Reklama

čtvrtek 19. února 2015

A přece se rozpíná! (Ruská federace anektovala Ukrajinu, brousí si zuby na Slovensko...)

19. 2. 2015, zdroj: zde a YouTube, Setkání s inteligencí homoCNN.

Inteligenci českých novinářů velkých médií je obtížné hodnotit, neboť jejich výstupy jsou deformovány zadáním redakcí, rusofobií a taktickou autocenzurou. Třeba nejsou tak hloupí, jak vypadají, možná je to jen takzvaná "vyčuranost". Chytrolíny ze CNN posuďte sami, vážení čtenáři Nové republiky:

Žurnalisté ze CNN opět předvedli své znalosti. V infografice, doprovázející zprávy o konfliktu na Ukrajině, označili území Ukrajiny na mapě jako součást Ruské federace.

Tato skutečnost vůbec nevadila moderátorovi, který popisoval situaci na Ukrajině a neustále se obracel k mapě na obrazovce. Území Ruska i Ukrajiny bylo vybarveno stejnou barvou a přes tento prostor byla umístěna Ruská vlajka.

A jen tak na okraj: minulý týden uživatelé internetu v západních zemích i v Rusku čile diskutovali na CNN, přičemž ukrajinské vládní vojsko označovali jako "proamerické".
S rozsáhlejším komentářem v angličtině:

30 komentářů :

 1. "Rusko nepodporuje návrh vyslat na Ukrajinu mezinárodní mírové jednotky OSN. Ruský velvyslanec při OSN Vitalij Čurkin podle agentury RIA Novosti řekl, že by se tím zpochybnila ochota ukrajinské vlády splnit dohody z Minsku. Podle ruského listu Novaja Gazeta jsou proti vyslání mírových jednotek i separatisté."

  Tak co soudruzi teroristi? Kdy vám dá Putin rozkaz vybombardovat Mariupol a dál koridor na Krym a táhnout na Charkov?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozvání mírových cizích vojsk na Ukrajinu je výborný prostředek jak pomocí provokací zatáhnout jiné státy do konfliktu.Víme naivo?

   Smazat
  2. Neboj se, chce to trošku času, ono to přijde. Ledaže bys teda se tam vydal se zbraní, když ti to dělá takové problémy.

   Smazat
  3. 9:44
   Ty jseš ale hlupák. To by snad bylo úplně jasné jestli by ta "provokace", ostřelování, atd. přišla z východní Ruské strany nebo západní, Kyjevské.
   Jenom blbý výmluvy.

   Smazat
  4. Až dá, tak dá. Ale ne vybombardovat, ale osvobodit od fašistických šmejdů. Jdi ho bránit.

   Smazat
  5. A kde končí území a vláda těch "fašistických šmejdů"? V Kyjevě? V Praze? Nebo až v Berlíně? Zřejmě tam kde si usmyslí Putin. To by se ti moc líbilo kdyby dotáhli až sem, že?
   A jak ten Mariupol nebo Charkov asi "osvobodí" jinak než že ho vybombardujou? Na to tvá rudohnědá makovice asi nestačí.

   Smazat
  6. Cvičená opice se ozvala se svými žblepty.

   Smazat
  7. 11:31

   Děkuji že jste se ozvala.

   Smazat
  8. Je mi zle z některých vašich názorů, které podporují "separatisty" a tím vlastně i rusko, protože separatisti mají veškerou vojenskou techniku a další výzbroj od Ruska. Mám v té oblasti známé a ta takzvaná domobrana (už z názvu to vypovídá o tom, že by to měli být lidi, co brání své domovy) je složená z ruských jednotek a dalších žoldáků, kteří si příjdou na nemalé peníze...

   Ať si to vyřeší v té oblasti sami mezi sebou? Dobře, ale když se už teď nepodpoří válečná hranice, tak za nějaký čas přijde válečná hranice i k našim hranicím... Stále budete velebit a podporovat politiku Ruska?

   Smazat
  9. Anonymní 11:51 - to co píšeš může být pravda, ale nezapomeň na jednu věc. Na straně armády ukrajiny také bojují žoldáci ze všech možných zemí a nejsou to žádní lidumilové! Pokud by se měli bránit separatisti jen tak sami, tak už dávno na východě ukrajiny nikdo neexistuje. Neměli by prostě šanci.
   Mohl bych uvést příklad Lybie, kde vládní vojska měla docela dobře našlápnuto k vítěžství, nebýt úderů zemí NATO na jejich vojska ze vzduchu. Takže kdo je ten "správný" vzbouřenec a kdo ten špatný? Kaddáfimu dlužila velká část EU spoustu peněz a i jinde. Tím se celý dluh smazal.
   A co třeba Kosovo? Tam to byla přímo teroristická organizace UÇK kterou bez výhrad západ podpořil a ty tu píšeš něco o podpoře Ruska separatistům. Proti tomu co USA a jeho "spojenci" po světě dokázali nadělat je pomoc Ruska separatistům jen gestem dobré vůle.

