Reklama

sobota 24. ledna 2015

Rusko může obsadit Pobaltí během dne, varoval Brzezinski

24. 1. 2015 Informace bez hranic
Spojené státy a jejich spojenci by měly rozmístit vojáky do baltského regionu, aby odradily Ruskou federaci od invaze, řekl zahraniční poradce Baracka Obamy Zbigniew Brzezinski.
Poradce amerického prezidenta řekl, že se obává situace, kdy by se Vladimír Putin rozhodl obsadit pobaltské sáty. Podle Brzezinskiho by takový tah byl pro Severoatlantickou alianci překvapující.
„Nejhorší možný scénář je, že Putin obsadí Rigu i Tallinn během jednoho dne. A během jednoho dne myslím doslova. Nebyla by žádná možnost, jak tomu zabránit,“ poznamenal.
„Potom řekneme, jak to bylo příšerné, šokující a skandální. Ale, samozřejmě, nemohli bychom s tím nic udělat,“ dodal.

Na závěr řekl, že doporučuje rozmístit v Pobaltí vojenské jednotky. Avšak takovým stylem, aby tento krok nebyl brán jako provokace.

Ruská administrativa však opakovaně říká, že podobné poznámky nejsou vůbec na místě. Podle Vladimíra Putina nemá Rusko žádný zájem podniknout invazi do Evropy. Popírá i svoji účast ve válce na Ukrajině, ze které jej západní země se spojenci obviňují.
Evropská komise navrhuje půjčit Ukrajině bezmála dvě miliardy euro

Zdroj: Lithuania Tribune, Informace bez hranic

22 komentářů :

 1. To není nijak nový slogan. S tím straší například Poláci už nejméně rok. Koneckonců je Brzezinski v první řadě Polák.
  Možná si představuje, že by šlo za jediný den obsadit Petrohrad. A že by s tím pak nešlo nic dělat, akorát říct, že to bylo strašné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pochybuji, tak "naivní" není. Na Leningradu (Petrohradu) si "vylámali" zuby už jiní ....

   Smazat
 2. Obsedantni polskej kokot!

  OdpovědětSmazat
 3. "Na závěr řekl, že doporučuje rozmístit v Pobaltí vojenské jednotky. Avšak takovým stylem, aby tento krok nebyl brán jako provokace."

  Když se jdou podívat Rusáci ke svým hranicím, tak je to provokace, ale když tam jde po zuby ozbrojená Amerika přes půl zeměkoule, tak je to snaha o mírové řešení?

  OdpovědětSmazat
 4. Kde je US slib Gorbačovovi, že se NATO nerozšíří, je to jak POROŠENKO, když v rámci příměří a zklidnění situace vyhlásí mobilizaci

  OdpovědětSmazat
 5. A co by si asi Putin s těmi nevděčnými nenažranci asi tak počal, co ? K čemu by mu to bylo, to pan americko-polský expert jaksi pozapomněl sdělit.

  OdpovědětSmazat
 6. Možná to předpokládá jako nezbytný obranný krok před zahájením třetí světové války (jako analogii Stalinova preventivního obsazení polského teritoria).

  OdpovědětSmazat
 7. Možná se už Říši dobra nerentuje správa Pobaltí. Vytunelované země, obyvatelstvo v těžkém mínusu (emigruje dosvěta), spása ekonomiky v nedohlednu. Brzezinský by asi potřeboval, aby dostávali důchody z Moskvy.

  OdpovědětSmazat
 8. Tyhlety státy už zruinovala Eu ..bohužel.Z ruské strany embargo na dovoz zemědělských výrobků.Od února blokáda rusy přístavu riga ,nevyužívání lotyšských železnic.atd.Presidentka litva agentka kgb ,útěk estonského agenta do moskvy...,který 20let pracoval pro fsb...Na co by je potřeboval?

  OdpovědětSmazat
 9. Nebylo by to poprve. Jeste je v pameti soucasniku napaseni polska spolu s wehrmachtem, napadeni lotysska, estonska , litvy a finska. To jen namatkou agresivni politika v onom regionu.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palmer napísal: "...napasením Polska v teritoriu...". Ano Polsko sa v tom teritoritoriu napáslo dosť. Slezania v Tešínsku si dobre pamätajú "napasenie" Polska, aj Slováci na severe Slovenska. Dokonca aj Rusi-Bielorusi si pamätajú napasenie Poľska. Len Haličskí Chazari ktorí v súčasnosti obsadili Kyjev by na to napasenie "Poľska" až po samú Kyjev, veľmi keby sa NATO zabudlo.

