Reklama

pátek 30. ledna 2015

Washington se vzbouřil proti Obamovi

Thierry Meyssan
30.1.2015 Zvědavec
Krize, která zachvátila americký státní aparát, přímo ohrožuje přežití Říše. Již to není jen názorem Thierry Meyssana, ale tématem, které otřásá vládnoucí třídou ve Washingtonu do té míry, že čestný prezident CFR požaduje odstoupení hlavních poradců prezidenta Obamy a jmenování nového týmu. Tento střet nemá nic společného s typickou opozicí Demokratů vůči Republikánům, ani s rozpory holubic a jestřábů. V sázce je vedoucí pozice Spojených států a NATO.
Již několik měsíců jsem registroval, že ve Washingtonu neexistuje žádná zahraniční politika, ale že si dvě frakce vzájemně odporují ve všech věcech a odděleně provádí rozpornou a nekonzistentní politiku. (1)

Vyvrcholení situace bylo dosaženo v Sýrii, kde Bílý dům nejdříve zorganizoval Daesh a poslal ho etnicky vyčistit Irák, pak s ním bojoval, ačkoliv CIA ho nadále podporuje. Tato nekonzistentnost se postupně rozšířila i do řad spojenců. Takže Francie se připojila ke koalici proti Daesh, zatímco někteří její legionáři jsou součástí kádru Daesh. (2)

Když ministr obrany Chuck Hagel požadoval písemné objasnění, nejen, že nedostal žádnou odpověď, ale dostal padáka. (3)

Tento zmatek se brzy rozšířil do NATO, aliance vytvořené pro boj se SSSR a udržované proti Rusku, když turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podepsal gigantické ekonomické dohody s Vladimirem Putinem. (4)

Čestný předseda Rady pro zahraniční vztahy (CFR), Leslie H. Gelb (5), zanechal svého mlčení a bil na poplach. (6) Řekl, že „Obamův tým nemá základní instinkty a soudnost, aby mohl vést národní bezpečnostní politiku v příštích dvou letech. A pokračoval, jménem americké vládnoucí třídy jako celku: „Prezident Obama potřebuje nahradit svůj tým silnými osobnostmi a zkušenými stratégy. Měl by také dosadit nové lidi na místa hlavních poradců ministrů obrany a zahraničí. A musí konečně začít s pravidelnými konzultacemi s Bobem Corkem, předsedou Výboru pro zahraniční vztahy, a Johnem McCainem (7), předsedou Výboru pro ozbrojené síly.“

Nikdy, od svého vytvoření v r. 1921, takový postoj Rada pro zahraniční vztahy nezaujala. Je tomu tak proto, že rozpory ve státním aparátu vedou Spojené státy přímo ke zkáze.

Při uvádění hlavních poradců, kteří podle něj musí odejít, uvedl pan Gelb čtyři lidi, velmi blízké intelektuálně a emocionálně prezidentovi: Susan Rice (poradkyni pro národní bezpečnost), Dennise McDonough (šéfa správy Bílého domu), Benjamina Rhodese (komunikace) a Valerii Jarrett (poradkyni pro zahraniční politiku). Vládnoucí třída ve Washingtonu je obviňuje z toho, že prezidentovi nikdy nepředložili původní návrhy, mnohem méně mu odporovali, ale vždy mu přitakávali u jeho předpojatosti.

Jediná osobnost, těšící se oblibě Rady pro zahraniční vztahy, Anthony Blinken, nový muž č. 2 ministerstva zahraničí, je „liberální jestřáb“.

Protože CFR je dvoustranickou institucí, pan Gelb navrhuje, aby se prezident Obama obklopil čtyřmi Demokraty a čtyřmi Republikány, v souladu s profilem, který popsal. Nejdříve Demokraté: Thomas Pickering (bývalý velvyslanec v OSN), Winston Lord (bývalý tajemník Henry Kissingera), Frank Wisner (neoficiálně jeden z bossů CIA, a čirou náhodou otčím Nicolase Sarkozyho) a Michele Flournoy (rezident Střediska pro novou americkou bezpečnost). (8) A Republikáni: Robert Zoellick (bývalý šéf Světové banky) (9), Richard Armitage (bývalý tajemník Colina Powella) (10), Robert Kimmitt (pravděpodobně příští boss Světové banky) a Richard Burt (bývalý vyjednavač o snižování stavu jaderných zbraní).

