Reklama

úterý 27. ledna 2015

Velitel ukrajinského praporu Azov: Válku už jsme prohráli

27. 1. 2015 AC24
Poslanec Najvyššej rady a veliteľ ukrajinského nacionalistického práporu Azov Andrej Belickij na svojom facebookovom profile napísal, že generáli a politici "vojnu už prehrali".
Ide o prekvapujúce vyjadrenie veliteľa najfanatickejšej ukrajinskej jednotky. "Situácia na fronte je kritická. Prebudenie môže byť veľmi bolestivé. Musíme sa pozrieť pravde do očí," napísal Belickij a vyzval Ukrajincov, aby vstúpili do jeho práporu.Podľa názoru veliteľa Azova, Ukrajina sa ukázala nepripravená na takúto konfrontáciu. Je presvedčený, že v Kyjeve za štyri mesiace "prímeria" nič pre posilnenie obrany neurobili.

Svedčiť o tom, že má veliteľ práporu Azov Belickij blízko k pravde môže aj informácia ktorá sa objavila v ukrajinských novinách Focus, ktorá hovorí o tom, že armáde Ukrajiny môžu dôjsť náboje do diel a delá. Problém spočíva v tom, že Ukrajina ich nevyrába.

"Dnes je naša armáda početnejšia a lepšie vyzbrojená, ako bola do augusta 2014, keď došlo k stratám, podľa rôznych odhadov, 60 - 80-tích percent vojenskej techniky," tvrdia noviny - "V dôsledku toho na východe zavládla neistota, ale teraz je pomere síl vyrovnaný".

Noviny však pripúšťajú, že táto rovnováha síl môže byť kedykoľvek narušená, pretože zďaleka nie všetko bojové vybavenie si vie Ukrajina vyrobiť.

"Ukrajina aj proruskí povstalci bojujú zbraňami vyrobenými v 90-tých, 70-tých, ale aj v 50-tých rokoch," pripomína Focus. "Zásoby týchto zbraní sú veľké, ale nie nevyčerpateľné a čas nepracuje pre Ukrajinu a to aj preto, že na rozdiel od Ruska, na Ukrajine sa nevyrábajú žiadne delostrelecké náboje a delá. Možno práve s tým počíta agresor (Noviny myslia Rusko. Na Ukrajine média vojnu na východe krajiny prezentujú ako vojnu proti ruskému agresorovi), preto musíme požiadať o medzinárodnú pomoc, o dodávky zbraní a paralelne budovať svoju vlastnú produkciu, efektívnu bojaschopnú armádu a zvyšovať ľudské rezervy," zdôrazňuje Focus.

8 komentářů :

 1. No tak autor se nám zde snaží vsugerovat,že mezi ukrajinskými vlastenci vládne poraženecká nálada.Ale tak to ní.Andryi vyčítá vedení v Kyivě pasivitu a nečinost.Nesmyslný tzv. mírný plán porošenka,který jen zamrazil válku.Nebýt váhavosti Kyieva a nekompetentnosti některých generálů už dávno mohl být konflik vyřešen.Zbytečně narůstají jak ztráty Ukrajinské armády tak mezi civilisty.Proto Andryi říká,že válku s agresorem může vyhrát jen ozbrojený lid Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten anonym 15:11, to je skutečný sexy mozek.

   Smazat
  2. Příměří zachránilo ukrajinskou armádu před zničením,škoda ,že se povstalci nechali donutit Ruskem ,aby na něj přistoupili,dneska by byla hranicí jejich uzemí řeka Dněpr

   Smazat
 2. Autor se nic nesnaží vsugerovat. Pouze popisuje ihformace a stav výzbroje. Dokud Porošenko a ostatní nepochopí, že východo- ukrajince nelze vybít, že se lze jedině dohodnout, tak mír nebude. Azov nebo Belickij nic nepochopí. Ti jednou z Ukrajiny buď potupně zdrhnou, nebo je pověsí. Čím dřív to bude, tím lépe pro Ukrajinu. Normální Ukrajinci bojovat a zabíjet své spoluobčany nechtějí. O tom se píše jinde. A na konec, pokud by to byla opravdu zahraniční agrese, tak proč občané utíkají do Ruska. A proč už ruská vojska nejsou na hranicích Polska a Slovenska? Ukrajinská armáda by už totiž neexistovala. Jestli se ukrajinský lid opravdu naštve a ozbrojí, tak požene všechny násilnické a válečné štváče z vlastní země. Zatím z nich mají velký strach. Oprávněně. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perfektní.
   Myslím,že to spěje stejně k tomu,aby se angažovalo NATO,prostřednictvím některého státu.Jak se někde uvádí,jak se nakládají tanky na Mošnovském letišti.Střeliva máme také dost,místo do Květné,to půjde na Ukrajinu.

   Smazat
  2. Vzhledem k těmto okolnostem mě napadla jistá souvislost výbuchu našeho muničního skladu v nedávné minulosti.Někdo nemusel sdílet názor Zaorálka a jemu podobných zaprodanců a mohl tímto způsobem zamezit vývozu munice kyjevským fašistům... Jen taková myšlenka,ale pokud se jen trochu blíží skutečnosti,ten člověk by pak zasloužil metál.

   Smazat
 3. Stále ta samá mediální finta všech nácků světa, zaměňovat viníka a nevinného, agresora a napadeného.
  A tak čím dřív ten tzv. agresor zbaví Ukrajinský lid od těchto nácků, tím lépe.
  I když - obávám se - Západ je padnout nenechá. Na to je ta Ukrajina pro něj příliš užitečná. Aby hrála roli užitečného vola. aby vyčerpávala Rusko. Aby hrála roli další kolonie pro jejich korporace ...
  Opluštil

  OdpovědětSmazat
 4. Na Kyjev! rozprášit fašisty jiné řešení není.
  )))
  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.