Reklama

sobota 14. února 2015

Dokument: Volební program strany SYRIZA

Dušan Grůň
14. 2. 2015 Outsidermédia
11. 2. dostala koaliční vláda Syrizy a Nezávislých Řeků důvěru řeckého parlamentu.
Následuje její volební program. 

 Bod 1. Audit verejného dlhu a preskúmanie výšky úrokových platieb: pozastavenie splátok, pokial sa nezastaví a neprestane zvyšovať nezamestnanosť.

Bod 2. Požadovat od EU zmenu úlohy ECB tak,aby ECB financovala štáty a programy štátnych investícií.

Bod 3. Zvýšiť dane z príjmu na 75% pre všetky príjmy nad 500 tisíc Euro.

Bod 4. Zmena volebného zákona na základe pomerného systému.

Bod 5. Zvýšenie dane veľkých firiem na európsky priemer.

Bod 6. Prijatie zákona o finančných transakciách a osobitná daň na luxusný tovar.

Bod 7. Zákaz špekulatívnych finančných nástrojov.

Bod 8. Zrušenie finančných výhod pre cirkev a lodiarsky priemysel.

Bod 9. Eliminácia tieňového bankového sektora a odlivu kapitálu do zahraničia.

Bod 10. Silná redukcia vojenských výdavkov.

Bod 11. Zvýšenie minimálnej mzdy na 750 eur mesačne.

Bod 12. Použitie vládnych budovy, bank a kostolov pre bezdomovcov.

Bod 13. Otvorenie stravovania vo verejných školách s raňajkami a obedom zadarmo pre deti.

Bod 14. Poskytovanie bezplatnej zdravotnej starostlivosti nezamestnaným, bezdomovcom a ľudom s nízkymi mzdami.

Bod 15. Dotácie až 30% na hypotekárne platby pre rodiny s nízkymi príjmami, ktorí nie sú schopný splácat splátky.

Bod 16. Zvýšenie dotácie pre nezamestnaných. Zvýšiť sociálnu ochranu neúplných rodín, seniorov, zdravotne postihnutých a rodín bez príjmu.

Bod 17. Zavedenie daňových úľav pre základné tovary.

Bod 18. Znárodnenie bánk.

Bod 19. Znárodnenie radu firiem v strategických odvetviach (železnice, letiská, telekomunikácie) pre rozvoj krajiny.

Bod 20. Rozvoj miestnych obnoviteľných zdrojov energie a ochrany životného prostredia.

Bod 21. Rovnaké platy pre mužov a ženy.

Bod 22. Obmedzenie neštandardných nájmov a výhod bez časového obmedzenia.

Bod 23. Posilnenie ochrany práce a ochrany miezd pracovníkov zamestnaných na čiastočný úväzok.

Bod 24. Obnovenie kolektívnej (pracovnej) zmluvy.

Bod 25. Posilnenie inšpekcie práce a požiadavky pre firmy pracujúcimi na štátnych zákazkách.

Bod 26. Ústavné reformy s cieľom zabezpečiť odluku cirkvi od štátu, rovnako ako ochranu práva na vzdelanie, zdravotnú starostlivosť.

Bod 27. Vyhlásenie referend o zmluvách a ďalších dohodách s EU.

Bod 28. Zrušenie neoprávnených výhod pre poslancov. Zrušenie poslaneckej imunity pre ministrov tak, aby to súdu umožnilo začať trestné konanie proti členom vlády.

Bod 29. Demilitarizácia pobrežnej stráže a špeciálnych síl. Zákaz nosenia strelnej zbrane policajtom pri demonštráciách. Zmena výuky pre policajtov tak aby kládli dôraz na sociálne otázky, ako je prisťahovalectvo, drogy a sociálne faktory

Bod 30. Záruka ľudských práv v prisťahovaleckých centrách a vo väzbe.

Bod 31. Podpora zlučovanie rodín imigrantov.

Bod 32. Dekriminalizácie používania drog v prospech boja proti obchodu s drogami. Zvýšené financovanie rehabilitačných centier.

Bod 33. Obmedzenie práva na odmietnutie prijatie návrhov zákonov.

Bod 34. Zvýšenie financovania zdravotnej starostlivosti na európsky priemer (EÚ – 6 % HDP, v Grécku – 3 %).

