Reklama

sobota 3. ledna 2015

USA nemohou začít na Ukrajině velkou válku

Nikolaj Starikov
3. 1. 2015  Vzgljad (překlad Zvědavec)

Pochopit události na Ukrajině je možné, ale vyhodnotit a předpovídat vývoj událostí je poněkud složitější. Ale v každém případě je nutné stále dodržovat jedno pravidlo: nechat stranou emoce. Krev, smrt a destrukce, to jsou silné emocionální rány, avšak budeme-li uvažovat přes emoce, nemůžeme se dobrat ani správného vyhodnocení, ani správné předpovědi.
Proto jakkoliv je to těžké, necháme je stranou. Pro hodnocení geopolitické hry (a právě tu máme před sebou) potřebujeme pouze hlavu. Myslet srdcem (a hlasovat srdcem – jako za Jelcina v r. 1996) navrhují pouze vědomí manipulátoři…

USA a celý Západ stojí před jednou z největších krizí ve své historii. Síla problému a jeho hloubka se prohlubují tím, že … Západ vyhrál. Pohltil prakticky celou Evropu, podmanil si, do různé míry, celý svět, až na pár vzácných výjimek.

A v tom právě problém spočívá – veškerý život Západu stojí na drancování a okrádání. Nyní je těch, které lze okrást, stále méně, a těch, se kterými je třeba se dělit o „nakradené“, tedy životní úroveň postavenou na ničím neomezené emisi dolaru, je stále více. Zde je původ kolosálních státních dluhů. U USA to činí 18 bilionů dolarů, ale dluhy podobného poměru k HDP mají všechny tak zvané vyspělé země.

Jaké východisko z této situace USA a jejich nejbližší spojenci hledají je dnes již zjevné všem. Tímto východiskem je válka. Avšak tento chaos a tato válka musí být „řízenou destrukcí“.

A v jeho rámci musí USA zlikvidovat dvě hrozby pro svoji moc – Čínu a Rusko. Ideální variantou je poštvat je proti sobě. K tomu je potřeba vyměnit moc v jedné z těchto zemí. Je evidentní, že Američanům se zdá, že v Rusku je to jednodušší úkol.

Vyvstává otázka, jak toho dosáhnout. Technologie oranžád v roce 2011 nefungovaly, Putin navzdory sabotážím post prezidenta opakovaně obhájil.

A toto Západ dělá v situaci, kdy prohraje na jakémkoliv území – a pro pochopení událostí na Ukrajině je to to nejdůležitější.

Když mluvíme o prohře Západu, máme na mysli selhání jeho plánů a ztrátu kontroly nad nějakým územím, celkové či částečné.

Jak postupují západní stratégové v takové situaci?

V r. 1949 Británie „odchází“ z Indie. Při odchodu vytvořili Angličané anti-Indii – nový stát Pákistán. A napětí a vojenské konflikty mezi oběma státy nenechaly na sebe dlouho čekat. Zkrátka podobných možností mají anglosasové většinou spoustu.

Psal se tentýž r. 1949. V důsledku občanské války v Číně zvítězil pro-sovětský Mao C’Tung – USA ztrácí kontrolu nad Čínou. Co udělaly? Vytvořili anti-Čínu – Taiwan. Evakuovali tam armádu Čankajška a zaštítili ji svoji flotilou. Důsledek - napětí, neustálá možnost války mezi Čínou a anti-Čínou. Náměstí Tien-an-men, rok 1989, Peking – kdo odliší „k zoufalství dovedené“ pevninské Číňany od agentů taiwanských zvláštních služeb?

Upozorňuji na to, že diplomatické uznání je v geopolitické hře sledováním aktuálních zájmů své země, a nic víc. Zpočátku USA uznávají jako Čínu pouze Taiwan. Pro ty, kteří to neví, do r. 1973 zasedal v OSN za Čínu zástupce právě Taiwanu. Ale pak Washington změnil postoj, uznal Peking a přestal uznávat Taipei. Přičemž všemožně podporoval Taiwan a bránil sjednocení dvou „Čín“.

