Reklama

.

.

čtvrtek 15. ledna 2015

Taky jste chodili do blbý školy?

Oldřich Průša
15. 1. 2015
Až v posledních měsících postupně, ale nezvratně zjišťuji, že jsem asi byl špatně vzdělán. Vyplývá z toho, že bych měl vrátit diplom z postgraduálu, dva z právnické fakulty UK Praha, maturitní vysvědčení a snad i výstupní vysvědčení ze ZDŠ?


Nevyplývá a to v žádném případě!

Po letech školní docházky, studií a poté praktického života jsou na tom zřejmě úplně stejně i zbytky dvou generací mé narození předběhnuvší a alespoň tři generace následující.

Z čeho se tak dá usuzovat? Z posledních výroků předsedy vlády Ukrajinské republiky. Premiér Jaceňuk před několika dny prohlásil a to dokonce v Berlíně: „Současná ruská agrese na Ukrajině představuje narušení mírového uspořádání v celé Evropě. My všichni si ještě dobře pamatujeme sovětský vpád na Ukrajinu a do Německa. Tomu je třeba zabránit,“ dodal.

Nestoudná Jaceňukova lež zpochybňuje fakt, který mi dala škola, do níž jsem chodil okolo na konci války Němci pobořené Staroměstské radnice nebo přes Náměstí Krasnoarmějců v Praze, totiž že Rudá armáda v roce 1942 zastavila u Stalingradu německou expanzi proti evropským státům a SSSR (zima 1942/1943) a hnala agresory spolu se spojenci až do Berlína, přičemž přinesli svobodu mnoha zemím a zachvácené země Evropy zachránili před nacistickými hordami.

Už minulý rok ukrajinští představitelé mnohokrát ukázali, že jim evropské hodnoty jsou cizí a vzhlížejí k minulosti. Letos, kdy si budeme připomínat 70. výročí konce II. světové války a porážky nacismu, zahájili ukrajinští nacisté 1. ledna pochodňovým průvodem v Kyjevě na počest 106. narozenin válečného zločince Stepana Bandery.

Pokud je Evropská unie ochráncem demokracie, měla by zásadně změnit svůj postoj vůči současné ukrajinské Jaceňukově vládě a projevit se viditelněji než mlčením.

Lze se domnívat, že je třeba nazývat věci pravými jmény. Tedy vezměme to pěkně po kupecku. „Takže to máme: jednoho Prezidenta republiky, 81 senátorů a 200 poslanců Parlamentu ČR, 21 poslanců Evropského parlamentu a všechny členy vlády - můžu to tak nechat? Nebo ještě přibalíme krajské hejtmany a jednu primátorku?“ To by mohlo pro začátek stačit.

Předpokládejme, že naprosté většině shora jmenovaných se dostalo odpovídajícího vzdělání ve školách od Aše až po Čiernou při Čope. Proto občané chodí k volbám, aby měli své zástupce v institucích stanovených Ústavou státu, kteří budou dbát o jejich dobro a hájit pravdu – historickou pravdu na místech, která jim jsou na vymezené období přidělena. Máme je proto, aby konali. Zde a nyní mají mimořádně významnou příležitost.

Pokud je známo, zatím jen prezident Miloš Zeman, označil Jaceňuka za „premiéra války,“ už předem dne 3. 1. 2015 (prognostik se nezapře, i když v tomto případě to měl až příliš snadné), tedy před těmito skandálními výroky.

Veřejnoprávní média jako obvykle mlčí, o soukromých sdělovacích prostředcích ani nemluvě. Spoléhat tak musíme na internet (než nám ho na něčí pokyn omezí).

Nereagovat na takové prohlášení by byla totální politická chyba, zrada na občanech i historii a vláda, která by tak neučinila, by byla vládou srabů. Jak vláda naše, tak i tzv. vláda Evropy /EU/ v Bruselu. Je nutné podotknout, že hrozí nebezpečí z prodlení.
V době, kdy moje generace začínala školní docházku, byl výraz „srab“ jednou s nejurážlivějších nadávek.