Bod 35. Eliminácia platieb občanov v prospech národných zdravotníckych služieb.

Bod 36. Znárodnenie súkromných nemocníc. Odstránenie účasti súkromného sektora v národnom systéme zdravotnej starostlivosti.

Bod 37: Stiahnutie gréckych vojakov z Afghanistanu a na Balkáne. Mimo krajiny nesmú byť grécki vojaci.

Bod 38. Zrušenie vojenskej spolupráce s Izraelom. Podpora vytvorenia palestínskeho štátu v hraniciach z roku 1967

Bod 39. Rokovania o stabilizácii vzťahov s Tureckom.

Bod 40. Zrušenie všetkých zahraničných vojenských základní v Grécku a vystúpenie krajiny z NATO.

37 komentářů :

 1. Aneb, jak žrát zadarmo na cizí účet.

  http://zahranicni.ihned.cz/c1-63534160-smazat-pujcku-26-miliard-eur-nepripada-v-uvahu-vzkazali-spanele-rekum

  Doufám, že Merkelová neustoupí těm líným parazitům ani o milimetr. Jak se ukazuje, jen ona má v Evropě nějakou váhu.

  Předpokládám, že nějak podobně by vypadal i program Nové republiky....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Líným parazitům to jako bankéřům, spekulantům a jiným přicmrndávačům zahnívajícího kapitalismu? :)

   Smazat
  2. Ne, důchodcům od 55 let, zcela zbytečné armádě úředníků a státních zaměstnanců atd atd atd.

   Chápeš, že i kdyby se dluhy Řecka vynulovaly tak Řecko prostě není schopno začít znova s vyrovnaným rozpočtem? Za to nějací bankéři nemohou ani při nejbujnější fantazii...

   Smazat
  3. 17:11
   Když už tak dobře víte, že "Řekové" jsou paraziti, nezapomeňte na armádu, církev a loďaře. Ti mají na současném zadlužení země lví podíl. Podívejte se například na zbrojní výdaje předchozích řeckých vlád za posledních 40-50 let.

   Smazat
 2. Ale samozřejmě, že za to bankéři mohou. Normálně nepůjčí nikomu, o kom ví, že to nikdy nemůže splatit. Dávat úvěry na nákup tanků a jiných nepotřebných hovadin z produkce nikoliv Řecka, je prostě spekulace a hovadina. Tak ať si to odepíší. Jestli měl někdo zálusk na zbytky státního majetku, tak mu evidentně Syriza nic nedá. A k těm důchodcům nad 55 ( a vyhozeným úředníkům). To se jako mají jít pást, když práci nemají o hodně mladší? Nadávat někomu do líných parazitů může jenom fanatický ubožák. Vždyť i tady u nás je spousta lidí, co pracovat chtějí a potřebují, tak proč pro ně práce není? Program Nové republiky, až bude hotov, předpokládám, bude nabízet i řešení na tento problém. Já tvrdím, nikoliv poprvé, že jednou z cest je návrat k národohospodářskému plánování, a z toho vyplývající cestě k maximální soběstačnosti. Ostatně ti nejlepší podnikatelé (neplést si s burzovními spekulanty) by bez plánování nikdy nebyli úspěšní. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale oni to mohou splatit, jen kdyby chtěli. Mají dluh 170% HDP, tj jako by měl člověk s přijmem 25.000 Kč hypotéku nebo dluh v hodnotě 500.000 Nic neřešitelného, naprosto běžná věc.

   Pást se jít nikdo nemusí, ale rozhodně nemůžou čekat že jim vymoženosti bude platit někdo jiný, kdo má sám problémy jako třeba ti Španělé z odkazu.

   V dnešním dynamickém světě se nic moc plánovat nedá, byrokratický moloch nemá žádnou šanci na nic pohotově reagovat. Co navrhujete je jen cesta ke stagnaci a úpadku. Vláda má uvolnit lidem ruce od zbytečných překážek aby se sami starali, zakládali firmy, zaměstnávali, inovovali, vynalézali....

