Reklama

středa 18. února 2015

Doněcká republika: kyjevští vojáci v Debaltsevu skládají v masivních počtech zbraně

18. 2. 2015   Svobodné noviny
„V Debaltsevu se vojska ukrajinských ozbrojených sil masivně vzdávají a hromadně skládají zbraně,“ uvedl Maxim Lešenko. „Počet těchto lidí se odhaduje v řádu stovek,“ dodal.
V úterý 17. února mluvčí ministerstva obrany DLR Eduard Basurin řekl novinářům, že je v Debaltsevu obklíčeno asi 5000 ukrajinských vojáků. Basurin dodal, že orgány DLR mají v úmyslu předat tyto příslušníky armády jejich rodinám. Lešenko poznamenal, že do Debaltseva vyrazilo několik autobusů k evakuaci civilistů. Šéf DLR Alexander Zacharčenko sleduje evakuaci civilistů z Debaltseva i přes jeho zranění, dodal Lešenko. Doněck je připraven ubytovat 1500 civilistů z Debaltseva, uvedl Lešenko. Evakuace, původně plánovaná na úterý 17. února byla kvůli pokračujícím střetům odložena na středu.


9 komentářů :

 1. stále mi kdekoliv chybí článek, že i přes lži politiků, že zbraně na Ukrajinu nedodáváme, dnes čt a čro přiznaly, že s vědomím vlády zbraně na Ukrajinu posílány byly. Zřejmě dostaly povolení od SS a začne zásobování ve velkém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaorálek tvrdí, že ty zbraně jenom dobíhají. Tak holt musíme počkat, až doběhnou a pak začne platit nekompromisní embargo.

   Smazat
  2. Zde je článek že se tam naše zbraně dodávají.
   http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1785861_cesi-porusili-embargo.-na-ukrajinu-posielali-zbrane

   Smazat
 2. http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinski-vojaci-sa-vzdavaju-povstalcom-pri-debalceve-narodna-garda-im-striela-do-chrbta/554551

  OdpovědětSmazat
 3. Tak -shrnuto a podtrženo - komu tahle čuňárna prospěla,a kdo bude platit odškodné pozůstalým po obětech zabíjení? Snad ne Rusko - nebo i to se chystají hodit na Rusko, smečka odporná a prolhaná? Nepřekvapilo by mne to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ano, Jacehňup už chce válečné reparace po Rusku.
   Dej oslovi rozum, když chce seno...
   Jan

   Smazat
 4. Speciálních sil NATO utekl z kotle Debaltsevskogo
  18.února 2015 | Autor: Batyanya | No Comments »
  Americký vydání zveřejnil údaje o tom, jak jednotky NATO se podařilo uniknout ze Debalceve porazit kotel.
  Americký vydání «místopředsedy News» publikoval článek o tom, jak spetspodrezadelenie NATO -LED velitel jmenován Jackson se podařilo dostat se ven z kotle Debaltsevskogo několika hodin po vstupu v platnost formální příměří mezi hostitelem a strany v Kyjevě.

  Podle amerického velitele v noci ze soboty na neděli sedm nákladních automobilů s ukrajinských vojáků a cizích žoldáků přestěhoval z obklopen Debalceve . Z tohoto počtu, tak pět kamiony byli schopni se dostat ven z kotle a dostat se na ukrajinskou polohy.
  Jak je vidět z příběhu velitele žoldáků, let se uskutečnil na úsek silnice, nacházející se mezi osadami Artemivs'k a Debalceve . Tato cesta byla jediný závit spojovací obklopen bezpečnostních sil s "pevninu."
  Tato silnice na nějakou dobu provádí zásobování obklíčených vojáků s ustanoveními a střeliva. Ale ještě předtím, než vstoupí v platnost o příměří milicí vzal plnou kontrolu nad způsobem, takže zcela blokuje kotel.
  "Když jsme byli bychom tam zůstat navždy," - uvedl skutečnost, velitel amerického divize. Z cizích žoldáků do nemocnice v Artemovsk se nachází 50 km od Debalceve jen podařilo prolomit patnáct vojáků, včetně zraněných.
  Division Jackson byl opuštěný v oblasti Debalceve v srpnu 2015. Již v lednu, město se obrátil do plného hrnce, a devátý v milici února zcela zablokovala skupina ukrajinských vojáků.
  Podle lékařů Artemovska, to konvoj byl první, kdo se podařilo dostat se ven z města za posledních deset dní. Stojí za zmínku, že v průběhu summitu v Minsku Poroshenko řekl, že cesta k Debalceve je zdarma a je zde volně pohybovat vojáky a zásoby prováděné munici.
  Historie neděli průlom cizí žoldáci a prohlášení lékařů odhaluje lži Poroshenko . Stejně jako odhaluje lži Kyjeva hromadné kapitulace hladových a otrhaných vojáků Debalceve v tomto okamžiku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybych nevěděl o co jde, tak bych to z tohoto strojového překladu asi nepochopil.

   Smazat
 5. Tak už to fašisti v Debalcevu prošvihli. Už obviňují z porážky špatné velení. Myslím že chyba byla v překladu názvu města, překlad zněl asi Debilcevo a tak tam poslali adekvátní velení no a kde jsou debilové, tam nemůžou chybět UŠÁci a ostatní fašouni z Evropy. Teď to tam prý přejmenují na Debaklcevo. Jo jo, kdo chce kam až se ucho utrhne...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.