Reklama

pátek 30. ledna 2015

Uglegorsk - uzávěr kotle u Děbalceva je zcela pod kontrolou domobrany. Zacharčenko navrhl, aby se obklíčení vojáci u Debalceva vzdali.


30. 1. 2015     zdroj a zde a zde
Doněck, 30. ledna - DAN. Uglegorsk se dnes dostal plně pod kontrolu domobrany Doněcké lidové republiky. Korespondentovi DAN to sdělila tisková služba ministerstva obrany DLR. "Uglegorsk je zcela pod kontrolou domobrany. Právě byla nad budovu místní správy vztyčena vlajka Doněcké lidové republiky," bylo řečeno na ministerstvu obrany.

Bylo také upřesněno, že malá skupina ukrajinských vojáků přestala odporovat a ustoupila z města ve směru hlavních pozic Ozbrojených sil Ukrajiny.

Poznámka překladatelky: DAN – odvozeno od ДАН, Донецкое агентство новостей – Doněcká zpravodajská agentura. Dekret o jejím vytvoření podepsal A. Zacharčenko 22.12.2014

Zacharčenko navrhl, aby se obklíčení vojáci u Děbalceva vzdali:
"Dnes jsme uzavřeli kotel u Děbalceva. Dobyli jsme Uglegorsk. Cesta je zcela pod palbou. Všichni ti, kteří budou chtít vyjít z kotle, budou pod křížovou palbou dělostřelectva. Kotel je prakticky uzavřený,"

uvedl šéf DLR Alexandr Zacharčenko, když v doprovodu domobranců poskytoval v Uglegorsku rozhovor televiznímu kanálu "Rusko 24".

Podle Zacharčenka se Uglegorsk podařilo dobýt za jeden den.

Prezident DLR ukrajinským vojákům řekl: "Hoši, můj návrh - složte zbraně a odejděte. Nebojujete s těmi správnými. Máte ještě možnost zachránit si život a zůstat vcelku. Vzdejte se a budete žít."

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

35 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Málokdy se vidí tak poctivá sebekritika....takže - nepíše se cestina, nýbrž čeština, za tečkou začínáme velkým písmenem:-)
   To ale ještě zdaleka není všechno, takže samostatně stojící "k" pominu. Hnidopichu.

   Smazat
  2. Jsou i tací, kteří vidí v gramatice smysl života. Já tedy určitě ne i když mne naprosto stejně kritizují. A možná, že i stejní hnidopíši.

   Smazat
 2. Od Porošenka by obklíčení opolčenci takovou nabídku nedostali !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .... nejspíš by zněla:
   odevzdejte orgány a můžete jít.
   Děda.

   Smazat
 3. Mrkněte na video co je pak čeká :-)) https://www.youtube.com/watch?v=ZxNa4wpgWL8#t=44

  OdpovědětSmazat
 4. Heriot.
  Paní doktorko Grulichová. Svými překlady odvádíte úžasnou práci. Díky za ní.
  Neznevažujtet ji ale zbytečnými příšernými hrubkami - dobít x dobýt...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neznevažujte její přínosnou práci prkotinami. Obsah je v těchto případech mnohem důležitější. Slováci mají také měkké "i" kde bychom je nečekali, jiné jazyky možná taky, tedy proč kritizovat? Buďme rádi, že nám to překládají.

   Smazat
  2. ale oni je v tom Uglogorsku skutečně dobili jaxe patří...)))
   dobít od sova bíti xixixi

   Smazat
  3. Omlouvám se. Úplně mě polilo horko. Budu se snažit být pozornější. To ten spěch...

   Smazat
  4. Jaké "i" mají Slováci a jiné národy, je v článcích psaných česky vedlejší. Dost dobře nechápu, jak může člověk, který je (měl by být) vycvičený četbou, napsat takovou hrubku, spěch nespěch. Ještě, že to paní doktorka uznává a nevymlouvá se.

   Smazat
  5. Neblbněte a pište k věci.Ani podepsat se neumíte. Jste jen neznámý anonym !!!

   Smazat
  6. Heriot.
   Pane Dvořáku nechte si svoje invektivy a okřikování o anonymech. Moje poznámka byla jako přátelské upozornění určena výhradně paní doktorce, které si upřímně vážím a proto jsem ji na ti upozornil (což Vy asi nechápete), nikoliv Vám. Tak se do toho laskavě nepleťte a chovejte se slušně. Na takovéto Vaše způsoby není nikdo zvědavý.

   Smazat
  7. Konečne dobrá zpráva! Skutočne keđ ste hovorili o uzavretí kotla, neveril som tomu, že sa to podarí. Veľmi úsmevné správanie sa mnohých diskútujúcich. Mäkké í a tvrdé ý. Hmmm:-). Mäkké dnu a tvrdé ven, dej vám pánbúh dobrý den! To aj tu u nás máme takých predstaviteľov "vysokej inteligencie. Raz sa hejszlováci totíž pozastavovali, ako je to možné,že neni medzi nimi žiaden držiteľ nobelovej ceny? Nuž neni, lebo za znalosť poučiek, kde písať tvrdé a kde mäkké íý, sa nobelova cena neudeľuje:-). To platí napr. pre pána urazeného anonyma. Jozef Novak.

   Smazat
  8. Možná byste "neanonymní" pane Novaku ..:-)) měl ještě podat vysvětlení co jste chtěl svým mišmašblábolem vlastně sdělit :-).

   Smazat
 5. Ten odznacik a stretnutie s burgermenom urcite za otrhuty pahil stalo,mohli mu aspon vytlacit dolare nech moze poberat peniaze za sluzbu oligarchom.

