Reklama

sobota 3. ledna 2015

Vitalij Kličko - problesky rozumu

3. 1. 2015, zdroj: rusdozor, Starosta hlavního ukrajinského města Kyjeva Vitalij Kličko dal rozhovor novinám "Argumenty a fakta" a vyslovil myšlenky, které udivily prakticky všechny neočekávanou rozumností...


Jak řekl kyjevský starosta, ukrajinským lži-patriotům je nutno okamžitě přestat dávat peníze na "hrdinské" trestné prapory, svými činy vyvolávajícími krutou nenávist obyvatel Novorossie.

Kličko řekl:
Je bolestivé vidět, jak každý den v Donbasu umírají lidé, děti, staří. Umírají nejen od granátů a střel, ale i hladem a zimou.

Kličko míní, že ukrajinská média a "ministerstvo pravdy" v Kyjevě a Ukrajině jednohlasně lže občanům o tom, co se děje na Donbasu, kde stovky tisíc lidí byly donuceny opustit své domy, zachraňujíc se před střelami a granáty ukrajinské armády. Jak se říká, prozření přišlo náhle.

V rozhovoru se Kličko také přiznal, proč se zkoušel dohodnout s tehdejším prezidentem Janukovičem. Kličko přiznal, že si přál, aby se "neprolila krev a neumírali lidé". Očividně, jeho přání bylo málo a teď starostovi Kyjeva je "těžko vysvětlovat lidem, proč jejich synové a bratři zahynuli a on zůstal živ".
Kličko se také vyjádřil o svém pohledu na zastavení války v Donbasu. Počítá, že je nutné přestat dávat peníze "dobrovolnickým" trestným praporům a neprodleně se jim musí odebrat výzbroj. Pak se stupeň napětí sníží. Krom toho, podle Klička, bezodkladně se musí přejít od vojenského řešení konfliktu k mírovému dialogu všech stran.
V principu rozumné, nicméně ouvej, názor starosty Kyjeva Vitalije Klička je teď neslišitelným hlasem v pustině v podmínkách vítězné "strany války". A možná se ta slova obrátí proti němu samotnému...
(překlad: P. Ďoubalík)

pozn. NR: za normálních okolností by ten rozhovor byl docela nezajímavý. Přece je jasné, že by neměli hynout lidé, že by se extrémistům neměly dávat zbraně a platit žold, že jedině jednáním se dají problémy řešit... Řekl to ale Kličko, v podmínkách, kdy si o svobodě projevu v Kyjevu nelze dělat pražádné iluze. Pak je to naopak pořádná jiskra naděje!

21 komentářů :

 1. No vzhledem k tomu, že Kličko neřekne nic, co by neměl schváleno od Angely Merkel, to vypadá na to, že EU Jaceňuka buď vážně varuje, nebo ho chce odstavit. Ale to nebude tak jednoduché, ono je snazší démona vypustit, než ho nacpat zpátky, když rázuje Kyjevem s pochodněmi a bubny...

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý večer pane Danieli, je ale stejně zvláštní,že to ten Kličko neviděl a hlavně nevěděl od začátku.Vždyť se v tom pohyboval,vždyt i on sám zbubnovával "majdanisty"do krvavých akcí a dobře veděl o žoldácích a para...najednou takovéhle prozření;já nevím-když i já obyčejná ženká "od plotny"(děvčata mi prominou toto láskyplné přirovnání)jsem od začátku viděla,jak to je ,kdo jeprovokatér a bála jsem se o lidi -A NEBYLA jSEM U TOHO-je opravdu divné,že to ví až teď.Máte ale pravdu,že v tom asi budou nějaké zakulisní pletichy..Vždyť jakákoli kritika je tam tak drakonicky potlačována(a to opravdu je),že je temeř podezřelé,že jde tak do sebe...pa jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nacistický pohlavár Kličko sleduje výhradně svůj vlastní prospěch. V Kyjevě pochoduje s nacistickou stranou Svoboda a Pravým sektorem a posílá vraždit SS (Národní gardu) a wehrmacht (Ukr armádu) ženy a děti na východní Ukrajině. S domácím nepřítelem se vypořádal pomocí SD (bezpečnostních složek SBU), které po fašistickém puči nechávají nadobro zmizet v krematoriích kyjevského Mauthausenu stovky antifašistů, novinářů a představitelů opozice, dnes již další tisíce gestapem zatčených a umučených po celé Ukrajině. https://www.youtube.com/watch?v=kS3C2tMqnHc

   Smazat
 3. K pochopení toho, kdo je nacistický pohlavár Vitalij Kličko je dobré si připomenout okamžik, kdy jako ministr propagandy nového režimu posílá vraždit civilisty na východní Ukrajině další vlnou mobilizovaných záložáků.
  V promluvě k odvedencům vypravených na frontu (maršbatalionu, marškumpačce) vysvětluje, že k vraždění žen a dětí nepotřebují neprůstřelné vesty, když o jejich pozůstalé rodiny bude dobře postaráno (asi tak jako za života nedostávali žold a nenašli se peníze ani na pevnou obuv). Vzpomínám na Kličkovo kolegy Turčinova a Porošenka, kteří při návštěvě Donbasu měli broněžilety až ke krku a ten druhý jmenovaný ještě polskou ochranku. https://www.youtube.com/watch?v=kS3C2tMqnHc

  OdpovědětSmazat
 4. Táto zmena fašistu na umierneného nacionalistu môže znamenať už aj jeho novú predvolebnú kampaň na budúceho premiéra alebo prezidenta Ukrajiny.Takáto zmena v jeho názoroch v podmienkach Ukrajiny sa nedeje len tak.

