Reklama

čtvrtek 22. ledna 2015

Osvětim osvobodili Ukrajinci,prohlásil ministr zahraničí Polska. Lotyšsko zakazuje výstavu připomínající hrůzy koncentračních táborů, holocaustu a nacistické vraždění!Tereza Spencerová
22. 1. 2015 Literární noviny
Lotyšsko zahájilo své předsednictví EU zákazem výstavy, která měla v sídle UNESCO v Paříži nabídnout pohled na holocaust očima dětských vězňů lotyšského koncentračního tábora Salaspils.
Na přípravě expozice, která měla být zahájena 26. ledna a vycházela z archivních materiálů i vzpomínek přeživších, se kromě lotyšských historiků podíleli rovněž experti z Ruska a Běloruska, a to pod záštitou UNESCO. Salaspils leží asi 18 kilometrů od Rigy a tamním koncentračním táborem, který byl zřízen v roce 1941, prošlo na 120 tisíc lidí. Připomínka jejich tragického osudu, holocaustu i nacistického vraždění nyní ale podle lotyšské vlády může „poškodit image země“ v době jejího unijního předsednictví. „Ukazuje se tak, že stát, který předsedá Evropské unii, považuje nacistické zločiny za své,“ komentoval lotyšské veto šéf ruské Nadace historické paměti Alexandr Ďjukov.

Image Lotyšska přitom zřejmě podle vlády nijak nepoškozuje muzikál opěvující lotyšského válečného zločince a nacistického kolaboranta, který měl premiéru loni v říjnu. Oficiální trailer muzikálu nazvaného Cukurs, Herberts Cukurs (zřejmě podle vzoru Bond, James Bond):

„Muzikál vydává Cukurse za národního hrdinu a ne za krutého vraha Židů, jímž byl,“ prohlásil šéf jeruzalémského Střediska Simona Wiesenthala Efraim Zuroff. „Hra se bezostyšně pokouší rehabilitovat obraz jednoho z největších masových vrahů Židů v Pobaltí během holocaustu.

Nový prvek do pohledu na druhou světovou válku pak vnesl nový polský ministr zahraničí Grzegorz Schetyna. K neúčasti ruského prezidenta konstatoval, že Osvětim beztak osvobozovali hlavně Ukrajinci. „Je lepší říci, že (Osvětim) osvobozoval první ukrajinský front a Ukrajinci? Protože právě Ukrajinci v ty lednové dny otevírali bránu a osvobozovali tábor,“ prohlásil pro polský rozhlas.

Rudá armáda přitom za druhé světové války nazývala fronty podle místa jejich působení a ne podle národnosti vojáků, kteří v něm sloužili. Osvětim tak osvobozovali vojáci 1. ukrajinského frontu, který se původně jmenoval Voronežský, a 4. ukrajinského frontu, původně Jižního.

25 komentářů :

 1. Pane bože, co to tam ti Poláci mají za vemeno:) Ten má všeobecný rozhled jak z hodně hlubokých sklepních prostor

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. on není velení, ale naprosto přesně ví co říká a proč to říká! Je to prostě další Střípek skládány, která ma za úkol zcela změnit pohled na válku a hlavně na roli sovětského svazu. Ještě se dočkáme toho ze sovětský svaz bude označen za agresora, který vtrhnul do mírumilovné Evropy a zotročil mnoho národů jako Ukrajina, Bělorusko, Německo, Polsko, atd.

