Reklama

pátek 13. února 2015

Dnešní Ukrajina a včerejší svět

Pavel Rejf
13. 2. 2015     (zasláno autorem)
O co jde (nejen) na Ukrajině? Nacházíme se opět v obtížné historické situaci, která hrozí vypuknutím velké (světové?) války v Evropě. Proč k tomu dochází? Nacházíme se v epoše velkých historických změn. Jak uvádí Dr. David Harvey, anglický politický ekonom a sociolog, kapitalistický systém je schopen „dobře“ fungovat, má-li možnost dlouhodobého růstu kolem 3%.


Tento růst byl dostupný v předminulém století, v období koloniální expanze, v období kolonizace světa. Připomeňme, že v tomto 19. století byla kolonizována Amerika. Genocidou Indiánů (bylo jich vyhubeno podle odhadu 3-10 milionů) byla tato země ukradena původnímu obyvatelstvu. Počátek vzestupu USA nastartovalo otroctví – v průběhu „lovení“ otroků v Africe, převážení do Ameriky a vykořisťovaní na plantážích byla provedena genocida (podle odhadu) 10-50 milionů černochů. (Otroctví bylo v USA zrušeno teprve 18.12.1865 a podle CNN se černošští otroci podíleli i na stavbě Kapitolu, v němž sídlí americký Kongres a otroky vlastnilo i 12 amerických prezidentů, a 8 z nich, včetně Gerge Washingtona, mělo otroky, když už úřadovali v Bílém domě.) 

Možnost expanze (a dobré kondice) kapitalismu však v 19. století prakticky končila. Ještě v první polovině 20. století byly pokusy o přerozdělení světa (1. a 2. světová válka), ale slabší kapitalistická centra byla poražena a podřízena hlavnímu – sionoanglosasské moci, představované Rothschildy, Rockefellery, Morgany a dalšími, ovládajícími globální „elitářské kluby“.

Další možnost dostatečného růstu se ještě objevila při rozběhu vědeckotechnické revoluce v druhé polovině minulého století, ale během několika desetiletí se vyčerpala. Vědeckotechnický rozvoj pokračuje, ale není v nejširším měřítku dostatečně výnosný (viz např. ukončení využívání nadzvukové dopravy Concorde, raketoplánů, či atomových dopravních lodí apod. – z ekonomických důvodů).

Znamená to prakticky permanentní hospodářskou krizi kapitalismu, jako vládnoucí společenskoekonomické formace. Tuto krizi naší epochy se různé síly na světě snaží řešit různým způsobem. Radikální islamisté se snaží překonat západní kapitalismus návratem do islámského středověku. Radikální ekologická hnutí se snaží odvrhnout vládnoucí struktury i vědeckotechnický rozvoj a „vrátit se k přírodě“ (ovšem s propastným poklesem kvality života). Komunistická a dělnická hnutí se snaží o přeměnu organizace společnosti, o vymýcení propastných rozdílů mezi lidmi (svět je dost bohatý, aby uživil všechny chudé, není však dost bohatý, aby uživil všechny bohaté – Matka Tereza), i s využitím užitečných přínosů kapitalistické i předchozích formací. A to jak na vědeckotechnickém poli, tak i na poli organizace společnosti.

Páni světa – sionoanglosaské elity – se snaží zaměnit končící vládu dosavadního kapitalismu takzvaným Novým světovým řádem (New world order - NWO), moderním feudalismem, jak jej výstižně pojmenovává sociolog Prof. Keller. Již dnes stačí odhadem 10% obyvatelstva planety vyrábět i pro 90% zbývajících. Přičemž bohatší desítky milionů nesmyslně plýtvají a ročně zahyne na podvýživu odhadem 40 milionů lidí, z toho více než polovina dětí. Nutnou podmínkou NWO (jak informuje např. antiglobalista – americký režisér Alex Jones) je vyhubení 90 až 98 % světového obyvatelstva. Pak si bude moci zhruba 10 tisíc pánů světa a jejich rodinných příslušníků s pomocí několika set milionů „poskoků“ lépe užívat dary Zeměkoule.

Zejména v posledních dvou desetiletí došlo k nakupení „krizového dynamitu“ globálního kapitalismu. Např. jen odtržení finančních derivátů od reálných toků zboží a služeb způsobilo prodlužení globálního kapitalismu v odhadované výši asi 200 tisíc miliard $. Z toho např. jen zahraniční zadlužení USA činí dnes téměř 20 tisíc miliard $. Přitom národní důchod Zeměkoule je nejvýše asi 40 tisíc miliard $. Nakupené prodlužení je nesplatitelné.

