Reklama

úterý 27. ledna 2015

Už přes milion mužů se vyhnulo mobilizaci v Kyjevě.Není to ,,jejich válka"

Tereza Spencerová
27. 1. 2015 Literárky
Obraz zmaru.
Spojené státy v každém případě na březen vysílají na Ukrajinu své vojáky na manévry a společná komise Ukrajina-NATO slibuje, že „další ruská agrese už nezůstane bez odpovědi“. Mezitím ale prokazatelně umírají lidé, obětí může být hodně přes pět tisíc a více než 900 tisíc Ukrajinců jsou uprchlíky ve své někdejší vlasti.

 Sílí odpor proti Porošenkovým „sériovým“ mobilizacím – dopadají totiž především na muže ze sociálně slabších vrstev, přičemž se pro mobilizace už vžil pojem mohylizace. Chuť čerstvě povolaných vojáků bojovat a umírat za nové oligarchy v Kyjevě není z největších a i v samotném Kyjevě mezitím roste počet těch, kdo se mobilizovat odmítají a raději dávají přednost vězení, protože „to není jejich válka“. Někteří ukrajinští experti odhadují, že se mobilizaci různými způsoby vyhnulo už přes milion mužů. Za této situace Kyjev na východě země vyhlásil jen stav nouze, a nikoli stav výjimečný či rovnou válečný. Jistota je jistota. Jen parlament má dnes na programu oficiálně označit Rusko za agresora a Kyjev k tomu vyzývá Radu bezpečnosti OSN, v níž má Rusko právo veta, aby označilo donbaské „lidové republiky“ za teroristy. Marnost. Rebelové v každém případě vyhlašují, že žádné další příměří s Kyjevem už nebude, a americký Daily Beast se ptá: „Pokud padne Mariupol, bude na řadě Kyjev?“

Spojené státy v každém případě na březen vysílají na Ukrajinu své vojáky na manévry a společná komise Ukrajina-NATO slibuje, že „další ruská agrese už nezůstane bez odpovědi“. Mezitím ale prokazatelně umírají lidé, obětí může být hodně přes pět tisíc a více než 900 tisíc Ukrajinců jsou uprchlíky ve své někdejší vlasti.

Obraz zmaru.

14 komentářů :

 1. No, já se z mobilizace proti Islámskému státu také omluvím. Jsem židovského vyznání a tak nemohu používat násilí proti bližnímu.

  OdpovědětSmazat
 2. No tak to tedy budou "experti".Asi vyšli s páté třídy a z počtů měli pětku.Počet rozeslaných mobilizačních zdaleka nedosáhl ani počtu 200 tisíc.Tak nevím jakým způsobem by se vyhlo mobilizaci milion občanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom podle informací mého ukrajinského přítele ze severu, se jedná již pátou (sám už neví kolikátou) mobilizaci na Ukrajině, kde všechny před tou poslední skončili naprostým fiaskem. Tak, že v pohodě mohlo být rozesláno přes milion(!) povolávacích rozkazů. Navíc můžete být postižen až při nevyzvednutí druhé upomínky. To jen tak pro odpůrce i příznivce. Jak jsem nakoupil, tak prodávám. M.Radikowski

   Smazat
  2. Mě by zajímalo, odkud vy berete informaci o počtu rozeslaných mobilizací, když už tvrdíte, že máte pravdu vy na rozdíl od lidí žijících na Ukrajině.

   Smazat
  3. Jen opici chcance nedojde,ze pokud jsou povolany dane rocniky,tak budou povolano i oni.....a nemusí to byt zrovna dneska!

   Smazat
 3. Je potřeba, ať koná naše Cizinecká Policie. Ukrajinců je tu dostatek, ČR si tímto krokem jistě vyslouží pochvalu EU a USA. A Zaorálek bude následně vyhlášen jako nejlepší min. zahraničních věcí zemí EU a dostane se na úroveň bývalého nejlepšího min. financí Kalouska.

  OdpovědětSmazat
 4. No já myslím, že budoucí Západní Ukrajina bude moci vstoupit do NATO a do EU. Z tohoto pohledu se akce může jevit jako zdařilá. NATO se rozšíří o tisíce kilometrů a přitom nepadl jeho jediný voják.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, takže to byl vlastně vychytralý plán NATO, že nechtěla přijímat celou Ukrajinu, ale jenom její zemědělskou část, protože to je výhodnější?

   Smazat
  2. NATO tímto způsobem expanduje. Chceš mezi nás ? Udělej si doma pořádek a pošli přihlášku. Porošenko ještě dostane Nobelovu cenu za mír.

   Smazat
 5. Až bude nekdy mobilizace u nás,tak snad určitě půjdou synové tech ,
  sobotku,svarcenberku,bendu,stetinu,topolánku,panku a dalších...
  A budou úmírat za "demokratické hodnoty co pořád omílaj dokola a sami tomu ani nevěří.

  OdpovědětSmazat
 6. Lze očekávat cokoli od zrůdných USA které bez váhání svrhli 2 atomovky na Japonce, pod záminkou ubohých trapných výmluv. hnus, děs a běs

  OdpovědětSmazat
 7. hrabě Kocharowski27. ledna 2015 17:12

  Měli by rozšířit "mobilizační" věk od 3 - 100 let, slepé, hluché, bezruké i beznohé, na inv. vozíku, a budou mít armádu jak víno. Budou mít největší armádu nejen v Evropě, ale i na celém světě. A králíka do čela.

  OdpovědětSmazat
 8. No přece nepolezu do krvavých jatek na příkaz nějakého zbabělého sráče a nebudu zabíjet vlastní sousedy, nebo lidi, které neznám a nic mi neudělali! To by bych byl magor všech magorů - a kdyby mi to někdo nařizoval, zabiju toho, kdo mi to nařídil.

  OdpovědětSmazat
 9. Každý Ukrajinec který nenastoupí vojenskou službu je TRESTÁN DEZERCE dělají správně nechat se dobrovolně mrzačit Kyjevská vláda jsou zločinci !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.