Tak nejvyšší státní činitelé „Šup do práce.“ A pro ostatní „Lidé bděte!“

27 komentářů :

 1. A co na to Rompyj a Baroso? Já si myslím, že to tvrdě odsoudí. nebo né a proč né!?

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud se premiér Sobotka a celá vláda tváří, že se vlastně nic nestalo, pak nemáme legitimní vládu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je něco tak absurdního, že ještě před několika málo měsíci, by si to nikdo nedokázal ani představit. To co předvádí "naše" předposraná vláda, to jak nedokáže zareagovat na ta prohlášení zrůdy největší, to je víc než tragické. Asi neví kde sídlí uk. ambasáda. Hlavně, když se dnes celý den probírají výroky prezidenta Zemana, ohledně začlenění postižených dětí do normálních škol. Už ty parchanti neví, jak si kopnout. Toto prezidentovo konstatování rozčílilo naši nejspravedlivější ze všech Aničku Šabatovou. Že na východě Ukrajiny umírají také děti a ženy pod palbou jejich hrdinské armády oblečené v zimních doplňcích od našeho "komedoše" ji nechává naprosto klidnou. Takto by mohl člověk pokračovat ještě dlouho. Svinstev a zrádců má dnešní doba až až. Jidáši byli, jsou a budou. Jen je potřeba si je dobře zapamatovat a při vhodné příležitosti jim vystavit účet.

   Vymazat
  2. Já už bych se Zemana nezastával. Proč komentuje to, čemu nerozumí, protože je laik, a mlčí k tomu, k čemu by mlčet neměl?

   Vymazat
  3. Máte částečně pravdu. Hned se na něho sesypou jako supi. Zbytečně jim dává klacek do ruky. Názor ale snad jako občan říci může. Moje přítelkyně je učitelka na zš a s jeho názorem souhlasí. Ono to není tak jednoduché ,jak nám tvrdí ostatní rádoby odborníci. Připadá mi, že někteří lidé se opět pokouší implantovat do našeho školství něco,co tu nemá žádné tradice, jako mnohokrát předtím. Hlavně když to přichází ze západu.

   Vymazat
  4. Kdysi, když se vyžadovalo mít na nějaké schůzi diskusní příspěvek, tak jsem si vybral problém, který měl snížit byrokracii. Po schůzi mi starší kolega vytknul, že jsem vzpomínal něco, co každý znal a věděl, jak se toho zbavit. Dále mi vyčetl, že jsem zase provokoval jednoho nebo dva na zmíněné schůzi a ti dostali do ruky klacek, aby kolem sebe mlátili (slovy samozřejmě). Zeman se pletl do něčeho, na čem se většina moudrých pedagogů shodne. Aktuálně by jej však měla zajímat jim jmenovaná vláda, která se zapletla s fašisty, a hlavně to, že je prezidentem kolonie, kterou naši spojenci nestoudně okrádají. On však mlčí. Kdyby byl ve volbách někdo, kdo si se současným režimem neušpinil ruce, pak bych Zemana nikdy nevolil.

   Vymazat
  5. Myslím, že ať je Zeman jakýkoliv, tak nemlčí. Mluví, i když diplomaticky. Uvědomte si, že je v tom naprosto sám a že po něm jdou víc, než si možná umíme představit. Vždyť současné znovuvzkříšené útoky na jeho kancléře (ať už je jakýkoliv), jsou jenom pokus dosadit tam někoho, kdo jim půjde na ruku, protože teď se z hradu nedostane ani ň, žádný únik informací, drží spolu.
   S ostatními názory můžeme polemizovat, každý máme nějaký, to snad ještě není špatně.
   Vláda a spol., ty ať jdou do hajzlu, ne prezident.

   Vymazat
  6. 9:59 - Mluvíte mi z duše.

