Reklama

sobota 21. února 2015

ČR dostala rozum?

21. 2. 2015        zdroj: zde
Vedoucí představitelé České republiky zablokovali dodávky zbraní na Ukrajinu
České úřady se rozhodly ukončit vývozní licence zbrojařským firmám, které dodávají své produkty na Ukrajinu.
V první řadě jde řeč o firmě CZ Hermex, která se specializuje na výrobu ručních palných zbraní. Až do nedávné doby prodávala zbraně na Ukrajinu na základě povolení Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky.

"Musíme skončit obchod a dodávky zbraní a střeliva ukrajinským odběratelům. Ministerstvo průmyslu a obchodu v pátek rozhodlo stáhnout své vývozní licence" - řekl právník firmy Radek Ondruš.

Podle informace byla licence na dodávky zbraní na Ukrajinu vydána poprvé české společnosti v druhé polovině roku 2013 a firma CZ Hermex tam exportovala "zbraně za stovky tisíc dolarů."

Podle Emila Markupa, jednoho z majitelů firmy, poslední dodávky zbraní byly provedeny na konci loňského roku. Dodal, že zná nejméně další "tři české firmy, které dodávají zbraně do Ukrajiny".

Jaké konkrétní typy zbraní CZ Hermex dodávaných na Ukrajinu, není známo.

Ministerstvo průmyslu a dopravy České republiky potvrdilo pozastavení licencí. "Na návrh ministerstva zahraničních věcí jsme pozastavili tři licence na vývoz vojenského materiálu na Ukrajinu" – uvedla tisková služba.

Uvádí se, že vývoz zbraní na Ukrajinu by mohl vést k mezinárodním problémům pro Českou republiku, protože země porušuje embargo na dodávky zbraní na Ukrajinu, které, jak bylo uvedeno, Evropská unie vyhlásila v únoru loňského roku.

Připomeňme, že již dříve vláda Bosny a Hercegoviny zavedla zákaz dodávek zbraní a střeliva na Ukrajinu a tím přerušila dodávku zbraní a střeliva do Kyjeva za 5 milionů eur.

30 komentářů :

 1. Ale vždyť tady si každý dělá co chce, žádná pravidla neplatí. Teda, dodržování pravidel je požadováno jen po Rusku, takže udělalo moc dobře, že si duplo a prosadilo si svou. Bylo na čase. Proto tolik křiku a paniky. Už se zápaďáci nemůžou roztahovat všude, jak se jim zlíbí. Tvrdě narazili na ruskou zeď. Bravo Putin, bravo ruský národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas,
   moc bych se divil, kdyby Rusové stále jen nečinně přihlíželi.
   Jenže co od nich šlo čekat po letech neuvěřitelné rozpínavosti NATO? Které dělalo co mohlo a bralo do svých řad doslova všechno, co tam nalezlo? Stačí se podívat na příslušné mapy, názorným příkladem je americká vojenská základna na Kosovu Camp Bondsteel.
   A všem, kteří stále nechápou, že po rozpadu komunistického SSSR a jeho tábora nohsledů tu máme opět velmoc, tentokrát ale už ekonomicky silný. suverénní a moderní stát, doporučuji, aby si přečetli Putinův Valdajský projev z 24. října loňského roku. Myslím, že ruský prezident v něm řekl vše a to naprosto jasně, zřetelně a hlavně bez ideologické "vaty".
   A to, že hra bez pravidel je nezodpovědná a zejména strašně nebezpečná pro celý svět, je vidět i na dnešní Ukrajině.
   Takže já za sebe bych raději volil hru s pravidly.


   Smazat
 2. V.V. Pjakin má videa na youtube (s titulky) kde lze skvele porozumet vsemu o co tady jde. Nejen v Rusku a Ukrajine ale na celem svete. Kdo ma rozum a srdce ten to chape. Moc doporucuji vsem, kteri nesouhlasi s tim vzrustajicim fašismem.

  OdpovědětSmazat
 3. Cesti poseroutkove. Putler tam dodava zdarma ty nejtezsi a nejmodernejsi brane vcetne obsluhy, ale cesti socani se posrali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buďme rádi za české poseroutky. Kdo chce podporovat tento konflikt pod taktovkou Spokojených států rádoby Amerických si nezaslouži nic jiného než první linii.

