Reklama

sobota 24. ledna 2015

Opravdu toho tolik musíme spolknout?

Lubomír Man
24. 1. 2015

Mělo to sílu výbuchu atomové pumy, ale jak se to odrazilo v reakcích západnich médiíí a politiků, nezpůsobilo to větší hluk, než když splyne kapka vody. Jako by se skoro nic nestalo a jako by se to kápnutí dalo klidně i přeslechnout „Každý má v Německu právo vyslovit svůj názor,“ odbyl v odpovědi na ruský protest záležitost zástupce německého ministerstva zahraničí Schäefer. Takže si ten názor poslechněte. Zazněl z úst ukrajinského premiéra Jaceňuka v německé televizi ARD 8.ledna v předvečer jeho návětěvy v Berlíně a zněl takto: "My všichni si ještě dobře pamatujeme sovětský vpád na Ukrajinu a do Německa. Tomu je třeba zabránit."
Takže to je, milý čtenáři, ta puma. Protože Jaceňuk měl na mysli válečné události z roku 1944, kdy sovětská armáda osvobozovala svou i další Hitlerem okupované země z nacistické nadvlády. Ale Jaceňuk to jako osvobozování, jak je z jeho výroku jasno, nevidí. On to vidí přesně opačně - čili tak, jak to viděl Hitler. Protože on, stejně jako celá jeho z US zafinancovaného puče vzešlá vláda, nejsou nic jiného než novodobí hitlerčíci, anebo, jak to vyjádřil někdejší vysoký úředník EU Němec Verheugen, čistokrevní fašisté z masa a kostí. Což je hrůza už sama o sobě, ale ještě hrůznější je, že tito Hitlerovi žáci, jak je z popsané situace s Jaceňukem zřejné, se už dnes odvažují pronášet své prohitlerovské názory tak říkajíc na plná ústa? A činí tak, protože vědí, že se to už smí. Že je to trend, který Západ a hlavně pak vládnoucí neokonzervatisté v USA neodvolatelně přijali za svůj a v budoucnu se pojede již jen podle něj. Čili že za strůjce války bude označeno Rusko a nacistické Německo bude pojednáváno jako jeho oběť. Že Roosevelt a Churchill vejdou do učebnic i vědeckých pojednání (už se to v nich i dnes často objevuje), jako naivové a slaboši, kteří sedli na lep Sovětům a slabomyslně ubližovali Německu spolu s ními, namísto aby je na špicích bajonetů spojených armád USA , Velké Britanie a wehrmachtu vypakovali na smětiště dějin, kam patřili, a kam dnes patří i jejich ruští pokračovatelé. Že jenom Hitler tyhle zločince z Euroasie prokoukl, ale narazil na krátkozrakost tehdejších západních vládců, což se – díky bohu – už v historii opakovat nebude.

Nu a právě že se bude už brzy vše vykládat tak a ne jinak, Jaceňuk spolehlivě ví. Vždyť o novém přístupu Západu k Rusku s desítkami evropských a hlavně amerických vůdců dopodrobna mluvil, je si jejich zreformovaným postojem stoprocentně jist, takže proč by jej neměl vytroubit do světa právě on? A právě v zemi, která chtěla před časem nenáviděné Rusko vymazat z mapy světa stejně lačně, jak po tom teď touží i on sám?

A tak promluvil, nu a protože šlo o záležitost tzv. předjednanou, nikdo v západním světě se jeho vyjádření nepodivil a rozhostilo se nad ním ticho, které bylo ještě děsivější než to, co Jaceňuk řekl. Protože to ticho vyjadřovalo souhlas. Či, jak to charakterizoval vysoký ruský politik Kosačev: Jaceňukova slova byla testem. Ospravedlnil jimi hitlerizmus – a Evropa k tomu mlčela. A mlčí dál. A ruský novinář Mizerov napsal: Evropa merkelů, cameronů a hollandů byla už dlouho připravena na Jaceňukova slova, už dávno v hloubi duše chtěla tato banderovská slova vyřknout.

