Reklama

čtvrtek 22. ledna 2015

Poslední masakr teroristického komanda kyjevských nácků v Doněcku !

Petr Hájek
22. 1. 2015 Protiproud
Občanská válka na Ukrajině dostala dneškem nový rozměr: Diverzní skupina kyjevské armády – či některé ze soukromých jednotek oligarchů – pronikla do centra Doněcka. Pěti minometnými granáty povraždila nejméně třináct lidí na zastávce tramvaje, zapálila trolejbus a zranila dalších dvacet naprosto nevinných civilistů. Tento atentát je nejen zcela srovnatelný s atentátem v Paříži, jímž po mnoho dní žila západní veřejnost režírovaná médii a politiky, ale v mnohém tuto tragédii překonává.Krvavá pomsta za ztracené letiště?


Nové je i to, že tentokrát útok není anonymní. Podle dosavadních zpráv domobrana atentátníky dostihla a zajala. Obvyklé absurdní pokusy Kyjeva shodit vinu za útok na civilisty v různých místech Luhanska a Doněcka na domobranu, tak dostaly smrtící ránu. Kyjevem produkovaná „doněcká lež“ – potrava pro západní média, aby původce bestiálního vraždění nevinných lidí kyjevskou armádou skryla do kolonky „není známo kdo“ – je nyní nepoužitelná. Válečný premiér Jaceňuk sice přesto automaticky obvinil z vraždy domobranu respektive Rusko – jenže kdo dnes na Západě bere Jaceňuka vážně?

Doněcký atentát je v prvním plánu mstou za poslední úspěchy domobrany na řadě míst Doněcka a Luhanska. Zvláště pak za ztrátu strategického doněckého letiště. Doněčtí obránci při bitvě zajali 16 ukrajinských vojáků. Do zajetí při tom padl i velitel jednotky okupační armády, která část letiště zatím držela. V ukrajinských médiích se poprvé objevují výzvy k potrestání generálů, jmenovitě náčelníka generálního štábu Viktora Muženka, který prý závěrečnou bitvu nezvládl a letiště ztratil.

Alexandr Zacharčenko, velitel místní domobrany, dnes na tiskové konferenci v Doněcku řekl, co se zajatci zamýšlejí: „Vyženeme je na místo, kde dnes umírali lidé. Půjdou pěšky z letiště až na tramvajovou zastávku, kde budou prosit za odpuštění.“ Kyjev naopak tvrdí, že již začal vyjednávat o propuštění zajatců. Připomeňme ještě další podstatnou informaci, že při bojích o letiště byl těžce zraněn i vůdce nacistického Pravého sektoru Dmytro Jaroš – poslanec současného kyjevského parlamentu(!).

13 komentářů :

 1. Je mi z těch Kyjevských nácků zle.Palmer

  OdpovědětVymazat
 2. Zato v oblastech ktere separatisti spolu s ruskou armadou "osvobodili" podle nacisty Hajka zrejme zadni civiliste neumiraji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu se najde někdo tak hloupý, kdo bude věřit tomu, že si sami opolčenci zabíjejí vlastní rodiny, příbuzné? Ono totiž stačí naučit se alespoň trochu ruštinu a pustit si mnohé videa z oblastí, kde civilisté umírají. Oni totiž velmi dobře ví, ve kterých oblastech se nacházejí jednotky ukrajinské armády, které je bombardováním zabíjejí. A nejjednodušší by bylo zajet si na východní Ukrajinu se těch lidí přímo zeptat. A s těmi vylhanými nesmysly o přítomnosti řádné ruské armády na území Ukrajiny už se neztrapňujte, nemáte žádný důkaz, protože jej ani tajné služby USA a zemí EU nemají a mít ani nemohou. Kdyby tam opravdu bojovala ruská armády, už by bylo dávno po válce a obsazená celá Ukrajina. Vzhledem k tomu, že na straně ukr armády bojují američtí, polští a jiní zahr žoldáci, dokonce i čeští, nemohl by nikdo nic namítat ani v případě, že by tam ruská armáda skutečně bojovala.

   Vymazat
  2. Anonymní22. ledna 2015 23:32

   Nejsi náhodou Jakl ?
   Jistě i na Krymu umírají lidé - přirozenou smrtí.

