat
 8. Nechcem do Vás rýpať, urcite aj budete ťažko niesť moje námietky voči takzvaným "vecným pravdám", ktoré do Vás naprogramovala najskôr komúnistická ideológia, neskôr demokratická. Preto pokiaľ možno skusím stručne a čo najmenej trecích bodov medzi nami. V tom sa zhodneme, že v súčasnosti sa vedie kampaň na revíziu výsledkov II.sv. vojny. Vidíme to na rozbití ČeskoPomlčkaslovenska, Juhoslávie... Vznik druhej Slovenskej republiky a pod... Nielen to. Aj výsledkov I.sv. vojny. V súčasnosti jestvujú len dva štáty vzniklé po I.sv. vojne: Magyarsko a Rakúsko. A tie sotva budú mať záujem na zachovaní hraníc určené Trianonom, či Pitbulskou dohodou. Ono sa môžu považovať síce za nástupnícke štáty Česko a Slovensko, bude samozrejme záležať len na ich ochote kolaborovať s Bruselským systémom, ako si to páni, ktorí boli krstnými otcami naších štátečkov, ako si oni tieto právne kľučky vysvetlia:-)).A sme u Sudeťákov. Bratia Češi, uveďte mi jediné referendum, ktoré sa konalo po rozbití Rakúskouhorska na území ČeskoPomlčkaslovenska? Mali možnosť sa k tomu aktu vyjadriť aj nemecky hovoriaci spoluobčania, alebo sa to typycky podemokraticky riešilo o nás- bez nás? Ktorýsi hejslovák to smutnosmiešne okomentoval, že Rakúskouhorský žalár národov vystriedal ten ČeskoPomlčkaslovenský:-)). Nebol by som sa Vám v tom ako vy tomu v Newspeaku jemne hovoríte-odsunu vrtal, a nechal tú minulosť tak v záujmu mieru a tolerancie. Keby notorickí klamári toto neboli použili vo svojej protiRusskej štvavej kampani. Je to po stránke historických faktov, z hľadiska vlád ktoré sa dostáli u postihnut ČeskosPomlckaslovensku a na Ukrajine k moci. Je to blosť zrovnávať udalosti v Sudetoch a v Novorosiji, ale keď sa notorickí klamári pomýlia, tak kecnú aj nejakú pravdu. Tak som za tým šiel a navštívil som stránky Sude5ákov "zvidavyvincent" a "nassmer" a ajhľa čo sa človek dozvedel v časoch internetu cčo doposiaľ vedieť nesmel:-)).Jozef Novak

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane ze Slovenska, když zmáčknete levou rukou klávesu alt a přitom na numerické klávesnici namačkáte pravou rukou 0151, napíše se vám takováto krásně dlouhá pomlčka: —

   A už budete hnedle na Ukrajině.

   Děkuji!

   Smazat
 9. Angela Merkelová posvětila přepisování dějin výrokem: za 2. světovou válku můžou Češi, protože se nebránili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tohle mi uniklo... o co jde ? To je vtip nebo citace ? Cítím se nějak zmatená... je to možné, že něco takového někdo plácl nebo je to fakt jen ten vtip ?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.