Reklama

středa 21. ledna 2015

Západní politika vybičovaných emocí

F. Cunningham
21. 1. 2015 Outsidermédia
Nuže, americký vrcholový politik John Kerry se široce otevřenou náručí Francii kondoloval a při pokládání věnce na hrob obětí vrahů prohlásil, že „Amerika sdílí bolest svého nejstaršího spojence“, píše na internetových stránkách Robertsova ekonomického institutu americký novinář Finian Cunningham a pokračuje: Slova Kerryho spolu s nasládlou Taylorovou písní Měl jsem přítele se tak staly symboly nové francouzské politiky vysoce vzedmutých emocí, jejímž smyslem a cílem je přimět lidi k tomu, aby přestali myslet. Od násilných útoků ve Francii z minulého týdne rozehrávají tamní úřady nevídaný koncert národního i mezinárodního truchlení, charakterizovaného masivními pochody za jednotu národa a svobodu vyjadřování, smutečními obřady ve světle svící, ceremoniálními předáváními medailí a chvalořečením francouzských hodnot.

Potíž s touto na city působící politikou spočívá v tom, že veřejnost záměrně otupuje a odvádí ji od toho, aby namísto pláče kladla otázky úřadům. Tím totiž, že je manevrována do záměrně stupňovaného truchlení, se ocitá v nebezpečí, že bude manipulována tak, jak už dlouho nebyla. Přesně v okamžicích, kdy Kerry nabízel náruč „celé Francii“, oznámila americká vláda, že zvyšuje – a to podstatně – své válečné angažmá v Sýrii. Pentagon vyšle do zahraničí vojenský oddíl o síle 500 mužů, aby vycvičil rebely k boji proti řádně zvolené Asadově vládě. Výcvikové prostory pro výcvik „nové povstalecké armády o síle 15 000 bojovníků“ poskytnou Saúdská Arábie, Katar a Turecko.

Je už široce známo, a nezamlčováno dokonce ani západními mainstreamovými médií, že konflikt v Sýrii je ústředním požárem, přiživujícím vedlejší požáry celého Středního východu, a klestící si nyní cestu dokonce i do Evropy. Vyslání americké jednotky na výcvik povstalců v Sýrii nepovede tudíž k ničemu jinému, než k dalším konfliktům na jiných místech a k prohloubení terorizmu. Na pozadí čehož se Kerry jeví jako žhář, vyjadřující soustrast rodinám, které právě z rukou tohoto žháře ztratily své nejbližší. Jako kdyby hlavním smyslem celé předváděné hry na smutek nebylo nic jiného, než vyšlechtit člověka bez mozku. Protože spolu s tím, jak jsou lidé vyprovokováváni k pláči a truchlení, jsou důležitá fakta odsunována z jejich zorného pole do pásma neviditelnosti. Přičemž faktem nejpodstatnějším je ten, že boj Západu za změnu režimu v Syrii je kriminálním zneužitím hned několika mezinárodních zákonů, a politikové, ronící dnes krokodýlí slzy nad oběťmi v Paříži, by měli za svůj už čtyřletý avanturismus v Sýrii sedět před mezinárodním soudem jako váleční zločinci.

Namísto toho však prezident Hollande pronáší z paluby mateřské letadlové lodi Charles de Gaulle svůj nejemotivnější životní projev o domnělých západních hodnotách, a dává své námořní flotile pokyn připojit se k silám NATO v Perském zálivu a vystupňovat tak bombardování Sýrie a Iráku – a to ve jménu boje proti terorismu. Po slzách stékajících z očí národa se tak francouzské úřady chystají na Středním východě šplhat k ještě větší porci násilí, než ho ve spolupráci se svými západními spojenci spáchaly dodnes.