   Vymazat
 3. Jaceňukovo šílenství musí být zastaveno. Copak si může hlásat takové nehoráznosti? Copak to má co dělat se svobodou slova? Jak je možné, že nikdo neprotestuje? Možná už se na něj vaří voda...jinak to jde s Evropou z kopce.

  OdpovědětVymazat
 4. Nereaguje ani Česká obec sokolská. Sokolové se zasloužili o vznik republiky, bojovali proti nacismu a totalitě. Byli třikrát zakázanou organizací. Pár let po převratu zvolili za starostu dvojnásobného agenta StB Jánoše a později zvolili starostou ing. Bernarda, který se coby reprezentant velké tělovýchovné organizace podílel na krachu Sazky, hlavního zdroje peněz pro sportovce. Asistoval mu ing. Lomecký, současný místostarosta ČOS a starosta Prahy 1, přední člen TOP 09.
  Takže není čemu se divit, leda tomu, že si to sokolové nechají všechno líbit, ač by měli vzhledem ke svým tradicím stát v čele boje proti fašismu a hájit zájmy České republiky.
  Zřejmě i jim chybí potřebné vzdělání...

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Průšo, vy jste na tom relativně lépe než vámi vyjmenovaný sbor ctihodných poslanců a ministrů včetně jednoho prezidenta. Vy si můžete psát, co chcete. Oni na rozdíl od vás musí národu hrát idioty. Všichni vědí, že je to lež, kterou se snaží upoceně ustát. Prezident musí tvrdit, že Rusko se na Ukrajině dopouští agrese, zatímco se NATO chovalo v bývalé Jugoslávii, Iráku, Libyi a řadě dalších zemí jako zbožní andělé, kteří svými demokratickými bombami opravdu nikoho nechtěli zabít. Jsem zvědav, co doma v obyváku povídají svým dětem a v posteli své manželce. Kde kdo vidí na YouTube videa se zavražděnými lidmi z východu Ukrajiny. Doktoři přes sex Uzel a Zvěřina by měli prozkoumat, zda naši politici netrpí nějakou sexuální úchylkou, která si žádá občanskou válku. Příště jim zase věřte všechno, co slíbí.

  OdpovědětVymazat
 6. No a já se dneska od moderátora zpráv na Nově dozvěděl že Osvětim osvobodily spojenci..jdu znovu do školy...

  OdpovědětVymazat
 7. To máte těžké, každý je zaměstnán bojem proti světlým zítříkům...

  https://www.youtube.com/watch?v=WTksBG9amH0

  OdpovědětVymazat
 8. A to už vůbec nemusíme dovysvětlovat, že oněmi Sověty, kteří "vtrhli na Ukrajinu a Německo", byli mnohdy sami Ukrajinci... Je fascinující, jak se oficiální Ukrajina vyvlíkává z faktu, že i ona byla SSSR...

  OdpovědětVymazat
 9. Kdo přestane sledovat rozhlas a televizi, a začne se zajímat na internetu o dění ve skutečnosti, musí dojít k tomuto poznání:

  Evropa a Amerika existují ještě fyzicky a vojensky, právě zahajují dlouhodobý úpadek hospodářsky, a již zanikly intelektuálně a lidsky.
  Příklad:
  http://www.youtube.com/watch?v=pHqc-YgbsVg

  Mám za to, že kncentrovaný světový kapitál, třebaže založený na falešné důvěře ve stále tisknuté dolary, již nedovolí regeneraci. Cožpak nevidíme na jaké morální dno jsou jím už evropští lídři zkorumpovaní. Teprve se tomu pomalu začínáme divit.
  Příklad:
  http://www.whatdoesitmean.com/index1831.htm

  Budoucnost nepochybně patří Asii a Jižní Americe. Pochybnosti lze mít ještě jen o tom, zda k tomu dojde jadernou třetí světovou válkou, nebo delší všeobecnou euroatlantickou válkou občanskou.
  Příklady:
  Severní afrika, blízký východ, Ukrajina, atd..

