AA

Reklama

bb

sobota 3. ledna 2015

US dluh za poslední den roku 2014 vyrostl o 100 miliard $ a prorazil rekord na 18,14 bilionech $

Miroslav Pavlíček
3. 1. 2015  Reformy a Treasury Direct

Připadá nám, jako by to bylo jen včera, kdy jsme referovali, že US ministerstvo financí a Úřad sociálního zabezpečení za poslední den listopadu zvedly US dluh o 32 miliard $ a vyslaly tak celkový US dluh vůbec poprvé za hranici 18 bilionů $. 


Jak jsme dále uvedli, tak to rovněž znamená, že „za Obamy celkový US dluh vzrostl o 70% z 10,625 bilionů $ 21. ledna 2009 na nedávných 18,005 bilionů $.“Do dneška to rychle uteklo, a my jsme šťastní, že vám můžeme ohlásit, že podle US ministerstva financí americké dluhem financované vyhazování z kopýtka, ač se údajně zpomaluje, když se prý podíváte na klesající měsíční zprávy o rozpočtovém deficitu, se nikdy ve skutečnosti nezpomalilo.


Jelikož za poslední den roku 2014 celkové US zadlužení během jediného dne vzrostlo o 98 miliard $ (což zase táhl dluh na Sociálním zabezpečení, který za poslední den měsíce vzrostl na rekordních 5,117 bilionů $), a tak rok 2014 uzavíráme s novým rekordem zadlužení všech dob 18,141 bilionů $ Federálního zadlužení – což je nárůst o 136 miliard $ za měsíc prosinec a o 790 miliard $ za celý rok 2014.

Dole graf celkového dluhu v bilionech $.


10 komentářů :

 1. Však já už zakopávám zlatý šperky pod zem,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. aby jste je ještě nemusel vykopávat, jak se bude povinně pořádat sbírka na splacení dluhu USákům :-) politici aby se zavděčili,tak jim budou chtít vlézt hlouběji do zadele .....

   Smazat
  2. Zlato bude konfiskováno. A drobní vlastníci ho tak jako tak neuhlídají nebo nebudou mít šanci směny (budou mez milosti okradeni). Zlato si udrží jenom ti, co mají svou ochranku na ochranu svých trezorů. Ty bankovní jsou totiž občas vybírány (zvláště ty s anonymním zlatem) kdekoliv na světě.

   Smazat
 2. A jak je to z hodnocením ratingových agentůr (Standard and Poor´s). Předpokládám,že USA mají jedničku s hvězdičkou. Ratingové agentůry jsou tedy jenom politickým nástrojem. Se skutečnou ekonomikou nemají nic společného. Dluhy této země v podobě výpalného bude muset splatit celý svět. Pěkný rok 2015 Petr K.

  OdpovědětSmazat
 3. http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/943/paul-craig-roberts-razantni-partitura-proti-zkaze

  http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1968-studie-spojene-staty-zodpovedne-za-smrt-20-30-milionu-lidi-od-2-svetove-valky

  OdpovědětSmazat
 4. A komupak ty leníze dluží? Kdo to je, jak se jmenuje a kde bydlí? Čína má snad 25%, ale stále je tam astronomická částka a tu dluží jak cudně říkají "investorům" a my také dlužíme investorům. Nojo, ale kdo to je ten investor!? Koukněte na Špidlu, řekl zdroje jsou a rozjel to po 100 000 000 000 Kč dluhů ročně, Paroubek dělal dluhy co se nemusí splácet a když se půjčovalo, tak nám plácali, jak krásně roste HDP a najednou je to v p....i. Soudruh Špidla už má vystaráno, otázka je komu sloužil a zda se nedopustil trestného činu vlastizrady, v jeho případě ale ČR vlast není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dlžia ich FED-u ,,, sukromnej banke ktorá protiustavne tlačí ničím nekryté dolláre a protiustavne ich požičiava US vláde za uroky a takto ju sustavne zadlžuje ... a rovnako zadlžuje aj všetky štáty sveta kedže všetky štáty tuto menu používaju na nákup ropy ...

   Smazat
 5. Jan Vok Ostrava3. ledna 2015 13:42

  https://www.youtube.com/watch?v=gUL4C4dgvqE

  OdpovědětSmazat
 6. Bojím se, aby pan Kalousek neřekl, že Američané prožírají penízky svých vnuků. Nebo snad platí, že USA=NÁŠ VZOR?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak toho bych se od Kalouska nebál. Ne nadarmo dostal kus skla jako ocenění nejlepší ministr financí. Nejlepší byl totiž v raketovém růstu odvodů do zahraničí. Jó, ten už má vystaráno.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.