Reklama

čtvrtek 22. ledna 2015

Veteráni 2.světové války navrhli Merkelové společný boj s nacismem na Ukrajině!

22. 1. 2015 Czechfreepress
Ruští veteráni druhé světové války požadují od německé kancléřky Angely Merkelové objasnění politiky německé vlády a odsuzují obrození nacismu na Ukrajině, oznámila ve čtvrtek volgogradská administrativa.Ve Volgogradu se konal kulatý stůl Lekce paměti, jehož účastníky byli veteráni druhé světové války a také zástupci veřejných organizací, studenti a profesoři vysokých škol. Hovořili o následcích nacismu a o cestách boje s ním.Výsledkem kulatého stolu se stal dopis veteránů adresovaný německé kancléřce Angele Merkelové.


DOPIS ŽIVÝCH

Dopis veteránů Stalingradské bitvy adresovaný frau Angele Merkelové

Vážená frau Merkelová!

V roce 70. výročí vítězství nad nacismem my, veteráni té strašlivé války a účastníci její nestrašnější bitvy, pozorujeme, jak Evropu znovu obchází přízrak - přízrak hnědého moru. Tentokrát se stala semeništěm nacismu Ukrajina, kde od ideologie s ultranacionalistickým, antisemitským a nenávist k lidem vyznávajícím zaměřením přešli k praxi – k fyzickému násilí, k likvidaci lidí jinak smýšlejících, k vraždění lidí na základě etnické nenávisti a nepřijetí jiné kultury.

Vyvstávají před námi tak dobře známé obrazy. Ohňové pochody, hrdlořezové v uniformách s nacistickými znaky, zvedající ruce v nacistickém pozdravu, státní policií střežené fašistické přehlídky ve středu Kyjeva, prohlášení o podřadnosti některých národů. To všechno jsme už viděli a víme, jaké to má následky. Na Ukrajině tlející a poslední desetiletí podporovaný hnědý mor protrhl hráz a stal se příčinou krvavé občanské války. Nacistické útvary, takové jako Pravý sektor, tak zvaná Národní garda a četné neformální, ale dobře vyzbrojené prapory typu Azov za podpory ukrajinské armády, armádního letectva a těžkého dělostřelectva systematicky likvidují obyvatele východu Ukrajiny. Pokojné obyvatele zabíjejí prostě jen za to, že chtějí mluvit svou mateřštinou, za to, že mají jiný názor na budoucnost své země, za to, že nechtějí žít ve státě, kde vládnou banderovci.

Tito přívrženci tak zvané Ukrajinské osvobozenecké armády, která, jak bychom Vám, frau Merkelová, chtěli připomenout, bojovala za druhé světové války jako součást Wehrmachtu a také divize SS Galizien (Halič) a zvlášť se vyznamenala v zákrocích proti sovětským židům, dosáhli toho, že jsou oslavováni jejich ideoví otcové a dědové. Na počest nacistických zločinců jsou pojmenovávány ulice ukrajinských měst! Dějiny 20. století na Ukrajině jsou přepisovány přímo před našima očima! Můžeme se tedy vůbec divit, že dnešní banderovci s fanatickým leskem v očích, který tak dobře známe my, veteráni, z front druhé světové války, ze Stalingradské bitvy, oslepení nenávistí vyzývají, aby byl ze zemského povrchu vymazán Donbas, obyvatelé východu jejich země vypáleni napalmem! Existují dokumentární důkazy toho, jak lidi zabíjeli prostě jen proto, že nosili georgijevskou stužku, tento symbol vítězství nad fašismem.

Pravda je, frau Merkelová, v tom, že na Ukrajině bez překážek řádí nacismus! Nejsou to jen jednotlivé antisemitské výroky v parlamentu nebo články lidí nepříliš vzdělaných o převaze jedné rasy nad druhou. Jsou to rozsáhlé a krvavé zločiny, jejichž obětí už jdou do stovek a tisíců. Západ ale zaujímá velice podivný postoj, který my nechápeme. Dá se vyložit jako nadržování ukrajinskému nacismu. Právě tak si vykládají postoj Evropy na Ukrajině a právě tak ho začíná přijímat ruský lid. A moc rádi bychom věděli, co o tom říká německý lid na základě svých národních historických zkušeností?