  Amerika je bezbranná vůči mezinárodnímu kapitálu, evropští lídři vůči Americe, občané Evropy vůči svým lídrům.

  Anebo se mýlím a dá se s tím ještě něco udělat?
  A co ?????
  Zdravím, Děda.

  OdpovědětVymazat
 10. Nemyslím si, že bych měl vracet vysvědčení a diplomy. Neabsolvoval jsem Plzeňská práva, ale zastihl jsem ještě dobré školy. Předškolní výchovu jsem absolvoval u své matky, obor morálka, specializace spravedlnost. Všeobecné vzdělání jsem zahájil v učebnách kde visel na zdi obraz Masaryka. No, a pak se to začalo kazit, ale bez větších následků, neboť jsem už jsem měl dobrý základ.

  Takže dnes.
  Základem agresivního postoje proti Rusku je tak zvaná anexe Krymu Ruskem.
  Vidím to právě opačně. Jako postupnou anexi Krymu Ukrajinou.

  Krym se stal po rozpadu SSSRsoučástí Ukrajiny dobrovolně. Podle nové ústavy z r. 1992 měl vysokou autonomii - svého prezidenta, vého ministra zahraničí, atd... A především, měl v této ústavě zakotvenu podmínku, že bude mít možnost kdykoliv vystoupit ze spojení s Ukrajinou. A to na základě referenda, a bez souhlasu vlády v Kijevě.
  Takový byl stav, když 5.ledna1994 byly garance za jaderné odzbrojení Ukrajině předány v požadované písemné podobě na schůzceOBSEv Budapešti.
  http://is.muni.cz/th/102717/fss_b/Bakalarka.pdf

  A tuto ústavu už v r.1995, a pak ještě minimálně třikrát, oligarchové vládnoucí Ukrajině postupně "kastrovali", až takto práva Krymu bez jeho souhlasu omezili.
  Proto otázka referenda na Krymu zněla:
  " Chcete zůstat ve státním svazku s Ukrajinou na základě podmínek ústavy z roku 1992 ? "
  Výsledek byl předem jasný. Kijev tam nestihl zopakovat krvavý Majdan.

  Tak jestli se tomuto má říkat anexe Ruskem ??? Z mého pohledu šlo naopak o postupnou plíživou anexi Krymu - Ukrajinou.
  (Určité informace k tomuto na Wikipedii byly před pár měsíci vymazány a jednomu z diskutujících se už nepodařilo je tam znovu doplnit.)
  Zdravím vespolek. Děda.

  OdpovědětVymazat
 11. podle me by v prvni rade melo proti vystoupeni Jacenjuka ostre vystoupit Rusko, nebot jeho se to tyka ( jako nastupnickeho statu po byvale SSSR), stejne tak jako ostatni zeme vznikle po rozpadu SSSR, jejichz predkove v teto valce proti nacistickemu Nemecku bojovali. Je to plivnuti do jejich tvari a pospineni vsech kteri za osvobozeni Evropy padli. V mezilidskych vztazich na podobny akt ktery predvedl ten dobytek Jacenjuk, pamatuje zakon. Nevim jak je to osetreno u mezinarodniho prava na urovni statu. A vsichni ti politici (a nejenom oni) co mlci, jsou de facto spoluvinici. Nebot porad jeste plati "mlceni znamena souhlas" a to vice mene i z pravniho hlediska........

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vsak ostro reagovali- odpoved: jacenuk moze hovorit v ramci slobody slova co chce

   Vymazat
 12. Jacehňup je dobytek řízenej z ussa.Ale na každou sviní už se vaří voda.Palmer.

  OdpovědětVymazat
 13. Nejhorší je, když se mlčí k jasným lžím, nepravostem a zlu. To je i u nás a nikoho to nepohoršuje. I naši politici se chovají a vyjadřují, že
  asi místo školy chodili pouze do kavárny.