Nebudeme se pouštět daleko do historie. Ale pravidlo trvalé anglosaské strategie Západu hlásá: když jsi ztratil kontrolu nad územím, vytvoř anti-území.

V r. 2011 ztrácí Západ kontrolu nad Ruskem – zatím ne zcela, ale jeho plány nepustit Putina do řádného prezidentského funkčního období byly zmařeny. Začíná demontáž páté kolony, Rusko rozhodně brání své zájmy ve světě.

Co dělá Západ? Vytváří antitezi. Tedy anti-Rusko.

A anglosasové to začínají realizovat – půda je připravena na Ukrajině. Propaganda běží od r. 1991, a dokonce ještě předtím, bojovníci jsou cvičeni, peníze vyčleněny, elita koupena a přiživována.

Podle plánů USA musí být Janukovič odstraněn během voleb v r. 2015. A to tak, aby to vedlo k anti-ruské hysterii a mohlo se začít s vytvářením anti-Ruska z Ukrajiny. Okolnosti si vynutily dřívější začátek, ale za dodržení hlavního pravidla – je nežádoucí poklidný odchod Janukoviče, žádoucí je krvavé svržení, aby bylo možné obvinit Rusko.

To, co se dnes děje na Ukrajině, není nic jiného, než vytváření anti-Ruska. Propaganda, nenávist, odhodlání nacionalistů a části poblouzněných obyčejných občanů ničit a vraždit.

K čemu to USA směřují? K válce mezi Ukrajinou a Ruskem. Z „iniciativy“ Ukrajiny. Kdy? Až napumpují ukrajinskou armádu, vyzbrojí ji, uspořádají a připraví. K tomu je potřeba pět let. Pak se USA postarají, aby se dvě části jednoho národa střetly, a poštvou Ukrajinu na Rusko. Záminka – Krym.

Přičemž i kdyby se Krym nepřipojil k Rusku, jako záminka by zůstal stejně. Přítomnost ruské armády na Krymu a tamní pro-ruské obyvatelstvo by poskytly spoustu možností ke zorganizování konfliktů a provokací. Proto je nezávisle na akcích Putina a obyvatel Krymu plán Západu neustále stejný.

Co může zastavit vývoj tohoto strašného scénáře skluzu k velké válce mezi bratry?

Podpora těch, kteří s takovým vývojem událostí na samotné Ukrajině nesouhlasí.

Západ vytvoří anti-Rusko, Rusko musí pomoct a podpořit anti-anti-Rusko.

Když na jihovýchodě Ukrajiny lidé povstali, protože nesouhlasili s kyjevskými pučisty, málokdo z nich jasně tušil, jak strašnému scénáři „zkřížili cestu“. Existence anti-anti-Ruska ve formě části federalizované Ukrajiny, nepřející si ani vyzbrojovat se pro Západ, ani za něj tahat kaštany z ohně, zamezila plánům Západu rozpoutat ukrajinsko-ruskou válku. Vzpomínáte na konec jara 2014?

Moskva naléhavě vyzývala k zachování územní celistvosti Ukrajiny, k federalizaci, k rozhovorům. Moskva potřebuje celistvou Ukrajinu, kde pro-ruská část obyvatel společnosti „sváže“ ruce bojovníkům a koupeným politikům a neumožní zatáhnout celý národ Ukrajiny do války.

Západ nepotřebuje ani mír, ani vzkvétající Ukrajinu. Potřebuje militarizovaný stát s agresivní ideologií a nenávistí vůči Rusku.