Moc rádi bychom se dozvěděli Váš názor, názor člověka, který stojí v čele velkého národa, národa, který kdysi onemocněl hnědou chorobou, ale za cenu strašlivých obětí se dokázal vyléčit. Víme, jak ve Vaší zemi bojují s jakýmikoli projevy nacismu. A věřte, že si toho vážíme. Tím spíš je pro nás složité pochopit, proč, když tak pečlivě odstraňujete jakékoli možné výhonky nacismu ve své zemi, připouštíte jeho rozsáhlé projevy v jiné části Evropy?

Proč pořádají evropští lídři pochod na podporu francouzských karikaturistů zabitých islámskými teroristy, nepořádají ale pochod proti fašismu na Ukrajině? Proč se takových pochodů účastní nejvyšší představitel státu, který dal rozkaz k likvidaci vlastního obyvatelstva? Proč si 12 francouzských obětí zaslouží pozornost a tisíce zabitých Rusů a Ukrajinců nikoli? Víte vlastně, kolik dětí bylo zabito na východě Ukrajiny hrdlořezy s nacistickým hákovým křížem na uniformě? A chcete to vůbec vědět? Poskytneme Vám tuto informaci, jestliže ji nemáte k dispozici. Proč evropské národy klidně přihlížejí k masovému násilí na Ukrajině? Nebo se o tom ve Vašich médiích nemluví? V čem tedy spočívá ta slavná nezávislost? V nezávislosti na faktech? Na pravdě? V čem je skutečný cíl Vašich ekonomických sankcí? Oslabit Rusko jako velmoc? Podpořit nacismus na Ukrajině? Nebo prostě znehodnotit naše důchody, které dostáváme jako účastníci druhé světové války?

Vážená frau Merkelová, z chmurných dějin 20. století jsme si vzali několik ponaučení:

1.Přepisování dějin je přímou cestou k nacismu.

Tím začínaly všechny evropské fašistické režimy ve 20. a 30. letech. Stejnou cestou se vydala i Ukrajina: od přepisování školních učebnic dějepisu k hromadnému demontování sovětských pomníků. Vrcholem lži se stalo prohlášení ukrajinského premiéra Jaceňuka v interview pro německá média o invazi Sovětského svazu do Německa a na Ukrajinu! Zajímal by nás Váš názor, názor nejvyššího představitele země, kde těm, kdo popírají holocaust, hrozí reálné termíny odnětí svobody.

2. Hledání viníků je projevem nacismu.

Fašistické režimy odepisují všechny neúspěchy své země na jednotlivé skupiny – etnické, sociální a náboženské. V těch dávných letech jimi byli židé a komunisté. Na současné Ukrajině označují za viníky Rusy, Rusko jako takové a obyvatele východu své země.

3. Když se nacismus objeví v jedné zemi, pak se mor rozšíří po celém světě.

Nelze podporovat nacismus v jedné zemi a domnívat se, že její hranice nepřekročí. Vlna nacismu zasáhne všechny, nezabrání jí v tom žádné státní hranice. Právě proto se nacismu říká hnědý mor. Nacismu je třeba zastavit hned v zárodku, jinak přijde i do vašeho domu.

4.Nacismus nelze ignorovat, s ním je třeba pouze bojovat.

Jestliže si někdo myslí, že od ukrajinského nacismu je možné se pouze odvrátit, nevšímat si ho, pak se velice mýlí. Podstata nacismu je taková, že dokonce své vlastní ignorování pokládá za podněcování, za projev své síly. Nacismus nezůstane lokálním (viz předcházející bod), může jen narůstat a rozvíjet se! Proto je jedinou cestou, jak čelit nacismu, tvrdý a aktivní boj s ním.

5.Nejdůležitější zbraní v boji s nacismem v jeho raném stádiu je pravda.

Právě pravda může porazit nacismus. Jestliže ukazujeme podstatu nacismu, kterou je nenávist k lidem, která se projevuje v jeho ideologii, v prohlášeních jeho stoupenců, v konkrétních zákrocích proti lidem, pak bojujeme s nacismem jako takovým. Historická pravda je nejlepším preventivním prostředkem proti nacismu. Kdyby před mladými Ukrajinci jejich vláda netajila reálné dějiny jejich země a jejich lidu, pak by bylo stoupenců nacismu na Ukrajině mnohem méně. Soudobá média hrají obrovskou úlohu. Mohou buď formovat nacismus, nebo mu čelit.