   Smazat
  2. Polská elita
   http://www.polishforums.com/archives/2009/history-poland-34/jews-changed-jewish-surnames-6470/


   Polsko cvičilo pučisty dva měsíce předem:

   http://www.voltairenet.org/article183373

   http://wertyzreport.com/2014/04/19/ukrajina-polsko-cvicilo-pucisty-dva-mesice-predem/

   Hitler byl financován Kruppem, Warburgy, Rothschildy a dalšími mezinárodními bankéři. Nacisté a političtí sionisté:

   http://svobodnenoviny.eu/hitler-byl-financovan-kruppem-warburgy-rothschildy-a-dalsimi-mezinarodnimi-bankeri-naciste-a-politicti-sioniste/

   byl to Zapad vedeny bankeri stejne jako dnes a po staleti, ktery implantoval marxisty, komance a predevsim trockisty do SSSR-Ruska k jeho rozvratu, likvidaci a vyvrazdeni co nejvice Slovanu..
   New York Times 23. srpna 1921 uvádí, že banka Kuhn,Loeb&Co.
   získala z bolševických krádeží 202.290.000 dolarů. Za hranice Ruska
   putovalo také 475 mil. rublů zkonfiskovaných carevně podle Dmitrije
   Volkogonova.

   najdite 10 rozdielov medzi chazarskym symbolom a symbolom Ukrajiny

   http://cs620029.vk.me/v620029322/834a/_xapQcvmfoI.jpg

   Ukrajina:
   - Prezident - Poroshenko (Valtsman) - Žid.
   - (Prezident) Turchinov (Kogan) - Žid.
   - Premiér - Yatsenyuk (Bakaj) - Žid.
   - Minister financií - Alexander Shlapak - Žid.
   - Minister obrany - Andriy Paruby - Žid.
   - Podpredseda vlády - Vladimir Groysman - Žid.
   - Minister vnútra Arzen Avakov - Žid.
   - Minister kultúry - Sergey Nischuk - Žid.
   - Riaditeľ Národnej banky - Stepan Kubiv - Žid.
   - Vedúci prezidentskej administratívy - Sergey Pashinskiy - Žid.

   Hlavní "opoziční" prezidentskí kandidáti:
   - Julia Thymosenko (Celia Kapitelman) - Židovka.
   - Vitali Klitschko (Etinzon) - Žid po otcovi.
   - Oleg Tyahnibok (Frotman) - Žid po mame.
   - Dmitry (Avdimou) Yarosh- Žid/Chasid.

   Ukrajinskí oligarchovia - všetci Židia:
   I. Kolomoysky, E. Hurwitz, G. Bogolyubov, Poroshenko, D. Firtash, Liovochkin S., W. Hayduk, V.Nemirovsky, K. Zhavago, V. Pinchuk, E. Prutník, Achmetov (tatársky) A. Martynov, V. Kostelman, E.Sigal, Kolesnikov, A. Feldman, F. Shpyg, N. Shufrych, A. Rodnyanskii, I. Butler, A. Abdinov Yermolayev, M. Kiperman, E. Zvyagilskiy, F. Zhebrovskaya, S. Ronis, H. Korban, G. Surkis, J. Surkis, V. Shamotiy, A. Leszynski, J. Rodin, M. Becker.

   Všetky médiá - v rukách Židov:
   Poroshenko, I. Kolomojsky D. Firtash, V. Pinchuk, Achmetov.

   Smazat
 2. Je asi pravda, že Osvětim osvobodili i(!) ti stateční Ukrajinci, kteří bojovali v řadách Rudé armády. Rozhodně ji neosvobodil Bandera se svými soukmenovci. Opravdu je mi záhadou, proč se Polsko v současné době chová tak uboze a trapně. M.Radikowski.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lze se ptát, zda se vedení Polska chovalo někdy jinak. Vždyť je všeobecně známo, kdo nabízel Hitlerovi, že s ním potáhne na Sověty, kdo nejvíce torpedoval snahy Sovětského svazu o vytvoření protihitlerovské koalice? Bylo to Pilsudského a později beckovské Polsko.

   Smazat
  2. Také by bylo dobré připomenout, jak se chovali Poláci k Němcům žijícím v Polsku po první světové válce, kdo uzavřel s Hitlerem pakt o neútočení ještě před Stalinem a kdo jako první obsadil české pohraničí po Mnichově. Národ bazilišků a válečných štváčů sledujících vlastní mocenské ambice a pouze vlastní prospěch. Ještě někdo kupujete jejich potraviny na ruinách českého zemědělství, jehož zničení bylo jen dalším hřebíčkem do rakve našeho hospodářství?