Kyjev začíná agresivní akce proti Donbasu. Začíná propaganda o „teroristech“ a ruských vojácích. Tvrdé bojové akce proti poklidným obyvatelům poskytují Západu dvě možnosti:
Zvítězit vojensky a pak začít s plánovanou likvidací ukrajinské ekonomiky, jako začátek její přípravy na válku s Ruskem. Sytí bojovat nechtějí. A za problémy a bídu může Rusko a služba v armádě poskytuje málo, přesto však jídlo;
Zatáhnout Rusko do války a donutit ho k vyslání vojsk na Ukrajinu. Porážka ukrajinských ozbrojených sil nehraje pro Západ žádnou roli. Nepotřebuje vítězství, ale válku.

A čím více občanů Ukrajiny v bratrovražedné válce zahyne, tím pro Západ lépe – nepoddajný slovanský národ vyhlazuje sám sebe. A v důsledku války s Ukrajinou se Západ postará o zopakování roku 1917 a „svrhne krvavý kremelský režim“. Aby mohl změnit kurz již na válku s Čínou.

A najednou se objevil problém. Ani vojenského úspěchu, ani vyslání ruských vojsk a účasti Ruska v občanském konfliktu se nedosáhlo.

Co dál?

Existence DLR a LLR coby anti-anti-Ruska je zárukou nemožnosti, aby Západ mohl začít válku Ukrajiny s Ruskem.

Koule na noze neumožňuje USA nasměrovat Kyjev do skutečně velké války s desítkami, stovkami tisíc obětí.

Právě proto Moskva všemožně pomáhá Donbasu, právě proto Sergej Lavrov mluví o tom, že jsme pro územní celistvost Ukrajiny.

Právě proto Rusko neuzná DLR a LLR jako samostatné státy. Uznat je, nechat je odtrhnout – to znamená zahájit odpočet k válce s Ukrajinou. Plán Západu se v takové variantě začíná plnit: existuje Rusko, existuje anti-Rusko, a existuje Novorusko. Anti-anti-Rusko již není. V případě zahrnutí Donbasu do Ruska ve Washingtonu povstanou a budou aplaudovat ve stoje. Tak – válka je prakticky nevyhnutelná. Obraz nepřítele byl z Ruska vytvořen samotným Ruskem.

V dnešní situaci zůstává taktika Ruska v situaci na Ukrajině tou jedinou správnou. USA musí platit 40 milionů lidí, Rusko musí pomáhat 3 milionům na Donbasu a 1,5 milionům uprchlíků. Moskva stále trvá na rozhovorech, neumožňuje agresivnímu Západu „sundat kouli“ z nohy a neumožňuje vojenskou porážku DNR a LNR.

Jak dlouho bude Západ ochoten platit za rozpadající se ekonomiku Ukrajiny bez záruky, že začne její válka s Ruskem? Tito lidé nedělají nic jen tak, peníze zbytečně nevyhazují. Dokonce ani bojovníkům v Čečensku v 90. letech nedávali dolary, ale dávali jim štočky na tisk dolarů.

Samofinancování je princip anglosaské politiky, či v nejhorším případě návratnost prostředků v brzké době. Zářným příkladem byli bolševici s ruským zlatem vyvedeným přes švédské banky a následující koncese, dnešní libyjští „bojovníci za svobodu“ a neznámo kam zmizelé libyjské příjmy z ropy.

Právě čas je to, o co se dnes jedná. Západ sází na zorganizování majdanu v Rusku, když na Ukrajině byla cesta k válce zablokována statečností bojovníků domobrany DLR a LLR. Rusko sází na ztrátu zájmu Západu o Ukrajinu, kvůli velkým nákladům bez jakýchkoliv hmatatelných výhod.

Přání získat od Washingtonu „aspoň něco“ vede k tlaku na Evropu, s paradoxním přáním Evropanů neumožnit výstavbu South Stream.

Paradox? Žádný paradox, Washington chce z nestability na Ukrajině získat aspoň možnost plynového vydírání Moskvy. A Evropy.

Právě v tom spočívá podstata dnešních a minulých událostí na Ukrajině.

A ještě jedna věc v této souvislosti.

