Reklama

středa 21. ledna 2015

Ukrajina tvrdí, že ruské síly na hranici útočí v konfliktní zóně; Rusové odpovídají “naprostý žvást”

21. 1. 2015 Reformy
Poté, co Ukrajinci údajně odmítli mírové návrhy Vladimira Putina, a pokračují v těžké dělostřelbě na pro-Rusy držený Doněck, tak vojenský mluvčí Ukrajinců Lysenko referuje, že Ruská armáda přímo útočí na ukrajinské síly na severu konfliktní zóny. Boje kolem toho, čím je teď zničené Doněcké letiště, pokračují s tím, že jak Lysenko tvrdí, tak zastavili ruské síly s dodatkem, že tři ruské bataliony přechází ukrajinskou hranici.CNN hlásí, že ruský ministr obrany říká:„Ukrajinské tvrzení, že ruská vojska jsou na Ukrajině, je naprostý žvást.“

Reuters a Bloomberg hlásí…
TŘI DALŠÍ RUSKÉ BATALIONY PŘÍCHÁZÍ K UKRAJINSKÉ HRANICI: LYSENKO
UKRAJINA ŘÍKÁ, ŽE U DONĚCKÉHO LETIŠTĚ PROBÍHAJÍ ZUŘIVÉ BOJE: LYSENKO
RUSKÁ ARMÁDA ÚTOČÍ NA UKRAJINSKÉ SÍLY: LYSENKO
ÚTOK NA UKRAJINSKÉ SÍLY NA SEVERU KONFLIKTNÍ ZÓNY: LYSENKO
TĚŽKÉ BOJE POŘÁD PROBÍHAJÍ, ALE UKRAJINCI ZASTAVILI POSTUP RUSKÝCH SIL – VOJENSKÝ MLUVČÍ LYSENKO
Ruské tanky jsou údajně na ukrajinské hranici…
Jak hlásí Reuters:

Jednotky Ukrajinské armády jsou v úterý na východě Ukrajiny terčem útoku pravidelných ruských sil a probíhají těžké boje, řekl mluvčí Ukrajinských ozbrojených sil.

„I přes předběžnou dohodu jsou ukrajinské vojenské jednotky terčem útoku pravidelných vojenských formací ruských ozbrojených sil na severu zóny protiteroristické operace,“ řekl mluvčí Andrij Lysenko.

„Těžké boje pokračují poblíž kontrolních bodů (Ukrajinské armády) 29 a 31,“ řekl s poukazem na oblast poblíž města Slovjanoserbsk severovýchodně od Luhanska.

„Ukrajinské síly postup ruských vojsk zastavily… Situace v konfliktní zóně je vážná, ale je pod kontrolou,“ řekl Lysenko na tiskovém briefingu.

Další tři bataliony taktických skupin ruských motostřelců byly zjištěny, jak uvnitř Ruska směřují k ukrajinské hranici stejně jako dělostřelecká divize, řekl.

Lysenkovo oznámení na speciálně svolaném tiskovém briefingu bylo jedním ze zatím nejodvážnějších tvrzení Ukrajiny o přímém zapojení Ruska do tohoto devítiměsíčního konfliktu mezi pro-ruskými separatisty a vládními silami.

Přes všechno, o čem Západ a Kyjev říkají, že je nezvratně dokázané, tak Moskva popírá, že by jakékoliv její pravidelné síly byly vyslány na Ukrajinu.

Jak hlásí Bloomberg:

Tvrzení ukrajinské vlády z 19. ledna o ruských vojscích a technice vstupujících na Ukrajinu jsou „absolutním nesmyslem,“ uvedl v e-mailovém prohlášení mluvčí ruského ministerstva obrany.

Tvrzení Kyjeva jsou „halucinace“: Konašenkov.

Ukrajina studuje plán předložený ruským presidentem Vladimirem Putinem o stažení těžké výzbroje z konfliktní zóny, hlásí s odkazem na ruského velvyslance Michaila Zurabova RIA Novosti.

Zurabov říká, že ukrajinské komentáře k tomuto plánu jsou převážně technické: RIA

12 komentářů :

 1. K tomu jenom několik poznámek:
  - když se mluví o "pro - rusech", mělo by se na marrgo "demokratických" kyjevských nacistů mluvit jako o "pro-američanech"
  - pokud se snad někdo pohoršuje nad tím, že na straně "teroristů" = opolčenců bojují Rusové, měl by se taky pozastavovat nad tím, že na straně kyjevských nacistů a teroristů bojují ukrajinští vlastenci s zmavou pletí, kudrnatými vlasy, kteří neumí ani žblebtnout ukrajinsky. A dokonce ani rusky, jako ti na straně opolčenců.

