Reklama

pátek 30. ledna 2015

Zaorálek je jen špička ledovce

Luděk Prokop
30. 1. 2015
Stejně jako nelze popřít holocaust, tak nelze popřít vyvěšování fašistických symbolů, vystavování obrazů fašistů a velebení fašistů jako národních hrdinů. A ani to dokonce nelze svést z Ukrajiny na Rusko. A právě to by mohl být zásadní problém propagandy mainstreamových masmédií a našich politiků, usilovně zavírajících před daným faktem oči, zátky v uších a roubík v puse.


V dané souvislosti nejsou od věci razantní slova profesora Krejčího:… „Nikdo by neměl v žádných volbách podpořit sociální demokracii, dokud nevymění ministra zahraničních věcí.“… Nicméně v tomto ohledu, nelze absolventa fakulty „Marxisticko-leninská filozofie a politická ekonomie“, ani jeho názorové veletoče, (viz předvolební razantní odmítání radaru), oddělit od ČSSD jako takové. Nelze tedy podmiňovat volební hlas pro ČSSD pouhou výměnou filosofa Zaorálka, v postu ministra zahraničí. Fiktivní představa, že by korouhvička Zaorálek mluvil a konal v nesouladu s celou stranou, potažmo v nesouladu s jejím předsedou, by evidentně vybočila z jakékoli reality.

Výměna ministra zahraničních věcí, může sotva anulovat nanejvýš hanebné, ostentativní ignorování zřetelných fašistických symbolů a insignií, včetně vyvěšování obrazu a zdvihání odkazu fašistických vůdců a dalších souvisejících projevů fašismu na Ukrajině, včetně násilí. Ani upálení více než padesáti proruských aktivistů v Domě odborů v Oděse a ubíjení těch, co vybíhali z hořícího domu, železnými tyčemi, které přece jen trochu znejistilo svět masírovaný mohutnou mediální protiruskou ofenzívou hlavních západních médií, s našimi politiky, včetně představitelů ČSSD, stejně jako masmédii u nás působících, nijak viditelně nehnulo. Tohle všechno přeci nejde házet na triko pouze Zaorálkovi a určitě by nemělo být zapomenuto ani v případě, pokud by sociální demokracie, v nějakém opožděném pudu sebezáchovy, vyměnila ministra zahraničních věcí. Zapomenut by neměl být ani kotrmelec, ohledně siláckých předvolebních slibů ve věci revidování absurdního zákona o tunelu, falešně i podvodně nazývaného církevní restituce. Kotrmelec v podobě uzavření koalice s lidovci, kotrmelec zastírající lež předvolebního slibu. ČSSD by neměla ztrácet svoji skutečnou tvář výměnou ministra zahraničních věcí, konec konců, by tím opět dala za pravdu našemu prezidentovi.

17 komentářů :

 1. Ano, Zaorálek je jen špička. Je třeba pochytat, obžalovat a odsoudit především ministra obrany a celé vedení Gen. štágu za to, že fašistickému režinu zadarmo vydali výstroj a výzbroj a podporovali tak vraždění nevinných lidí na Ukrajině, pochtat a pověsit všechny ideologické štváče typo Jelínek, Hvížďala, Šídlo, Mitrofanov, Čulík a já nevím jak celá ta smečka zločinců jmenuje.
  Především je třeba okamžitě zbavit funkcí radu pro vysílání, celou ČT a ČRO a to od gen. ředitele až po posledního vrátného!
  Ustanovit lidový tribunál a ty co nezavřou na deset let, poslat na nucené práce do Novoruska. Alespoň na dest let. A mohou začít odminovávacími pracemi na Donbase.
  hezký den

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, přesně tak to je.
   Podobně jsem to zde už taky komentoval.

   Je to neuvěřitelné, absurdní.
   Jak může být EU prezentován jako spolek demokratických států, když tyto státy reprezentují převážně politici kryjící a aktivně podporující fašizmus!

   A oni jsou už tak otrlí, že jim to ani nevadí? Jakoby předpokládali, že nebudou voláni k zodpovědnosti, že to překryje válečný stav? Že se včas dostanou do svých protiatomových krytů na jiném kontinentu?

   Docházím k názoru, že zodpovědnost za fašizaci přechází už i na ANO a Babiše. Neboť to vše tolerují (a Stropnický ...), a mají možnost předčasné volby vyvolat.
   Vyrovnaný rozpočet atd. je dobrá věc, ale ! pouze v míru. Jinak k ničemu.
   Děda.

   Smazat
  2. "Pochytat a pověsit" --- ?!
   Už sháníte lidi?
   A co takhle Váš podpis a adresa, aby věděli, kde se mají hlásit?

