Reklama

úterý 20. ledna 2015

Řidič 'autobusu smrti': „Jasně jsem viděl, že stříleli po pohybujícím se autobusu. Střelba šla z levé strany, od Volnovachy.“


20. 1. 2015 Russkaja Vesna

Sergej Čerenko – řidič autobusu, který se dostal do tragického ostřelování 13. ledna utrpěl lehká řezná zranění prstu a tváře. Muž nevyhledal lékařskou pomoc a dnešní den (19. 1. 2015) vyjel na tu samou trasu.
Vypověděl, že ostřelování kontrolního bodu šlo z levé strany silnice od Volnovachy, z území, které je pod kontrolou ukrajinských vojsk, a mrtví cestující nezahynuli střelou 'gradu' ale v důsledku výbuchu fragmentované miny, která vybuchla vpravo od autobusu.

Řidič Čerenko tady pracuje už 21 let a umí se orientovat v extrémních situacích. Po volnovašské tragédii nepřestal pracovat a pokračuje v jízdách do Doněcka. I to hovoří o mnohém.

Na otázku, jestli ho vyslýchala dopravní policie, odpověděl:

„Vyslýchali i dopravní policie i Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU), kterým jsem poskytl písemnou výpověď. Ptali se, kolik jsem vezl lidí.

Všimněte si, že Bezpečnostní služba Ukrajiny nezveřejnila výpověď svědka.

Sergej Čerenko popsal i okamžik výbuchu. Čtěte pozorně:

„Přede mnou na blokpost zajel velký bílý autobus linky do Mariupolu, prohlíželi ho. Potom kluci z Národní gardy mávli rukou: teď ty, předjeď. Stál jsem vzadu. Dveře jsem otevřít nesměl, probíhala prohlídka. A pak nějaké šustění z levé strany, hučení a výbuch.

Lidi křičeli „otevři dveře“ ale ty byly zaklíněné. Tiskl jsem tlačítko, ale ani přední ani zadní dveře jsem nemohl otevřít. Pak jsme otevřel dveře u řidiče, vyskočil a vyběhl. Havarijní okno se neotvíralo, nohou jsem vykopl přední dveře. Jimi také někteří cestující vyběhli.

Doběhli jsme k zadním dveřím, také jsme je nemohli otevřít, rukama nohama jsme do nich mlátili, ale otevřít jsme je nemohli. Pak na levé neporušené straně autobusu začali cestující vykopávat skla. Vojáci Národní gardy tam postavili žebřík a lidé po něm vylézali.

Jasně jsem viděl, že stříleli po pohybujícím se autobusu. Střelba šla z levé strany, od Volnovachy. Tomu říkáme 'severní rajón'. Ne z Dokučajevska. Samotný blokpost ostřelovali 'grady'. Ale jestli by vedle dopadla střela z 'gradu', tak bych si tu už s vámi nepovídal. To udělala mina, konkrétně tříštivá (fragmentovaná).

Existují ještě nějaké momenty, kterých si zástupci OBSE nevšimli, ani zástupce doněcké lidové republiky Denis Pušilin, který prohlásil, že fyzicky nemohli zasáhnout volnovašský blokpost.

Tak to bylo. Ale řekněte, kolik je blkopostů na území bývalé Doněcké oblasti? Kdo vyjížděl jakýmkoli směrem, potvrdí, že hodně. Jestlipak je na každém z nich nainstalována videokamera, a přitom takových technických vlastností jako u Volnovachy?

Videokamera byla instalována tak, že zabírala území až po obzor a to zvláště v tomto místě, kam udeřily 'grady'. Potom jí přetočili zrovna na místo výbuchu autobusu. Vyvstává otázka, kdo a kdy ji tam instaloval? A proč?

Přitom, ty otázky jsou pouze řečnické. Přemýšlivému člověku je jasné, že krvavý scénář, počínaje výbuchem a konče šou na náměstích „Je suis Volnovacha! – Já jsem Volnovacha!“ byl zrežírovaný.

