Reklama

středa 28. ledna 2015

Rusko jako agresor?


28. 1. 2015    zdroj
Ukrajinský parlament na zasedání 27.1.2015, věnovaném zhoršující se situaci na Donbasu, přijal prohlášení, ve kterém Rusko nazývá agresorem. Prohlášení bylo zasláno OSN, Evropskému parlamentu, Parlamentnímu shromáždění Rady Evropy, NATO, GUAM (Gruzie, Azerbajdžán, Ukrajina, Moldávie) a parlamentům světa. Mezi výzvami, obsaženými v prohlášení Parlamentu Ukrajiny, je žádost o vojenskou a humanitární pomoc.


"Zdá se, že ukrajinská státní moc se úplně urvala z řetězu a krátce řečeno - dělá se vším krátký proces. To je skutečné rusofobní prohlášení, hraničící s marasmem, je to výzva k válce," řekl Franz Klincevič, první zástupce předsedy frakce strany "Jednotné Rusko".

Dodal, že ruská Státní duma vyzvala minulý týden ve svém prohlášení všechny evropské poslance, aby se sjednotili ke společnému překonání krize, "která přinesla utrpení a ničení na jihovýchodě Ukrajiny." "A Nejvyšší rada žádá poslance ve světě, aby Ukrajinu vyzbrojili. Tak kdo je agresor? Z prohlášení Nejvyšší rady přímo vyplývá, že agresorem je Ukrajina," řekl poslanec.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Holocaust je pro Židy osobní záležitost. Skoro každý měl někoho v koncentráku. Bohužel dnes převládá geopolitické hledisko židovského státu Izrael a to je bezvýhradně proamerické. Irán a Sýrie se nikdy netalily tím, že Izrael vymažou z mapy. Izrael mistrně využívá amerického hladu po ropě a nenažranosti americké zbrojní lobby pro zajištění své vlastní národní bezpečnosti. Židovská pasivita ohledně přepisování dějin je možná smutným pokračováním jejich vlastních dějin. Židé platili za svou bezpečnost po staletí. Jejich současné mlčení k překrucování historie je patrně jen další platbou za bezpečnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netapetuj anonyme a nejdříve si přečti článek,jestli se to pod něj hodí...

   Smazat
  2. Netapetuj anonyme a nejdříve si přečti článek,jestli se to pod něj hodí...

   Smazat
 2. Neústavní pučistický fašistický režim vraždící civilisty požádal o "humanitární pomoc?" To je snad špatný vtip. Svět se v prdel obrací.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten rezavý hajzlík a masový vrah vlastních lidí - Stalin, když mu teklo na počátku války do bot, způsobyl strnutí ruských občanů, když je nazval bratry a vyzýval k jednotnému boji. Klišé,přetvářka, falzum, oblbování. Pak posílal zas na Gulag jen proto, že se prý v zajetí nakazili nepřátelskými názory, nebo je posílal dosloužit na Gulag dříve stanovený trest..

  SvDO

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.