   Smazat
  2. To tu píšete (to Anonym 18.19) pěkné blbosti, kterými nás Kraďouskové, Klausové a další podobní 'ekonomičtí géniové' a 'nejlepší ministři financí' krmí 25 let. A výsledek? Za dvacet pět let volnosti a podnikatelské cochcárny jsme rozkradená zem prolezlá korupcí, montovna s velkou nezaměstnaností, katastrofálně nízkými platy i penzemi, a bez perspektivy, že bychom se v panujícím systému z toho vůbec kdy dostali.

   Smazat
  3. 20:07

   No to je ale pouze váš zcestný pohled. A speciálně od vás, člověka který se chlubí, že si v devadesátkách vydělal na několik bytů a vilu v Praze, tzn desítky milionů, poněkud překvapivý. Důvěryhodné vaše řeči tedy vůbec nejsou, zajímalo by mne co jimi opravdu sledujete.
   =====================
   Dvořáku, smazání je ta nejlepší odpověď, žádnou jinou jsem ani nečekal. Jste důvěrychodný jak... nenapadá mě nic tak málo důvěryhodného.

   Smazat
  4. To, že si někdo dokázal poctivě vydělat dost peněz neznamená, že se z něj musí stát automaticky prolhaný a cynický lump. Naopak, má jistou nezávislost, a může si říkat co si myslí. Pan Dvořák navíc umožnil ,se svými kolegy, že se na této diskusi mohou spojit lidé podobného uvažování a názorů. Věcně má pravdu. Vy jste se zmohl jedině na to, že jeho pohled je scestný. Jenom nepíšete v čem. Když už navrhujete vládě, aby uvolnila ruce od zbytečných překážek, tak alespoň uveďte od jakých. Firmu si může založit kdokoliv a kdykoliv. Akorát není za co, a na co. Nehledě na to, že ruce uvolňovaly podnikatelům 25 let všechny vlády, pravicové zvláště. Výmluvy na nařízení EU,možná někdy i oprávněné, jsou posvěceny každými volbami, lhostejno kdo vyhrál. Tak si to vaše PŠM (politické školení mužstva - pro ty mladší) , tentokrát ryze a neochvějně pravicové, strčte za klobouk. Tzv. trh bez přívlastků nevyřešil za čtvrt století vůbec nic. Jen, zatím, není lidem ještě tak špatně, aby nemohlo být hůř. Řecko, Portugalsko či Španělsko, se svou cestou v rámci EU už dostalo do prdele. My, s naší proslulou "invencí", jsme zcela evidentně našli zkratku. Jen to mnozí (jako vy) si to pořád ještě nechtějí připustit. S takovými debata ztrácí jakýkoliv smysl. J.B.

   Smazat
  5. 21:13

   Vážený, měli jste už šanci celých 40 let předvést co umíte. Zmohli jste se akorát na ukradení živností, statků, činžáků, továren, všeho.. . Dále jste se zmohli na obtažení hranic ostnatým drátem, na politické procesy, popravy, zavírání ideových odpůrců, mstění se na rodinných příslušnících emigrantů...
   Co se týče hospodářství, v roce 89 jsme za svobodným západem ve většině oblastí zaostávali cca o 20 let.

   To všechno bylo možné jen proto, že jste měli sovětské tanky za zády. Po krachu SSSR se vám ta vaše potěmkinova vesnice sesypala jak domeček z karet, soudruzi byli rádi že od toho zpackaného díla se kterým si už nevěděli rady mohou utéci bez trestu a ještě si nakrást.
   A vy si dovolíte dnes něco řečnit o tom jak se co má správně dělat a řídit? Nemáte ani zbytek soudnosti? Druhou šanci zavést nás zase do svrabu a neštovic už nedostanete.

   Smazat
  6. No vida, stejné ideologické žvásty, akorát v opačném gardu, uplně stejně nenávistné, jestli ne více, jako ti před tím. Dokonce to evokuje podezření, jestli jste nebyl nakonec jedním z nich, z těch zaťatých. 25 let jste tu měli možnost a čas předvést své schopnosti vy. Předvedli jste. Zničili jste na co jste sáhli a rozprodali i nos mezi očima. 25 let se vymlouváte na bývalý režim pokaždé, když vás nachytají při lžích a lumpárnách. Tak tu nezkoušejte kázat morálku. Už vám na to nikdo neskočí. J.B.