  OdpovědětSmazat
 5. Kličko větří , že se může , v brzké době , ledacos změnit a nechce být odstaven od koryta.Obyčejný chameleon to je.

  OdpovědětSmazat
 6. Zkrátka toto je velmi velmi podezřelé . Něco tím sleduje a čas ukáže .
  Jenže do té doby budou dál umírat nevinní na východní Ukrajině .
  Jsou jen dvě možnosti . Buď tím sleduje svoje politické výhody a nebo
  má strach !

  OdpovědětSmazat
 7. no spíše si myslím,že tu jeho změnu v rétorice zrežírovali jinde nejpravděpodobněji v Evropě Merkelová a spol jak píše pán výše.Takže můžeme očekávat v letošním roce změny.Těma sankcema by se Evropa totálně vyčerpala a to naši evropští bossové moc dobře vědí,takže začínají chameleonsky měnit barvu...

  OdpovědětSmazat
 8. Na obranu Klička bych chtěl uvést,že byl u dohody tří ministrů, na náměstí na tribuně to chtěl prezentovat lidu,no tzv.černá labuť v podobě jakéhosi debila mu vzala z ruky mikrofon a vyhlásila tažení se zbraní na státní úřady,když vláda a janukovič druhý den neodstoupí-A BYLO VYMALOVÁNO!Na videu z toho večera je vidět jak byl Kličko zcela konstenován,no už nemohl nic dělat,bylo po dohodě a události nabrali rychle zcela nežádoucí spád...a dál už to všichni víme!
  romanA

  OdpovědětSmazat
 9. Pro mnoho lidí, zejména u nás naprosto jasné. Kličko je agentem Moskvy!

  OdpovědětSmazat
 10. Kličko je kůň Merkelové (EU), ale má mizivé šance proti Jaceňjukovi (kůň USA), protože dnes jsou cíle EU a USA na Ukrajině rozdílné. Binec bude pokračovat

  OdpovědětSmazat
 11. Toto je pouze divadlo pro evropská média, protože EU nechce solit !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavá myšlenka, ale v takovém případě bych tento výrok spíš očekávala od prezidenta či premiéra.
   Důvodů může být skutečně víc, od těch, které tu zazněly, až k těm, co ne (třeba opravdu začíná vzrůstat informovanost a tím pádem odpor řadových Ukrajinců k vybíjení krajanů, víme dobře, že informace unikají a tohle se přece nikomu normálnímu ve vlastní zemi líbit nemůže). Prostě, můžeme se jen dohadovat, ale nejdůležitější na tom bych viděla to, kdyby se jeho slova opravdu zrealizovala. Přestalo by totiž krveprolití a to je to nejdůležitější.

   Smazat
 12. Určite!já bychmu nevěřila!a agent Moskvy určite není.to spíš agent ,raději to tady ani nebudu psát.... a že rétoriku mění a nejen on z téhle bandy,toho jsem si taky všimla....možná,že si pak vymyslí nějakou mimostojící vinu,aby na tom vraždení měl někdo jiný kolektivní zodpovědnost a uděla se z toho dobrý kšeft.jako kdyby to tady už nebylo!pa jituš

  OdpovědětSmazat
 13. Teď najednou bude v módě litovat vražděné civilisty, po sedmi měsících zabíjení, ovšem jen slovně. Hlavně pozor- nebudou viníci potrestání. Nová hlásná trouba bruselské agendy, buržoa Keller v OVM také hovořil, že "je úplně jedno, kdo to zavinil, hádka o to by byla nekonečná, hlavní je dojednat klid a mír". Jenže ono jde vždy PRÁVĚ A PRÁVNĚ o to, kdo zavinil občanskou válku. A viníci MUSÍ být pohnáni před soud a to nacisté z UA a štváči z ostatních zemí. Jednoho dne se tak musí stát a ne jejich vinu RELATIVIZOVAT, jak to dnes činil Keller v TV. A v první řadě to bude i "člověk míru", jak uboze označil POrošenka Zeman.A na Klička se jistě také vaří voda.
  ---Jinak, četla jsem, že web Nová republika sídlí v USA a co se týče utajení nás diskutujících, tak vydávají naše adresy klidně komukoliv. Takže na tyto organizátory rovněž jednou dojde, sice nevím, jak a kdy, ale spravedlnost vesmíru existuje. Ráda bych požádala webaře, aby se k tomu, že pracují pro usa, vyjádřil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonym 16.08 - To s tím působením Nové republiku z USA je pěkná blbost. Všichni (4) editoři působí v Čechách, 3 v Praze. Server je umístěn v Česku. Adresy nikomu nedáváme, ale pracujeme ve formátu Blogger, který je odnoží Googlu a tak si anonymy může zjisti docela snadno jakákoli americká bezpečnostní agentura, protože Google spolupracuje podobně jako Microsoft či Apple s americkou vládou (rozuměj se síájéj a dalšími podobnými). Anonymita na internetu je velmi relativní pojem, ale to už není vina redakce. Takže rozšiřování podobných dehonestujících fám může mít na svědomí jen parta Palmer a co.

   Smazat
  2. Jo ještě maličkost. Chcete-li se s námi se všemi sejít osobně, tak každý měsíc pořádáme "panelové diskuse" na Novotného lávce v domě Česko-slovenské vědecko-technické společnosti. Budete všichni vítáni, vstupné dobrovolné.

   Smazat
 14. Děkuji za odpověď. Kdo je Palmer nevím. Článek o důvěryhodnosti opozičních webů vyšel na OM, tuším 2.nebo 3.1. t.r., tam jsem to četla.

  OdpovědětSmazat
 15. A pane Dvořák, sdělte nám prosím také datum pořádání oněch diskuzí. Díky, J.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.