Reklama

úterý 27. ledna 2015

Proč by se měl vracet majetek těm, co kolaborovali s nacisty?


27. 1. 2015 Czechfreepress
Německý filosof Friedrich Nietzsche správně poznamenal: „Poslední křesťan zemřel na kříži“ Miliardy korun pro církve v dnešní době, kdy penzisté nemůžou ani zaplatit své bydlení a přepočítávají doslova každý haléř, je facka do tváře všem slušným lidem.Vážně jsou ony církevní restituce tak krystalicky čisté, jak nám neustále tvrdí různé politické subjekty, které je protlačily Parlamentem? Bude se navracet majetek rovněž těm, co původně kolaborovali s nacisty?

V rámci církevních restitucí si benediktini zcela neoprávněně, jak už bývá zvykem, nárokovali na Náchodsku ohromný majetek. Naštěstí tentokrát spravedlnost zvítězila, neboť Státní pozemkový úřad odmítl vydat část zemědělského majetku Benediktinskému opatství svatého Václava v Broumově, protože více než pět stovek pozemků a tři stavby na Náchodsku řád ztratil už před rozhodným únorem 1948, a to v letech 1919 a 1945. Sami se můžete přesvědčit o tom, před jakým nebezpečím jsme varovali. Před rizikem, že různá církevní společenství si budou nárokovat majetek, který jim absolutně nepatří. A nejen benediktini na Broumovsku jsou toho bohužel smutným a zjevným příkladem.

Je důležité podtrhnout, že celkovou rozlohu pozemků není možné ani vyčíslit. Benediktinský řád už dříve pohořel s žádostí o navrácení tří tisíc hektarů lesů, ale na druhou stranu se může radovat, že získal barokní klášter v Broumově, což mu nestačí.

Nepřátelé církevních restitucí zcela zpochybnili požadavky benediktinů týkající se obrovských majetků na Broumovsku. Podle dokumentu ministerstva zemědělství z roku 1946 totiž mniši kolaborovali, a z tohoto důvodu stát zabavil klášter podle Benešových dekretů.

Podle hromady svědectví, například dřívějších příslušníků gestapa v Hradci Králové, prokázali činnost benediktina a inspektora polického velkostatku Ernesta Toldeho, který prý hodně udával české občany. A také, kněz Winfried Riedl údajně prováděl špionáž pro Německo. Podle následujícího svědectví, pak opat a gymnaziální profesor Dominik Karel Prokop i mladí kněží z Německa vesele sympatizovali, za druhé světové války, se zrůdným nacismem. Mladí řeholníci byli prostě nadšeni nacistickou ideologií. Dokument poukázal v neposlední řadě také na to, že dva benediktini se snažili odvést do Německa klášterní poklad, odporné. Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda

10 komentářů :

 1. Kalousek a Duka - novodobí Jidáši

  OdpovědětSmazat
 2. Víte co mě na celé věci nejvíce fascinuje?! Já to vím, vy to víte ale stejně se děje co se děje. To, že řada církví kolaborovala s nacisty vědělo každé malé dítě, které si prožilo celou tu mašinérii ale u nás i v cizině se stále najde dost duševních mrzáků, kteří budou ve vhodnou dobu tvrdit opak. Tady se prostě čekalo desítky let než vymřou očití svědci a pak se opět zaútočilo. Proč se nedá třeba do ústavy dodatek, že všechna rozhodnutí jsou nenapadnutelná. Takto tu může jakýkoliv subjekt rozpoutat jatka, způsobit tímto jednáním státu nemalou škodu a posléze se až se zapomene, domáhat navrácení majetku, který jim tehdejší samozřejmě zločinný systém vzal.
  Rovněž bych dal do ústavy ochrannou pojistku, že jakékoliv napadnutí ústavy se rovná zradě a dotyčný příjde o hlavu a veškerý majetek celé rodiny bez vyjímek. Tady musí vyset tzv Damoklův meč,jinak si jak z našich zákonů, tak i z celé historie bude dělat každý jen trhací kalendář. Na ty majetky číhali řadu let, první co je v 89 zajímalo, byl způsob navrácení majetků v ČR, však proto se i ve Vatikánu všichni sešli. Kdyby lidé věděli skutečnou pravdu, nevěřím, že by nevyšli do ulic...Hezký večer všem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se ústavy týká, tohle naše politiky vůbec nepálí. Kde je Zaorálkovo vyřvávání proti restitucím? Jenom se na nich zviditelnil, nic víc. A teď socani (Dienstbier a spol.) naopak špekulují, jak upravit ústavu v neprospěch Zemana, což zase nepálí řadové občany. Pro ně tento dokument nemá žádnou váhu. A nejen tento dokument, jak se čím dál víc ukazuje.