   Smazat
 3. Nakonec vyjde najevo že vlastně jim mnohem víc ublížil SSSR než hitlerovské německo. Ale zase myslí si to taky obyčejní Poláci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poláci jsou bezpáteřní debilové!!!!!!

   Smazat
  2. Takéto vemená sú neni len v Poľsku, máme takých dosť aj na Slovensku. Stretol som ich osobne aj na Internete. Tak ako som už niekde poznamenal: aj to zlé je na niečo dobré. Akoby zázrakom rusofóbi začínajú rozlišovať Rusa od ukrajinca. Doposiaľ poznali len Rusov. ČeskoSlovensko pokiaľ viem, hraničilo vždy a to nielen v 68-om roku s Ukrajinou, ktorá bola súčasťou Sovietskeho Zväzu. Hlavným muftím vtedy bol L.I.Brežněv-Ukrajinec. Jednotky ktoré uviedol do pohybu na Československo, naskutku museli pochádzať z dnešnej Ukrajiny. Pochybujem že sa trepali z Russkej federatívne sovietskej socialistickej republiky, niekde z Vladivostoku. To by sme sa na tú internacionálnu bratskú pomoc dodnes nedočkali. Ale zombíci budú naďalej mlieť svojími papuľami že to boli tí "zlí rusi". To ten Osvietim oslobodili dobrí ukrajinci, hoci označenie ukrajínský zďaleka nemal nič spoločné s národnosťou. Ako som povedal: zombíka ľahko rozoznáte, keď sa ho spýtate koho väznili boľševici v Sovietskych gulagoch. Ani jeden Vám už neodpovie, že tam boli väznení Rusi. Ak sa chcete hrať na novodobých Don Kichotov nuž kľudne môžte zápasiť namiesto s veternými mlynmi so zombíkmi, ktorí melú svojou hubou dokola to isté. Poľská verchuška má to svoje podjebávanie už akosi nacvičené odjakživa v krvi. To robili aj pred II.sv. vojnou, kým nedostali cez držku jak od Nemcov, tak od Sovietskeho boľševika, prezývaného "rus". Teraz podjebávajú znovu, kým nedostanú zas na držku a potom budú znova fňukať a vzdychať, ako im všetci strašne krivdíme. To čo si dovoľovali najvyšší predstavitelia Poľska cestou do Smolenska na výsostné Russké územie, si u nás Magyari dovoliť nemohli. Na hraničnom prechode ich otočili čelom vzad! a pekne putovali zpäť do Magyarska odkiaľ prišli. A tu im budú roniť krokodílie slzy, že si rozbili papule pri havárii lietadla o Russkú step a spriadať konšpiračné teórie na Rusov?! No ohromné!

   Smazat
 4. efpe - tvrdě se na tom pracuje aby uvěřili. A jak je to u nás v současné době s výkladem dějin? Moc pozadu za Poláky nejsme. M. Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máme je sice hned za humny, ale my tady jsme taková česko polsko německá krev, mnozí tady i u sousedů by se hrdě hlásili k německým předkům- německý pas, práce, vůz, je na co být hrdý- dokonce mně zarazily dvojjazyčné, polsko německé názvy měst a vesnic na značkách severně od Ratiboře.
   Takže tato oblast nemusí odrážet náladu jiných oblastí severních sousedů.

   Smazat
 5. Dufam, ze sudruhovia z polskej vlady nezabudli pozvat predstavitela rodiny Rockefellerovcov. Ten by totiz pri tak pamatnom vyroci oslobodenia koncentraku v Osviencime nemal chybat. Pretoze ten tabor vlastnila spolocnost IG Farben a tu Rockefellerovci. Tak nech je ta banda kompletna. JH

  OdpovědětSmazat
 6. Co Polák, to poloviční nácek. Dříve se to dalo říct jenom o Litevcích, ale Poláci je trumfují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. američtí soudruzi šli najisto, když potřebovali novodobý koncentrák a mučírnu, Poláci jsou v EU nenahraditelní

   Smazat
 7. Myslím že by bylo nanejvýš vhodné polským přátelům připomenout že v sestavě tzv. Ukrajinského frontu byl zařazen taktéž 1. československý samostatný polní prapor a posléze i 1. československý armádní sbor.

  viz. https://ru.wikipedia.org/wiki/1-й_Чехословацкий_армейский_корпус.