Ani komentátorka Atalyová, která s Jaceňukem v ARD předmětný hovor vedla, nehnula po jeho výroku brvou, a kritickým slovem jej den poté neokomentovala ani kancléřka Merkelová, Naopak, zřejmě se jí ten svérázný chlapík líbil, protože mu slíbila, že vláda NSR půjčí Kyjevu na obnovu výhodních oblastí země (rozuměj těch oblastíí, včetně Krymu,, které se Kyjeva odtrhly a ukrajinská vláda je skálopevně rozhodnuta zbombardovat je zpět pod svoji jurisdikci), půl miliardy dolarů, což představuje 14 miliard kč.

A jak se v Evropě i ve světě na Jaceňukův signál reagovalo dál? Lotyšsko zahájilo své předsednictví EU zákazem výstavy, která měla v sídle UNESCO v Paříži nabídnout pohled na holocaust očima dětských vězňů lotyšského koncentračního tábora Salaspills. You Tube zrušila svůj jediný antifašistický program Anti-fascist Archive, a zcela originálním pohledem na historii Druhé světové války přispěl polský ministr zahraničí G. Schetyna, když k neúčasti prezidenta Putina na plánované oslavě k osvobození koncentračního tábora v Osvětimi uvedl, že jej stejně osvobodil První ukrajinský front, čili Ukrajinci. Jako kdyby neměl tušení, že Sověti nenazývali fronty podle národnosti vojáků, ale podle míst, kde tyto fronty působily.

A jak jsme nové uspořádání světa z itineráře wahintonských neokonzervatistů přijali my Češi? To znamená ti, kterým byla v oběžníku říšského vedoucího Martina Bormana určena tato poznámka č. 28/42 z 8. března 1942: Jakmile se dokončí deportace Židů, musí se začít s vysídlením Čechů!

Měli jsme jít tedy do pecí těsně po Židech, ale po Jaceňukových slovech se z nás nevydralo slovo protestu. Mlčely naše presstitutky i teltitutky a mlčela i česká vláda. Ona ve své většině zřejmě ne proto, že by s Jaceňukem souhlasila, ale držela jazyk za zuby při vědomí toho, o čem už byla řeč. Ze totiž Jaceňukovi by nepřešla přes rty hláska z toho, co v Berlíně řekl, kdyby k tomu neměl pevné posvěcení z Washingtonu. Čili ta vláda byla a je zticha proto, že se třese hrůzou z pomyšlení, že by si to vyjádřením vlastního názoru mohla s Washingtonem rozházet. Drží zkrátka populárního bobříka ze zbabělosti a ani ji zřejmě moc nevadí, že s tou zbabělostí kráčí ruku v ruce i její hanba. Která ovšem nepoznamenává jen vládu, ale ulpívá na každém z nás. A tak, když vláda – v jejíž gesci zahraniční otázky jsou – téměř celý leden zimomřivě a ostudně předstírala, že špatně slyší i vidí, vycítil povinnost vyjádřit se náš president a učinil tak hned dvakrát. Podruhé řekl: „Jde o úmyslný pokus o přepsání historie Druhé světové války.“

Samozřejmě, že mu tohle jen tak neprojde. Bude se na něj za ta slova vrhat ďábel, který dle P.C. Robertse obsadil vládní budovy ve Washingtonu, a třaskavými i zápalnými náložemi jej bude zasypávat i naše slavná lumpenkavárna. Ale my ostatní, kterým ještě zbyla čest v těle, cítíme, že kousek pociťované hanby z nás prezident svým postojem vymazal. A jsme mu za to neskonale vděčni. Protože sedět na Hradě ten druhý, co ho tam chtěla i s tím, co má na duši, v srdci i na jazyku, protlačit naše lumpenkavárna a co je stejně zarputile rozhodnuta ho tam přes naše hlavy protlačit i dnes, tak bychom v té hanbě snad už i docela utonuli.
16 komentářů :

 1. Samozrejme, ze do německa vtrhli. Jak jinak by se dostali do berlína?
  Palmer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenom tam nějak zapomněli zůstat, tak jako Němci předtím všude, kam vlezli. Takže o okupaci nemůže být ani řeči. Ale jestli Vám vadí, že je zahnali tam, kde byli doma a kam doopravdy patřili, tak to potom není co dodat.