  OdpovědětSmazat
 2. To je ta armáda,co má chránit Evropu?Když prohrávají s mnohem slabšími,ale morálně daleko silnějšími,za svoje rodiny bojujícími vlastenci,tak se to svede na Rusko?Důkazy?Kluci ukrajinský,otočte to směrem na Kijev a vymeťte tu svoloč fašistickou.Nikdo to za vás neudělá.

  OdpovědětSmazat
 3. A pokud snad někomu vadí likvidace autobusu u Volnovachy (podle některých indicií se opět jedná o kyjevskou nacistickou konspiraci) měl by být pohoršen taky nad ostřelováním civilní zástavby v Donbase miunicí s plošným účinkem.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokaždé, když dostávají ukrouni na frak, tak straší Ruskou armádou. Nějakou fotečku pan Prasenko nemá? Co tak sepur satelity US ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel to by ukázal maximálně svůj ksicht jak na jeho těle postupují vrásky. A kdyby použil US satelit tak 30let starý záběr

   Smazat
 5. Až přestane Porošenko chlastat a vystřízliví, tak zjistí, že se líp střílí protitankovou zbraní na tank než naopak, stejně tak by měl pochopit, že terorista nemůže být ten, kdo hájí dům svých předku před agresí uchvatitelů.

  OdpovědětSmazat
 6. Agentura Reuters se ukazuje jako naprosto nedůvěryhodná propagandistická svoloč.

  OdpovědětSmazat
 7. asi by měli češi nabídnout nemocným ukroušům pobyt v BOHNICÍCH
  potřebují to jako sůl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Je zřejmé, že ukrajinská armáda má problémy především při vedení bojových operací. Bylo by potřeba jim pomoci. V naší republice máme dostatek odborníků na armádu - Parkanová, Barták, Vondra a nakonec i současný ministr má bohaté zkušenosti s armádou při vedení bojové činnosti. Je jen zapotřebí, aby se mezi sebou domluvili, kdo z nich tam půjde pomáhat první. Jo a zapomněl jsem na Kocába, ten prý kdysi taky hnal ruskou armádu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na koordinovat by to mohl zrádce Zaorálek.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. To o tých "Rusských vojakoch", je to tak ako si to kto vykladá. Russkí dobrovoľníci tam podľa môjho tušenia zrejme budú. Regulérna armáda Russka bezpochyby nie. Je to zástupná vojna, podobne špinavá akú viedli demokrati západného strihu ked spochybňovali územnú celistvosť Juhoslávie. Kto z Vás mal moznosť čítať obhajovaciu reč Slobodana Miloševiča pred súdnym dvorom v Haaghu? Sotva kto. Také na verejnosť nepatrí. Hovoril tam o tonách zbraní prúdiacich do Juhoslávie na vyzbrojenie separatistov. Predovšetkým z Nemecka, ktoré po anexii Nemeckej demokratickej republiky, Nemeckou spolkovou republikou nemcom "bolo ľúto vyhodiť do šrotu". Hovoril aj o dobrovoľníkoch bojujúcich na strane separatistov. Ako Americký vojaci boli dočasne suspendovaní z armády, pripojili sa k separstistom a po dobre vykonanej práci sa vrátili zpäť k americkej armáde. Zástupy mudžáhidov prúdiacich do dnešného ríšskeho protektorátu Bosna&Hercegovina a Kosovo&Metohia z púštnych demokratúr akou sú Saúdska Arábia a Khatar, SAE a podobne. A čerešničkou na torte tomu spravili otvorenou akciou Humanitného Bombardovania, bez škrupúľ a bez súhlasu medzinárodnej rady OSN a v rozpore so zakladajúcou listinou NATO o kolektívnej obrane po napadnutí niektorého jej člena! A nie o kolektívnej agresii voči štátu zastúpeného v OSN, ktorý rieši vnútroštátne problémy so separatistami s krajnými prostriedkami vynucujúcich dodrziavanie práva a ústavy, keďže všetky ostatné prostriedky boli separatistami ignorované. Našich demokratov proste serie, že všetku muníciu ktorú vystrieľali proti Juhoslovanom, teraz Putin obrátil proti nim. Hovorí sa tomu proste "Karma" a naši demokrati zúfalo hľadajú pred ňou únik.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.