Reklama

pátek 23. ledna 2015

Psaki opět komentuje události na Donbasu: Washington nenašel pachatele ostřelování zastávky v Doněcku


23. 1. 2015    zdroj
Americké ministerstvo zahraničí se domnívá, že případ ostřelování zastávky veřejné dopravy v Doněcku vyžaduje pečlivé vyšetření, protože není zatím jasné, kdo přesně to provedl. 22.ledna o tom informovala agentura TASS. Na briefingu ve Washingtonu jeden z novinářů při zadávání otázky mluvčí ministerstva zahraničí Jen Psaki poznamenal, že v těch případech, kdy smrt civilistů na Ukrajině údajně zaviní domobranci, USA jejich činy okamžitě odsoudí, aniž by čekaly na vyšetřování. Když může jít o činy na ukrajinské straně, ministerstvo se omezí na výzvu k vyšetřování.


Na to Psaki odpověděla: "Existují případy, kdy je jasné, kdo je odpovědný. V tomto případě se jedná o situaci, kdy je nutné vyšetřování. "

V reakci na poznámku o tom, že v případě ztráty na životech na zastávce by domobranci sotva stříleli na svém vlastním území, Psaki vyzvala, aby se počkalo na výsledky vyšetřování.

Na otázku jiného novináře, zda Kyjev neporušuje stávající dohody, když nestahuje těžké dělostřelectvo z oblasti konfliktu, Psaki poznamenala, že v případě Ukrajiny je třeba vzít v úvahu, že orgány státní moci mají povinnost chránit své vlastní území. "Jsem připravena komentovat konkrétní případy, nikoliv příliš obecné otázky," dodala.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Poslal bych jí tam ať vidí a zeptá se lidí.

  Alibistická nána

  OdpovědětSmazat
 2. Podle ní by byla story o nevině nevěry nějak takhle.
  "Uklouzla jsem a dopadla na něj."

  OdpovědětSmazat
 3. http://www.hlavnespravy.sk/putin-za-smrt-ludi-na-ukrajine-nesie-zodpovednost-vlada-v-kyjeve/519771

  OdpovědětSmazat
 4. Nejdřív pusou :-)

  ..

  OdpovědětSmazat
 5. Hm... Jejich vyšetřování...
  Zajímavé je, že u leteckých nehod, které se udály po sestřelení MH 17, mají dnes vyšetřovatelé, v odpovědi příčin, daleko větší jasno a veřejnost je s výsledky více informovaná, jak u samotného letu MH 17. Ta komediantka Psaki (právem přezdívaná: Idiotka), nikdy nevypotila nic dobrého. Na tiskovku o mrtvých přiběhne s tlamou od ucha k uchu a sotva zbystří Matthewa Lee z Associated Press, změní se její výraz v hrůzostrašný škleb... Divím se, že se ještě nenašel televizní kanál, který by na této její show profitoval. Ten červený nos k ní patří, jak samotná přezdívka...

  OdpovědětSmazat
 6. http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_23/Zacharcenko-DLR-se-nebude-vic-pokouset-jednat-s-Kyjevem-o-primeri-8127/

  Není se co divit. fašisti stejně žádné sliby neplní a jejich vrchní velení sedí v úřadovnách CIA v Kyjevě. (A mluví anglicky)

  OdpovědětSmazat
 7. http://czech.ruvr.ru/news/2015_01_23/DLR-Na-doneckem-letisti-byla-objevena-tela-zahranicnich-zoldaku-4089/

  To byli určitě "Rusové".

  OdpovědětSmazat
 8. hrabě Kocharowski23. ledna 2015 18:40

  no jo, PUSSA, a navíc emerická, co by tak čovek mohl chtít?

  OdpovědětSmazat
 9. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/hackeri-obvinili-ukrajinskou-sbu-ze-zabiti-lidi-v-autobusu/

  Podle hackerů byl „teroristický čin a vražda mírumilovných obyvatel u kontrolního stanoviště nedaleko města Volnovacha 13.1.2015 naplánován a uskutečněn Správou SBU v Doněcké oblasti.“ K tomuto závěru dospěli na základě analýzy dokumentů, k nimž byl získán přístup vlámáním se na počítače pracovníků SBU. Kopie šifrovaných telegramů a jejich překlad do ruštiny jsou na webových stránkách „Kyberberkutu.“

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.