Reklama

sobota 24. ledna 2015

Oplácaní bahnem

napsal lesjeux
24. 1. 2015  Kosa zostra


Situace kdy země zapletené a vyvolávající mnoho konfliktů a agresí na světě, osočují a poučují jiné země z činů, které sami běžně dělají, zcela jistě není cestou k prosperitě, blahobytu a stabilitě. Pokrytectví dnešních politických špiček je tak do nebe volající absurditou, že ji je možné nahmatat ve veřejném prostoru. 


To je vidět i na rozdělení společnosti která ovšem neodpovídá skutečnosti. Jelikož dnes není správná a špatná strana, jsou pouze více či méně pošpinění hráči házející po druhých bláto, a tím se snaží ostatní účastníky dění zapojit do jejich špinavé hry. Bohužel naše republika je součástí jedné ze stran, která je oplácaná bahnem ze všech stran. Nynější situace nepotřebuje nepřátelství ale rozum a spolupráci. Připomeňme si tedy tu společnost, do které se řadíme.

Podívejme se proto na situaci v Evropě střízlivě a rozumě. USA a EU v té podobě, jak se nyní prezentuje, jako naprosto nesamostaný kašpárek USA, je konec Evropy, jak ji známe. O tom není pochyb. Americká „demokracie“ tvořena na ukradené zelené louce původním obyvatelům, není naprosto kompatibilní s evropskou národní diversitou, s řekněme - 2000 let tvořenými vztahy. (Nechci rozebírat, jak opravdu je to dlouho ve skutečnosti, je to daleko déle, chci pouze nastínit, že je to opravdu velmi dlouho) Styl jednání a neustálý pocit Západní civilizační a duševní nadřazenosti nad světem (bohužel nyní i náš), nefunkční model multikulturalismu a překroucený význam humanismu, stejně jako zničení a bagatelizování jiných hodnot než zisku a ekonomie, ničí veškerý osobitý a národní ráz zemí v Evropě.

Cestou jak ven z dekadence náboženství jménem ekonomie a úpadku morálních hodnot. Cestou, jak zachovat hodnoty typu svoboda slova, alespoň v obrysech nám blízkých. Cestou výchovy k lásce k bližnímu svému, k lásce a respektu k opačnému pohlaví a cestou jak zabránit naprostému zničení vlastní identity Evropy a její islamizace a s ní spojené porušování základních práv ve společnosti, zejména žen a dětí, cestou zachování stability v Evropě a hodnot a zvyků přetrvávajících zde po staletí, tak tou cestou jistě není příklon k nacistické Ukrajině, jistě jí není ani příklon k postkoloniálním zvykům západní Evropy (Francie, Británie atp) a zcela jistě jím není ani příklon k USA. Ač se to může zdát zvláštní v ovzduší rusofobních výlevů mainstreamu, tak jedinou šancí kterou dnešní Evropa, či její části mají, je ukončit vměšování se do problémů cizích zemí a zejména spolupracovat a mít dobré vztahy jak mezi sebou tak primárně i s Ruskem.

Rusko byť neustále označováno západními médii za impérium a diktaturu, zachovalo na svém území funkční a živoucí národy počínaje kavkazskými národy, přes národy Sibiře a severu po národy dálného východu. A to i přes to že jejich soužití mělo trnitou cestu. Ovšem oproti jiným národům vzkvétajících pod „svobodu a rozvojem“ západních mocností, nadále existují. Ruský model „multikulturalismu“ a „imperialismu“ nikdy nevyvraždil kompletně celé národy jako imperialismus a kolonialismus právě těch států, které nejvíce házejí špínu a kdekoho osočují z porušování lidských práv atp, tedy Británie potažmo USA, či Španělska nebo Francie.

Připomeňme si, co vedoucí národy našeho „západního spolku spravedlivých“ ve své daleké ale i současné historii způsobily. Desítky národů severní Ameriky zanikly v krvi a genocidách páchaných britskou mocí a následně armádou USA. Původní obyvatelé Ameriky byly zavíráni do rezervací respektive „KONCENTRAČNÍCH či VYHLAZOVACÍCH TÁBORŮ“, dlouho před příchodem třetí říše a zde na nich byly páchány zločiny. Byly zabíjeni hlady, ale také byly tito lidé vražděni pomocí biologických zbraní (záměrné infikování dek neštovicemi a dalšími nemocemi, které byly rozdávány kmenům v průběhu zimy). USA též ničilo původní způsob obživy těchto národů a to záměrným vyvražděním stád bizonů čímž, chtěly donutit tamní prerijní obyvatele, kteří byly zcela závislí na produktech spojených s touto zvěří, podrobit se diktátu rezervací, tedy koncentráků.