11 komentářů :

 1. Hitler vstal z mrtvých a řval: "nesrovnávejte mě s Porošenkem, nikdy jsem nebombardoval vlastní území".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou fakt syčáci zabíjet vlastní a střílet po autobuse..
   Prosím jakéhokoliv politika aby udělal maximum pro zastavení této války.

   Vymazat
 2. Hitler se neomezoval ničím, pokud měl posílit svoji moc, například Noc dlouhých nožů.
  Hitlerovci jako Banderovci, jedna nelidská sebranka.

  OdpovědětVymazat
 3. hlavně jako ten ussackej dobytek!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. je to třeba chápat jako válka Židů proti Slovanům, čím více Slovanů bude zabito, tím lépe, z pohledu Židů. Porošenko je jen židovská loutka americko židovské lobby.

  OdpovědětVymazat
 5. Zajímalo by mě, jestli z toho někdo vyvodí nějaké závěry - změny. Čt v poslední době přistoupila k šalamounskému receptu na všechno - " z incidentu se obviňují obě strany navzájem". Takže už ne separatisté za vším a vždy, ale ani ryba, ani rak. Přitom velice dobře vědí o závěrech vyšetřování komise OBSE, o svědkovi incidentu, o získaných dokumentech s konkrétními organizátory. Že jim není hanba. Kolik lidí ještě bude muset zemřít (včetně dětí), než se chytí za rypák a přiznají, že věci jsou jinak, než si přejí...

  OdpovědětVymazat
 6. Cim vic nevinnych lidi rusti agresori zavrazdi, tim vic budou lhat.
  V Cesku uz jim veri jen nejzvrhlesi komunisticti dementi.
  Krev tech lidi je i na vasich rukou, komousi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jezusmankote a kdypak se vám to stalo ?

   Vymazat
 7. Musí mít střepiny z pitev a z autobusu, takže jednoznačně určit, čím byl autobus zasažen není žádný problém. Evidentně se výsledky nehodí do krámu.
  Podle všeho (poškození autobusu, svědci) to byla nějaká mina, buď pozemní nebo z minometu. V žádném případě GRAD, ten kdyby vybuchl 10-15 m daleko, jak uvádějí, tak jsou všichni v autobusu mrtví (zabíjí tlakovou vlnou nekryté lidi 30 m okolo dopadu).

  OdpovědětVymazat
 8. Nikdo z toho důsledky nevyvodí - nikdo se nechytí za rypák, i kdyby bylo pobito tisíc dětí. Když to srovnáte s šílenou štvanicí, jak vyhrabali lidské oběti v Syrii a hned svedli na Asada že použil jedy? Amíci lhali o sto péro, světem lítaly šílený videa, svět křičel Asadovi "mor ho!" a pak se okázale vozily jedy ze Syrie někam jinam. No a na upálený lidi v Oděse ( tak zhovadilej masakr) letadlo, autobus - a nic.Jen obviňujou Rusko, Rusko je vlastně ten viník, kdyby Rusko nezachránilo před těmi katany Krym - válka by nebyla??? Je to odporná, účelová demagogie, světoví politici to vědí, přesto v tom pokračují. Je to jako nějaké prokletí! Kdyby tomu byli chtěli udělat přítrž, už by dávno byl všude na Ukrajině klid, Porošenko, Jaceňuk a další zrůdy by v klepetech čekaly na popravu ( třeba ti ostřelovači ze střech a upalovači policistů, vydloubávači očí apod.) Sral by se někdo s tou mrchou Tymošenkovou? Ne! Hnila by ve vězení. Ale světové politické zrůdy nechtějí klid a mír, ony chtějí zabíjet, ničit a mučit - ať si nikdo na nic nehraje!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sýrie byla taky hnUSÁcká lež.Ty fotky obětí byly starší....

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.