Reklama

čtvrtek 12. února 2015

ARD: Regulerní ruská vojska na Donbasu nejsou

12. 2. 2015 Czechfreepress 

Válka na Ukrajině by skončila během 48 hodin, pokud by se tam skutečně nacházela armáda RF. To řekl bývalý předseda vojenského výboru NATO, penzionovaný generál Harald Kujat ve vysílání německého telekanálu ARD.
„Stále znova a znova slyšíme z různých stran, že se tam regulerní ruská armáda používá. I ukrajinský prezident to často opakuje. Ale já nemám takovou informaci, která by to důvěryhodně potvrzovala. Chci spíš obrátit vaši pozornost na to, že ukrajinský generá před několika dny sám řekl, že oni nebojují s regulerní armádou Ruska,“ – zdůraznil.
Generál ocenil zdrženlivou politiku prezidenta Ruska Vladimíra Putina. Harald Kujat je přesvědčen o tom, že Rusko nemá na válce zájem.
„Putin nemá zájem útočit na Kyjev. Vždyť řekl, že kdyby chtěl, bude za dva týdny v Kyjevě, a i to je zveličeno. Ve skutečnosti by byl v Kyjevě za pět – šest dní a konflikt by byl skončen za 48 hodin,“ – řekl generál.
Když se mluvilo o průkazech ruských vojáků, které ukázal Porošenko na mnichovské konferenci, Kujat vysvětlil, že to byly průkazy jednotlivých ruských vojáků, nikoli ruských armádních jednotek.
„Pokud by tam byla regulerní ruská vojska, konflikt by skončil do 48 hodin. A to, co slyšíme, je jen propaganda z obou stran,“ – shrnul generál Harald Kujat.
Před časem šéf Generálního štábu Ukrajiny Viktor Muženko přiznal

23 komentářů :

 1. ... a to, že tam jsou američtí vojáci a vojáci NATO - kteří tam nemají vůbec co dělat - to hlavním médiím přijde "v pohodě"... Bohnice jsou ve srovnání se stávající propagandou oázou zdravého rozumu......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jací vojáci NATO? Co to meleš ta pakoši?

   Smazat
  2. Přál bych si, aby se našla síla a chuť zkontrolovat vojáky co jsou u Debalceva- hlavně odkud kdo je. To by jsme se asi všichni divili !!!

   Smazat
  3. Sranda je, že v Novorusku si už loni v létě fotografovali černochy a hispánce ve vojenských mundůrech, ale asi to byli američtí žoldáci z nějaké soukromé armády (Blackwater nebo tak něco) a ne z jednotek NATO. Ameriky jsou totiž dvě a mají dvě různé armády - jednu státní a jednu soukromou. Někam pošlou tu první, někam zase tu druhou. Mimochodem, ohromné lágry (snad až 11.000 žoldáků) je umístěno v Maďarsku (asi výstraha Orbánovi) na ose mezi Miškolcem a Debrecínem. Obama totiž svému národu slíbil, že už nikam nepošle umírat amerického vojáka (federálního), ale neslíbil, že nebude nasazovat americké žoldáky (ani nemusel, protože i tom za Obamovými zády rozhodují jiní), kteří jsou placeni z jiných zdrojů (třeba narkotrafiku (kosovská základna je docela po ruce) a ne z federálního rozpočtu. Holt, kdo umí, ten umí a našinec čumí !

   Smazat
  4. z debalcevského kotl je prý už vyvezli hromadně autobusy jako místní strádající občany

   Smazat
 2. Proboha, hlavně aby se tato zpráva nedostala do českého masmediálního prostoru, není to v souladu s fašisticko-banderovsko-bruselsko-washingtonskou linií informování ovčanů !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neboj, tebe nadostanou, ty máš za ušima.

   Smazat
  2. No ale je škoda, že Vy tam nic nemáte, ani mozek. Nezoufejte, je vás víc.

   Smazat
 3. No ono je již divné, že by jakýkoli voják které-koli armády šel do války s cestovním pasem. Od toho mají identifikačnmí známky. Celá tato směšná aféra kolem ruských pasů je absurdní. A co je absurní? Na to si odpovězte sami.