   Vymazat
  3. Jenom naprosto demnetni hnup muze verit tomu, ze pri "zazracnych" ofenzivach takzvane domobrany neasistuje ruska armada.
   Cesti naciste by radi videli Putlerovy tanky i v Praze, ale maji smulu. Jsme narozdil od Ukrajiny v NATO a tak je na nas ten jejich kagebacky diktator kratky.

   Vymazat
  4. Tak ty máš dost chlape.Co by asi dělali ty tanky v Praze.
   A co by asi dělal s takovýma lidma jako Ty?
   Jo a schovavat se za nato a šermovat šavličkou to už tady taky bylo.Spojenci ? Snad tomu nevěříš.

   Vymazat
 3. Je veľkým nešťastím pre Slovensko a Česko, že sme členmi EÚ a NATO.Podporou fašistickej Ukrajiny sa aj EÚ a NATO stalo fašistickými, čo znamená, že aj naše krajiny podporujú fašizmus.Tieto spolky sú protiľudové a treba ich odstrániť. Dúfam, že voľbami v Grécku to začne a celá Európa sa začne meniť a budú sa vážiť názory bežného obyvateľstva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je naopak velke stesti drotar, jinak by nam uz zase vladli nacisti jako jsi ty.

   Vymazat
  2. Ty si skutočne tak hlúpy alebo len provokuješ. Zober si do ruky literatúru a ak vieš čítať, tak si prečítaj, aby si vedel, čo je to nacizmus, fašizmus, či komunizmus. To vás asi v škole neučili.

   Vymazat
 4. Pokiaľ si anonym predstavuje obmedzeného dementa takto, potom to musí byť pre "obmedzeného dementa" pocta, že je schopný narozdieľ od neho logického uvažovania. V každej vojne umierajú ľudia, v tej Juhoslovanskej vojne kde si separatisti bojujúci proti regulérnej armáde Juhoslovanskej zväzovej republiky vraždili sami svojích spoluobčanov, sa tomu hovorilo ako o nevyhnutných kolaterálnych stratách. Je verejným tajomstvom, že Izetbegovič a jeho režim v ríšskom protektoráte Bosna&Hercegovina sa dohodli so svojími sponzormi z USA a Nemecka, na dodaní 5000 mŕtvol pre mediálne krytie na ospravedlnenie vojenskej agresie na území Juhoslávie. Taktiež separatisti v ríšskom protektoráte Kosovo&Metohia. Prípad Račak poznáme, na ňom sa rozbehlo humanitné bombardovanie. Neskôr sa ukázal ako podvod. Nevadí, svoj účel splnil. Asi konšpirátori okolo prítomnosti Rusských vojsk v Novorosiji zažijú veľké sklamanie. Russkí vojaci tam skutočne sú neni, ale Russkí dobrovoľníci, hoci aj pre tento účel dočasne uvoľnení zo služby ozbrojených síl Russkej federáci:-)). Podobná taktika tej Vašej, ktorú ste použili pri spochybňovaní územnej celistvosti Juhoslávie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K téme či je to šťastie v nešťastí ze ste členmi "mierumilovnej výsostne agresívne obrannej" alincii NATO. NATO je jednoduchá odpoveď. Aj prvá Slovenská republika bola spojencom Wehrmachtu spolu s ním "v partnerstve za mier". Armáda prvej Slovenskej republiky sa podieľala na humanitných vojenských operáciách Whrmachtu. To sa Slovákom doposiaľ vytýka. Čo veru za šťastie nepovažujem. Češi sa z toho šikovne vyvliekli výhovorkou, že boli Protektorátom Böhmen un Mähren. Tak to som teda zvedavý až budete skladať účty za spoluúčasť na vojnových zločinoch spáchaných alianciou NATO, ako sa teraz z toho vyvlečiete! Lebo keď ste boli NATO upozorňovaní, odvolávali ste sa NATO, že ste samostatná nezávislá republika a že si preto môžte robiť čo sa Vám zachce.

   Vymazat
 5. Včera se v Čt 24 pohoršovali nad nehorázností domobrany, když vedla zajatce na místo činu, aby z blízka viděli, co napáchali. Prý je tam lidé, chudáky, "málem" lynčovali, kdyby je nechránili. Těch mrtvých jim očividně líto nebylo. Považuji to za další naprosto nechutný skandál zpravodajství Čt.

  OdpovědětVymazat
 6. Máte naprostou pravdu. Lži ve zpravodajství ČT24 jsou stále odpornější.
  Jaký charakter mají tito lidé, že se sníží k takové hanebnosti .Asi žádný.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.