   Smazat
  3. Proč pochytat a pověsit?To dělají jinak smýšlejícím, demokraté v Kyjevě ,kterým Eu posílá miliardy euro.Stačí si ty naše kolaboranty s fašismem pamatovat a ve volbách jim to spočítat

   Smazat
  4. Absolutní souhlas, není co dodat....

   Smazat
  5. Cteme poradek. A nakonec se muzeme se vrátit k Chamurapiho Zakoniku, ze kterého, třeba "oko za oko" opisoval kde kdo. A kdejaky vykuk. S tema volbama mi to pripomina to slavne hloupe "nejsme jako oni". Vzteklého psa je potřeba huamnne osetrit. Pokud však vim, toto osetreni se dela jen preventivne. Když to propukne, tak to neresi ani veterinar ale policie a to strelnou zbrani. (To je skutecna situace, nikoli pripad, který by uvedl v mdloby utlocitne hlupaky. Ostatne jak se říká v "Adele" - "Jak primitivni" "Ale jak ucinne".) Tak se mejte a zkuste taky delat něco poradneho.

   Smazat
 2. Ti nemají vůbec žádný problém. Klidně přepíší výsledky 2.SV, nachčijí na hrob prezidenta Beneše, vydají třetinu českého území Německu, budou zásobovt výstrojí a zbraněmi nacisty v Kyjevě, léčit je na útraty českých občanů a když Velký bratr požádá (nařídí), kledně budou hajlovat a mluvit o "podlidech" spolu s Jaceňukem, odmítnou rezoluci OSN zakazující oslavování nacismu a vyhlásí Banderu za českého národního hrdinu.

  OdpovědětSmazat
 3. http://www.literarky.cz/blogy/marek-ezanka/19171-peklo-je-jinde

  OdpovědětSmazat
 4. Vždycky platilo, stále platí a zřejmě do budoucna i platit bude, že pravdu má vítěz. Tak nám nezbývá, než počkat kdo vyhraje. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
 5. Ano,Zaorálek je špička ledovce....proto je potřeba tu špičku urazit.

  OdpovědětSmazat
 6. Celé vedení ČSSD je ujeté doprava a zrazuje voliče zleva. Slušnějšího politika zadusí. Teď se připravují na sjezd. V minulosti si pozvali Naděždu Kavalírovou, aby je naučila nenávidět komunisty. Teď je snad na řadě Šinágl, Štětina a Šustrová. Se Štětinou to dohodnou jejich europoslanci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sralbotka se už bojí pozvat na sjezd i prezidenta ČR. Už dopředu ví, že by mu jeho vystoupení mohlo velmi ublížit. Ta ČSSD to tedy dopracovala. Nevadí, odejde do věčných lovišť stejně jako ODS. Žádná škoda.

   Smazat
 7. Něco se děje v Čro plus?Včera Petr Žantovský slušně utřel masmedia,chvíli nato Alex Švamberk taky slušný,navíc ještě později Richard Seeman,pokud se nemýlím Sláva Volný ze Svobodky,cituji možná nepřesně:mí přátelé se domnívají-český kapitalismus je z 19.století,vědět to,tak klíčky necinkáme.Že by začátek něčeho nového? Miroslav Povolný

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tihle tři jmenovaní byli určeni k tomu aby zas oblbovali normální občany a připravili je na volby jak jinak než stranických štěnic!!!!

   Smazat
  2. Myslím, že je známo, že náš "kapitalismus" a demokracie bez demokratů je otrokářsko feudální. Také se říkalo kap. volné soutěže.

   V tomhle je třeba mít jistotu názoru. Můžeme mít jakoukoli techniku, ale jsme 100 let pozadu, ještě před r. 1914. Mozek je z doby kamenné a vysoké školy nepomáhají. Viz jak vypadá náš zkurvený a rozkradený stát.
   Jsme Češi, to je hendikep. Musíme mít nad sebou pevnou ruku s potěhem. Pak naděláme méně škod.

   Slunce v duši, ogaři

   Smazat
 8. "OBROVSKÝ OTAZNÍK" .........

  "Špička ledovce" poskytla rozhovor Literárkám.
  http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/19178-lubomir-zaoralek-nasili-je-rozkladne

  Snad největší perla:
  "... na Ukrajině panuje poměrně velká jednota v tom, že Ukrajina chce změnit minulý způsob vládnutí a cítí potřebu něco udělat s oligarchickou strukturou, korupcí a velmi špatným spravováním země. Je tu ale zároveň obrovský otazník, jak bude současná vláda schopna na toto očekávání odpovědět."

  OdpovědětSmazat
 9. Zaorálek škodí všem patolizal je to haj......

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.