Reklama

úterý 20. ledna 2015

Proč mírumilovní muslimové nedemonstrují proti teroru islamistů?

Břetislav Olšer
20. 1. 2015 blog idnes
 

Trvá to už několik měsíců, kdy chytrolínové Halíkové, Hermanové, Kalousci, Schwarzenbergové a další mudrcové bijí na poplach, aby podpořili mírumilovnost islámu. V tomto ohledu s nimi skoro souhlasím, islám není islamismus, ovšem schází tomu maličkost; proč ti všichni mírumilovní muslimové nejdou do milionových demonstrací a neodsuzují nejen útoky "hrstky teroristů" na Manhattan, ale též masakry v Nigérii či vraždy francouzských karikaturistů Charlie Habdo...?

Individuálně sice dělají v televizích a jiných médiích, jak jsou tímto vražděním zdrceni a znechuceni, tak proč to z pozice své autority neříct veřejně? To by byla ta správní cesta, jak dát všem najevo, že ONI a s nimi celý mírumilovný islám, nemají s vraždami rukou islamistů nic společného. A kdyby je třeba v Drážďanech některý z teroristů, infiltrovaných mezi demonstranty, někoho z nich zastřelil, alespoň by svojí obětí dokázali, jak opravdu Alláha a Proroka milují. O to víc by tím dali všem najevo, na které straně stojí. Tak, jak to učinil rotterdamský primátor Ahmed Aboutaleb (53), který je zároveň muslim, jenž do Nizozemska přišel v patnácti letech z Maroka. Nebral si servítky a výrazně vyzýval, aby pokojná nizozemská muslimská obec přestala mlčet... http://www.topky.sk/cl/100157/1450147/VIDEO-Drsneho-odkazu-primatora-Rotterdamu–Moslimovia–chodte-do-p-ce-

Dal jasně najevo, že není zbabělec. Nevybíral svá slova, kdyby byl karikaturista z týdeníku Charlie Habdo, jeho kreslířský posměšek by jistě vzal stejnou míru tzv. "urážlivého humoru". Zvýšeným hlasem se do muslimů pustil, že když jim prý nejde pod nos zmíněný časopis, na jehož kresby doplatila desítka kreslířů svými životy, tak ať táhnou k čertu. Takto se rozčílil Aboutaleb v televizním vysílání. "Proboha, sbalte si svých pět švestek a jděte. Možná je na světě nějaké jiné místo, kde si přijdete na své. Zmizte, pokud se vám v Nizozemsku nelíbí. Zabíjet nevinné novináře, to je opovrženíhodné," vztekal se politik.

To je to pravé ořechové v zájmu zachování dobrých vztahů mezi oběma náboženskými a kulturními komunitami křesťanů a islámu, tak by měli mluvit i šéfové českých muslimů a ne se schovávat za svoje pokrytectví. V milionových demonstracích, které prošly Paříží, totiž mnozí zúčastnění marně hledali viditelné známky spoluúčasti ze strany šestimilionové francouzské muslimské komunity. Oficiální představitelé muslimské obce se sice od atentátu distancovali, ale hlas muslimského lidu je v tom nikterak významně nepodpořil. Po francouzských sociálních sítích naopak během celého víkendu kolovaly reakce muslimů, jež vyvraždění redakce časopisu označoval zdviženým palcem a komentářem v duchu "mají, co si zasloužili".

Jedním ze znalců islámu je v Česku Luboš Kropáček, který o islámu přednáší na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy, když nazval tuzemské odpůrce islámu „morální a intelektuální spodinu této společnosti“. Takže, vážený, pokud já jsem islamofob, xenofob a rasista, co jsou potom muslimové – šéf Muslimské unie v ČR Muhammad Abbas z Chartůmu v Súdánu a Muneeb Hassan Alrawi, pro změnu irácký obchodník, kteří u nás mají jistě dobře placené místečko páté kolony; posty předsedů Islámské nadace a Ústředí muslimských obcí.