Dnes na Ukrajině málokdo chápe, jakou kolosální roli v dnešní světové politice hraje statečnost obyvatel Donbasu. Ti dnes zachraňují celý ruský svět. A paradoxně zachraňují i životy tisíců občanů Ukrajiny.

Stejné děti, které dnes „skáčou“ v ukrajinských školách, jejichž rodiče vybírají peníze na ATO, podporují kyjevskou juntu, se budou muset, v případě porážky Donbasu, velmi brzy podle plánů USA odebrat do zákopů.

Právě to by si měli uvědomovat všichni, nezávisle na naši dnešní státní příslušnost.

- - -Nikolaj Starikov – spolupředseda všeruské politické strany Strana Velká vlast (SVV), spisovatel a publicista.

24 komentářů :

 1. Amik je trapnej a bůh ho potrestá..
  Slovanské národy nezlobí..
  Ač nechceme umíme žít i ve špatných podmínkách..

  Většina Američanů by v našem případě kiksli

  HONZA

  OdpovědětSmazat
 2. Starikov a Pjakin patria medzi najlepšie informované osoby v Rusku!Kdo má chuť nech si nájde jejich staršie vystúpenia a nebude prekvapený tomu čo sa deje dneska!
  romanA

  OdpovědětSmazat
 3. Američané nemají při pozemních operacích na slovanské národy
  Jejich vojáci vůbec neví za co bojují slovanské národy ano.

  OdpovědětSmazat
 4. Pak se USA postarají, aby se dvě části jednoho národa střetly, a poštvou Ukrajinu na Rusko. Záminka – Krym.
  Kdo dal tuto záminka ?
  Ukrajinská armáda napadla Rusko?

  Západ vytvoří anti-Rusko ?
  West stál tleskat Putinu .

  Rusko musí pomoct a podpořit anti-anti-Rusko.
  Žádné komentáře.

  OdpovědětSmazat
 5. Ano, takhle nějak to je. A možná nejen Ukrajinci vděčí novým republikám a rozvážnému Rusku za to, že ještě neleží v zákopech. I my bychom si tuto variantu měli připouštět. Vždyť když už se opravdu rozhoří válka v Evropě, kdo z nás s jistotou ví, kde se zastaví?

  OdpovědětSmazat
 6. To je fantasmagorie.Ale čím větší pitomost tím víc ovcí.Že sem redakce nedá informace o aktivizaci bojovníků za svobodu na Kavkazu,v sibiřských republikách,bombových útocích na 13 velkých vlakových nádražích po celém rusku.Kremelské chuntě se krátí čas.Co zaseli to nyní sklízí.Ukrajina není malá Gruzie nebo Čečensko.kreml nedisponuje dostatečnými bojeschopnými silami aby dokázal udržet svou moc na tolika frontách.moskevští vládcové deportacemi a vražděním na okupovaných územích zaseli vítr a teď sklízí bouři.Za staletí moskva vybudovala kolem sebe obrovskou nenávist.Všichni zbírají síly.Na jaře uvidíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Která jsou to ta Ruskem okupovaná území? Koho vraždí a deportují? Krym Rusko uchránili před válkou, obyvatelé Krymu si nyní více, než předtím uvědomují, že se v referendu rozhodli správně, jinak by je stihl osud jihovýchodu Ukrajiny. Čečensko není jiná země, nýbrž enkláva uvnitř území RF a Gruzii neukupují, pouze ruská armáda jejich vojska v roce 1998 vytlačila zpět na území Gruzie poté, co gruzinská armáda začala bombardovat civilní oblasti Jihoosetinské republiky a následně do této země vtrhla. Opět tímto zachránili obyvatelstvo Jižní osetie a Abcházie před dlouhodobou a krvavou válkou. Jestli zde někdo rozsévá obrovsou nenávist, tak jsou to USA a k tomu jim bohužel asistuje lokajská a hloupá Evropa.

   Smazat
  2. Anonimni 3.1.2015 o 19:24,chlape nemáš ty v hlave náhodou miesto mozgu Liptovskú bryndzu?