Právě pro odvádění pozornosti od svých superloupeží i pro „redukci lidstva“ potřebují západní superboháči série malých i velké války. Aby bojovali radikální islamisté proti umírněným islamistům, Evropané proti radikálním islamistům, západní Ukrajinci proti ruskému obyvatelstvu na východě Ukrajiny, západní Evropané proti Rusům apod. V Kyjevě se moci chopili podvody a násilím (bitím a vyhnáním zákonných oponujících poslanců a fingováním voleb) zločinní poskoci západních superzločinců a proto mělo obyvatelstvo na východě právo nepodřizovat se těmto zločincům (právo na sebeurčení) . Podle prořeknutí Nulandové i Obamy utratily USA na převrat na Ukrajině 40 mld $.

Část I, článku 1 Mezinárodního paktu o občanských a politických právech : 1. Všechny národy mají právo na sebeurčení. Na základě tohoto práva svobodně určují svůj politický statut a svobodně uskutečňují svůj hospodářský, sociální a kulturní vývoj.
Současné území Ukrajiny bylo v historii nárazníkovým územím, rozdělovaným mezi Rusko, Polsko, Litvu, Rakousko-Uhersko. Teprve po vzniku Sovětského Ruska byly různé vznikající části - Ukrajinská lidová republika sovětů, Doněcko-krivorožská sovětská republika, Oděská sovětská republika, Ukrajinská lidová republika, Západoukrajinská lidová republika, Besarabská SSR a Haličská SSR k němu přidruženy. Území osídlené Rusy bylo do Ukrajinské SSR formálně začleněno, aby vyvažovalo protiruské a reakční tendence na středu a na západě současné Ukrajiny.

Domobranci na východě Ukrajiny nezačali válku, nezačali zabíjet Kyjevany. Naopak kyjevští oligarchové, banderovci a neofašisté začali zločinnou válku, začali zabíjet ruskojazyčné obyvatelstvo na východě Ukrajiny, aby východ etnicky vyčistili pro výnosné obchody (Biden, syn amerického viceprezidenta je spolumajitelem společnosti pro frakovací těžbu plynu na východní Ukrajině), pro americké raketové základny blízko u Moskvy.

Musíme se snažit zabránit tomu, aby naši vládnoucí politici neměli tendenci ke zločinům „na opratích“ západních superzločinců. Jako byly v poslední době agrese v Jugoslávii, Iráku, Afghánistánu, Lybii. Jinak by v historicky blízké době dopadli jako bývalí Henleinové, Moravcové, Syroví – byli by postavení před soud, a to spíš ještě dříve, než své superzločince, odpovědné za vyvolávání válek a genocid, postaví před soud občané USA. Abychom se nestali teroristickým státem, jako jsou USA.

Cituji z překladu rozhovoru internetového rádia Slobodný vysielač, s bývalým náměstkem ministra financí USA Dr. Paulem Craigem Robertsem:

Takže tu máme choromyselných vo Washingtone smerujúcich svet do veľkej vojny. A rovnakí šialenci sú při moci aj v Európe (EÚ).

Takže všetko čo Západ povie je klamstvo. Nemôžete veriť ničomu čo povie. Tlačia na Rusko aby sa stalo neškodným štátom poslúchajúcim príkazy z Washingtonu neustále od rozpadu ZSSR.

Prieskumy naznačujú, že Američania sú nesmierne proti zasahovaniu USA na Ukrajine. Sú proti sankciám. Majú za sebou 14 rokov neustálych vojen ktoré nechcú. No však nemajú absolútne žiadny dosah na vládu. Vláda ich ignoruje. Jediný spôsob jako by ich ľudia mohli zastaviť je ak by šli v miliónoch do ulíc a vytrvalo, násilne protestovali …


(www.ceskenarodnilisty.cz , http://www.conematevedet.cz/Index.htm , facebook)

26 komentářů :

 1. "Podle prořeknutí Nulandové i Obamy utratily USA na převrat na Ukrajině 40 mld $."

  Běžte s těmi lžemi do prdele, soudruzi. Nic jiného než lhát a vymýšlet si nesmysly neumíte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik tedy,máte-li jiný zdroj?

   Smazat
  2. A co kdyby jsi šel napřed, modrý blbe ?

   Smazat
  3. A co kdyby jsi šel napřed, modrý blbe ?

   Smazat
  4. 13:12

   1) Nulandová se "neprořekla", ale normálně tuto informaci sdělila. I předtím byla normálně veřejně dostupná.
   2) Neřekla 40 miliard, ale 5 miliard. "Trochu" nepřesnost.
   3) Nebylo to na "převrat na Ukrajině", ale tato částka byla vynakládána postupně během 20 let na podporu demokracie, s majdanem nemá a nemůže mít tudíž nic společného

   Tolik k této jedné konkrétní lži. A tak můžo rozebrat celý ten článek skládající se kompletně ze lží na součástky.