V Austrálii byly původní obyvatelé loveni jako škodná zvěř a nebyl jim ani přiznán statut lidí. V Jižní Americe byly vyhlazeny miliony původních obyvatel v honbě za zlatem španělskou a portugalskou koloniální mocí a tamní obyvatelé nebyli bráni jako lidé.Afrika byla lovištěm arabských obchodníků s otroky kteří prodávali svou kořist (rozuměj lidské bytosti) jako dobytek zájemcům z koloniálních držav Francie, Británie, Španělska, a ti pak bez jakýchkoliv práv sloužily svým pánům jako tažní koně pro účely zisku. Jsou snad v Rusku nějaké problémy s Afričany kteří byli dováženi po milionech jako zboží z jejich rodných vlastí??? Jsou někde nějaké reservace, pro původní národy??? Nebo tyto národy stále kočují po Sibiři a žijí jakž takž původním způsobem života???

Co víc je nutné napsat, aby bylo zjevné, jakými pokrytci a lháři západní politici a pražští „intelektuálové“ neustále plivající na Rusko, jsou? A pokud stále někdo nevidí, jak Západ káže o lidských právech a ukazuje prstem, a přitom sám má hroudu másla na hlavě, tak pokud to stále někdo nevidí, co pak například takové vynucené otevření Japonska obchodu se západem? Stejně jako Opiová válka v Číně? To vše byly zločiny, velké zločiny a zasahování a ničení cizích národů pod taktovkou západní Evropy a USA. I přes to, že zde zmiňuji pouze vrchol ledovce a podobných praktik se dá najít desítky, i přes to je Rusko fanaticky zobrazováno jako nejhorší z nejhorších, jako země, která pošlapávala a pošlapává lidskou důstojnost, ničí svobodu a rozpoutává krvavé konflikty. Jako by tomu nebylo stejně v sebrance, které jsme nyní součástí i my. Ovšem jaký je skutečný obraz „svobody“ v podání západní Evropy, je jasné dle výše popsaného. Svoboda pro vlastní, smrt pro ostatní.

A pokud to nestačí, připomeňme si události nedávné doby, které si s minulými kroky v ničem nezadají, a které jsou bohužel daleko aktuálnější. Bombardování a uvrhnutí Libye do klanových válek a do absence jakéhokoliv práva a tím zničení nějak funkčního státu, s relativně vysokou úrovní vzdělání a zdravotnictví. Stejné zničení funkčního státu představuje Irák, kde jistě lidé pod vlajkou IS s pláčem vzpomínají na „diktát“ Husajnův, no i zde byly atributy civilizované společnosti na daleko vyšší úrovni před vměšováním se a agresí USA, tím spíše že agrese byla spuštěna na základě vylhaných „důkazů“. Tento vpád a agrese na obrovský uzemní celek, má za následek vraždění křesťanských menšin po celém Blízkém východě, vraždění Kurdů, vznik Islámského státu a nábor a radikalizace bojovníků džihádu. A vrchol veškerého cynismu a barbarství rozvrácení a zničení funkčního multikulturního, multináboženského sekulárního státu Syrie. Pro všechny tyto případy je společný důsledek devalvace hodnoty života, snížení, a to rapidní, o několik set procent úrovně vzdělání a stejně tak i životní úrovně.

Zde všude a na dalších místech světa Západ v čele s USA a na chvostu s námi, nadále, jako tomu je již několik století, šíří své koloniální respektive neokoloniální uvažování: “My nejlépe víme co potřebujete, my vám přineseme pokrok a křesťanství“. Toto heslo používané v dobách kolonializmu se změnilo na: „My nejlépe víme co potřebujete, my vám přineseme svobodu a demokracii.“

Nerad přináším kritiku bez alespoň základního nastínění způsobu jak věci řešit. Proto si myslím a zamysleme se společně a pochopme, že jedinou nadějí jak zachovat evropské hodnoty a Evropu je spolupráce se všemi zeměmi Evropy a tedy i s Ruskem. Společná snaha o stabilizaci dění v našem sousedství ,tedy jak na Ukrajině tak na Blízkém Východě, a to ne pomocí zbraní, jak to mají v oblibě neokoloniální jestřábi z USA, ale podporou sekulárních uskupení, zastavení přílivu uprchlíků do Evropy jejich humanitární podporou a ochranou před bandity a náboženskými fanatiky ještě na jejich území.