Avšak právě v tomto kritickém okamžiku bychom ze sebe měli shodit zátěž nadměrné citovosti a namísto ní vznášet rozumné a kritické otázky. Jak už zaznamenala několik uznávaných komentátorů, je v aktuální francouzské verzi toho, co se v Paříži událo, řada dosud nevyjasněných záhad. Tak např. policejní úředník Elric Fredou, pověřený dohledem nad incidentem Charlie Hebdo, byl po údajné sebevraždě nalezen mrtev ve své kanceláři – a to hned následující noci po uvedeném incidentu. To načasování vzbuzuje podezření, ale veřejnost se o této záležitosti z médií téměř nic nedozvídá! Ale my se ptát musíme. Byla to skutečně sebevražda? Nebyl Fredou zavražděn, aby se tak zakrylo, kdo byl skutečným inspirátorem útoku na redakci Charlie Hebdo?

P.C. Roberts už vyjádřil podiv nad různými podivnými okolnostmi oficiálně vyprávěného příběhu, včetně způsobu, jak bezpečnostní jednotky popravily bratry Kouachiovy a Amedy Couliballyho namísto toho, aby je zadržely a daly tak veřejnosti možnost si tyto domnělé vrahy vyslechnout. Jak k případu sděluje Peter Koenig, incident v Paříži spolu s pozdějším incidentem v Belgii je využíván jako nástroj šoku a děsu k ovlivnění veřejného mínění v tom směru, aby ochotně přijalo jak všechna ostřejší policejní opatření, t ak další vojenské intervence v zahraničí – což jsou právě ty postupy, které do požáru terorismu lijí další potřebný olej.

Západní vlády a jejich přizpůsobivá média zcela viditelně vybrnkávají svou melodii na citech veřejnosti. A ta v ovzduší vybičovaných emocí a strachu se uchyluje pod ochranu právě těch úřadů, které ji do jejího stavu ohroženosti vmanévrovaly. A ty úřady neváhají a jsou připraveny i hotovy k činům, po nichž bude veřejnost truchlit ještě více než truchlí dnes.
Přeložil Lubomír Man
Zdroj: Paul Craig Roberts

18 komentářů :

 1. Stalinisticti osli Roberts a Cunningham jsou povazovani svymi spoluobcany pravem za idioty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PC Roberts si z konspirátorských rudohnědých blbečků udělal dobrý byznys.

   Smazat
 2. Zdejší havloidní osli, jsou právem považováni svými spoluobčany za idioty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. řekl bych že je to urážka idiotů havloidi to je lidský odpad a hnusnej českej hnis který zasral celý česko !!!!!!!!!

   Smazat
 3. Ssa je za vše odpovědná

  OSN by jasně mělo říct stop.

  OdpovědětSmazat
 4. Kde jsou kondolence a pochody za zavražděné Evropany u Volnovachy? Zavražděné fašisty a teroristy z USA a Kyjeva. Kde jsou? Co to je za lidi v těch průvodech? Nad svými brečí a smrt jiných Evropanů je jim u zadku? Tak jsme v jedné Evropě nebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po těch z Oděsy taky neštěkl ani pes ... Pořád mám před očima tu těhotnou paní uškrcenou šňůrou od telefonu a ty upálené různě na schodech ... Komu prospěla jejich smrt? Proč? K čemu? Měla to být akce na zastrašení, nebo naopak k nas ... aby se konflikt řádně rozjel?

   Smazat
 5. hnali jsme napoleona , hitlera a poženem taky obamu a už se to blíží a je to na dostřel a zkurveným USákům se na chvíli podařilo odvrátit pozornost od Novorosie tady je čeká tvrdá nakládačka a nebudem se s nima nijak srát co si vykoledovali to dostanou !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. "Výcvikové prostory pro výcvik „nové povstalecké armády o síle 15 000 bojovníků“ poskytnou Saúdská Arábie, Katar a Turecko."

  -- tedy právě ty státy, které se nejvíce podílejí na financování džihadu. Žádné překvapení. Za koho a proti komu dnes bojují ty armády, které pomohly Spojené státy se svými spojenci vycvičit předtím - v Iráku a Afgánistánu? Za koho a proti komu bude za čas válčit tato nová "povstalecká armáda"?