   Smazat
  7. 22:03

   Ano, já jsem předvedl své schopnosti a jsem spokojen. I vy jste měl naprostou svobodu a volnost předvést vaše schopnostin, nikdo vám v ničem nebránil. Že jste ničeho nedosáhl, nic nevytvořil, nic nevybudoval, nic jste se nenaučil, nikde jste nebyl, nesplnil jste si žádný sen, tak z toho, milej pane, obviňujte jen sám sebe a nesvalujte alibisticky vinu na jiné.
   Naše země se od roku 89 stává postupně moderní evropskou zemí, staví se, opravuje se, modernizuje se, všeho je dostatek. Vy se i s vaším škarohlídstvím třeba poserte....

   Smazat
  8. Jistě, schopnosti Rittigů, Janoušků, Bakalů, a jiné verbeže. Také jsou spokojení s tím co dosáhli, Vás tipuji na stejnou sortu. Já jsem spokojen, že mám dost na to, bych si mohl říkat a psát co chci. A nemusel hrbit hřbet před zloději a zmetky, kteří ničí tuto zem. A protože můžu, tak se peru s hajzlíky, kterým už koudel hoří u zadku, a na které jednou dojde, Například až se podaří prosadit zákon o prokázání původu majetku a příjmu. Teprve potom vypukne ta správná legrace. Ledaže by takoví fanatici jako vy nezkusili prosadit politickou policii a zavírání oponentů. Ani bych se nedivil. Podle vašeho uvažování by vám to nebylo zase tak proti srsti. J.B.

   Smazat
 3. Řecký MINISTR FINANCÍ Yanis Varoufakis - GLOBÁLNÍ MINOTAURUS - http://www.advojka.cz/archiv/2013/16/v-labyrintu-krize

  OdpovědětSmazat
 4. Já neznám nikoho, kdo by chtěl pracovat a nemohl sehnat práci. Ale znám spoustu těch, kterým se pracovat nechce. A spoustu těch, který pobírají podporu a pracují na černo.
  Řekové jsou líný kůže, který se desítky let měly líp než my, i když nic nedělali, a stejně si nenašetřili ani pětník.
  Uznávám, že v tom podnebí se blbě šetří. Tam si to říká o párty každej den, obzvlášť když druhý den nemusíte do práce, ale velká výplata stejně přijde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a to pravil soudruh Ohava, nebo to papouškuje nějaký primitiv ?

   Smazat
  2. No, žádnej krasave nejsem, to je pravda. Jak to víš?
   Opačný názor následuje urážka. Prostě klasika. Znáš někoho, kdo chce dělat a nemůže najít práci? Měl bys být přesnější - může najít práci, ale z nějakého důvodu se mu nelíbí. Když už chceš urážet, pardon ty tomu říkáš diskutovat, tak buď akurátnější.

   Smazat
  3. Diskutovat lze o čemkoliv, nikoliv tímto způsobem :)

   Smazat
  4. Jak se do lesa, tak se ozývá

   Smazat
  5. Já takhle v klidu můžu diskutovat. Psaní a čtení mi nedělá problém.

   Smazat
 5. Varoufakis - Globalni Minotaurus - http://uloz.to/xY9ZjcjS/varoufakis-globalni-minotaurus-1-kap-pdf

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Řecko bude mít s tímto člověkem jako ministrem financí velkou devizu.

   Smazat
 6. Ilona Švihlíková - Řecká lež - https://www.youtube.com/watch?v=PptAlRHvLsw

  OdpovědětSmazat
 7. Znárodňování, zvyšování daní, rozdávání peněz chudákům - to bych vymyslel i já, kdybych měl žaludek na takové lži. Dostat se k válu za jakoukoliv cenu, pak se uvidí. Předpokládám, že takový program se už ve vašem hnutí taky rýsuje.

  OdpovědětSmazat
 8. Petr Jihlava.
  Volební program Syrizy je jedna věc a jeho naplnění v praxi je druhá věc.
  Já samozřejmě členům Syrizy přeji,aby z volebního programu pro obyčejné Řeky a pracující dokázali co nejvíce prosadit a uskutečnit.
  Mýty o líných Řecích,které propagandisticky šíří některá pravicová média a komentátoři nejsou samozřejmě pravdivá.Řekové patří vedle Čechů k těm, kdo tráví v práci nejvíc hodin ze zemí Evropské unie, pokud tedy luxus práce mají.
  Nová republika si dala nelehký cíl.Já ji a řecké Syrize držím pěsti.

