Reklama

čtvrtek 22. ledna 2015

Normandská čtyřka se dohodla o odsunu těžkých zbraní

22. 1. 2015 ruvr.ru
Na schůzce v Berlíně se ministři zahraničních věcí normandské čtyřky dohodli o zintenzívnění práce kontaktní skupiny pro Ukrajinu, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov.
Kromě toho se podle jeho slov strany dohodly, že podpoří odsun těžkých zbraní z pásma konfliktu. Toto rozhodnutí bylo zaneseno do společného prohlášení přijatého na schůzce, která se konala včera večer, zdůraznil ruský ministr.Šéf ruské diplomacie rovněž zdůraznil, že pouze podporování přímého dialogu mezi Kyjevem a domobranou může přispět k urovnání konfliktu.


18 komentářů :

 1. Hurá bezva, včera také dobrá dohoda.

  Je vidět že Rusové jsou rozumní.

  Usa je trapný

  OdpovědětSmazat
 2. To by mně zajímalo,jak dlouho tuhle domluvu budou banderovský fašouni respektova??????????

  OdpovědětSmazat
 3. Mám obavy,že to bude ze strany Kyjeva opět bouda.Vždycky souhlasí se stažením zbraní ,když začínají prohrávat.Potřebují dát dohromady svojí již zdecimovanou armádu a pak začnou znovu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale teď už šance, že odněkud přiletí peníze, je nulová, to před čtvrt rokem vypadalo nadějněji.

   Smazat
  2. Mám stejný názor. Jakákoliv dohoda není možná po tom všem, co tam napáchala ukrajinská armáda. Lidé z východní Ukrajiny již nikdy nebudou chtít žít ve společném státě se západními Ukroši. Také mají naprosto jinou představu, jaké uspořádání by tam mělo fungovat. Přejí si znárodnit oligarchy ukradený majetek, zabránit dalšímu rozkrádání státního majetku a přirodního bohatství země zahraničními firmami a nastolit demokratický socialismus. Držím jim pěsti, aby uspěli v tom, co si přejí. Zaslouží si to po tom všem. A čas ukáže, kdo se rozhodl jít správnou cestou, ale klidně dám ruku do ohně, že my to nejsme.

   Smazat
 4. S banderostánem žádná dohoda není možná. To je možné napsat pouze pro média. Banderostán musí být zničen. Nejlepší stažení jejich techniky je standardně při dezerci osádek do Ruska. Domobeana tu techniku může použít "ke stažení" až do Kyjeva.

  OdpovědětSmazat
 5. Také mám ten pocit, že se ukrajinská vláda snaží o další boudu, protože se nějak nedaří a nedaří pobít obyvatelstvo východních oblastí. Podle mého názoru by se měli chopit iniciativy vyšší důstojníci a generálové ukrajinské armády, kteří se dokáží dohodnout na čestném mírovém uspořádání s těmi ruskými, vždyť se dokonale znají. A Jaceňukům a Jarošům a podobné fašistické verbeži rozbít huby a případně zastřelit jako škůdce národa. Pokud to budou řešit tzv. politici tzv. "demokratickou diskusí", tak to neskončí, zaručeně nikdy dobře.

  OdpovědětSmazat
 6. Je zajímavé, že když Ukrajina začíná prohrávat, což je za poslední půlrok po druhé, vždy se domluví příměří, Novorusové potom umírají nadarmo, myslím, že je to musí dost štvát, když je někdo zastaví v postupu. Moc by mě zajímalo, co je za tím.......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. V momentě kdy se vyhlásí příměří, tak ukrouši začnou posilovat pozice. Největší chybou povstalců bylo loni v záři přerušit ofenzívu a uzavřít příměří. Měli postupovat dál až po Dněpr, který by se stal přirozenou obrannou linií.
   J.S.

   Smazat
  2. Jsou za tím grázlové oligarchové, ruští i ukrajinští. Očividně je zřejmé, že velitelé opolčenců, sami opolčenci, ani civilisté si nepřejí totéž, co tam fungovalo dosud. Rozkrádání majetku, devastace průmyslu, zemědělství, úrovně vzdělání atd. Bojují za lepší budoucnost pro své děti. Dalším problémem je to, že Putin si očividně přeje zachování celistvosti Ukrajiny s nadějí, že se vztahy mezi oběma zeměmi časem urovnají. On ale řeší podle mě spíše bezpečnost Ruska než osud obyvatel vých Ukrajiny. Snad se mýlím, ale tak mi to zatím připadá. Souvisí s tím i vražda velitele opolčenců Bednova. Také nedokáží odhadnout, jak silný vliv může mít určitá skupina oligarchů na Putinova rozhodnutí, jaké má možnosti manévrování mezi různými vlivovými skupinami v Rusku a zda pro něj představa společenského uspořádání obyvatel vých Ukrajiny na tomto území je vůbec přijatelná.

   Smazat
 7. Niekde som čítal,že odsun má byť o 15 km. A teraz mi vysvetlite, aký to má význam, keď Kyjevskí fašisti majú zbrane s dostrelom 43 km a už teraz ich používajú !!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Vzhledem k tomu, ze fasisticti separatiste za podpory ruske armady zrovna utoci je cele jednani spise k smichu.
  Valku muze ukoncit jen nacista Putler tim, ze se stahne z Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. An, 14:58 Ty si fakt dement !!!

   Smazat
  2. Hviezda z reklamy na savo sa ozvala gg

   Smazat
 9. To je pravda, že Ukr. začínají jednat, až když jim teče do bot. Ale já si taky tak maličko myslím, že oni už vidí, že vyhrát to prostě nemůžou, můžou to jenom protahovat. Kdykoliv armáda "posílí", posílí také separatisté a o to víc je potom ženou. Ruská strana prostě se svojí podporou reaguje na situaci, protože, a to Putin řekl zcela otevřeně, nenechají své krajany napospas těm fašistickým magorům (on to tedy řekl šetrněji). Na druhou stranu si ale Rusko odtržení oblastí a jejich připojení k RF nepřeje a taktéž si nepřeje pokračování války, také proto stále nabízí jednání. Vždyť Merkel byla po jednáních s Putinem rozzuřená právě proto, že pochopila patovost této situace, že Rusko se oproti původním předpokladům do otevřeného střetu se Západem vtáhnout nenechá, zato bude dál trpělivě podporovat krajany, dokud Západu nedojde, že to nemá smysl a že jediným řešením je přistoupit na požadavky republik. Prostě další fiasko západní demagogické zahraniční politiky, kdy lidské životy nehrají roli, ale když už z toho nic nekouká, koukají z toho alespoň elegantně vybruslit, aby nebyli za úplný debily. Ale to už stejně jsou...

  OdpovědětSmazat
 10. Ruské MZV komentovalo prohlášení o osvobození Osvětimi Ukrajinci - http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_22/Ruske-MZV-komentovalo-prohlaseni-o-osvobozeni-Osvetimi-Ukrajinci-5304/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláci jsou národem trapáků, kteří chtějí hrát prim mezi slovanskými státy a nemají na to ani schopnosti, ani historii a už vůbec ne respekt mezi ostatními slovanskými národy. Jediným jejich budoucím možným spojencem kromě USA mohou být právě západní Ukroši.:-)

   Smazat
  2. Tak ať si je vezmou, ten podělaný Lvov i s těmi banderovskými polákořezy. Podkarpandu samozřejmě ne, ta tam nepatřila a nepatří. Ta by měla být samostatná s bratrským patronátem Slovenska, Česka a Maďarska.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.