   Smazat
  3. bryndzu nie, na tu nedam ako moravak dopustit. v tej hlave sa nachadza nieco ine. len slusnost mi veli nepomenovat to pravym menom. je to hnede a fasioidne.

   Smazat
 7. Proč sem dvořák nedá informaci o probíhajícím boji jednotlivých teroristických band na Donbase?Plotnickij nechal zlikvidovat teroristu pod přezdívkou betmen.Tady se můžete podívat co na říkají tkz.ruští kazačci
  https://www.youtube.com/watch?v=GCrmTrZpt38

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TA informace je ve svodce z 2.1.2015. Chce to jen pořádně číst před tím, než někoho napadnete.

   Smazat
 8. Bojovat nepujdeme stejně nám každou válku naúčtují
  Stejně jako Anglie nám po válce uctovala jídlo a uniformy a vůbec vše pro naše letce
  Což je velmi ubohé když nás předtím obětovali

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A komouši, které tady pořád opěvujete a s láskou na ně vzpomínáte, naše letce a hrdiny poslali za odměnu do lágrů. Ale tak hlavně že byly pro vás ty "jistoty", že.

   Smazat
  2. co je posměšného na jistotách, kromě absolutní blbosti předchozího přispěvatele?

   Smazat
  3. 22:23
   Na "jistotách" je posměšné to, že na tomto světě žádné neexistují a krom smrti z principu existovat nemohou. Kdo je slibuje, je manipulátor a kdo na to skočí, je blbec.
   Další level blbství je dobrovolné vzdání se svobody výměnou za příslib těchto "jistot".
   A nejvyšší level je souhlas se zvěrstvy režimu, popravami nepohodlných a posílání odpůrce do lágrů (včetně těch válečných hrdinů z kterých měli komouši strach) za "jistotu" plného žaludku.
   Jaký level jste vy? Hádám, že ten nejvyšší...

   Smazat
  4. Když v jakékoli diskusi chybí havlistickými médii zmanipulovanému rusofobovi argumenty, tak ty, kteří s ním nesouhlasí, a kteří umí používat mozek, nazývá komunisty. Toto je projev nesmírné ubohosti. Tito lidé, neschopní chápat realitu, vytvářející si virtualní svět v čele s dobrotivými USA nechápou, že po roce 1989 jsme se jako stát stali pouze protektorátem a svoji státní suverenitu ztratili zcela. Nyní naší protektoři pracují na konečném řešení naší národní identity. Samozřejmě se to netýká jen nás. Bohužel i naše osobní svoboda je stále více omezována, Kdo to nevidí, je hlupák.

   Smazat
 9. Nejsem komouš ani je nechvalim jen vím že tento systém je horší
  A to i na počty zabitých po světě ve jménu vylhane svobody.

  Už mi nepište trolling nebudu rozvíjet

  OdpovědětSmazat
 10. USA nemohou začít žádnou válku s Ruskem. Mají sice velkou armádu a mnoho zbraní, ale mají také jen žoldáky k těm zbraním. Mnohokrát se dokázala statečnost jejich vojáků. Stačil jeden útok sebevraha v Libanonu a vyhození posádky USA do vzduchu a už byla celá posádka demoralizovaná a tím k ničemu. Nejmodernější křižník v Černém moři po náletu jednoho letadélka se posral a slavní mariňáci utekli. Takových příkladů je známo víc. Házet bomby z výšky na někoho, kdo se nemůže bránit, to by jim šlo. Ale chci vidět USA vojáčka, který vleze do letadla a poletí proti ruskému s jistotou, že už se nevrátí. Přece nebude riskovat život, když mu jde jen o peníze. Rus bude bojovat za svou vlast a neuteče. Proto USA chce místo sebe nahnat do boje pitomce z Evropy. Ti jsou ve své hlouposti ochotni se nechat zabít.
  Ferin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svatá pravda, tak to je a oni to o sobě vědí. :-D))

   Smazat
  2. Pravda,tomu případu,kdy nejmodernější torpédoborec US atakoval celkem 12.krát zastaralý SU-25,jsem se smál z celého srdce.Krátký čas před tímto incidentem bojové loďstvo RF sestřelilo dvě rakety,,Stealth´´,tedy neviditelné,vystřelené na Sýrii.Další důvod k zasmání,když Ti nejlepší z nejlepších dostanou na prdel takhle jednoduše.Myslím,že brzy budeme svědky zbabělosti USA v reálu,cpou se sem dost rychle a nýmandi je vítají.