   Navíc amíci potřebují rabovat další a další státy, protože jejich dluh je neskutečný:

   http://www.usdebtclock.org/

   Smazat
  10. No ty ses ale hlupak !!!!! Dej se vysetrit ,dokud to mas zadarmo,osliku !!!!

   Smazat
  11. Mongoliode (9:09 a 10:17), polož si jednoduchou otázku. Co dělala slavná OSN doteď? Ten konflikt trvá už nějakou dobu, ale "pán" (a aby jsi to pochopil i ty SSA) jim to nedovolil.

   Smazat
  12. 11:51, co máš z toho, nám je zle hlavně z tebe. Ti separatisti za něco bojují, ale ty to s tím tvým ořechem v hlavě a klapkama na očích prostě nechápeš.

   Smazat
  13. Anonym 12:14 (Píše anonym z 11:51)

   Uvedl jsi zajímavé příklady, ale nesmíš to brát obecně. Nebudu se k nim vyjadřovat, protože o tom nemám moc velké vědomosti a ani to není předmětem těchto stránek.

   Máš pravdu, že kdyby se do toho nezapojovalo rusko, tak už je dávno po celém problému. Aby jsi pochopil celou situaci, tak musíš pochopit mentalitu těch lidí, myslím Ukrajince. Už X let jim diktuje Moskva, co musí a co nemůžou. Situace v posledních letech byla podobné jako u nás před revolucí a před rozpadem SSSR. V té době se Česká republika a jiné státy opravdu osamostatnili. Ukrajina se sice také osamostatnila, ale vlivu Ruska se nezbavila.
   To mělo za následek demonstrace na majdanu, kde původně obyčejní lidé se postavili za svá práva. To co poté vypuklo, tak nesou vinu obě strany, protože se nedokázali domluvit. Poté došlo k destabilizaci země a Rusko toho využilo, aby si přisvojili Krym, na který už měli zálusk hodně dlouho. A aby to nemuseli nějak řešit nebo vysvětlovat, tak pomohli vzniku situace, která tam je doteď. O Krymu se už přestalo mluvit a Rusko si teď hraje na to, jak moc se snaží pomoci Ukrajině.
   Pravda je taková, že dokud takzvané "Novorusko" nebude připojeno a začleněno do Ruska, tak budou nadále umírat další a další lidé.

   Kdo je tedy potom ten špatný? Poroshenko, který byl zvolen lidem a převzal stát, ve kterém je občanská válka a snaží se to vyřešit a udržet celistvou zemi nebo Putin, který chce jen sprostě přidat další území do svého impéria? Celé to je podobné době, kdy byl v Česku protektorát. Rozdíl je v tom, že Němci to dostali zadarmo (mírové smlouvy) a Rusko si to musí získat krvavou cestou (a nepomáhají ani ty mírové smlouvy)

   Smazat
  14. 13:18
   Tak mi to pověz bez tvých klapek. Narozdíl od tebe nezkouším nikoho urážet.
   Ano, bojují. Za to, aby mohli i nadále sloužit Rusku. Momentálně bojují za to, aby mělo Rusko bezproblémový přístup na Krym. Jestli si myslíš, že to je kvůli lidem, kteří tam žijí, tak se velmi pleteš. Obyčejní lidi, co tam jsou, tak si přejí jediné. Aby konflikt skončil a mohli normálně žít a je jim jedno jestli budou v Rusku nebo na Ukrajině.

   Smazat
 2. Američané mají jednoduchý zeměpis: co není émerické, je zlého Rusa.
  :-D

  OdpovědětSmazat
 3. Vážení, ruku na srdce, kolik z Vás tuší, který unijní stát USA sousedí s Nebraskou, nebo Utahem. Já, pokud se nepodívám do podrobné mapy USA, to nevím. Pravdou ale je to, že nepracuji jako komentátor CNN. Asi takové povědomí jako my máme o poloze jednotlivých unijních států na mapě USA , tak asi takové povědomí má obyčejný občan USA o poloze Česka a Čečenska, Slovenska a Slovinska. A když k tomu přidáte ještě Slovácko......Tak se nedivte, že je v tom trochu zmatek.František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Františku, mně se pořád pletou hodinky a holínky. Už mám přes 20 let hodinky na baterky a furt je natahuju. Eště že né na nohy!