   Smazat
 3. Když získali zpět majetk po svých předchůdcích Havel, Schwarcenberg a další, proč by církev jako služebník boží nemohla od těch českých neznabohů získat i to, co se jí v minulosti vyhrožováním a podvody nepodařilo získat? Máme takové politiky, jaké jsme si zvolili. Přitom stačí v parlamentu pouze zvednout ruku a může být vše jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Historici mají plné ruce práce, aby zjistili,které přikázání Desatera Havel a Schwarzenberg alespoň jednou dodrželi, tak je nezdržujme v jejich rachotě. Tvrzení, že máme takové politiky, jaké jsme si zvolili je nepřesné. Tato společnost přece jen není
   prohnilá natolik, jak by se mohlo zdát ze skutečnosti, že někteří poslanci oscilují mezi kriminálem a parlamentem.
   Nestačí správně volit, je potřeba i vygenerovat správné kandidáty. Pokud uvnitř společnosti nevidíte potencionálního kandidáta již dnes (volby v nedohlednu),
   pak kandidát hnutí ,,Protože", který se vynoří z hlubin neznáma těsně před volbami ve správném předstihu a s potřebnými penězi- bude nepochybně kriminální osobnost, i když to třeba bude myslet upřímně...

   Smazat
  2. No když si lidé vůbec neprověří minulost lidí, které volí, tak se potom nemůžou divit, že téměř jistě naletí. Nechápu tu lehkovážnost, s jakou lidé házejí svoje hlasy do volební urny.

   Smazat
 4. A v TV prosí daňoví poplatníci o peníze na léčbu jejich umírajících dětí.

  OdpovědětSmazat
 5. A v TV prosí daňoví poplatníci o peníze na léčbu jejich umírajících dětí.

  OdpovědětSmazat
 6. No schválně -proč by se měl vracet majetek kolaborantům? Ale vrací se a bude se vracet, modrá smečka lumpů to zprostředkovala, udělal se na to "zákon" a od toho momentu je každej krátkej na to, aby s tím něco udělal. Ani Ústavní soud ne. Prostě je to v souladu s ústavou ČR. Protože je každej předposranej, každej se bojí o koryto a kariéru - kdo by si kopal v téhle senkrůvně hrob? Restituce byly nařízeny z ještě vyšší moci než je naše podělaná státní moc, a nikdo neřekne ani pumpička. Můžeme číst stovky protestních článků, tisíce rukou zaťatých, tisíce příměrů odeslaných v různé podobě našim hlavám pomazaným, řada lidí má dost vlivu aby něco takového nechala zpochybnit a zpochybnila by to snadno - vytvořil by se zkrátka novej zákon. Když lump, zloděj a darebák Julínek nechal přes noc "uzákonit" tzv. "regulační poplatek" u lékařů, tak i kdyby bylo lékaři žinantní vzít si od staré babičky třicet kaček, musel si je vzít, neboť by byl porušil ZÁKON! A najednou je blbej a nesmyslnej zákon pryč, poplatek pryč a po ptákách, ještě chybí navrácení všech poplatků takto vynaložených všem lidem kteří je museli vynaložit a postavení lotrů, kteří si dělají zákony podle peněz které rozkradli a potřebují je doplnit a vymýšlí píčoviny, mimo zákon. Ale i tehdy zákon o poplatcích schvaloval ÚS. V ČR je totiž možné všechno. ČR není úrodná země, ale kompost. Zákon o navracení majetku kolaborantské církvi nikdo nezpochybní. A až přijde nový režim, bude už roztaháno a rozkradeno komplet všechno.

  OdpovědětSmazat
 7. Dobrý den,
  zajímaly by mě podrobnosti o tom pokusu o propašování klášterního pokladu do německa. A vůbec doložené církevní kauzy z konce války. Nemáte někdo něco?

  karpi

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.