  OdpovědětSmazat
 6. Je klidne mozne, ze pokud se vojaci vzdaji a odejdou do ukrajnskeho zazemi, tak je postrili nacisticka komanda typu Azov atd. Nechtel bych byt v jejich kuzi. Bud zajeti u Opolcencu (tj. skoro v Rusku, priznejme si to), nebo temer jista smrt od vlastnich, pokud se vzdaji a opusti pozice... Kazdopadne ty brance kyjevska klika posila na frontu za nase penize (i to si priznejme) a dela z nich jen obycejny kanonefutter. Nejak mi to zacina pripominat masomlejn... Poslal bych tam Zaoralek a jemu podobne, aby si taky cuchli k lidskemu zoufalstvi. Ja uz valek zazil nekolik a stydim se za to, byl jsem na te spatne strane, bohuzel jako obvykle na te nasi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když je postřílí AZOV, tak bude o pár gastarbeitrů v ČR méně, je to vlasně fuk.

   Smazat
 7. Paní dr.Grulichová je svatà žena!Za chybičky ji mám ještě radši!To,co už všechno pro nás vykonala,abychom měli rychlé zprávy ,je hodno vyznamenání!!!!!pa jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to si nacisticka baba vybira temata sama, nebo ji radi soudruzi z redakce ?

   Smazat
  2. Paní Grulichová si vybírá přesně ta témata, která opomíjejí pussy (s) Drtinovou, (s) Veselovským a (s) Moravcem a jiní presstituti. Díky jí za to. Vidíme tak dění z obou stran a to je vždy lépe, než žít v nevědomosti a bratříčkovat se s Banderovci, jak to dnes dělají někteří nedovzdělaní "politici".
   A tu sprostou poznámku od 2:48 neberte vážně. To není člověk, ale placený troll.

   Smazat
  3. Diky za vysvetleni. Ale pokud jste chtel napsat, ze si nacisticka baba vybira Putinovy lzi a komunistickou spinu kterou by neuverejnilo ani Rude pravo sama, mohl jste tak ucinit jedinou vetou.

   Smazat
 8. Tak co je zajímavé krom bojových výsledků že časově se celé tohle tažení shoduje se Stalingradskou bitvou...21 srpen 2 únor až na drobnosti počátky tohoto vítězství a bitvy byly položeny už v srpnu...Je zajímavé jak se historie opakuje. Jen teď neodejdou zajatci na Sibiř do pracovních táborů...Paběda molodci...Uráááá Uráááá Urááá

  OdpovědětSmazat
 9. Mám velmi velikou radost že se jim to podařilo.
  Ale ještě mnohem větší pocit zhusení z oficiální politiky EU. Vymkla se veškeré kontrole, kromě té z USA. Neuvěřitelné. Čekají nás kruté časy. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. opravuji, ..... zhnusení z oficiální politiky EU.
   Děda

   Smazat
  2. Jsme lidi, děláme chyby, no ne? A neděláme je schválně, tak bychom je neměli tak prožívat. Teda mák na mysli překlepy a chyby gramatické. Ty mezilidské, to je jiná...

   Smazat
 10. Alexandr Zacharčenko je příkladný Voják (to není pravopisná chyba).
  Smekám před ním. Smekám, že nepodlehl nenávisti., za všech okolností se chová s nadhledem a čestně. Nejen k vojákům, ale i jeho lidský přístup k civilistům. Zasloužil by si vysoké vyznamenání. Bohužel v jeho zemi, která se provolila až k nacismu se toho jistě nedočká.
  Ukrajina je odstrašujícím příkladem kam je možné dojít, když lidé ignorují politiku, podlehnou propagandě, nezajímají se o skutečné dění ve světě. Lidé jsou nepoučitelní ! Nedojde jim, že to, jak s námi všechna arogantní politická prasata jednají už naprosto neskrytě, prolhaně a pohrdlavě si zasluhujeme díky své tuposti.
  MartinJahn

  OdpovědětSmazat
 11. Paní Grulichové velký dík za všechny překlady
  Martinjahn

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrovna jsem si samou hrdostí nad svou komunistickou vírou ucvrknul do kalhot.
   MartinJahn

   Smazat
  2. Anonymní31. ledna 2015 10:24
   ty ubohý nic, co ze živíš przněním diskuzí, protože nic jiného neumíš, jsi jedno obrovské houno ! Horší než estébáci !
   Věřím, že se pár let, až dostaneš možná rozum, sám ze sebe pobliješ.

   Smazat
  3. Ten rozum nedostane. S IQ tykve to nejde .

   Smazat
 12. Tady se zase předvádí Palmer.Jeho příspěvky přehlížejte.Je to chudák.Vám pani Grulichová děkuji za překlady.Někdy sama si nejsem
  jistá ,zda mám napsaný správné -í-ý-ale snad se tolik neděje, vždyt jde
  především o obsah článku,příspěvku. Libuše

  OdpovědětSmazat
 13. Paní Grulichová, nezúčastňuji se diskuzí, přestože příspěvky na Nové republice čtu denně, ale po tom napadání Vaší osoby od lidí, kteří pro druhé neudělají zhola nic a jsou schopni je jenom kritizovat a osočovat, mě vyprovokovalo. Novodobá nadávka politickým oponentům "komunisto" mě jenom potvrzuje vysokou kavlitu nadávajících. Uvědomil si někdy, ten, který druhým takto nadává, že rozdíl mezi pravicí a levicí má zejména morální rozměr! Pravice - sobectví, levice - solidarita! Nestydím se, že jsem na straně solidarity!!! Věra Kaňková

  OdpovědětSmazat
 14. Vítám každou dardu uštědřenou fašistickému režimu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.