Oni totiž na jedné straně tvrdě a pokrytecky odsuzující pařížské vraždy karikaturistů týdeníku Charlie Hebdo, avšak zároveň se veřejně hlásí k islámskému právu šaria, respektive ke kamenování nevěrných žen a k bití dětí, aby uvěřily v Alláha. Během kázání v brněnské mešitě Alrawi "vyzýval muslimy a muslimky, aby své děti učili nenávisti ke všemu nevěřícímu a zakázanému Alláhem a vyzývá je, aby s "láskou" fyzicky trestali své děti, které nechtějí islám praktikovat, neboť tak to přikázal zakladatel islámu Mohammed..."

Ředitel Muslimské unie v ČR Muhammad Abbas chce dokonce výjimku pro muslimy – islámské právo šaría, tedy i kamenování a stínání rukou; ospravedlňuje sebevražedné atentáty jako legitimní součást džihádu; pro čtyřprocentní menšiny nemá jiný trest než smrt. Tvrdí, že podle islámského práva šaría mj. neexistuje možnost znásilnění ženy jejím vlastním mužem. A takové my máme šéfy muslimských obcí v Česku...Kniha "Základy tauhídu - Islámský koncept Boha"...

Pro mě může být člověk černý, bílý, oranžový či fialový; podstatně pro mě je, zdali jde o slušného člověka… tito pánové s jedinečnými trafikami páté kolony k nim ale nepatří... Co kdyby se tito mírumilovní muslimové domluvili s dalšími mírumilovnými muslimy a vyrazili do ulic třeba Prahy, kde by protestovali proti islamistům a jejich vraždění. Když to mohou pro své zviditelnění říkat tiše jen v ČT, proč by tyto své mírumilovnosti nemohli říct veřejně a na plná ústa? S transparenty. A pak by se k nim mohli přidat další z téměř dvou miliard muslimů a demonstrovat po celém světě. A čest islámu by byla zachráněna; o to jim přece jde, nebo snad ne...?

Co na to čtyřicítka islámských diplomatů: „Je nejvyšší čas naplnit naši kolektivní povinnost a zastavit negativní stereotypizování a stigmatizaci islámu, rostoucí projevy islamofobie, hanobení islámu, diskriminaci projevující se spojováním islámu s násilím a terorismem, stejně tak jako rostoucí trend netolerance a štvaní proti muslimům...“ Tak běžte do ulic a křičte fůůůj al-Kájda a IS i Tálibán, přece se známe, jste to vy, co "sledovali" mé blogy a dělali "ty, ty, ty...", vzhůru do ulic, demonstrujte proti islamistům a dobrá věc se podaří. Kdybyste už takto dávno dali ruku k dílu a neštvali proti nám v pražské mešitě, nemuselo by být dnes, po čtrnácti letech od zahájení protiteroristické boje po 11. září, až dvacet spících buněk v Evropě připraveno podniknout teroristický útok. Jak to, že si jich nikdo za ty roky nevšiml? Podobně, jako dvou desítek teroristů z útoku na USA. Možná by jinak ještě Dvojčata stála...

A tak radikální hnutí Islámský stát v Sýrii a Iráku mohlo bez potíží začít své příznivce k útokům v Evropě přímo navádět, což také evidentně činí, dle odchodu stovek Němců, Francouzů, Belgičanů, Britů či Čečenců do Iráku a Sýrie. K útoku na starém kontinentě tak má být připraveno 120 až 180 příslušníků těchto buněk. Nebezpečí hrozí zejména ve Velké Británii, Francii, Německu, Belgii a Nizozemsku. V případě dvou posledně zmíněných zemí je údajně podle evropských a blízkovýchodních rozvědek nebezpečí bezprostřední. V Belgii byli minulý týden zabiti dva podezřelí a několik dalších zadrženo...Před měsícem jsem se starý popleta zranil, krvavá rána na noze. Kdykoli si ji každodenně převazuji, vždycky se radují, jak se ten krvavý šrám báječně hojí. Vždycky mám příjemný pocit, že se vše lepší, zároveň však mám v sobě hlodající pochybnost, zdali by nebylo lepší se sice radovat, avšak ne proto, že se mi rána hojí, ale že bych mohl být blažený z úplně jiných a bezbolestných věcí. Kdybych totiž při chůzi byl opatrný, ostražitý, pořádně se díval kolem sebe a víc vnímal lidi, dával si pozor, kam stoupám a do čeho, nezranil bych se...