  Asi by se jeho příslušnící přinejmenším dost podivovali nad současnou interpretací historie..

  OdpovědětSmazat
 8. Dle nejnovějších polských historických poznatků je pravdou, že koncentrační tábor Osvětim, který postavili a provozovali na svém území Poláci ve spolupráci s Němci, osvobodili v roce 1945 Ukrajinci. To je bez diskuze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle nejnovějších polských historických poznatků je pravdou pravdoucí, že tábor nebyl provozován nevinnými Poláky na polském území, protože Polsko v té době neexistovalo. Tábor provozován společně Hitlerem a Stalinem na Stalinově části Polska. To je zcela bez diskuze.

   Smazat
  2. A to už se zase může říkat historická pravda?

   Smazat
  3. Osvětim osvobodili sověti, ukrajinci, čečenci a jiné národy bývalého SSSR. Nepokoušejte se přepisovat dějiny !!! V té době to byly národy SSSR, takže Osvětim osvobodili sověti.
   Zlehčovat 27 milionů sovětských obětí II. sv. války může jen primitiv. USA v téže válce mělo obětí PŮL MILIONU. Mají to nejmenší právo tyto dějiny přepisovat svoji propagandou !!!

   Smazat
  4. Dle nejnovějších polských historických výzkumů se prokázalo, že Polsko nemohlo provozovat žádný tábor, protože sami Poláci dokáží vše sabotovat a rozkrást a to včetně dřeva na palandy a včetně ostnatého drátu na ploty. Proto v novém americko-polském koncentračním táboře hlídala jednoho Poláka skupinka tří amerických mariňáků. Tento poměr se velice osvědčil a bude využit i při dalším nasazení v rámci NATO. To je zcela bez diskuze.

   Smazat
 9. Na Staromáváku se majdanutí také snažili přesvědčit kolemjdoucí, že v r. 1968 obsazovali Československo Rusáci a že Ukrajina má čisté ruce. A mohli se přímo posr..t, když jim Češi argumentovali tím, že tady byli zase jenom ukrajinští vojáci (a zcela bez Rusů) !

  OdpovědětSmazat
 10. Zástupkyně ředitele pro tisk a informace MZV Ruska Maria Zacharová zesměšňuje nesmysly polského ministra zahraničí. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/vojaci-rude-armady-by-dali-jacenukovi-a-schetynovi-pres-hubu/

  OdpovědětSmazat
 11. Vážení priatelia! Odporúčam vám prečítať si jednu knihu. Nechajte internet, vypnite televíziu a zožente si knihu: "Rusko a jeho miesto vo svete" spis: Natalia Alexejevna Naročnickaja . Najprv si prečítajte zadnú stranu obalu a zamyslite sa. Garantujem vám , že túto knihu nepísala komunistka!!Všetko je rozpísané odkiaľ je to čerpané!!! U nás bola vydaná v r. 2007 v Prahe. Keď toto dielo niekto prečíta a nepochopí o čo na svete ide, tak potom už nič nemá zmysel. Kto nepozná historiu, kto ju dokáže prekrúcať v svoj prospech, ten si budúcnosť nezaslúži!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Upresňujem ešte názov : "Za čo a s kým sme bojovali" Prepáčte , zabudol som ho tam napísať.

   Smazat
 12. Poláci nezklamou nikdy, je to krysí národ. Zajímalo by mě kde by dnes byli nebýt sovětské armády ? Škoda, že si tuto otázku nekladou denně sami.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.