Evropa se rozkládá od Gibraltaru po Ural, ne od Dněpru po Kalifornii. Rusko je Evropa, ale Evropa jistě není USA. Proto dost pokrytectví. Jedině spolupráce s Ruskem a jasné a konečné odmítnutí v pokračování neokoloniální politiky USA může Evropě nebo jejím částem zajistit stabilitu a přežití.

Rusko bez Evropy a USA přežije, Evropa bez USA ano, ale bez Ruska ne.

25 komentářů :

 1. http://www.hlavnespravy.sk/americky-ekonom-washington-bojuje-proti-moskve-cudzimi-rukami/518471

  OdpovědětVymazat
 2. Evropa je opět na pokraji rozpadu...tento a příští rok dojde ke změnám srovnatelným jen s únorem 48. Kdyby toho politici věděli víc, klekli by si a sypali popel na svoje duté hlavy.
  Ale to zdaleka není všechno. Pokud USA a EU nepřestanou s ruskou kartou, vyvstane konflikt. Důsledky budou strašné pro všechny. Proto bychom takovéto politiky měli včas nakopat do prdelí, aby se vzpamatovali! Chtějí- li zahynout, nechť skočí z mostu, nikdo jim bránit nebude....ale o životě druhých rozhodovat nesmí.

  OdpovědětVymazat
 3. Když už o tom koloniálním uvažováním píšete,tak Češi se toho koloniálního uvažování drží pevně!

  OdpovědětVymazat
 4. Vynikající článek,který má velký vypovídající obsah,za který děkuji .LM

  OdpovědětVymazat
 5. Bylo by vhodné to přeposlat do PS a Senátu ČR jako povinnou četbu. Na druhý den každý z těchto géniú předloží za přímého přenosu ČT svůj vlastnoručně vypracovaný referát ( nikoliv zpracovaný asistenty a poskoky poslanců a senátorů). A hned by bylo jasné, kam tato společnost směřuje.

  OdpovědětVymazat
 6. Koukám, že máte čtenost 2x tak větší než Blisty. No páni! Doufám, že vaši redaktoři též dostávají těch 30 tisíc stříbrných jako Karel D. To je smutný humor.

  OdpovědětVymazat
 7. Naprosto perfektní článek.
  Tak jenom dodám,čím nám tady pravice vymývala mozek,že si žijeme jak prasata a ještě na dluh.Co USA a jejich dluhy,že nejsou schopni splácet,proto ECB musí odkupovat starší dluhopisy,řekl bych spíš právě ty Americké,chtěl bych znát tu částku v porovnání s těmi Evropskými dluhopisy.
  Přečetl jsem so to na kose,tam není diskuse,tak touto cestu,upřimně poděkuji.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
 8. volíme a jsme neustále podváděni stranickými štěnicemi bylo by víc než žádoucí v tomhle způsobu volby udělat pořádek např. co okres to jeden poslanec, odpovědnost za své rozhodování ale to všechno již bylo řečeno
  a nic se neděje dnes vidíme že v česku vládne ambasáda USA místo prezidenta a vlády kdy tomuhle učiníme přítrž !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Tobe vládne US ambasáda. Chudacku, nejsi tak trochu paranoik?
  Palmer

  OdpovědětVymazat
 10. Íránská centrální banka oznámila, že se při obchodování s cizími zeměmi vzdává dolaru. Zůstat by měla čínská, jihokorejská, turecká a ruská a euro.
  Jen tak dál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. konečně pohyb správným směrem dolar je bezcenné platidlo ničím nepodložené

   Vymazat
  2. hrabě Kocharowski24. ledna 2015 18:19

   to je dobře mířený úder na solar plexus!

   Vymazat
  3. Výborně!!!

   Vymazat
 11. Andrew Čapisráč se může začít bát o svůj americkej život připravuje se na něj systém Houska a nebude sám začne likvidace zrádcovských stranických štěnic !!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Americká politika se dá shrnout do jednoho slova - Psychóza.

  OdpovědětVymazat
 13. Clánek naprosto perfektní,děkuji za něj.Měl by ho číst každý občan naší země.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .nekteri by ho stejne nepochopili,ani pri nalevani trychtyrem..

   Vymazat
 14. Ono je to těžké. My Češi jsme se v 10. století vydali cestou západní Evropy. Východoevropské uvažování je nám cizí. Není možné si myslet, že z východu přijde jen to dobré. Samozřejmě je lepší oboustranně výhodná spolupráce než neuvážené a hloupé sankce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buď tak laskav, a odpověz si sám: co dobrého se nám dostalo naopak ze západní Evropy? Východ nás alespoň osvobodil.

