Reklama

čtvrtek 29. ledna 2015

Ruská flotila obkličuje USA

29. 1. 2015 New World Order Opposition
Ruský ministr obrany Sergej Šojgu uskutečnil návštěvy v Íránu a Indii a ve stejném období mluvčí Rady federace Valentina Matvijenková navštívila Nicaraguu. Rozhovory byly vedeny o účasti Ruska na stavbě transatlantického průplavu, která má velký vojensko-strategický význam. Amerika je znepokojena.
Odborníci Douglas Farah a Liana Eustasia Reyes z BI Consultants Washington v článku „Rusko v Latinské Americe – strategická výzva“ tvrdí, že „Rusko má nyní větší vliv v Latinské Americe než kdy jindy - i na vrcholu studené války. “

Vojenská spolupráce s Íránem

V podmínkách narůstající konfrontace se západem je jako odpověď nutno posílit vojenskou přítomnost v různých částech světa. Je nutné hledat spojence, kteří jsou ochotni poskytnout pro ruské lodě, ponorky a letadla základny pro jejich údržbu a provoz.

Mimo to je třeba tyto spojence ochránit před možnou americkou agresí – ať již přímou nebo „majdanského typu“. To je možné například dodávkami zbraní, včetně pokročilých, a technologickou i personální spoluprací. Sem patří například odborná příprava kádrů včetně policejních nebo výstavba zbrojního průmyslu.

Sergej Šojgu podepsal 20. ledna v Teheránu se svým íránským protějškem dohodu o vojensko-technické spolupráci, čímž současně otevřel cestu k obnovení rozhovorů o dodávkách protiletadlových raketových komplexů S-300. Plnění této smlouvy bylo pozastaveno v roce 2010 za prezidenta Medvěděva v souvislosti s přijetím protiíránských sankcí za jeho jaderný program.

Jak uvedl Sergej Šojgu, pro Rusko i Írán „existují v regionu společné výzvy i hrozby, kterým je možno úspěšně čelit pouze společně“. Západ nebyl mezi těmito hrozbami přímo jmenován, ale to je pochopitelné: proč by mělo Rusko dále komplikovat svoje vztahy s Američany, když i tak balancují na hranici války.

Íránská strana byla odvážnější. Tisková agentura IRNA nazvala Šojgovu návštěvu „výjimečnou událostí“ a jak prohlásil íránský ministr obrany Hosejn Dehkán „Írán a Rusko budou moci odolat expanzivním snahám a chamtivosti Spojených států spoluprací, interakcí a využíváním potenciálních strategických příležitostí“.

Pravděpodobně se jedná o možnost přijetí Íránu do SCO (Šanghajské organizace pro spolupráci – ta je na západě chápána jako protějšek NATO), kde má nyní Írán status pozorovatele. Taková možnost nastane, jakmile bude zrušen protiíránský sankční režim (v zakládací listině organizace se uvádí, že stát, vůči kterému jsou uplatňovány sankce, se nemůže stát jejím řádným členem).

Status pozorovatele má v SCO také Indie, kterou Šojgu navštívil hned po Íránu. Na Indii připadá téměř třetina ruského zbrojního vývozu . Ministerský předseda Nareandra Modi během návštěvy prezidenta Putina v prosinci výslovně zdůraznil, že Rusko „zůstává nejdůležitějším partnerem Indie v oblasti obrany a bezpečnosti“. Zdůraznil národní uvědomění a hrdost Indů, snížení anglosaského vlivu a významu angličtiny i snahu Indie vybudovat „spravedlivou společnost“.

To se velmi podobá ruské suverénní politické linii, která splývá s vizí světového řádu v jiné části světa – v Latinské Americe.

Na návštěvu k ještě jednomu spojenci Ruska, ne potenciálnímu, ale skutečnému a věrnému, k prezidentovi Nicaraguy Danielu Ortegovi, se vydala mluvčí Rady federace Valentina Matvijenková. Poděkovala vedení země za trvalou podporu „iniciativ Ruska“ na mezinárodní scéně.

V loňském roce velký rozruch způsobilo prohlášení ministra Šojgu, že Rusko má v úmyslu vybudovat vojenské základny na Kubě, v Nicaragui,Venezuele a v Argentýně. A přestože ministr následně své vyjádření opravil v tom smyslu, že by šlo o základny technické údržby lodí a letadel, obecně jsou jeho slova chápána tak, že konečným cílem jsou základny vojenské.

Dohody o zřízení základen technické podpory jsou uzavřeny s Nicaraguou a Vietnamem.


„Ruští „slušní lidé“se mohou v blízké budoucnosti objevit v Nicaragui. Čína zde buduje průplav, který fakticky změní celý světový obchod díky vzniku konkurence Panamskému průplavu kontrolovanému Spojenými státy“ – napsal na Face-booku bývalý vicepremiér Republiky Krym Rustan Temirgaliev. „Tento průplav se brzy stane centrem geopolitického soupeření – a vůbec není špatné, že tentokrát se tak stane u hranic USA a nikoli Ruska.
International Business Times oznámil ve své vydání oznámil, že USA se obává 50 miliardového projektu z důvodu nedostatečné transparentnosti, zadaného Číně (HKND skupina) bez výběrového řízení a technické dokumentace. Nicméně, stavba století už začala a stane se základním kamenem pro multipolární svět bez hegemonie USA. Rusko získá v regionu větší vliv a bude uplatní strategii využití sovětského námořnictva jako hlavní odstrašující síly vůči Spojeným státům.