   Vymazat
 2. Blb zůstane blbem, některým Němcům to zní jak rajská hudba ale normální člověk žasne

  OdpovědětVymazat
 3. Reagoval jsem v diskuzi jinde, ale sem to patří jako vyšité. V Evropě je právě ve velkém oživován fašizmus, má to být údajně hráz proti islamizaci, ale je to spíše základní ideologie pro zajištění dalšího klidného fungování korporátního fašizmu, který bude nadřízen národním státům. To ostatní jsou jenom drobnosti. Proto by třeba bylo ostudné odsuzovat někoho třeba za vydání projevů Adolfa Hitlera, proto se mění i definice vítězů ve druhé světové válce atd. to nejsou náhody, to je jenom jednotná mozaika evropské budoucnosti. V USA je už fašizmus zdárně etablován, díky TTIP dojde ke sjednocení not i s Evropou ! Step by step !

  OdpovědětVymazat
 4. som rad že sa už toho nedožijem !!! a ten Palmer daj adresu rozdám si to tebou kedy chceš!!!!ty geňo!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Fašismus je logickým vyústěním systémové krize kapitalismu. On zná jako "východisko" pouze válku a fašistickou totalitu. Nijak jinak všudypřítomnou systémovou krizi krizi řešit neumí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je zřejmé, že když východiském z krize v roku 1929 byla přeměna většiny evropských států ve fašistické režimy a následně došlo k válce, nás také čeká podobné vyústění situace?

   Vymazat
  2. Odpovědí na Váš dotaz může být tato analýza zde:
   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1292-kriticky-bod-po-jeho-prekroceni-je-system-neriditelny-pokus-o-revizi-vysledku-druhe-svetove-valky-predehra-valky-treti-co-se-to-vlastne-se-svetem-deje.htm

   Vymazat
 6. Ano, pokud někomu dávat červenou, tak určitě ne Zemanovi, ale vládě, třeba Zaprodálkovi, by velice šla k pleti.

  OdpovědětVymazat
 7. Zbabělost ČSSD je neodpustitelná, ani slovo k nutnosti vyšetřit, kdo zabíjel na Majdanu, kdo zabíjel v Oděse a žádný protest k zabíjení na Ukrajině všeobecně. Že se Sobotkovi se Zaorálkem nechce zvracet, když se na sebe podívají do zrcadla. FUJ.

  OdpovědětVymazat
 8. Technická poznámka:
  V textu jsou patrně nedopatření zkopírovány některé odstavce dvakrát. Dovolil bych si doporučit, aby editor text pročetl ještě jednou a omyl opravill.
  Zdraví
  JiB

  OdpovědětVymazat
 9. Když tady čtu komentáře, tak mě mrzí, že nemůžeme spolu diskutovat a používat u toho zdravý rozum. Přeci když má někdo na něco odlišný názor, tak se nemusíme častovat sprostými nadávkami apod. Ale na druhou stranu tu je požadavek měřit jedním metrem, používat mozek, případně si spolu oponovat. Ale někteří tady stále "zvrací" a u toho se jim nedaří použít mozek (Palmer). Zajímalo by mě, jak si tito lidé představují demokracii (ne demokraturu), společnost kde by vládl stejný zákon pro všechny lidi, vražda by byla vždy vraždou, podvod podvodem......
  Mia

  OdpovědětVymazat
 10. kolik válek bylo v Evropě v rozmezí 1945 1990 a kolik válek bylo v v Evropě v rozmezí 1990 2014. Zdá se mi, že jste to zas nějak poplet.

