Reklama

sobota 31. ledna 2015

Po prohrané válce v Afghánistánu následuje informační embargo

30. 1. 2015  eRepublika
 

Utajené informace Pentagonu o financování války v Afghánistánu mohou ve skutečnosti zahájit další eskalaci teroru v zemi, s níž má USA zásadně nevyřízené účty, a to i kvůli probíhající porážce džihádistů v Sýrii.

Boj proti terorismu a studená válka s Ruskem ospravedlňuje mnohé věci, které předtím byly nemyslitelné. Nezapomeňme, že i římská res publica při válečném stavu vypověděla demokracii, a nechala vládu určeným vojenským diktátorům. Jedno procento na každé válce zbohatne hned několikrát, protože každá válka, i ta malá lokální, je velice dobrá věc pro vyvolené. Natož velká válka, jako jsou boj proti teroru nebo globální studená válka.

 • V rámci utajeného režimu lze fízlovat kohokoliv, a to dokonce beztrestně a mimo zákon. 
 •  Stejně je možné beztrestně lidi mučit v tajných věznicích a dávat do koncentráků jako Guantánamo, neb boj proti terorismu vyžaduje oběti na všech stranách. 
 • Přerozdělí se prostředky z civilní a sociální sféry na policii a armádu. Nikdo nesmí ani muknout, jsme ve válce, a ta vyžaduje oběti od 99 % populace. 
 • Zruší se nebo omezí občanské svobody jménem boje za demokracii, viz druhý a třetí bod. To jsou ty oběti. 
 • Pak válečnému systému jednoho procenta povinně slouží i policie, armáda a další složky státu, které spadají pod přímé vojenské či policejní vedení a rozkazy. 
 • Válečná ekonomika neuvěřitelně prospívá jednomu procentu, které již není vázáno demokratickými pravidly a buduje systém technokratického plánování společnosti na způsob Hitlerova nacionálního socialismu či vítězného neoliberalismu.

Malým příkladem podobného postupu je současná situace v USA. Po prohrané válce v Afghánistánu následuje informační embargo na velmi zajímavé skutečnosti. Na začátku byl jako vždy jeden zvědavý reportér, ale tento exemplář se v našich korporátkách přestal vyskytovat. Matthew Rosenberg napsal pro New York Times zajímavou studii o utajených informacích kolem financování války (kliknout zde). Armáda využila tzv. "boje proti teroru" a v bezprecedentním kroku potichu klasifikovala jako tajné kompletně všechny informace ohledně utracení nějakých 65 miliard dolarů, kterými se od roku 2002 měly údajně cvičit afghánské ozbrojené složky. To znamená, že se okamžitě dostalo mimo kontrolu politiků, a tím i veřejnosti celkem 100 položek, které novináři považují za velice zajímavé. Mezi ně patří zejména následující otázky.
 • Kolik se vyhodilo za vyzbrojení afghánské armády?
 • Kolik se dalo na jejich platy?
 • Kolik vojáků či jiného personálu Pentagon vlastně platí?
 • Co vlastně financuje tento program?
V praxi to znamená, že po prohrané válce vedení Special Inspector General for Afghanistan Reconstruction (SIGAR) zatajilo veřejnosti prakticky celý program financování pokračující prohrané války. Šéf SIGARu, gen. John F. Campbell, je současně i velitelem zbylých ozbrojených složek poražených spojenců. Ten tvrdí, že celý blok bylo nutné utajit kvůli ohrožení životů civilního a vojenského personálu, který v zemi spolupracuje se spojenci. Jejich život by prý byl ohrožen prozrazením zprávy o financování prohrané války.

Tajná válka mezi Íránem a Pákistánem

Z našeho hlediska to znamená, že armáda dostala mimo civilní kontrolu finanční zdroje na vedení tajných operací všeho druhu. Těmi může destabilizovat situaci zejména ve Vazíristánu, na hranicích mezi Pákistánem a Indií a při hranicích Pákistánu a Íránu. S ním US-forces sice neprohrály válku přímou, ale pouze nepřímou. V této klíčové oblasti, kde se hraje o ropu a o udržení petrodolaru jako světové měny, musí USA několika státům najednou pilně okopávat kotníky.

