Reklama

středa 28. ledna 2015

Po Pegidě přichází alternativa Pegada,proti amerikanizaci EvropyMirko Raduševič
 28. 1. 2015 Literárky
Před několika dny se objevily zprávy o demonstraci hnutí Pegada v Erfurtu, na transparentech byla vidět zkratka  EnDgAmE .Je alternativním názvem pro „Angažované demokraty proti amerikanizaci Evropy“ (Engaged Democrats Against the Americanization of Europe).  Nabízíme pro bližší seznámení s Pegadou její prohlášení, které publikovala na jejích internetových stránkách.

VÝZVA
„Vyzýváme všechny obyvatele této země a Evropy, muslimy, Židy, ortodoxní křesťany, Turky, Řeky, Španěly, Rusy i Američany, všechny lidi bez ohledu na to, jaký je jejich původ nebo náboženství, aby se k nám připojili a podpořili nás.

Staňme se příkladem proti xenofobii, antisemitismu, rasismu a homofobii!!!

Něco takového nemá v hodnotách naší společnosti místo a takové názory co nejenergičtěji odsuzujeme!!!

Zapojme se do řešení základů problémů v Evropě a odsuďme agresivní politiku USA!!!

Bojujme společně proti lživým médiím, která štvou lidi proti sobě a zakládají levicové a pravicové tábory. Dejme jim lekci a dokažme, že Evropany se jim nepodaří rozdělit do různých politických a společenských táborů!!!

Ukažme svoji solidaritu s americkým lidem, který rovněž trpí agresivní politikou své vlády.

Bojujme společně proti společenským předsudkům a učme se od sebe navzájem. Jen tak lze dát vznik bohaté a zdravé společnosti.

Lidé a věřící tohoto světa, nezavírejte oči a buďte s námi proti zlověstným silám této doby, proti politickým a mediálním pokusům o válku. Proti fašismu, genocidě a válce!!

Postavme se za naši lidskost!!!

Pod touto výzvou, která shrnuje hodnoty hnutí, je citován švýcarský diplomat Carl J. Burckhardt o myšlení člověka, který je zapojen do historického procesu, jehož důsledkům se nelze vyhnout. Chyby a falešné naděje pak mohou být zde nadlouho. Proč si aktivisté zvolili právě Burckhardta, není zjevné. Tento diplomat se před druhou světovou válkou zastával vězněného pokrokového německého novináře a nositele Nobelovy ceny za mír z roku 1935 Carla von Ossietzkého. Rovněž vešel do historie jako pozorovatel Společnosti národů ve Svobodném městě Gdaňsku, když jednal koncem třicátých let s předními německými politickými představiteli, včetně Hitlera, a pak varoval svět před možnými důsledky, které se bohužel naplnily.

13 komentářů :

 1. Stačí vypnout FED a je po amerikanizaci.

  OdpovědětSmazat
 2. Tohle tady už dlouho chybělo. Jasné definování skutečného nebezpečí. Hodné celoevropského následování... To má asi Angela radost: "Tak oni se nám nejen nezalekli atentátníků, oni ještě přitvrzují! Obamo, co teď? Zavolej, prosím tě, čekám na monitorovaný hovor."

  OdpovědětSmazat
 3. Co je Anděla zač ? Je to vůbec ženská ? Ještě jsem ji neviděl v sukni !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba jí kluci v první třídě nadzvihovali sukni, a proto na ně zanevřela (na sukně, na kluky ne!) Viděla jsemi ji na videu tokat, když dostala kytku od Porošenka. Takže nejspíš ženská bude. Ale je otázka, jaká ženská?

   Smazat
  2. po internetu běhá video - merklová se prochází po nudapláži. vypadá to jako ženská

   Smazat
  3. Jo. Mám tu fotku. Je na ní zcela nahá s kamarádkami. Je jí asi 22-24 let a fakt slušná postavička a pohledná holka. Kobyla, ale pohledná. Eda.

   Smazat
 4. Tohle špatně dopadne. Ten zmetek Shapiro dělá u nás co může, zakládají spolky a nadace, aby nás tihle hajzlové učili demokracii. Zrovna ausgerechnet oni nás, když v USA ještě v 60tých letech museli černoši chodit vlevo a nemohli ani na vejšku. Za totáče jsme po nich pokukovali, v domnění, že tam je fakt svoboda, no když to vidím dnes taki je nemůžu ani vidět. Šmejdy

  OdpovědětSmazat
 5. Výborně, Němci!
  A děkuji redakci za překlad do češtiny, neb umím německy jen, když si vlezu pod necky. Ale přeložím to do ruštiny a pošlu přátelům do Ruska. Oni už si překladatele z němčiny najdou pro další texty.

  OdpovědětSmazat
 6. Jsem velice rád, že konečně vznikla iniciativa, která nesjednocuje v nenávisti, ale v naději na lepší budoucnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A já, jak jsem ráda! Dopisuju si s Rusy, a oni pořád nemůžou pochopit, proč jsme tady tak zblblí!

   Smazat
  2. Dobrý den ví někdo jaké jsou příčiny amerikanizace??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

   Smazat
 7. Nemyslím si,že bychom zblbli my,ale ti,kteří vedou tuto republiku do záhuby.Jsem rád,že se ledy hnuly.

  OdpovědětSmazat
 8. Podle mně zbytečně jásáte ,PEGADU založily tajné služby Německa a USA za účelem rozdrobení a zničení hnutí PEGIDA

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.