Reklama

sobota 14. února 2015

Dotazník pro Jaroslava Baštu - Ukrajina

14. 2. 2015       Czechfreepress
V Dotazníku pro Jaroslava Baštu na téma Ukrajina, lze nalézt řadu myšlenek, postřehů i konstatování člověka, který pracoval v diplomatických službách na Ukrajině i Rusku, pohyboval se na úrovni České vládní reprezentace v pozici ministra bez portfeje, pracoval v branně bezpečnostním výboru a byl předsedou komise pro kontrolu BIS.00:13 Co by pomohlo k ukončení bojů a zahájení politických jednání na Ukrajině?
02:25 Jak se dá vyvola jednání znepřátelených stran?
03:49 Co budou separatisté dělat se všemi zbraněmi?
05:40 Přistoupí na odzbrojení a odchod do civilu jednotky mimo pravidelnou Ukrajinskou armádu, například Azov a podobně?
07:51 Může vzniknout situace, kdy na Ukrajině budou existovat ozbrojené skupiny, které budou nezávislé na centrální vládě v Kijevu i na separatistech?
09:42 Kdo bude v budoucnu kontrolovat Ukrajinsko-Ruskou hranici?
11:35 Budou vyšetřeny válečné zločiny?
13:31 V rámci zvažované federalizace Ukrajiny mají povstalci získat rozsáhlou autonomii.
17:44 Je OBSE schopná zajistit dodržování dohod z Minska?
18:47 V čem je podstata problému mise OBSE?
19:41 Kdo by mě OBSE na Ukrajině nahradit?
20:14 Jaká je motivace válčících stran a co jejich motivem nebo cílem?
21:47 Jedná se o vyhlazovací operaci Kijeva vůči separatistům?
24:10 Jak jsou válčící strany vyzbrojené a zda mají podporu ze zahraničí?
27:04 Porovnání úrovně vojenské techniky a výzbroje bojujících stran.
28:14 Střílí Ruská armáda na kijevské vojenské jednotky z území Ruska?
33:11 Konflikt ve Vietnamu se naplno rozhořel v souvislosti s dodávkami zbraní z USA.
34:36 Kolika lidí na východě Ukrajiny se týkají bojové operace a kolik lidí z povstaleckých oblastí již uprchlo?
38:14 Jsou válečné operace řízené ukrajinci nebo se na nich podílí vojenští profesionálové ze zahraničí?
45:25 Co je v rámci Ukrajiny cílem USA?
46:35 Důvodem pro angažování USA na Ukrajině jsou ekonomické faktory.
49:07 Co je v rámci Ukrajiny cílem Ruska?

Jaroslav Bašta se vyjádřuje k několika otázkám týkajících se tak zvaných mírových dohod v Minsku, kde proběhlo poslední jednání v únoru 2015 za účasti zástupců Ukrajiny, povstalců z Donbasu a Luhanska, Ruska a EU s tím, že se zástupci USA Petro Porošenko asi vše telefonicky konzultoval.
Již během natáčení se objevila řada aktuálních zpráv oznamujících co vše se na jednání v Minsku nelíbilo Petro Porošenkovi a lidem, jako je lídr Pravého sektoru Dmytro Jaroš. Na straně druhé dali najevo své výhrady a doplňující podmínky i povstalci. Zdá se tedy, že mír asi nebude, zbraně neutichnou a nezbývá než se ptát proč.
3 komentáře :

  1. Stojí za čas a trpělivost.

    OdpovědětSmazat
  2. Ukrajinští fašisté musí být poraženi v boji,nebo pochytáni do jednoho a souzeni spravedlivým soudem...Jinak se této protilidské verbeže nejde zbavit.Tento soud nemůže být jinde,než v zemi,která již jednou fašizmus porazila,tou zemí je Rusko,jak jistě každý pochopil...Nemůže je soudit žádná ze zemí EU,protože jim ještě teď pořád fandí pod hlavičkou krachující hegemonie...Už ať neřád zdechne,sakra!!!

    OdpovědětSmazat
  3. Ukrajinští fašisté musí být poraženi v boji,nebo pochytáni do jednoho a souzeni spravedlivým soudem...Jinak se této protilidské verbeže nejde zbavit.Tento soud nemůže být jinde,než v zemi,která již jednou fašizmus porazila,tou zemí je Rusko,jak jistě každý pochopil...Nemůže je soudit žádná ze zemí EU,protože jim ještě teď pořád fandí pod hlavičkou krachující hegemonie...Už ať neřád zdechne,sakra!!!

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.