   Vymazat
  2. Nemluvila bych za všechny Čechy. Mně je slovanské mentalita mnohem bližší než jakákoliv jiná a cítím se být Slovankou spíše než Evropankou. Také je třeba si na rovinu přiznat, že občané USA a západní Evropy nás jako sobě rovné neberou. Jsme pro mnoho z nich pouze východoevropská divoká lůza, která nepatří do Evropy. Buďme k sobě upřímní. A také k nám tak přistupují. V současné době jsme německou a americkou kolonií. O svéprávnosti a samostatnosti našeho národa nemůže být řeči. Co s tím uděláme? Budeme se neustále před západem plazit a ponižovat nebo budeme za rovnoprávných podmínek obchodovat s Ruskem, Čínou a dalšími zeměmi?

   Vymazat
 15. Široké pojednání problematiky má jednu zásadní vadu: příšernou gramatiku, těžko prominutelnou i žáku 4. třídy základní školy.
  U písemného projevu nesouhlasí, že "důležitý je obsah, nikoliv forma".
  Tyto dvě složky spolu u písemného projevu souvisí. Předvedená pravopisná úroveň působí rušivě. Chcete-li, aby vaše vývody byly brány vážně, musí být podány bez základních gramatických prohřešků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to přesně naopak. Kdyby by zabalili psí výkaly do krásných, přitažlivých pozlacených krabic, jsou snad proto lepší?
   Nechápu tyhle naduté řeči. Tvoje připomínka patří jedině do školy. Realita je úplně jiná. A co taková morseovka, užívala s víc než hojně, to muselo být na formu terno, co? Dám ti zdarma radu - vzpamatuj se dokud je čas.

   Vymazat
 16. hrabě Kocharowski24. ledna 2015 18:30

  Článek je vynikající, tady člověku dochází, jak hluboko je v zajetí prolhané protiruské západní propagandy, jakým právem se Západ
  pasoval na vrchního arbitra zeměkoule?

  OdpovědětVymazat
 17. Dobře napsaný článek, díky. Proudí ke mně proruské stati, proamerické a tahle je konečně vyvážená, souhlasím. Ale v první řadě je potřeba svět zbavit JAKÉHOKOLI násilí a s tím musíme začít holt my všichni "dole", dokud nám na to ještě zbývá zdravý rozum...

  OdpovědětVymazat
 18. Zrádcovský politický štěnice nikdo nikdy nepotrestá. Za totáče jich tady bylo plno. Plno odpornejch demagogů, kterým ta rudá, která jim vždy a všude kapala z huby zajišťovala lepší pozice, kariéru a vyšší plat.Když byl stranickej kravaťák v podniku už tak nařvanej sráč, že si na něj stěžovalo více lidí, "odstranili ho" tak, že mu napřed našli jinou trafiku, a tam se zase choval jako nařvanej sráč, až nakonec skončil na nějakým ministerstvu. Tam už nemohli škodit, "ministeráci" vymýšleli jen krávoviny aby jako něco dělali, vždycky to přišlo na střední a nižší "stupeň řízení" k rozpracování ale tak v roce 1986 už na to každej sral, protože aparátčický mrchy mleli z posledního.Ten brajgl s klíčema na náměstích už byl zbytečnej, ale jim nejvíc pomoh.Každej ten parchant honem zahodil stranickej průkaz, z huby jim začala kapat modrá a zas dobrý. Zas nalezli všude, a ještě víc to občanům posrali - pomstili se dobře. Sice teď žvaní, že komunisti byli "zločinci" - ale potrestal je někdo? Sedí ve vězení? Ne! Rozebrali si všechny státní podniky, prodali a peníze rozkradli - a co? Paktovali se dřív s SSSR když bylo světovej démon, dnes se paktujou s USA a EU, který jsou vraždící démon a co? Lezou po hřbetech mrtvol ke svým korytům a kariéře, a nikdo s nima nic neudělá. Kdyby museli začít akceptovat nasraný lid, řada těch největších potvor zas sama vyvolá rebelii, z hub jim bude kapat třeba zelená, a zas by jen přitvrdili. Kvůli nim se zřídila ta blbost ÚSTR - trafiky pro bejvalý stranický grázly - placený z našich daní. Jsme totál v prdeli jako stát i jako občané, pro Evropský lotry na drapačku, a tady se pořád probírá Rusko.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.