Reklama

sobota 3. ledna 2015

Proč armáda nevěnovala přebytky teplého ošacení českým humanitárním organizacím?


Jan Urbach
3. 1. 2015  Vaše věc

Ministerstvo obrany České republiky na svém webu uvedlo, že darovalo Ukrajině přes 10 tisíc kusů výstroje, které již česká armáda nepotřebuje. Jedná se především o zimní výstroj. Materiální pomoc zahrnuje mj. 2000 kabátů vzor 97 s vložkou, 800 bot vzor 95 či 3000 plyšových ušanek. Sdělovací prostředky přinesly vyjádření ředitele Sekce obranné politiky a strategie J. Jireše, že tato výstroj byla prohlášena za trvale nepotřebný majetek. Ministr obrany M. Stropnický už v září uvedl, že česká strana je připravena na Ukrajinu dodat zdravotnický i jiný materiál.


Darovací smlouvu s ukrajinským ministerstvem obrany Jireš podepsal v 30. prosince 2014. Klimatické podmínky v těchto dnech jistě nejsou extrémně zimní, ale kdo ví, co přijde v následujících týdnech. V ulicích našich měst je potom podle odhadů okolo deseti tisíc lidí bez domova, kteří začnou pociťovat útrapy chladu. Naskýtá se tedy otázka, zda vojáci neměli své nepotřebné zásoby zimního ošacení poskytnout domácím humanitárním organizacím pro potřeby bezdomovectvím postižených občanů této země. Oni by konečně teplý oděv možná přivítali i lidé „jen“ sociálně slabší. Taková možnost nikoho na ministerstvu nenapadla?

Rezort Martina Stropnického však vše vyřešil po svém, ale možná i v duchu logiky úkolů dnešní armády. Její zaměření je totiž jen vzdáleně určeno k obraně této země, spíše budujeme armádu intervenční, jak svého času jako jeden z mála českých politiků odvážně kriticky pronesl Václav Klaus. Takže ani nevyužitelné zásoby nezůstanou doma, ale pošleme je do zahraničí. Bylo by i dobré vědět, kde kabáty, boty či ušanky skončí, zda u regulérní ukrajinské armády, Národní gardy nebo paramilitárních band ukrajinských oligarchů. Na tuto možnost si vzpomeňme, až se objeví zpráva o prvním umrzlém českém bezdomovci.

44 komentářů :

 1. A kolikpak jste milí čtenáři a autoři Nové republikytěch bezdomovců v mrazech u sebe doma ubytovali? Kolipak jste jich nechali vykoupat , kolikpak jste jich nakrmili a kolim jste jim darovali nepotřebného starého oblečení? Když oni jsou tak špinaví, opilí a smrdí, a asi by i něco ukradli, že. Ale na propagandu jsou vám dobří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč bych ony bezdomovce měl ubytovávat ? Kdyby stát neprodával doly uhlobaronům kteří si dnes mastí kapsy miliardovými zisky, mohla by být malá část peněz použita třeba právě pro tyto lidi. Jenže to by politici, kteří tento paskvil, jak se zbavit národního bohatství prosadili byli na sucho a žádné" dasátky" by neinkasovali.A tak je to u nás se vším-korupce, korupce atd...

   Vymazat
  2. Jóóó proč bych já měl někomu pomáhat... Kdyby byly v řiti ryby.... To je pravá tvář toho vašeho falešného zájmu o chudé a nemajetné kterými se futr oháníte. To je ten váš soucit a pomoc.

   Vymazat
  3. Nejseš ty Bakala nebo Tykač ?

   Vymazat
  4. 12:43
   Ne. Jsem socialista Rath který s kumpány rozkradl stovky milionů, o pár článků níž rozdává moudra, soudruzi mu v diskusi vyjadřují podporu a obdiv a drží mu palce.

   Vymazat
  5. A co ty vaši soukmenovci a havlisti jako je Sašík Vondra nebo sportovec Bém ? Ty se z těch krádeží dovedli vyplatit. Tam šlo ale jenom přece o miliardy - vyšetřování skončilo zapomeňte že?

   Vymazat
  6. 13:20

   Já zloděje na rozdíl od vás neobdivuju. Takové ani makové. Kdo krade, patří za mříže.
   Stejně tak nemůžu odsuzovat na jednu stranu Sudeťáky schvalovat jak jsme jich po válce desetitisíce zabili při odsunu a ukradli jejich majetky a zároveň podporovat "Novorusy" a Krymany atd
   Prostě nekadím si nikdy do huby.