Odborníci Douglas Farah a Liana Eustasia Reyes z BI Consultants Washington v článku „Rusko v Latinské Americe – strategická výzva“ tvrdí, že „Rusko má nyní větší vliv v Latinské Americe než kdy jindy - i na vrcholu studené války. “

13 komentářů :

 1. Je potřeba postavit protiváhu rozpínavosti USA.Jen tak bude dosaženo míru ve světě a to bez osvobozujících válek imperialistického světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kyjev priznal absenciu ruskej armády v Donbase
   Domobrana DĽR

   Viktor Muženko, veliteľ generálneho štábu Ozbrojených síl Ukrajiny, priznal, že do bojových operácií na východe Ukrajiny sa nezapájajú pravidelné jednotky ruskej armády.

   Príslušné vyhlásenie spravil v priebehu brífingu v Kyjeve.
   Muženko zároveň zdôraznil, že generálny štáb má k dispozícii informácie o účasti „jednotlivých občanov RF a vojakoch z ruskej armády“ na bojových operáciách.
   21. januára ukrajinský prezident Petro Porošenko vyhlásil počas prejavu na Svetovom ekonomickom fóre v Davose, že na východe Ukrajiny sa nachádza viac ako 9 tisíc ruských vojakov, ktorí poskytujú pomoc DĽR a LĽR

   http://slovak.ruvr.ru/…/Kyjev-priznal-absenciu-ruskej-arma…/

   Smazat
  2. Je to pořád dokola rusko není žádný fackovací panák,vůbec si nemyslim že je tam výkvět demokracie,ale to co dělalá USA a zapadní demokratura by donutil mrtvého,aby vstal a nakopal jim do p....e!!

   Smazat
  3. Se světovým teroristickým kurvítkem - USA, má více či méně napjaté vztahy každý, kdo poněkud více čouhá z rectum tohoto zmetku.

   Těším se na dobu, až naši vlezdopdelkové budou do této části těla přeaktivně zalézati Indii, Číně, Rusku. Někteří z nich nyní zalézají USA a rychle chytnou ten správný větérek.

   Také si myslím, že až půjde USA finančně a i po jiných stránkách ke dnu, všelijací ti zednáři, Bilderberci, Sionisti, Rockefelerové se přemístí do Izrale - nové světové říše zla, kromě toho islámského. Tak vznikne nová bezpečnostní světová výzva.

   A pojedeme poznovu.

   Slunce v duši, ogaři

   Smazat
 2. Výborná zpráva - konečne sa z toho USAckého medzinárodného teroristu a vojnového štváča stáva po zásluhe fackovací panák! Nech skape čo najskor na smetišti dejin!

  OdpovědětSmazat
 3. Samozřejmě že za obratem USA vůči Kubě nestojí rady papeže a podobné nesmysly z médií, ale návštěva Putina na Kubě, kde se řeklo něco, co vystrašilo Američany zcela evidentně.

  Fidel Castro ale včera řekl (to je moc dobře, protože jeho slovo má váhu), že Američanům nevěří, jakkoli mír vítá.

  OdpovědětSmazat
 4. DNES 10.00 HOD

  Ministr zahraničí Ukrajiny Pavel Klimkin a generální tajemník NATO Jens Stoltenberg projednali další kroky pro zastavení násilí na Donbasu, oznámila tisková služba ukrajinského MZV.

  Bylo oznámeno, že Klimkin a Stoltenberg „projednali rovněž další kroky pro zastavení agrese a návrat agresora k civilizovaným jednáním“.
  ________________________________

  O čem nevojenském asi tak mohl náčelník NATO s ministrem mluvit.......

  OdpovědětSmazat
 5. Co to stále prosím česká média řeší?

  Kdyby Praha poslala v roce 1992 na Slovensko tanky a minomety, bylo by to správné pak mluvit o vládě v Praze tak, jak mluví nyní USA a EU o vládě v Kyjevě?

  Vždyť je to tak zřejmé, kde je pravda a kde naprostá lež stojící za smrtí dětí na Donbasu.

  OdpovědětSmazat
 6. OK, dobré zprávy. Co dodat?
  "Čas oponou trhnul, a změněn svět."
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 7. Nechcem strašiť, ale musím. Ako poznáme USA a jeho čierne vlády, bojím, bojím. Aby v poslednom záchveve ( záchvate ) nejaký ....... ....nezmáčkol to povestné červené tlačidlo. Pod heslom, keď to nemôžem mať ja, nebude to mať nik.
  A.N.

  OdpovědětSmazat
 8. UŽ NEBUDU MÍT TOLIK ČASU SEM PSÁT, ČÍST TO ZDE BUDU.

  OBČAS NĚCO NAPÍŠI SEM MOŽNÁ --------

  www.NOVORUSKO.blogspot.com


  děkuji nové republice za šíření syrové kruté pravdy

  pozdravuji

  OdpovědětSmazat
 9. hrabě Kocharowski30. ledna 2015 0:08

  Ta smlouva Íránu s Ruskem, to je bomba jako hrom, to ušákům těžce vyrazilo dech, strategický tah č. 1. Gratuluji Rusku i Íránu k tomuto
  famoznímu kousku, strejda Sam už neškrtne si tam.

  OdpovědětSmazat
 10. ruská flotila obkličuje usa - je to proto že ti usáčtí kreténi mají v prackách nebezpečné hračky které už jednou použili podruhé se to nesmí opakovat
  proto budou hlídáni a také proto že v poslední době dokazují že v hlavách nemají mozek ale modrý sliz kterým by chtěli zasvinit celý svět !!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.