Za ministra obrany nabízí pan Gelb rabína Dov Zakheima, aby řídil rozpočtové škrty (11), admirála Mika Mullena (bývalého šéfa generálního štábu) a generála Jacka Keana (bývalého náčelníka štábu armády).

Nakonec pan Gelb navrhuje, aby byla národně-bezpečností strategie vytvářena za konzultací se čtyřmi „moudrými muži“: Henry Kissingerem (12), Brentem Scowcroftem. Zbigniew Brzezinskim (13) a Jamesem Bakerem (14).

Když se na seznam podíváme podrobněji, pochopíme, že Rada pro zahraniční vztahy nechtěla rozhodnout mezi dvěma proti sobě stojícími skupinami v Obamově vládě, ale že chce obnovit pořádek v systému shora. V tomto ohledu není v zemi, vedené doposud WASP (bílými anglo-saskými protestanty), irelevantní, že dva poradci, jejichž propuštění je požadováno, jsou černošky, zatímco čtrnáct z patnácti nově uváděných jmen jsou bílí muži, buď protestanti nebo aškenázi. Politické vedení domácnost je proto také etickým a náboženským převzetím.

8 komentářů :

 1. Faktem je, že US zahraniční politika je jedna protiřečící si fraška. Asad musí odstoupit, IS a Kaida přináší do Sýrie demokracii - IS je nepřítel číslo jedna, přináší teror - Asad může zůstat a naše presstitutky tyhle veletoče přesvědčeně opakují. Ovšem řešit tuhle schízu pomocí McCaina Brzezinského bude skok z bláta do louže, protože to jsou úplně šílení kamikadze, kteří se nezastaví před jakýmkoliv množstvím mrtvol. McCain se cucal s džihádisty a za chvilku s banderovci. Motá se kolem každé války a nadšeně za ní lobuje. To fakt není cesta ven.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vy si ještě pořád myslíte, že oni chtějí z té naši krize ven. Jejich krize není tou naší. Obama se poslední měsíce sklidnil a to je to co jim nevyhovuje. Oni války potřebují, myslí jinak a nějaké Evropě, či lidském životu jim nesejde.

   Smazat
  2. S tou sestavou můžeme čekat jen další konflikty.

   Smazat
 2. - No dobrá, skřípalo to, a doufejme že nepřestane.
  - Ale co je to vše proti skřípotu v EU. Kdy se dočkáme obdobných zpráv? A zde bych rád doufal že přestane.
  - A u nás? Zatím jen v náznaku?
  http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2015-01-29&utm_source=utm_source%3Dnewsletter&utm_medium=utm_medium%3De-mail&utm_campaign=utm_campaign%3Dfinal_word_29.1.2015

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. - A aby nedošlo k omylu, to vše je naše západní demokracie, ta nej.. na světě.
   Děda.

   Smazat
 3. naši teď už samozvolenci protože jednají proti národnímu zájmu a ten nemá nic společnýho s podporou fašizmu / mandát pro válečný pokřik
  jim nikdo nedal ale naopak se mají starat o prosperitu státu a ne ji likvidovat sankcemi proti Rusku a k tomu navíc překrucovat dějiny tím totálně selhali a je nutné je odvolat a nezajímá nás občany že na odvolání není zákon občané si ho vytvoří sami a nebudou vykrmovat parazity kteří jen likvidují ČESKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nelze jinak,než souhlasit.V US korupčníci přeskupují své síly a u nás Ti stejní vesele řídí zemi do bídy...Tahle svinská verbež zaslouží nejpřísnější tresty!!!

   Smazat
  2. Nelze jinak,než souhlasit.V US korupčníci přeskupují své síly a u nás Ti stejní vesele řídí zemi do bídy...Tahle svinská verbež zaslouží nejpřísnější tresty!!!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.