   Smazat
  2. V čase keď mali v sebe Nemci akú takú hrdosť ani sa nedivím že tak vybehli na svojích susedov. V ČeskoPomlčkaslovensku sa nachádzala proAnglosionistická bábka Beneš, ktorá kula pikle so svojími chlebodárcami. Poliaci typicky tak ako aj dnes, podjebkávali a intrigovali proti svojím susedom a na ich územiach ktoré okupovali, podemokraticky útláčali Nemeckú, BieloRusskú a Ukrajinskú menšinu. Kam to chceli takto podemokraticky dotiahnuť v štáte, kde Poľská "väčšina" tvorila čosi nad 60℅? Proti Nemecku sa viedla podobná kampaň, akej sme dnes svedkami vedej proti Russku. Reparácie po I.sv.vojne, rôzne obmedzenia spolupráce s Nemecky hovoriacimi susednými štátmi ako napr. Rakúskom, banky v cudzích rukách, údajne že prevažne židovských, ktorí znehodnocovali Nemeckú menu a viedli k ožobračovaniu štátu a jeho obyvateľstva. Niet divu, že vydáva Hitler vlastnú menu, krytú až do konfiškácie židovského zlata a majetku, len dobrým slovom vodcu národa. Pochopiteľne že to nebolo hodnotené pozitívne v zahraničí, ak vôbec sa o tom boli schopní zmieniť. Hospodárstvo Nemecka bolo však značne stratové, to viedlo fašistov k ustavičnej rozpínavosti, tak ako to vidíme u naších demokratov teraz, čo sa im rúca ten ich starostlivo budovaný domček z karát. Ak vojnu viedol Hitler zo šialenstva, tak šaľení musia byť aj demokrati, ktorí dnes vyvíjajú sústavný tlak na východ - Drang nach Osten. A potom ze vraj komúnisti=fašisti:-)). Iste, ale hlavne tiež demokrati=fašisti!

   Smazat
  3. zobud sa palmer ,poliaci boli a su zapredanci ,hanba slovanov ,oni sa spikli s hitlerom chceli napadnut rusko ,studuj dejiny a nepis hluposti

   fero

   Smazat
 10. Nechápu co v těch Polácích je ? Nějaká podivná hrdost, či vlezdoprdelismus ? Za II. světové se snažili předvádět jak se sami ubrání, jak porazí nacismus sami do doby něž jim Hitler srovnal Varšavu se zemí. Pak byli rádi, že je sověti osvobodili. Dnes lezou Americe do zádele, na všechny hrůzy (a že si užili) II. světové zapomněli a přidávají se k nacismu a že těch křiklounů mají...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také mají imperialistické ambice, rádi by hráli prim mezi Slovany i v Evropě a zřejmě doufají, že jim to za bezpodmínečnou poslušnost jejich Washingtonský páníček umožní. Jistě nejsou všichni stejní, ale celkový dojem z jejich národa je katastrofální.

   Smazat
  2. Měli bychom přestat kupovat jejich potraviny. Jen profitují na našem zdevastovaném zemědělství. Stát, který byl dříve soběstačný v produkci většiny potravin a to velmi kvalitních a ještě vyvážel do zahraničí, je dnes živen odpady nehodícími se v jiných zemích Evropy.

   Smazat
 11. Nemocný mozek !

  OdpovědětSmazat
 12. Poláci se vždy chovali jako výbojný slovanský národ, který pod kdejakou sebemenší námitkou napadal své slovanské sousedy. Mají to v genech jako germáni. V českém a moravském pohraničí starousedlíci vždy říkali, s Polákem můžeš obchodovat, ale kamarádit v žádném případě. No a s dnešní garniturou Polska je to to samé. Cítí se jako vždy nedocenění, pořád mají málo a v EU představují typické "válečné štváče" dle svého amerického vzoru.

  OdpovědětSmazat
 13. Takže už vám dochází, proč před stoletím Majakovský o Polácích prohlásil: "zmijímu národu, zmijí jazyk".

  OdpovědětSmazat
 14. Tohoto nebezpečného psychicky nemocného pána co nejdříve zavřít do přísně střežené psychiatrické léčebny a nechat hlídat.

  OdpovědětSmazat
 15. Brzezinski, Brzezinski … není to náhodou autor amerického Mein Kamfu vydaného pod názvem VELKÁ ŠACHOVNICE?

  Jehož realizaci máme možnost již několik let sledovat v reálu a to včetně dění na Ukrajině!?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.