  OdpovědětSmazat
 9. Trávit spoustu hodin v práci a něco dělat/tvořit (říká se tomu efektivita) jsou dvě zcela různé věci. Já umím strávit v práci spoustu hodin nicneděláním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petr Jihlava.

   Vaši zahálku v pracovní době si většina zaměstnanců a pracujících v tvrdém konkurenčním boji nemůže dovolit(Finanční postih na mzdě,hrozba výpověďi atp)Neposuzujte věci pouze subjektivně.Vaše privilégia v práci si každý dovolit nemůže.
   To stejně platí i v případě Řecka.

   Smazat
 10. Sobota večer...pročpak se nešli bavit ti, co se tolik za týden nadřeli ? Že je baví to zvracení své vlastní flustrace? Úchylka ? Když nic, alespoň se snažit někoho ponížit, urazit, naštvat ? Předvést denně světu vlastní stupiditu v chorobné víře, že jsem inteligentní nadčlověk ? Nebo že by nestihli splnit plán týdenních zvratků a nedostali na zábavu svůj mrzký peníz ?

  OdpovědětSmazat
 11. Jo - už vim. Zmizel můj příspěvek, kde jsem psal, aby tady ti diskuzní borci se zajištěnými důchody přestali nadávat Řekům a starali se o sebe. Myšleno o naši zem. Napsal jsem, že by byli užitečnější než dřepět a nadávat, kdyby šli třeba ven uklízet odpadky nebo sbírat psí hovna. Napsal jsem -což je statisticky dokázáno - že v ČR je nejvíc psů na počet obyvatel, což je evropská rarita,napsal jsem, že každé větší český město je komplet posraný od psů, a česká populace z 80 % zamořena chlamydiemi, jestli v redakci sedí lékař, tak to moc dobře ví. Ale to tady nikoho netankuje,naše český problémy, řeší se řecký, ukrajinský, ruský, americký - k čemu nám to bude dobrý? Co se v ČR tím změní? Lepší by bylo, kdyby se lidem sebrali důchody - to by okamžitě diskuze nikde nebyly, protože by diskuzní smečka musela někam do práce. A pak byste čučeli jak snadno se dnes hledá práce - za těch dvacet let co dřepíte v důchodu už víte prd, tak nikoho nepomlouvejte a Řeky nechte na pokoji.Anebo jim závidíte, kdyby se uvedenej program skutečně naplnil? No, co dělat, vybrali jste si EU a USA a protektorátní poměry, a zadluženost, tak holt se nedá nic dělat. Doufám že tenhle příspěvek nějakej psymil nenechá zase zmizet. Je snad horší než ty hnusný nadávky a urážky, které jsou obsahem každý diskuze?

  OdpovědětSmazat
 12. Proč si myslíte, že tu diskutují důchodci? Proč si myslíte, že se tu neřeší i česká témata? Proč chcete lidem brát důchody? Ti, co tady trousí neoliberální mantru v důchodu určitě nejsou.