   Vymazat
  7. Bezdomovectví je systémová záležitost. Řešit tuto problematiku a nalézt pro tyto chudáky bydlení, aby nemuseli umrzet by tudíž měl nalézt stát, který ten systém opečovává. Argumentace - nelíbí se ti bezdomovectví, tak si doma ubytuj bezdomovce je argumentací s prominutím blbců. Něco podobného jako - my vedeme války v Libyi, Iráku, Afghánistánu, Sýrii, podporujeme ukrajinské fašisty a ty - bez ohledu na to, že na tom neneseš žádnou vinu a jsi proti těmto loupežným válkám, si ubytuj doma běžence z těchto zemí, které rozesrali naši vojáci.

   Vymazat
  8. Blbý je hlavně to, že vůbec nevíte jaká bije a jaké jsou příčiny ukrajinské krize. Nesmíte se tolik dívat na lži v naši TV. Je vidět, že právo na sebeurčení národa vám evidentně nic neříká. Asi ani řádné volby dle ukrajinské ústavy ve kterých zcela drtivě zvítězili jak píšete Krymani. Divíte se jim? Kdo by chtěl mít za souseda fašistu, který ho neustále napadá a terorizuje? Pořád stejná písnička okolo Krymu, za kterou vám mírotvůrci z USA zatleskají a možná předají purpurové srdce. Samozřejmě že jde zase o nerostné bohatství Ruska, které by si někdo rád uzurpoval a tak kolem sebe hystericky kope a vytváří lživou propagandu. A když se to nepodaří, tak alespoň zabránit Rusku v obchodování a ukrást trhy v Evropě. Prostě utvořit z Evropy kolonii, nebo spíš protektorát USA. Poslední křeče dodělávajícího. Verbeš, co rozpoutává konfikty a války po celém světě vč.zabíjení nevinných, to PODPORUJETE ??? Nikdy jsem v žádné straně nebyl, ale používám svojí vlastní hlavu, kterou si vymývat nenechám !!!

   Vymazat
  9. 14:40

   Človíčku, víte, že před WW2 byla celá 1/3 obyvatel ČSR Němci? Víte, že suděťáci vyhráli parlamentní volby v roce 1935? Víte, že v některých oblastech měli Sudeťáci až 80% hlasů? Evidentně nevíte která bije. Kde bylo právo na sebeurčení Sudeťáků?

   Vymazat
  10. Už vám došly argumenty, co sem dnes taháte Sudeťáky ? Debata je o něčem jiném. Už mě to vysvětlování NEBAVÍ !! Jdu se projít, abych přišel na jiné myšlenky.

   Vymazat
  11. Znáte ústavu ČSR z února 1920? Otázka možných změn hranic v ní byla řešena. Pokud jste takový znalec historie, tak určitě víte, že E. Beneš po Karlovarském programu o autonomii s politickými představiteli sudestkých Němců jednal. Problém byl ale v něčem jiném. Sudetští Němci byli podvedeni někým jiným, rozhodně ne politickými představiteli první republiky. Většina z nich totiž zemřela na východní frontě.

   Vymazat
  12. 1. Pan Rath ještě nebyl odsouzen. Co a s kým rozkradl, tedy ještě nikdo spolehlivě neví. Spolehlivě to víme jen o těch, kteří sedí (?? nějak si teď skoro nikoho nevybavím, jen nevím kam zmizlo půl republiky.
   2. Pánovi, co šel na procházku, to schvaluji, čerstvého povětří je třeba, jen prosím neházejte flintu do žita kvůli srážkám s blbcem. Radím nevysvětlovat, ignorovat. Jinak je to ztráta času i nervů. Chytré lidi tu potřebujeme, blbce oželíme.

   Vymazat
  13. Anonymní3. ledna 2015 12:08. Kolik ti je hajizle? Je mi 60 a dobrých 40 let jsem neviděl bezdomovce. Za druhé: jestli má anděl Stropnický přebytky, ať se sníží dotace pro armádu, stejně armáda neslouží českým zájmům, tak proč utrácet státní peníze, za cizí rozmary.

   Vymazat
  14. Anonym 3.ledna 2015 20:30 Nebojte se, flintu určitě do žita neházím. Naopak, takováto debata s méně chápajícími mě spíše posiluje. Po vycházce jsem opět připraven na nová individua. Buď fit.

   Vymazat
 2. Komediant se zase předvedl v celé své "humanitární kráse". Stydím se za takové politiky !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. KOLIK nás to stálo pořídit zbytečně pro armádu potom kolik stala doprava jenom.Mě nadali nemocenskou za pár měsíců jen proto že jsem o ní pozdě požádal.
   Havlovci se neumí postarat o své lidi tady a válku podporují. Jak hluboko klesli.

