Reklama

čtvrtek 29. ledna 2015

Ukrajinská armáda začíná platit prémie za zničení techniky protivníka

29. 1. 2015   zdroj a zde
Ukrajinské ministerstvo obrany zvýšilo platy vojákům, kteří se účastní ATO (antiteroristická operace) ve východní části země, a má v úmyslu vyplácet jednorázovou prémii za zničení každé jednotky vojenské techniky nepřítele. Bylo to oznámeno 28. ledna na oficiálních stránkách obranného rezortu země.


Vojákům, kteří se přímo podílí na ATO nebo na válečných konfliktech, bude vyplácen dvojitý plat. Pokud se přímo účastní bojových akcích - trojnásobek platu. Kromě toho bude za každých 24 hodin boje každému vojákovi přiúčtováno tisíc hřiven.

Největší prémie je přislíbena za sestřelené letadlo - 121 tisíc hřiven (100 minimálních mezd). Zničení raketometů bude odměněno polovinou - 60 tisíci hřiven. Za zničený tank bude zaplaceno 40 tisíc hřiven, za automobil - 12 tisíc.

Iniciativa k zavedení dalších peněžitých plnění pro armádu patří prezidentovi Petru Porošenkovi.


28.ledna to bylo schváleno na zasedání kabinetu ministrů Ukrajiny. Usnesení je platné ode dne vydání.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. To už vaší zákonitou porážku nezastaví,fašouni.Palmer.

  OdpovědětSmazat
 2. A tak se z války stal byznys nejen pro US korporace, jejich porošenky a jaceňjuky, ale ode dneška i pro prosté vojáčky.
  Pečlivě nastavenou hmotnou zainteresovaností se ti náckové snaží o zaplašení nežádoucího strachu, svědomí a soucitu. Doba blýskavých metálů je pryč (a někteří je dokonce vracejí, protože by z nich po čase i zvraceli).
  Jsem jen zvědav, kdy náckové přijdou s další inovací a budou ty bonusy vyplácet i za zmařené životy každého zabitého spoluobčana, ženy, dítěte. Jo jo peníze. Za štěstí si je nekoupíš ...
  Opluštil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni ukrové ani za nic jiného bojovat nemohou. Čest nemají, hrdost taky ne a posílají tam vojáky bez bojových zkušeností. Doufám, že strach a instikt sebezáchovy prachy nepřetlučou.Pro mě je to symbolika té občanské války na Ukrajině.

   Smazat
 3. Neválčil náhodou Porošenko v Afgánu, tak nějak amíci odměňovali dušmany za použití min.

  OdpovědětSmazat
 4. Každý si pamätá ako v USA vyplácali peniaze za skalpy indiánov-.....

  OdpovědětSmazat
 5. Tady vidíte jaké jsou to zrůdy,žádná špatnost není dost dobrá.A ještě se najde dost lidí,kteří věří těmto blábolům.Za situace,kdy je země na dně,kdy každý den války stojí tolik peněz,zničená infrastruktura,tak přesto tito gauneři rozhazují další a další peníze.Snad to nebude trvat dlouho,kdy se na samotné Ukrajině lidé vzbouří a poženou fašisty při nejmenším před soud.

  OdpovědětSmazat
 6. Asi každý, kdo v dětství četl "indiánky" a příběhy kanadských lovců, kde bílým lovcům a traperům platili za pár vlčích uší a skalpy indiánů, bude asi jasné, kde bere ukrajinské ministerstvo obrany inspiraci. Jenže ukrajinská realita asi nikdy nebude tak čtivá, jako příběhy z amerických prerií a kanadského severu. A také vzhledem k tomu, jak si někteří ukrajinští politici vykládají průběh a výsledky II.světové války se obávám, aby nehledali inspiraci spíše v minulosti relativně nedávné, kdy se stínítka lamp vyráběly i z lidské kůže a zlaté zubní korunky a protézy se odlévaly do dobře obchodovatelných zlatých prutů. V tom případě God save us.

  OdpovědětSmazat
 7. Inu jak říká letitá zkušenost: když kobyla dodělává, nejvíc kope!

  OdpovědětSmazat
 8. ... hele tam je chyba v titulku článku. UA nic neplatí. Fakt ne, UA nikdy nic neplatí ! To cáluje prezident Donald, Nositel Nobelovky a asimilovaná Angela Borgová Merkelová.

  OdpovědětSmazat
 9. Možná jestli to budou vyplácet zpětně, tak se i dočkáme toho, že se někdo k sestřelení toho malajského letadla přihlásí.

  OdpovědětSmazat
 10. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/360095-krajni-pravice-na-ukrajine-znepokojive-sili-napsal-huffington-post.html
  Všimli si opravdu brzy ! Že má premiér Ukrajiny velice blízko k této krajní pravici, jaksi přehlédli.

  OdpovědětSmazat
 11. Když jsme u toho malajského Boeingu, neví náhodou někdo z diskutujících, zda komise pro vyšetřování této katastrofy má ještě celozávodní dovolenou? Dlouhou dobu jsem od nich nic v této věci neslyšel, tak nevím, zda ještě pokračují v dovolené na Floridě či jsou již v práci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se potvrdila ruská verze,že to má nasvědomí ukrfašounská stíhačka,pravděpodobně na objednávku Obamlerových fašounů,vyšetřování skončilo,zapomeňte.

   Smazat
 12. Včera v Radě Evropy zbavili Rusko hlasovacího práva.
  Zde v ruštině:
  http://www.1tv.ru/news/polit/276669

  OdpovědětSmazat
 13. hrabě Kocharowski29. ledna 2015 13:12

  Rádi na tuto bohulibou činnost ukrnáckům přispějeme, musí nám ale posílat nasolené uši obětí. Sralbotka s Babinským budou bedny s nasolenýma ušima osobně převažovat, protože ukrnáckům nelze věřit.
  Už jim tam poslali 18 tanků, takže se můžeme těšit na první dodávky
  beden s nasolenýma ušima a vydlobanýma očima. Na zaškolení
  by mohli ukrnácci zajet do Chorvatska, tam to ještě nezapomněli.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.