   Smazat
  5. před rokem bylo za 5 mlrd $ asi 40 mlrd hřiven (dnes asi už přes 120 mlrd hřiven), je to asi překlep

   Smazat
  6. vzhledem k úrovni ukrajinské korupce se asi někdo pěkně nakapsoval, proto Nulandová mohla rovnou říci jinými slovy "nakoupili jsme za 5 mlrd $ dostatečné množství vděčných politických loutek"

   Smazat
  7. Zato ty toho umíš asi hodně, duševní kriple: My nenávidíme slepě. My zabíjíme slepě. My zabíjíme slepě ať už na ulicích Fergusonu, Iráku, Libye, Afganistánu, Sýrie, Pakistánu, Somálska či Ukrajiny. Kdekoli jsou lidé, kteří mají být zabiti, jsme tam a děláme svou práci. Je to americký způsob.prezident Obama při debatě o útocích dronů (bezpilotních bombardérů), chlubil, že je „skutečně velmi dobrý na zabíjení lidí“.
   Vyvražďování milionů lidí ve válkách založených na záměrně falešných informacích, likvidování suverénních vlád, založeném na lžích, zabíjení nevinných při útocích bombardérů či dronů – to vše bez ohledu na mezinárodní právo a bez pocitu lítosti za role, které při svých masových vraždách sehráli. Jako Chris Kyle - každý z nich mluví hrdě a neukápne z něj krůpěj lítosti.Madlene Albrightové položil otázku : Slyšeli jsme, že půl milionů dětí v Iráku v důsledku americké činnosti zemřelo. Což je víc dětí, než jich zemřelo v Hirošimě. Stojí americký zájem i za takto vysokou cenu? A Albrightová odpověděla: My si myslíme, že to za tu cenu stojí!

   Smazat
  8. An.13:27Ano,Vaše údaje souhlasí s mými.Pokud k tomu ovšem přidáme vyjádření Obamy,rozum mi říká že Majdan přišel dřív než za 20 let-mýlím se?

   Smazat
  9. USA připravovaly další oranžovou revoluci k termínu regulérních prezidentských voleb (stejně jako v r. 2004 chtěly odstavit Janukovyče, protože měly snaživější adepty). Bohužel násilné střety v ulicích donutily USA spustit nedopřipravenou akci o mnoho měsíců dříve, než-li měly původně v plánu. Pak by těch 20 let opravdu sedělo. Holt, plán je plán !

   Smazat
  10. Skutečně máte človeče tak zatemnělé mozek?Američanům jde Sibiř a proto chtějí Evropu vehnat do války s Ruskem.Ukrajina je jen záminka.Minská dohoda bude k ničemu protože náckové za peníze podřežou krk vlastní mámě.

   Smazat
 2. Ze slova "soudruh" se mi zvedá žaludek.Tato bolševická chátra přitáhla ne z Východu,ale ze Západu.Nejen že v Rusku svrhla cara,ale dnes "bolševičtí pohrobci" ovládají skoro celý svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celý svět se dnes snaží ovládat za každou cenu americké elity = židovské elity. V Evropě zase platilo, vzhledem k dlouhodobému útisku minimálně v první polovině 20. století, rovnítko židovské elity = bolševické elity. Ty dokonce financovaly činnost Lenina a také nikoliv náhodou bylo v první sovětské vládě snad 22 (z celkového počtu 24) komisařů židvské národnosti (včetně Dzeržinského a Trockého !). Asi je výhodné jít s dobou a být vždy za každou cenu u kormidla. Právě proto jsou z toho dneska obyčejní Ukrajinci totálně nepříčetní, že je zase řídí jenom ukrajinská židovská lobby (Porošenko-Waltzman, Jaceňjuk, Avakov, Kolomojskij atd.), která se dokonce spojila i s banderovci (úhlavními nepřáteli Židů za války) a žene je do bratrovražedné války. To je ta ironie dnešní doby ! A to oslovení, které tak teatrálně vypichuje, to je marginálie nejvyššího řádu, protože ta bolševická chátra, jak píšete, přitáhla do Ruska právě ze západu.

   Smazat
  2. Trochu ironická poznámka: právě mně asi došlo, proč je dnes krize jenom na západě (přesněji v euro-atlantickém prostoru) ! Sám Klaus přece nedávno řekl, že toto není celosvětová krize. Asii si řídí sami Asiaté, protože tam ani nemají spoluobčany židovské národnosti.