   Vymazat
  2. * Spravedlivý *:
   "Proč armáda nevěnovala přebytky teplého ošacení českým humanitárním organizacím?"
   ..odpověď jednoduchá a bohužel smutná
   ..protože o občany ČR v tomto kapitalisty zdegenerovaném USSraelském státě vůbec NEJDE !
   = armáda ČR už nehájí zájmy ČR
   = vláda ČR už nehájí zájmy Čechů
   = ČNB už nehájí zájmy Čechů
   ..a kam se poděla česká hrdost ..no doufám že ne tam kam si myslím !
   = Česká spořitelna je německá

   Vymazat
  3. Plně souhlasím,Klaus a jemu podobní rozprodali a rozkradli dobře fungující republiku.

   Vymazat
 3. An.12:08 Pochváľ sa , koľko krát SI POMOHOL TY !!!!!!!! Frajer!

  OdpovědětVymazat
 4. 12:16

  Nepomohl jsem samozřejmě nijak, krom pár rozdaných desetikorun před Vánoci. Ale nejsem pokrytec falešně předstírající lítost jako vy. Vy byste všem velice rád pomáhal, ale jen cizíma rukama a z cizích peněz. Nějací bezdomovci jsou vám ve skutečnosti úplně u zadku a jsou vám dobří jen jako pendrek kterým mlátíte režim a vybíjíte si tak vlastní frustrace, frajer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:26 Príď medzi nás do útulku,postaraj sa aspoň o tých pár a potom hádž všetkých do jedného vreca!! Frajer.

   Vymazat
  2. Málo platný, fakt, že zde byl režim, ve kterém bezdomovci a nezaměstnaní neexistovali a stát byl bez dluhů, žádný hňup neokecá i kdyby chytračil s citama, pravdou a láskou sebevíce.
   L.P.

   Vymazat
  3. 12:56

   Bezdomovci byli zavřeni buď v ústavech pro choromyslné nebo ve vězení za příživu. Dnes kdyby toto chtěl někdo provést tak budete první co bede vykřikovat něco o fašistech.

   A hlavně, ten váš režim držely při životě jen sovětské tanky a po zkolabování socialismu v Rusku, po neúspěch poslední šance na jeho záchranu, perestrojky, se socialismus a jeho hospodářství zhroutil. Ve všech zemích jako domeček z karet. Soudruzi nevěděli jak dál a rádi utekli bez trestu od moci. Ti chytřejší z nich si ještě stihli nakrást. Brostě bankrot, konec, krach, nejde to obnovit. Smiřte se s tím a už přestaňte lamentovat.

   Vymazat
  4. 13:07 Človeče,tebe fakt neni pomoci!!!!

   Vymazat
  5. 13:28

   Fakta, člověče. Jen holá fakta na které nedokážeš říct ani Ň
   Socialismu a komunismu není pomoci. Je to historií empiricky ověřené.

   Vymazat
  6. Podle té americké hysterie ve světě, se dnes hroutí nenažranej kapitalismus ty empirickej chytrolíne

   Vymazat
  7. 13:52

   Jo hroutí. Podle komunistů už 100 let....

   Vymazat
  8. 12.56 + 13.28 základní ekonomickou vlastností kapitalismu je periodický opakovaný návrat hospodářských krizí, které za určitých okolností dosahují takového rozsahu, že dochází k násilným konfliktům sociálním uvnitř jednotlivých států, a v řadě případů i násilným konfliktům mezinárodním. To že v Evropě od roku 1945 do 1989 válečné konflikty nebyly, je názorným důkazem, že jedinýn schůdným řešením pro budoucnost je sociální stát a je víceméně jedno, jestli bude takového typu jako je v Německu a Francii, nebo byl ve Švédsku nebo v Československu...

   Vymazat
 5. A proč lamentuješ ty? Jediný a samotinký? Co tě pořád tak rajcuje, že tady sedíš a skučíš jak svíčková baba? Běž do kostela, bude tříkrálová masírovačka, tak už to svoje skučení můžeš dobře prodat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To si mě s někým pleteš, já nelamentuju a neskučím. Mě se žije v naší svobodné zemi dobře. Dokud nebudete znovu u moci vy, romové nebo muslimové. Dávám vás přibližně na stejnou úroveň.

   Vymazat
  2. Skučíš, zrovna jsi zaskučel, že neskučíš. Potrefená husa, sedí a pořád skučí a skučí. Cokoli se objeví, tak hned zvedne tu svoji hlavičku a zaskučí. Že tě to baví. To fakt nemáš nějakou dospělejší zábavu? Třeba jít do kostela, nebo vyvětrat peřiny?