A tak je to i s dnešními spícími buňkami teroru; kdyby bylo lidstvo ostražitější, pozornější ke svému okolí a bedlivěji by sledovalo, co se kde dějí za rizika, nemusely by dnes zbytečně být další spící buňky teroristů a lidé by se nemuseli bát, kde je kdo může zastřelit, jelikož jsme špatně dělali to, co je nejpřirozenější - být obezřetnější a poučenější z minulých svých tragických zkušeností...

Inu, známe ty vejlupky, co bystře infiltrovali do naší společnosti; čeští muslimští šéfové z Iráku a Súdánu, jejich islámské právo šaria a jeho průvodce "Základy tauhídu - Islámský koncept Boha", úlovek zásahu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v dubnu loňského roku v pražské mešitě na Černém Mostě. Kniha, která šíří rasismus, antisemitismus, xenofobii a násilí proti tzv. méněcenným rasám... V některých státech zakázaná a její autor Bilal Philips nesmí kvůli ní do několika západních zemí..

11 komentářů :

 1. Také čekám kdy se "hodný" pan Alrawi vytasí s programem pomoci a obnovy "těmi" zlými islámskými radikály vypálených Nigérských kostelů.

  OdpovědětSmazat
 2. Bijte je po hřbetu co se do nich vejde!"!!!!!! Nelitovat, řezat to hlava nehlava!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Tuším, že byla demonstrace islamistů (kolem milionu) proti terorismu v Čečensku. Nicméně vzpomněl bych pomoc křesťanské církve civilistům v minulosti - vraždění, mučení atd. To být dnes? To by bylo... No a co se týká Nigeru. To by chtělo trochu nastudovat oč jde, že? Niger je jedna ze zemí s obrovskou zásobou surovin. A kdopak nám tam podporuje rozvrat a občanskou válku a islamismus, aby se dostal ke zdrojům? Kteří kámoši? USA, Francie, .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. A netýká se to pouze Nigeru, ale i Konga a dalších zemí. Příčinou veškerých problémů s muslimy v současné době je vývoz americké "demokracie" do jejich zemí. A co se týká přistěhovalectví muslimů do Evropy, bez rozhodnutí evropské politické reprezentace by to nebylo myslitelné. Je třeba si pozametat před vlastním prahem. Notabene, kdo prosazuje vehementně vstup Turecka do EU? Není to stát, který tam má vojenskou základnu? Pročpak se Turecko nestane další státem USA? Kdo má ze všech ekonomických a sociálních problémů EU prospěch? Rusko to nebude.

   Smazat
 4. Mám kamaráda, který měl velice živý sen. Prožíval skutečnost, ve které se odehrál teroristický útok na Mnichovský stadión. Útok byl vedený islámskými teroristy, kteří obsadili stadión a provolávali na něm slávu Alláhovi. Výbuch jednoho z teroristů odhodil 6 kilometrů daleko, kde se našly zbytky jeho těla.

  Jak je známo, a je to i Biblicky podpořeno, existují sny, které nám ukazují možnou budoucnost a varují nás před ní. Pro případ, že je to takový sen, to sem píši, a doufám, že si toho všimne ta pravá osoba, které je ta zpráva určena.

  OdpovědětSmazat
 5. Mě by jen zajímalo, jak se u nás zachovají naši tolerantní občané k Islámu, když uvidí jak bije muslimský manžel svoji manželku hlava nehlava. Podle nich ji netrestá ale pouze vychovává(viz video na internetu, kde to vysvětluje vysokoškolský profesor). Tak, že by zde měl být nepostižitelný, je to jejich tradice. To vlastně nebudou moci býti trestáni dle našich zákonů za domácí násilí? A naopak já, když se té ženy zastanu tak asi budu potrestán, protože bráním její výchově!