   Smazat
 4. Zaorálek jede do Kyjeva na oslavu ročního výročí jejich revoluce. To mají teda starosti, aby se jim to tam nezvrhlo, jestli se sejde hodně lidí na náměstí.

  OdpovědětSmazat
 5. Hádanka ČT24, najdi rozdíly.....když neuhodnete budete platit 300.-/měs. na telku
  https://www.youtube.com/watch?v=4Mzd-O19a10#t=83

  OdpovědětSmazat
 6. Má sestra si dopisovala v r. 1966 s Američankou z LA, a ta se ji v dopise ptala, zda je možné se k nám dostat na jachtě !!! Jsme z Ostravska. To byla ukázka znalostí- to jsem se já v zeměpise na SVVŠ učil kdejaké hlavní město a jiné podrobnosti o jiných zemích a byl jsem na to zkoušen !!! Tak jsem si udělal jako 15-ti letý kluk svůj názor na všechny Američany :

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ty jsi udělal z jednoho dopisu názor na všechny Američany? Našprtáno možná máš, ale jinak jsi úplný vůl.

   Smazat
  2. Američané jsou národem ignorantů a pokrytců...oni vnímají kohokoliv kromě sebe za podřadného (novodobé fašistické Německo), dali si právo srát se do všech, ale do nich nesmí nikdo..co by člověk taky očekával od národa s 300letou hystorií..přestaňte je konečně brát jako vzor..Vy jste korunovaný vůl když se jich zastáváte..nikdy pro Vás nic neudělají nezištně ba naopak oni jen berou nic nedávají

   Smazat
  3. do r. 1989 vystudovaní VŠ v USA byli jako u nás gymnazisti. To je všeobecně známo. Systematickým ničením školství, respektive reformami jsme v současné době na jejich úrovni. K nám nastoupili inženýr a inženýrka. Věk cca 30 let Každý z jiné školy. To bych vám nepřál zažít. Všechno zkazí, nic se nedokáží naučit. Ostatní dělají za ně. Nebudou vyhozeni, protože budou nástupci vedoucích, co půjdou v brzké době do důchodu

   Smazat
 7. Tak to dopadá, když lidé typu Havla se dostanou k moci. Nezničili jen naše školství. Způsobili rozpad všech hodnost, na které jsme jako občané této republiky mohli být hrdi.

  OdpovědětSmazat
 8. Jde o cílenou destrukci ve všech lidských oblastech, základní práva lidí jsou ohýbána ze všech stran. Sociální inženýrství je klíčovým termínem. Plánovaná inkluze, fašistické manýry při znárodňování dětí, homosexualita prezentovaná jako standard normy a nikoli odchylka, pohlaví jako konstrukt, nulová práva obětí trestných činů, infiltrace angličtiny do národních jazyků, modifikace hodnot a jejich následná prezentace a to i v tištěné podobě (newspeak), využití rasové otázky pro upletení biče na občany požadující pořádek...Měli bychom být obezřetní, nikoli však paranoidní. Měli bychom mluvit nahlas a nenechat si podsouvat samozvanou elitou vytvářené iluze, např. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Martin-Jan-Stransky-Zeman-je-ozrala-lhar-a-hulvat-Cast-naroda-nestoji-za-nic-chce-jen-pit-a-kourit-v-hospode-Premyslejme-nad-identitou-Co-znamena-byt-Cechem-362438

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice trochu od hlavního tématu, ale přece v návaznosti. Doplňuji ještě tento odkaz http://czechfreepress.cz/emil-kalabus/je-mezinarodni-pravo-demontovano.html

   Smazat
 9. S ohledem na zeměpisné znalosti běžného Američana jim musí takhle kvalitní TV zpravodajství udělat v hlavě pořádný guláš...

  OdpovědětSmazat
 10. podrobnější znalost zeměpisu je mimo rozlišovací schopnosti Američanů. Stačí vzpomenout např.George Bushe, který si pletl Čečnu s Českem nebo Slovensko se Slovinskem.

  OdpovědětSmazat
 11. Dle mého soudu by tam měli být mírové jednotky OSN. Rozdělit oba tábory. Hlídat zónu 140km od sebe kterou si domluvili v Minsku.
  Je jedno co říkají povstalci,Rusko ukrajina Amíci.
  Ti všichni se perou o zájmy.

  Teď jde o mír.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.