   Smazat
  3. 23:09

   Já jsem se také smál z celého srdce. Těm oslům kteří takovému absurdnímu nesmyslu uvěřili :-D

   Smazat
 11. Chování USA je naprosto očividné - neustálé zasahování do vnitřních záležitostí suverénních států, mediální útoky, ekonomické vydírání nebo otevřené vojenské agrese, v jejichž důsledku zemřely násilnou smrtí v zemích jako Afghanistán, Irák, Lybie nebo Syrie statisíce lidí. Samozřejmě, že to není samoúčelné a samozřejmě, že tím motivem je snaha o světovou hegemonii a dominanci. Řekl bych, že symbolem "mezinárodního práva" pod dominancí USA je soustavné bezpráví.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak vidím ,že to některým stále nedochází.cožpak nevidíte o co se ve jménu demokracie snaží USA-naskákali jsme všichni do léčky -EU
  NATO-kde máme jedno vedení,podívejte se jaké zákony se na nás ženou,kdo vlastně ale ovšem rozhoduje-at už v jednom nebo v druhém případě-no přece USA. Mají nás tam ,kde nás chtěli mít.CHTĚJÍ NÁS Z CELA OŽEBRAČIT,jsme natom hůře než před rokem 1989.Kdo tvrdí opak LŽE.Tolik nešťastných lidí nepamatuji.Mladí nevědí dnes nic ,jak se dříve žilo,To kecání o komunistech je hodně nadnesené.Komu to vyhovuje,to jsou ti, co mají stále málo a chtějí ještě víc.Vzpomente si co říkal HAVEL, jaký život budeme mít, co nás krásného čeká--Co z toho máme-prázdné kapsy,žebráky bez domova,ukradenou svobodu,
  a TO NEJHORŠÍ CO MÁME DOMA-roztahuje se nám tady USA-dává
  příkazy,kde je právo naší země,naše suverenita--USApod pláštíkem NATO -NAPADÁ ZEMĚ-kde jsme i my členem a tím se stáváme i my
  okupanty-tak jsme to dopracovali. Nemáme být naco hrdi.A víte co si o nás myslí američané,je to přepis krátkého videa na internetu-----Nová Evropa a Stará Evropa----Neznamená nic, nestojíte si za ničím, nejste nic, Jste americká kolonie. Sundejte všechny vlajky,pověste americké vlajky a uvědomte si váš koloniální statut, Jste exotická,turistická destinace. To je všechno k čemu jste dobří.---Scott Ritter bývalý zbrojní inspektor OSN-důstojník americ.námořnictva- tak tady je jasně řečeno
  Opravdu někteří si myslí že USA jsou andílci,Koukejte se probrat z Vašeho snu.Místo rozporů bychom měli najít shodu,uvědomit si kam patříme,dát se dohromady a dát vědět co chceme a co NE My všichni jsme slované.Jen v jednotě slovanů je ohromná síla a USA to ví velmi dobře.Jen slované se jim dokáží postavit,Proto se snaží nás rozdělit
  pokud možno bojovat mezi sebou a vraždit se.Jinak na nás tak lehce nemohou.Proto přeji V.Putinovi mnoho sil,moudrost rodu. LM

  OdpovědětSmazat
 13. Možná by to chtělo spojení všech Slovanských národů. Američani by potřebovali ekonomickou lekci od Číny. Už tak jsou před bankrotem schodek 3 bilióny.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.