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Olšere, v mnohém máte pravdu. Ale ne ve všem.
  1) Normální muslimové jsou jako my. My jsme si taky nechali rozkrást republiku dříve, než jsme pochopili, o co vlastně kráčí. Zloději a zrádci jako Havel, Klaus, Ježek, Dlouhý, Kalousek a řada jiných, co se chtěli přiživit nás nechali v klidu.
  2) Ještě není jisté, čí dílo je zabíjení ve francouzské redakci. Údajně ji nedávno koupili Rothschildové. Nápadně to připomíná prodej a koupi jistých dvou věžáků, které si kupující nechal vysoce pojistit - kromě jiného i proti nárazu letadla!
  Viz: http://www.nwoo.org/2015/01/20/media-hlasi-charlie-hebdo-v-prosinci-2014-prevzala-rodina-rothschildu/

  3) Halík a spol. se dají označit ne jako tradiční KOZEL ZAHRADNÍKEM, ale spíše mračnem kobylek v zahradě. Kdopak nám je financuje. Templetonova cena napoví. Kdopak to financuje?

  OdpovědětSmazat
 7. A proč před zhruba sto lety v Evropě muslimové, Arabové, islámci, apod.nebyli? Nikde žádný - jejich výskyt byl vzácností. Určitě se nikde neusazovali, natož aby si zde vytvářeli domovy. Kdo to sem natahal?Kdo natahal do Německa ty tisíce Kurdů? Kdo začal podporovat tohle přivandrovalectví a nejenom islámu a muslimů, ale i Vietnamců,Korejců,Mongolů, a dalších asiatů? Proč naopak v Dubaji, v Kuvajtu, Saudské Arábii, a dalších zemích, kde se do lidí nepíchá jako do vos, žijí muslimové (mohamedáni) v pohodě, celí zabalení v bílém nebo v černém, nikomu to nevadí a nepřekáží, žijou si tam po svojom, modlí se kdy chtí a nikdo na ně neútočí - proč se tohle blbství a účelové štvanice dostaly jenom sem? To přece má někdo na svědomí - kdo? Kdo by donutil kohokoliv, kdo ve své domovině, ve svém domě spokojeně žije, vychovává děti, a pečuje o rodinu, aby se sbalil, všechno nechal na místě a odtáhl někam, kde bude lidem vadit jeho šátek, a vůbec všechno? Já si neumím představit odchod z domova, harcování se s celou rodinou někam, kde nebudu mít co jíst, kde bydlet, budou mi nadávat, a pronásledovat mne -proč jako? Ledaže by mi někdo domov zbořil, rodinu pobil, žrádlo zničil,- tak asi potom by to bylo všude nějak stejné , možná lepší- proto tihle lidi pendlovali po světě až připendlovali sem do Evropy. Nebo -jaký by měli mít jiný motiv - je to vůbec logické?

  OdpovědětSmazat
 8. Lidé, kteří zaujímají určitý názor a pak jen a pouze sbírají argumenty a důkazy pro jeho podporu ať jsou politiky, či aktivisty nějakého hnutí, protože takoví mají stranění ve svém rodném listě, ba popisu práce. Ostatní, kteří se chtějí dopídit co nejobjektivnějšího pohledu na realitu, by měli postupovat poněkud jinak. Tolik základní poznámka nejen k tomuto, ale i několika posledním textům autora. Druhá je poněkud konkrétnější. Světové agentury, jež se terorismem zabývají, již celá léta publikují, že osmdesát procent teroristických útoků radikálních islámistů je provedeno proti ostatním muslimům. Jinak řečeno, umírnění muslimové jsou v permanentním boji s radikálním islámem. Oni v žádném případě nepotřebují pořádat jakési slaboduché demonstrace, protože musí v praktickém životě skoro denně radikálům čelit přímo. To jen pokrytečtí Evropané organizují veřejné, až masové spektákly a bojovní jsou pouze hubou. Zeptám se tedy já poněkud jinak. Když jsou mnozí vlastenci národů Evropy tak skálopevně naladěni proti muslimům, proč nejdou těm umírněným pomoci v boji s radikály? Proč strpí, aby novodobí křižáci z USA bombardovali z nedohledných výšek údajná území islámských radikalistů, při čemž zabijí mnohonásobně víc umírněných muslimů a tím z některých doslova vyrábí nové radikály??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesné! Škoda, že se pan Olšer tady k tomu komentáři zřejmě nevyjádří! I když jinak s ním převážně souhlasím.

   Smazat
 9. A vidíte !!!

  Tady by pomohl BUK.

  Kazisvěti by odtáhli a na Blízkém Východě by zavládl mír.
  Nebo snad neéé ?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.