  OdpovědětSmazat
 7. holandův emotivní projev skládal opičák masaj a ten ho jenom přečetl
  ti evropští šašci jenom baví USáckej kongres svojí totální debilitou
  ale jsou v tom sami lidi se na ně vyserou tak jak to dělají oni problémy svých zemí neřeší jen ragují na příkazy černé opice!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. http://i.imgur.com/dqgel57.png

  OdpovědětSmazat
 9. Cha!, že nejstarší spojenec!! Už dlouho jsem neslyšel pokrytečtější slova.
  Není to ani tak dávno, to když ten nejstarší spojenec si dovolil nemyslitelné!!, a vyjádřil svůj nesouhlas s US dobrodružstvím v Iráku. V Americe se strhla nebývale hysterická protifrancouzská mediální kampaň. A poté i pomfrity začali v té "mekce svobod a demokracie", tedy úcty k jinakým názorům, nazývat místo french fries jako freedom (či liberty) fries.
  Jo jo liberty ... to oni si tak rádi podle sebe vykládají, kam až ta jejich liberty sahá. Ale kam až lidská paměť sahá, stromy nikomu do nebe nevyrostly a nevyrostou
  Opluštil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, Brambory Svoboda. To byl nářez! Ovšem Hollande teď moc nepokulhává. Projevuje se jako takový malý Bush.

   Smazat
 10. .prosim vsechny,aby ignorovali a nereagovali na tzv.prispevky nekterych.maji za ukol infiltrovat se do nezavislych webu a plivat na vse,co neni oficialni politikareni..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez obav, vedu protiútok. Jen ať příjdou...

   http://i.imgur.com/MAM9OiD.png

   Smazat
 11. Stačí říci, vážení diskutující, a já tu kvílející a urážející fašistickou chamraď budu opět vymazávat. Tady jen kazí věcnou diskusi (což je zjevně jejich cíl) a dobrou náladu (což je zřejmě také jejich cíl).

  OdpovědětSmazat
 12. Možná budu ošklivá, ale kdyby skutečně existoval posmrtný život a duchové mohli nějak ovlivnit tenhle svět, tak by se vrátil Charles de Gaulle a toho zmetka Hollanda obrátil na letadlové lodi svého jména v popel a prach...

  OdpovědětSmazat
 13. Ale nejenom Hollande je zmetek - všichni vládnoucí potentáti na letadlové lodi EU potažmo "svět" jsou kašpaři, členové mafie, která jim zajišťuje moc a postavení, ale za to musejí poskakovat jako kašpárci na provázku a ničit i vlastní národ, když na to přijde. Když neposlechne, bude nějakým způsobem zdiskreditován a utracen. Předvedli jim masakr Husajna a Kadafiiho jako exemplární postup proti neposlušným potentátům a oni jsou podělaní strachy. Zabití těch prezidentů, které obětovali tomu hnusnému divadlu, obětování lidí v nějakých národech - dobrá předváděčka - ne? A každej potentát skáče jako poslušnej kašpar mezi dvěma mlýnskými kameny - z jedné strany nasraný lid, který pomalu ale jistě prokoukl, a z druhé strany jejich loutkovodiči, a nad palicí Damoklův meč! Jejich život už dávno není životem normálního občana, a vsadím se, že nad svým namaštěným účtem závidí uklízečkám. Jenže kam by utekli? A hlavně - jak by žili? Žijí si přepychově žvaněním a zaujímáním postojů, křiváctvím, rochní se v moci nad ostatními - to přece "člověk" přece nejvíc potřebuje -ne?Podle mně jsou to všichni potomci středověkých "pomazaných hlav" různých šlechticů a podobné chátry, a tohle lezení po trůnech mají v genech. Potomek loupežníka má v genech sklony k loupežnictví, a oni mají tohle. Kdepak Charles de Gaulle - sám bůh by musel tuhle kouli jménem "Země" plnou zdegenerovaný lidský havěti obrátit v prach a popel než se to vyhubí samo!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.