   Smazat
  3. Několikasetletý kardinální problém židovstva je v tom, že židovské elity se vždy jaksi rozcházejí s potřebami židovské "spodiny", tyto elity je klidně kdykoliv obětují a hodí přes palubu, jenom když na tom vydělají love. A elity se tradičně dokáží dohodnou na obchodu i s úhlavním nepřítelem (třeba s hitlerovci), prioritou je pro ně heslo "mamon nade vše! !

   Smazat
  4. Rodina amerického ministra zahraničí Kerryho je původem ze severní Moravy. Tamním rodákům ale nejde do hlavy, proč se k nim nechce hlásit, ani když mu píšou pozvání. Určitě to nebude původním rodinným příjmením Khon.

   Smazat
  5. Přitom termínu "soudruh" dodaly pejorativní obsah až ony bolševické kreatury vraždící a ponižující mnohdy lépe disponované spoluobčany. S Ruskem je nutno férově obchodovat a i jinak spolupracovat už jen proto, že vedení RF hledá cesty k dovré efektivnosti. Takže není soudruh jako soudruh...

   Smazat
 3. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Martin-Koller-k-Minsku-Je-to-komedie-jen-nas-chteji-uklidnit-Frau-Merkelova-na-lidi-kasle-mozna-i-neco-horsiho-361767

  OdpovědětSmazat
 4. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5525-americky-ministr-zahranici-kerry-rika-ze-je-pripraven-rusit-sankce-na-rusko

  OdpovědětSmazat
 5. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5525-americky-ministr-zahranici-kerry-rika-ze-je-pripraven-rusit-sankce-na-rusko

  OdpovědětSmazat
 6. Kvalitní zdroj informací o Rusku:

  https://www.facebook.com/HlasRuskacz

  OdpovědětSmazat
 7. Tak v ČT už zase vyhrabali pachatele z bývalého SSSR. Kdo by čekal, že už policie umí identifikovat Ukrajince, tak tu máte hlášení, že ještě po 25 letech ne. Pokud je to Rus, je to Rus, pokud je to Ukrajinec, je to občan bývalého SSSR. Jak může být někdo občan bývalé republiky? Asi můžeme čekat, že Rath bude označen jako pachatel z bývalé ČSSR.

  OdpovědětSmazat
 8. Článek z 13:34 je absolutne s p r á v n ý ...kdo má trochu znalosti,tak ví,že to tak je.
  O tom jestli usasrael stála ukrajina 5. 10. nebo 50 milard dolků pro juntaraubířinu je úplně nepodstatná námitka,na kterou reagovat je ztráta času...Tady jde o čin a ten byl proveden jako vždy známým rukopisem vraha...s možnou strašlivou konsekvencí pro nas všechny.To jestli je někda trochu chyba v počtech (já o tom pochybuju) neobstojí před tím,podívat se konečne na pravdu a to i dějinnou...
  I proto se snaží tyto nestvůry překrucovat historii..nakonec zase začnou pálit knihy,se zvěrstvy na živých uz dávno začali...
  jitka n.

  OdpovědětSmazat
 9. Spojené státy jsou největším světovým obchodníkem se zbraněmi. Podle některých odhadů vyrábějí tři čtvrtiny světové produkce zbraní. Spotřeba zbraní ve válkách je bytostním zájmem vojenskoprůmyslových komplexů. Z hlediska výrobců zbraní je každý důvod k válce dobrý důvod. Zisky vojenskoprůmyslových komplexů jsou podmíněny mařením lidských životů a ničením vytvořených hodnot ve válkách. Je čas tuto uvedenou skutečnost změnit. Jedna možná cesta realizace potřebné změny je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětSmazat
 10. Vůdce ukrajinského radikálního hnutí Pravý sektor Dmytro Jaroš prohlásil, že jeho uskupení neuznává minské dohody a bude ve vojenských akcích pokračovat.

  Napsal to na své stránce na Facebooku.

  „Pravý sektor si ponechává právo pokračovat v aktivních bojových akcích v souladu s vlastními operativními plány až do úplného osvobození ukrajinského území“, napsal Jaroš.

  Zdůraznil rovněž, že jakákoli dohoda s Ruskem je nemožná.
  Ve světě, Situace na Ukrajině, Pravý sektor, Konflikty
  Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2015_02_13/Jaros-prohlasil-ze-Pravy-sektor-bude-pokracovat-ve-vojenskych-akcich-1974/

  OdpovědětSmazat
 11. Proto na mně možna president Putin působil zvláštně,když sice s úsměvem ,ale přesto nějak pro něj netypicky,promluvil o podepsání dohody Minsk 2..podívejte se schválně na to video... on už tomusel vědět..možna i to je důvod ,proč z té podivně polovičaté ,(divné)"amnestie "pro vrahy a pro domobrance NE.. !!!nepřijde Vám tonějaky pochybený?? nebo jestli jsem tomu špatně rozumněla??
  jituš

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.