Reklama

úterý 3. února 2015

Přehledná přednáška Andre Vltcheka pro plzeňské studenty o poválečné historii organizace státních převratů

3. 2. 2015
Uvádí Milan Kohout

10 komentářů :

 1. Začínají se mi vybavovat stará díla zdůrazňující roli Svatého Synodu. Nic, co by zavánělo nutností skrývat své myšlenky a činy za více než jednu krycí vrstvu pro běžný život. Andre nepoužívá ani toto krytí prostě proto, že v době internetu je takové krytí k ničemu, tedy všude tam, kde je internet a jiné informační kanály nezávislé na vládách. Uvědomme si, že nechce-li moc používat čirou ideologickou manipulaci, používá metody běžného marketingu a reklamy na základě určité znalosti k masovosti inklinující individuální psychiky. Síla v nás je to, co nás chrání před pohodlnější (a "zábavnější") konzumací marketingové pseudoreality (propagandy), to, co vyvěrá z našeho hladu po vědění, po pevných kotvách žití a také z volby náročnějšího pojetí vlastní existence. Vzdát se snadných peněžních benefitů je pro mnohé příliš složité při představě, že "úspěch" se neodmítá. Stačí ale přestat měřit vše penězi a majetkem... Historické projekce Svatého Synodu souvisly s idealizovanou vizí tajné osvícené moci disponující obrovskými zdroji bohatství, jež používala v boji s temnotou. Jenže každá smlouva se Zlem je krokem k jeho vítězství... Používat zbraní nepřátel je proto velmi delikátní věc a vyžaduje nesmírně silnou mravní kotvu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konec války 1945 v Plzni...

   http://www.svetkolemnas.info/novinky/domaci/2049-co-se-tajilo-a-o-cem-se-nehovori-konec-valky-1945-v-plzni

   Smazat
  2. Karel Pichlík a Karel Bartošek (Oba jsou uvedeni ve Wikipedii), z jejichž textů čerpal článek autora, napsali také knihu "Američané v západních Čechách". Tam je toho mnohem víc. Je to zajímavé čtení a samozřejmě nic pro amerikanisty.

   Smazat
 2. Pane Davide, pan Kohout je vaším pacientem ? Nic tak samolibého jsem dlouho neviděl.

  OdpovědětSmazat
 3. Předpokládám, že u zpěvačky hodnotíte jaké má nohy.

  OdpovědětSmazat
 4. Petr Jihlava.

  Pane Davide,díky za zajímavou přednášku.

  OdpovědětSmazat
 5. Škoda, že to není moje přednáška. Dám tam tedy svoji diskusi s Dr. Maškem o organizaci psychiatrické péče. Třeba Vás to zaujme.

  OdpovědětSmazat
 6. No, nic moc. Málo objevné a mělké. Příklad za mnohé: Říká se, že nacizmus se stal v Německu všeobecně přijímanou ideologií, protože nabídnul lidem, po první válce poníženým a v existenčně zoufalé situaci, zdánlivé řešení a naději. Nechápu, proč si přednášející myslí, že to zpochybní tím, že dokáže samozřejmou věc - že totiž základy nacistické ideologie držela smečka potrhlých intelektuálů už před tím. Přitom na příkladu, který uvádí je něco skutečně pozoruhodného: Zatímco Angličané byli přesvědčeni o svojí nadřazenosti s bohorovnou samozřejmostí, Němci měli potřebu si jí vědecky dokázat. Zdá se, že tato myšlenka je pro přednášejícího příliš složitá.
  P.S. Standardní žvásty o křesťanských zločinech se snad ani nehodí komentovat. Připomínají citát z Pohádky o milionáři, který ukradl slunce: "SLUNCE JE NEJVĚTŠÍ VRAH VŠECH DOB. JE VĚDECKY ZJIŠTĚNO, ŽE PLNÝCH STO PROCENT LIDÍ, KTEŘÍ SE POD SLUNCEM NARODILI, POD SLUNCEM ZEMŘELO!!!!"
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 7. Díky za zprostředkování skvělé přednášky (i panu Kohoutovi). Nemyslím si, že byla mělká..., jen spravedlivě rozdělila mrtvé na levou a pravou stranu, na vrahy a oběti. Mimochodem, co je na tom vědeckého, když k poznání používám holocaust (A: 10:13)? To jste šláp kapku vedle... Pan Vltcheck jen boří mýty, které nám chlapci přes dvacet let vtloukají do hlavy. Copak je např. normální hovořit jen o ubohých sedlácích (po uši zadlužených) a nevidět život zemědělských dělníků... Všichni ti ponížení vítali únor 48, protože doufali v lepší život, a také ho ve srovnání s předchozími podmínkami žili. I když jen v "králikárnách". Pane Davide, ještě jednou díky, ráda Novou republiku čtu.

  OdpovědětSmazat
 8. Pro některé lidi musí být přednáška na mrtvici. Oni, kteří posledních 25 let páchali zlo a naplnili Foldynův seznam miliony, se nás budou snažit přesvědčit, že konali dobro a naopak o těch, kteří svou politikou žádný Foldynův seznam nevytvořili a naopak se snažili, aby byl seznam prázdný, budou tvrdit, že to bylo zlo, které oni odstranili. Dělení lidí na people a unpeople je chytrý.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.