Tuto válku sleduje další nezávislý novinář, který je zatím naživu, jménem Umar Farooq. Viz jeho analytický článek Afghanistan-Pakistan: The Covert War a pokračování tohoto článku o rok později (The Dangerous Drug-Funded Secret War Between Iran and Pakistan). V této oblasti vzniká nový ISIL, který pochopitelně zásadně prospívá zájmům USA, protože je namířený proti Íránu. Dne 9. 9. 2014 prolomilo asi 70 džihadistů z ISILU obranu hranic sebevražedným útokem na íránské gardy a vniklo na území Íránu. Bitva s použitím vrtulníků trvala 4 hodiny, než byli islamisté odraženi. Následovaly bombové útoky na vojenská vozidla.

Stejnou válku nyní vedou teroristé al-Nusry na Golanech, kde toto nárazníkové pásmo buduje Izrael proti Sýrií. Viz náš článek Teroristický útok Izraele v Sýrii spustil válku o Golany. Závěr? Utajené informace Pentagonu o financování války v Afghánistánu mohou ve skutečnosti zahájit další eskalaci teroru v zemi, s níž má USA zásadně nevyřízené účty, a to i kvůli probíhající porážce džihádistů v Sýrii.

- - - 
|

Související články:

8 komentářů :

 1. To je přesně ono,USA už nemůže přestat válčit,ještě je dost zemí,kde se může rozvinout menší válka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. G. Orwell a válka proti Eurasii.
   Soukromé vězeňství v Americe posílilo růst HDP a tak dolar posílil.
   Británie započítala odhadovaný příjem z prostituce a taky jí HDP vzrostlo.
   A CEZkokotlina by mohla započítat korupci a hned bychom měli rating AAA+++...

   Smazat
  2. To je jako u nás od poloviny devadesátých let do inflace nezapočítávali zdražování bytů, protože to nebylo estetické, takže jsme měli inflaci 2% a byty rostly hezkých 20% ročně.

   Smazat
 2. brzo dostanou přes držku a bude klid -budou vyhnáni ze zemí kde se vměšují česko nevyjímaje příští volby budeme vybírat zástupce nestraníky ale odborníky a co okres to kus ne jak je to teď přecpáno slováci se odtrhli ale počet v parlamentní žumpě zůstal stejný rozhodně tam nebudou bendové laudáti kalousci a jim podobni paraziti !!! Vladimír Pleticha -Kadaň

  OdpovědětSmazat
 3. Naši vojáci mají zůstat v Afganistánu ještě 2 roky. Místní obyvatelstvo je miluje a nechce je pustit domů. Slyšel jsem to v rádiu v souvislosti s dvouletým odkladem příchodu afgánských kolaborantů, kteří Čechům tlumočili, a je nebezpečí, že až naši vojáci zmizí, pak je Afgánci pověsí, pokud najdou v okruhu 100 km strom, nebo zastřelí.

  OdpovědětSmazat
 4. Koukám na počítadlo, za chvilku to bude 400 tisíc čtenářů za týden, to je slušný nářez.

  OdpovědětSmazat
 5. Zkopírováno (doufám že se překladatelka Lin nebude zlobit):

  "Po vzoru USA, Izraele nebo i Ukrajiny se Anglie také zapojí do projektu "vojáci na síti". K ozbrojeným silám přibude další sekce - asi 1500 lidí - kteří budou mít za úkol sledovat informační toky na síti a "usměrňovat je správným směrem". Tito "vojáci" (včetně sekce blogerů), vysvičení jak v psychologii, tak ve principech ovlivňování myšlení lidí, budou na síti 24 hodin a jejich úkolem bude podat lidem informaci tak, aby odpovídala záměrům (postojům) anglické vlády."

  Tyto agentury již dávno působí i v česku a pracují na objednávku, ostatně toho co se dělo při volbách si mohl nevšimnout je nesvéprávný. Jde o to, že rozpočet na různé troly by násobně navýšen, a dokonce mají snahu jich co nejvíce proškolit. Tedy pro nás to znamená, že snad zde ubudou trolí primitivové, ale na druhou stranu se těšte na vyšší třídu manipulace.
  six

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Znám jednu takovou agenturu - je to Člověk v tísni, která pracuje na objednávku z USA. Vím o cestách Štětiny s Matyldou, které byly jen mediálním krytím výzvědných cest. Tak navštívili Kosovo, Afghanistán a Majdan v Kievě:
   https://www.nln.cz/knihy/s-matyldou-v-afghanistanu/
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jste-mnohem-horsi-nez-Goebbels-vyslechl-si-od-rozcileneho-divaka-CT-senator-Stetina-305525

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.