  OdpovědětVymazat
 11. Na Ukrajině byl vojenský převrat demokraticky zvolené vlády. Měli ve volbách zvolit jiné lidi když jim nevyhovovala současná vláda a oligarchové. Dokonce mělo dojít k volbám, co domluvila EU hned po Majdanu. Ale chunta to nedodržela a je zajímavé, že ani EU neprotestovala.Proto jsou v současné době u moci titíž oligarchové a kamarádi USA. Stačí se zeptat běžného inteligentního Ukrajince jak to tam vypadá, myslím toho co má zapojený mozek, ne toho co je zpracovaný naší a UK televizí. No a že na východě jim nevyhovuje současná vláda, tak to dělají jako ta současná vláda předtím ne? Hlavně se řešilo to, jak v Rusku byly zmanipulované volby a tady na Ukrajině ani slovíčko a to tam mlátili a drželi pod samopalem poslance, ale to nikomu nevadilo...
  Dokonce i naše TV to dávala (asi zapomněli).
  Celý svět určitě neprotestuje, jen ten vydíraný a ten podplacený, v tisku i západním jsou častěji jiné věci než nám předkládají naše media.
  Jen nevím zda Palmer píše za peníze, nebo z přesvědčení....
  Asi za peníze, myslím, že u nás nemůže být nikdo tak hloupý, spíše po penězích hladný........

  Mia

  OdpovědětVymazat
 12. Je naprosto šokující a do nebe volající, že frau Angel mlčela na slova Jaceňuka. Mlčeli všichni politici ! Toto má právo slyšet každý občan světa ! Díky mainstreamu bohužel toto právo nemá a to je do nebe volající. Dalším vážným varovným signálem je, jak si rozumí židé a vládci světa ..? S podivem, že ? Donedávna nám tlačili holokaust všemi otvory. Lidé probuďme se, máme tu nacisty zpět !
  Zdeněk

  OdpovědětVymazat
 13. První světová válka byla poslední válkou evropské šlechty s jejími poddanými, kterou šlechta s konečnou platností prohrála. Evropský feudalismus, čili nadvláda až tyranie šlechty a církve, nad zbytkem populace byl fakticky fašismus, vytvořený podle filosofie Platona. Ten sice hovořil o nutnosti vlády elit, za kterou ale považoval třeba sám sebe a svůj klan filosofů. Jenže bohatí byli, už samou svou přirozeností, vždycky elitou, takže docel „přirozeně“ vládli kontinentu dvě tisíciletí. První světová válka byla, konec konců i podle Masaryka “světovou revolucí“. Definitivně v ní zvítězili noví vládci, měšťanstvo, nová to elita tvořená podnikavými. Sami sebe nazývající občany, protože jejich intelektuálové vymysleli formu vlády tvořenou zastupiteli občanů. Noví vítězové dějin však měli smůlu. „Kolaterální ztrátou“ tvůrců nového světového pořádků bylo, že na přírodně nejbohatším a největším území světa vznikl jakýsi stát pod vládou „póvlu“. Druhá světová válka proto zákonitě vznikla jako zničení onoho bastarda dokončené měšťanské (buržoasní) revoluce. Hitler pro její vedení se prezentoval jako skvělá volba a byl proto podporován prakticky všemi nedávno vytvořenými evropskými elitami. Jenže se ve svém šílenství poněkud vymkl jejich kontrole. Roosevelt, ale především Churchill, nebyli naivkové, ale jednoduše řečeno jim nic jiného nezbývalo, než se nakonec spojit se Stalinem. Proto jim to taky tak dlouho trvalo, než otevřeli „druhou frontu“. Jenže se jim pak už nepovedlo anektovat celé Německo a uchránit tak především Berlín před „hordami“ z východu. Díky Stalinově benevolenci však nakonec mohli, naprosto nezaslouženě, okupovat větší část Německa. První válka buržoazních neovládců, s mocí plebsu tedy dopadla nerozhodně. Ani studená válka jim nepřinesla potřebný výsledek. Rozpad SSSR jim ale dal kýženou naději. Kdysi vsadili na Hitlera, nyní vsadili na Jelcina. Bohužel zase špatně. To území obrovského rozsahu, samé jádro celého superkontinentu, si pořád světovládná elita nepodmanila. S ohledem na rychle ubývající zdroje je ale pro ni doslova existenční záležitostí. Rusko, jádro onoho zkrachovalého SSSR, pořád žije a v posledním desetiletí dokonce vzkvétá. Světovláda podnikavých je tím víc jak ohrožena. Je proto nucena podniknout rozhodující existenční boj.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.