   Smazat
  2. Nejmodernější zbraní je T-72, šrot, který neumí couvat rychleji než důchodce o berlích? A nebo jaho předchůdce T-64? Nebo 122mm GRAD, který ČSA vyřadila před 20 lety... Aha, houfnice 122mm, kterou jsme na katedře zažili před 35 lety...
   S těmi kecy jděte k šípku, vy anonymní Prášile z 12:15
   Martin von Brunn

   Smazat
 4. http://www.vesti.ru/onair/

  OdpovědětSmazat
 5. https://www.facebook.com/groups/revoluce2015/

  OdpovědětSmazat
 6. On-line vysílání z Moskevského Antimajdanu

  https://www.youtube.com/watch?v=NDu8pJs0wFI

  OdpovědětSmazat
 7. Po roce nedodržování embarga na dovoz zbraní na Ukrajinu česká vláda zjistila, že by to mohlo vést k mezinárodním problémům pro ČR. To je poněkud pomalá reakce na odebrání vývozních licencí. Nebo spíše čekali poněkud odlišný vývoj dění na Ukrajině. A co takhle 100%ní zdanění pro firmy dodávající zbraně a přímo tak podporující tento konflikt?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 200% + pobyt v chládku

   Smazat
  2. Souhlasím, a zavřít až zčernají.

   Smazat
 8. ... !!!!!!! ... http://www.vii.sk/video/8ju75kypc/ukrajinski-ostrelovaci/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vazeny pan Dvořak,ak uz sem nieco trepete tak by ste mal mat aspon elementarne znalosti. A pozorovacie schopnosti!
   ad1-odstrelovaci vychodneho bloku pouzivaju naboje 7.62 / 54R a 9.3 / 64mm a nie nabje 5.45/39!
   ad2-skoro vsetci-koli skusenostiam su starsi ako tie vyholene hlavy,-18-20 rocni sopliaci!
   ad3-vsetci maju poranene len hlavy a zakrvacane oblecenie som nejako prehladol...
   ad4-zbytocne tu nasierate ludi svojimi provokaciami,doporucujem Vam aby ste sa trochu vzdelaval a prisiel sem az ked ten ciklus ukoncite..
   Prajem Vam pokojne a nijakou diskusiou tu nerusene studium )))

   Smazat
 9. Humanitární krize a vraždící Ukrajinská armáda

  https://www.youtube.com/watch?v=d40-wzH3Fg8

  OdpovědětSmazat
 10. Každý, kdo kdy založil zbrojařskou firmu (nezáleží zda výrobní či obchodní), dělá do krajnosti vše, co není přísně a pod vysokými tresty zakázáno. Kdo se tomu diví, pouze přiznává svou naivitu a neinformovanost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak jsem naivní a neinformovaný no. Ale normální smrtelník se musí řídit pravidly a zákony, tak proč to není požadováno po všech stejně? Když bude embargo na dovoz rajčat na Ukrajinu a ja je tam budu dodávat, tak mě ta evropskoamerická byrokratická mašinerie zničí, ale se zbraněmi je to asi jiný level.

   Smazat
 11. ... pozastavení licencí, aneb předstižná vazba právnické osoby, následovat by měly koluzní a útěkové odpovědných osob fyzických

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...všichni musíme doufat že to bude takto probíhat.

   Smazat
 12. Firma Hermex se neslavně "proslavila" úpravami samopalu na civilní semi-auto samonabíjecí pušku vz-58, která se zasekává. Odtud pochází tak zvaný Hermex syndrom... :-D

  OdpovědětSmazat
 13. Nepsalo se v souvislosti s Vrběticemi o firmě ve Šternberku? Nezdá se vám, že ty Vrbětice s tím souvisí, že někdo chtěl na ty kšefty upozornit ?

  OdpovědětSmazat
 14. Stropnický to nevěděl ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stopnický je ten americký poskok, který dělá, co jim na očích uvídí, to je jeho iniciativa dávat zbraně na Ukrajinu, ty tři strany u vlády, to je žumpa

   Smazat
  2. Stropnický je dement, který kouká na svojí ruku jak mu jí jiní podepisují dokumenty k ilegálním vojenským zakázkám za miliardy.

   Smazat
 15. Právně nese zodpovědnost za vývoz zbraní na Ukrajinu stát, tedy minimálně ten úředník, který dal vývozní licenci. Pokud už toto není zneužití pravomocí, pak co tedy? Úředníka potrestat a stát pokutovat a pohnat jej před tribunál, ale ne ten OSN, který podléhá Fašingtonu, ale ten, podléhající občanům. Ministra obrany a financí sesadit a vypsat nové volby.

  OdpovědětSmazat
 16. Proč nekoná státní zástupkyně Bradáčová ? Nebo má jen na Rátha ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rath, takový hodný, oblíbený a upřímný živočich.

   Smazat
 17. Živočich jsi ty - na rozdíl od MUDr Ratha neoblíbený a tupý šmejd.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 19. Zajímavě píše o popřevratové české zahraniční politice Miroslav Polreich:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Velky-rozbor-polistopadove-zahranicni-politiky-od-zkuseneho-rozvedcika-Polreicha-Havla-zpracovala-skupinka-jeho-pratel-a-uz-se-to-s-nami-vezlo-363027

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.