  OdpovědětSmazat
 4. I kdyby tam ruská vojska byla, dalo by se to alespoň pochopit, vždyť tam žije většina Rusů, kteří jsou v ohrožení. Ale co tam hledají Amíci, to se logicky vysvětlit nedá. Ale oni už nám něco nalžou, jako vždy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No zatím lžeš jen ty a tví rudí kumpáni.

   Smazat
  2. Ty myslíš Vinetoua a jeho Apače? Proč jsou u tebe všichni rudí kumpání. Asi o tom něco bude vypovídat tva bujará minulost. Znám plno lidí co zahodili rudou knížku a dnes se tlučou do prsou jako bojovníci III. odboje.

   Smazat
 5. Teď sleduji "neslavnou" ČT 24 ! Tolik lží a výmyslů co ta naše "nestranná" televize pouští ven, to se jen tak nevidí ... Je mi z nich zle a vypínám tv ...
  RL

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bude to časem ještě horší, protože dvořáka za zásluhy o válečnou propagandu prý vykopli ještě vejš do nějakého koordinančního tv/eu výboru

   Smazat
 6. To, že tam pravidelná armáda není, nepřímo a nechtěně přiznal i sám Porošenko, když na konferenci v Mnichově ukazoval pasy vojáků regulérní ruské armády. Kteří vojáci pravidelných armád mají u sebe pasy? Američané mají jen štítky na krku, a já ho taky kdysi měl ve vojenské knížce...M.Radikowski.

  OdpovědětSmazat
 7. Ale Putin nechce zvítězit za 48 hidin. On chce jen Ukrajinu pořádně rozesrat a vyšťavit. Bez materiální a lidské pomoci z ruska by ten konflikt ani nevznikl, nebo by skončil do týdne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak pletete páté přes deváté. Konflikt vznikl jako následek toho, že si Říše dobra zaplatila v Kyjevě státní převrat, dosadila tam nikým nevolenou chuntu, která tam čilé hospodaří (od deseti k pěti dodnes). Že se to rozumně myslícím lidem na Ukrajině nelíbí od samého začátku a že proti tomu někde bojují s flintou v ruce, tak to je jejich výsostné právo. Asi jste trochu jednodušší člověk, protože nerozlišujete velmi podstatný rozdíl mezi termíny příčina a následek. Asi je to na vás hodně těžko uchopitelné, co ?

   Smazat
 8. Odpovědi
  1. a vy jste to, za co se podepisujete doopravdy, nebo jste jenom Slovák s krycím služebním jménem Milan Murga ?

   Smazat
 9. Odpovědi
  1. v Maďarsku hodně používají termín "djula Toth"

   Smazat
 10. Podle Petránka (byl tento týden v nějakém tv interview) žije na Ukrajině asi 25 miliónů ukrajinských Rusů (to je více než polovina obyvatel !). A chunta chce jako na potvoru za jediný státní jazyk jenom ukrajinštinu (asi to chtějí udělat jako v Pobaltí, kde je Rusů asi třetina a těm tam dokonce nedali ani občanství !), přitom ještě před rokem byla ruština druhým jazykem. Chunta zrušila možnost používat ruštinu na úřadech, ruší jim ruské školy, ruší dokonce výuku ruštiny jako samostatného předmětu na ukrajinských školách, ruší rusky mluvené tv pořady, divadla a kina atd. Pro představu této zrůdné politiky si představte, že by československá vláda v Praze udělala něco podobného a že by češtinu zavedla jako jediný oficiální státní jazyk. To je přece hovadina na kvadrát ! Ale toto je problém nejenom Novoruska, kde se to mydlí, ale i dalších oblastí Ukrajiny, které se zatím daří chuntě zastrašovat třeba i terorem (viz třeba Oděsa, totálně ruskojazyčné město).

  OdpovědětSmazat
 11. hrabě Kocharowski12. února 2015 16:56

  Divím se, že intelygent Porošenko neukazoval i rodné listy ruských vojáků, to by bylo ještě věrohodnější. Že mu to nějaký bandollero žoldák neporadil?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.