   Vymazat
 6. Protoze Ukrajinci kteri bojuji za svou nezavislost proti ruske agresi potrebuji tu pomoc nejvice.
  U Donecka se bojuje i o Prahu. Je mozne, ze stalinisticke z techto stranek by si prali ruske tanky opet u nas, ale vetsina obcanu si to nepreje.
  Takze takova je s.Urbachu odpoved na vasi otazku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, co tu píše Anonym 13.40 je pěkná blbost. Ukrajinci terorizují Rusy na území, které se momentálně jmenuje Ukrajina. Chtějí také terorizovat Poláky, Čechy, Maďary a Rusíny. Zavedli cenzuru, zavírají, mučí a vraždí jinak smýšlející lidi, napadají poslance i novináře, hlásí se k genocidnímu vrahu Banderovi, upalují bezbranné, vedou zemi k bankrotu, ničí průmysl, ohrožují nás šlendriánem v jaderné energetice, masakrují armádou civilní obyvatelstvo, a ty, blbečku fašistická tomu říkáš boj za Prahu. Fuj!

   Vymazat
  2. Termín Ukrajinec, je pojem zcela umělý stejně jako byla postupně skládána země, která má dnes v názvu Ukrajina. Ukrajinu (bez Krymu, ten daroval Ukrajinec Chruščov, a bez Zakarpatí, které zabrali po 2.sv.v.) dal dohromady právě Lenin, tj. Lenin, kterého sochy dnes nejsou nějak v oblibě a jsou ničeny! To je ironie, měli by mu být za svou umělou státnost vděční. Převážná většina Ukrajinců jsou pravověrní Rusové, ať se to banderovcům (většinou obyvatelé polské Haliče) líbí nebo ne, kteří obývali okraji Ruska (odtud také název "u kraje" - Ukrajina).

   Vymazat
 7. Milý pane anonymní z 13.07a další (podobné myšlenkové linie)zase se hádáte vlastně o nepodstatné...jaké to tady bylo a aby si vzal autor článku bezdomovce domů apod.hlouposti.O to přece vůbec nejde ,zda to někdo uděla tak nebo onak;jde pouze,že naši političtí představitelé mluví za nás obyčejné lidi svými rozhodnutími a všelijakými samisebe se zviditelňujícími(a stejne špatnými) ego-tripy a zapomínají na situaci ve vlastní zemi.Místo abychom rostli,zakrňujeme pod botou nového a daleko horšího uzurpátora...to je to co chtě říct autor článku...Tady jde o lidskou empatii a rozlišení podle správného vzorce: nejdřív našemu a pak cizímu...a ještě vojákům,kteří bijou vlastní bratry?ne pane kritika je v pořádku.s pozdravem Jituška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nic proti Jitušce. Jaká empatie a jaký správný vzorec? Fašistické insignie a symboly, zlaté busty Bandery, násilí na civilistech i dětech, to nestačí????

   Vymazat
 8. Stropnický všechno pohnojil. Ukrajinská armáda vypadá jak wehrmacht. Tak to vypadá, že skončí v obklíčení a bude pěšky odvedena na Sibiř k Magadanu. Ještě včas by na východ Ukrajiny měli poslat překabátěného rusofila Zaorálka.
  Tady je výživná hádka
  https://www.youtube.com/watch?v=BPF64aoXBYs

  OdpovědětVymazat
 9. Milý an. 13:32. Keby sme začali debatu trebárs o raňajkách, aj tak to dovedieš do Ruska!!! Spamätaj sa konečne- hovorili sme o pomoci chudobným a bezdomovcom!!!!! Si len zakomplexovaný frajer. Škoda......

  OdpovědětVymazat
 10. Ještě k p.anonymovi z 13.40:ukrajinci byteď měli naopak bojovat proti budoucímu zotročení svými nenasytnými a zlotřilymi oligarchy!za ty teď bojují,ti hlupáci....a že se u Doněcka bojuje i o Prahu?možná máte dokonce pravdu;hlavně aby to vyhráli ti ,jejichž bratry a setry zemřeli v Oděse rukama paličů a ďàblů...a nejen tam.s pozdravem jituš

  OdpovědětVymazat
 11. Pokud šaty podal "Donbass milice"? Tento článek by existoval?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, co tím chcete říci "pokud šaty podal Dombas milice"? Že by ještě bumbání ze Silvestra?

   Vymazat
 12. Lidé,přečtěte si projev Havla z r.89 a pochopíte kdo tady 25let lhal ,pokud máte jen trochu selský rozum

  OdpovědětVymazat
 13. Stropnický nic nepohnojil, protože moc dobře je informován, že díky hromadné dezerci se všechno stejně dostane do Novoruska nebo dokonce do Ruska.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.