  OdpovědětSmazat
 13. Vy myslíte, že mladší generace a později narození mají nějakou motivaci dřepět v sobotu večer u kompu, lozit po publicistice a nadávat? To myslíte vážně? Když budete delší dobu číst diskuze napříč on-line spektrem pozorně, dospějete k názoru, že největší procento diskutujících lidí má kolem šedesátky, spíš sedmdesát, zkrátka lidi kteří nechodí do práce, a přitom jsou finančně zajištěni. Z těch, kteří nejvíc uráží a kape jim z huby modrá, je nejvíc majitelů činžáků a dalších restituentů. Ti si tak zvykli na parazitickej způsob života, že se třesou, že by o něj mohli zase přijít. Proto budou raděj pro fašizmus, válku, zabíjení - jen aby on nepřišel o zdroj příjmů. Až mu ho někdo rozbourá, bude čučet, ale to těmto lidem nedochází. Stáří znamená velkou duševní omezenost- rozhodně ale aktivní lidi, kteří mají spoustu jiný práce, doma jim brečí děti, nebo řeší problémy s puberťáky, nakupují, vaří, a hlavně -pracují - určitě neslintají píčoviny k článkům o ukrajině, válce, a pořád dokola stejný bla bla. Jak myslíte, že to české zemi pomůže, tyhle informace o válce někde tamhle, a tisíce diskuzí k tomu? Napište mi to. Jsem jedno veliký voko co uvidím. Dík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váš postřeh sdílím taky
   Většina diskuzních komentářů na všech diskuzních blocích bez rozdílu internetového serveru pochází od lidí v důchodovém věku.Mají pochopitelně nejvíce času a nejsou pod takovým existenčním tlakem jako spousta mladých rodin nebo pracujících věkově těsně před důchodem.Já osobně mám děti už dospělé a pracuji jako dělník na jednu směnu(PO-PÁ).Mám tím více času.Zkušenost např. z Jihlavy mám takovou,že pokud chce mladý člověk dnes slušně uživit svoji rodinu a není ,,podnikatel" nebo dobře placený stát.úřed.musí přijmout práci v automobilovém průmyslu na montážní lince.Pracovní doba je zde v nepřetržitém směném provozu a pracovní nasazení pro lidi nad 40 většinou už nemožné.Volný víkend je zde 1krát za měsíc.Po takovém časovém a pracovním vytížení pochopitelně není energie a čas se zajímat o společenském dění a účastnit se internetových debat.Svý by mohly taky říci i prodavčky v supermarketech u nadnárodních řetězců.

   Smazat
 14. ..pokud se vam tady diskuze nelibi,tak proc sem lezete blabolit nesmyslya urazet lidi,kteri na rozdil od vas cely zivot pracovali a prispivali predeslym generacim na duchody.tento prubezny system financovani duchodu nezavedl zadny komunista..jak je zvykem vaseho uboheho nalepkovani..jo a po nedeli si nezapomente vyzvednout honorar..

  OdpovědětSmazat
 15. Moc věcí v programu Syrizy obdivuji.
  Na příklad:
  Bod 36. Znárodnenie súkromných nemocníc. Odstránenie účasti súkromného sektora v národnom systéme zdravotnej starostlivosti.

  (Přestal jsem chodit, nohy mrtvé. 17 vyšetření které mi ochotně a důkladně provedli na řadě pracovišť a nemocnic. Co to stálo netuším, asi dost. Výsledek - vše nalezeno v pořádku, dál nechodím. Na žádost "tak mi alespoň poraďte nějaké vitamíny na podporu" - nic. Prý jen že to chce trpělivost.
  Tak jsem se do toho obul sám. Vitamíny + výživa + teplo. Teď nechodím ale běhám, skáču, jen slalom na lyžích bych si netroufal.
  No, to ještě nic nedokazuje. Ale těch zkušeností mám už povíc. A jsem si jistý. že "úroveň a intenzita" pouštění žilou rozpočtu pojišťoven by znárodněním zase podstatně klesla.
  Soukromý sektor - nic proti němu, ale samostatně. V národním systému nemá co dělat, vykrádá ho (dílo ODS), střet zájmů jako ... vepř domácí.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 16. Správně soudruhu seniore. Celý život jste dřeli, a nikde jste neplkali a nežvanili, tak ke konci života namísto abyste žili jen pro radost, žijete pro záporné emoce, které i kdyby nebyly všude kolem nás dnes a denně, budete vyhledávat na on-line serverech, abyste mohl nadávat a vřískat. Kdyby se tyto diskuze týkaly vašich poměrů, poměrů vašich sousedů, poměrů ve vaší obci, tak snad by byly pro seniory z jiných obcí užitečné, ale tohle plkání o bojích na Ukrajině, dnes a denně, a pořád dokola? Co z toho se týká vás? Vy umřete s válečným pokřikem v duši. A nikdo vám tady nenadává a neuráží váš, jen si senioři uspokojte své emocionální potřeby když vás to 24 hodiny denně tak bere.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je žádná Ukrajina ve skutečnosti nezajímá. Oni mají jen potřebu vyhraňovat se proti západu který, jak si vsugerovali, může za jejich neúspěšný nenaplněný život. Dnes k tomuto účelu dobře poslouží Ukrajina, zítra zase něco jiného.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.