  OdpovědětVymazat
 14. Souhlas s článkem. Všichni známe historii 2. světové války. Obránci současného chaosu ovšem budou argumentovat rozdělením Polska mezi nacistické Německo a Sovětský svaz. Všichni víme, co se stalo v Katyni a že si stalinský režim s hitlerovský v ničem nezadal. Těžké soudit pravdu v zemi, kde proti sobě stojí obdivovatelé Hitlera a Bandery, proti obdivovatelům Stalina. Ale je fakt, že obyvatelstvo Donbasu zachraňuje celý ruský svět a paradoxně i životy tisíců občanů Ukrajiny. Je dobře, že je to stále ukrajinsko-ukrajinský konflikt. Loutkovodiči a autoři původního scénáře plánovali vyprovokovat ukrajinsko-ruský konflikt, a pak by nastalo pro obyvatele Ukrajiny peklo s tisíci mrtvými. Donbas to vzal na sebe a jsem jim za to vděčný. Platí ovšem strašlivou cenu.

  OdpovědětVymazat
 15. Za svoje vzdělání se nestydím. Do základní školy jsem začal chodit, kdy visel ve třídě obraz dělnického prezidenta. Velmi kvalitní vzdělání od základního po vysokoškolské už mladá generace nedostane. Úroveň není dána počítači nebo tablety, ale tím, s jak kvalitními pedagogy se student setká na pouti za věděním. Pokud nejsou na škole, kde studuje, tak musí být aspoň otevřena cesta k nim. V mém kraji začali v šedesátých létech dbát na umístění studentů v matematické a fyzikální olympiádě. Proto zorganizovali (prý za peníze KV KSČ) letní soustředění řešitelů (dva a tři týdny) a během školního roku jsme byli zváni několikrát na dvoudenní přednášky do krajského města. Ti nejlepší učitelé matematiky nám ukazovali, jak se počítají příklady, které se daly čekat, že se objeví v zadání obou olympiád. Nic podobného se nedá od vítězů loterie, které se neprávem vznešeně říká svobodné a demokratické volby, nedá čekat. Jeden je větší vůl než druhý.

  OdpovědětVymazat
 16. Ono ten pan Putin je mirotvorce. Anektoval Krym -s velmi početnou ruskou menšinou-vyhlasil referendum svobodnych voleb-lid se vyjadřil s právem na sebeurčení a tím zabránil aby i krym hořel.
  Ono pravo na sebeurčení v praxi a ne kecy a rozhodování demokratických zemí kdo smí a kdo ne.
  Kdy prezident Putin dělal vše co chteji loutkovodiči v USA ,určitě bychom neslyšeli nic negativního o Rusku.
  Nerostné bohatsví,samostatnost, sila, relativné lepší stav země (5% nezaměstnanost) víra,moralka národa,atd... to je to co vadí!
  Ukrajina je jen nástroj jak vyvolat konflikt neli válku.

  OdpovědětVymazat
 17. Takhle dalece nemysleli snad ani komunisté, když strašili nezaměstnaností. Snad jen Havel to mohl tušit, když přísahal věrnost socialistické republice a balamutil o tom, jak nás komunisté budou strašit a jak lžou. A máme všechno to strašení jak na talíři, včetně a návdavkem mlčenlivé přízně fašismu, od našich zastupitelů.

  OdpovědětVymazat
 18. Stydím se za naši vládu , zejména pak za ČSSD ,která zradila své voliče. V zájmu udržení dobrých vztahů s ukrajinskými nacisty jsou schopni čehokoliv. Je to bezcharakterní sebranka. Jsem zvědav,čím budou zase balamutit lidi k příštím volbám a kolik z nás na to opět skočí.

  OdpovědětVymazat
 19. Již by měl nějaký politik, nebudu komentovat z které strany, obvinit USA, že za 2.svět. války neoprávněně přez Francii vtrhly do Německa. Jak je možné, že se touto otázkou rovněž nikto z EU, ani Německa nezabývá ?

  OdpovědětVymazat
 20. A eště nám ty svině vybombardovaly Škodovku !!!

  OdpovědětVymazat