Vážená frau Merkelová! Rusko jako nástupce Sovětského svazu plní zvláštní historické poslání. Před 70 lety jsme skoncovali s nacismem v Evropě a zaplatili jsme za to v této válce strašlivými oběťmi. My, účastníci Stalingradské bitvy, jsme nelidským úsilím zlomili historický vývoj. A nejen náš, ale i evropský, světový. A nemůžeme připustit, aby se nacismus opakoval. Tím spíš v našem sousedství! Bojovali jsme a budeme s tímto zlem bojovat! A navrhujeme Vám, abychom bojovali společně.

Jeden hrdina legendárního a u nás tak oblíbeného filmu, který je prototypem reálně existujícího nacistického bossa, ve filmu prohlásil: Jakmile místo slova „vítejte“ někde řeknou „hajl“, pak vězte, tam na nás čekají, odtud začneme své velké obrození.

Frau Merkelová, na Ukrajině se „hajl“ ozývá odevšad, nezastřeně, a div ne za podpory úřadů. Je už načase, aby tyhle temné síly zastavil celý evropský svět! Velice doufáme, že všechen německý lid, stejně jako všechny zbývající evropské národy spolu s ruským lidem udusí tuhle ohavnost v zárodku!

Fašismus neprojde! Ať žije mír!

12 komentářů :

 1. Púvod a nositel nynèjsího fasismu je v usa, Merkelová pouze vykonává rozkazy. Stèzují si na spatném nádrazí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je sice pravda, ale Frau Merkel je v podstatě/co si budem povídat/ hlavou Evropy. Sice hlavou poněkud nemocnou/eufemisticky řečeno, zvláště poté co za odposlechy od hnědého bratra jen sklopila uši/ nicméně podle postoje Německa se vytváří postou EU.
   P.S. Co mě opravdu zaráží tam je ticho po pešině od organizace našich protifašistických bojovníků. Ti jako by neexistovali. Naposled jsem je viděl přebírat jakési státní placky na hradě.

   Smazat
  2. Tento svaz oficiálně neexistuje od roku 1990. Nahradil jej svaz bojovníků za svobodu a československé obce legionářské, jehož jsou součástí jsou. Svoje P.S. byste měl adresovat tímto směrem. V té době vadil a zřejmě dosud mocným vadí i ten název "protifašistický". A Vy existujete, a je vám fašizmus ukradený,nebo tomu tak není? Pokud tomu tak není, tak jak se to u Vás projevuje ?

   Smazat
 2. Pokud se to vytisne v novinách, i němci budou chtít odpověď od Frau.

  OdpovědětSmazat
 3. A co sochy komunistickeho vrahouna lenina na kazdem kroku, cestna straz u jeho mauzolea.atd. to by byl krik, kdyby nemci meli v mauzoleu hitlera. Co rikate, komousi moji mili?
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palmere, V Gruzii majá sochu Stalina na každým druhým náměstí. Smiř se s tím, že Obama je komouš, protože chce gruzínský bolševiky do NATO :-))

   Smazat
  2. Ty radšej stále spi a snívaj o svojich hlúpych nezmyslov, ktoré tu stále táraš.Tebe skutočne nepomôže ani intenzívne študovanie či minulosti a prítomnosti pretože nie si absolútne schopný vstrebať pravdu, to čo je prítomnosť a budúcnosť nášho života a to je Mier na celom svete.Mal by si ísť do prvej línie, na ukr. Tam kde ukr. a ich bandy vraždia deti celé rodiny a brutálne ničia ich vlastné domovy. CHOĎ tam,tam kde títo Ľudia žijú od nepamäti a možno niečo pochopíš, ale hlavne pochop to aký krásny dar je Život a ako brutálne a neľudsky Ti ho berú fašisti na ukr.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 4. Němci Hitlera v mauzoleu mít nemohou, jelikož ho dle jeho příkazu spálili. Dnes se to ukazuje jako dobré řešení. Zbavuje to Německo dilematu. Pravověrné Němce tak ani nenapadne požadovat pro Adolfíka mauzoleum. On nakonec byl docela moudrý. Však taky nemluvil o vítězství, ale o "konečném vítězství". To se mu docela vyplňuje.

  OdpovědětSmazat
 5. Vřelý dík, veteránům za tento počin. Podepisuji se. Věřím, že se Němci ozvou, věřím, že polovina Němců se minimálně poučila ze své historie a bude tvrdě vyžadovat od frau zodpovědnost za šíření !

  OdpovědětSmazat
 6. Diskutuje tady banda dementů ?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.