Reklama

sobota 14. února 2015

Dvě novinářské hvězdy, dva osudy

14. 2. 2015     e-Republika
  
Brian Williams byl hlavním redaktorem "NBC Nightly News" a lhal, jako když tiskne. Nyní byl z televize suspendován bez nároku na mzdu po dobu 6 měsíců. Začněme tím kladným jménem, viz klíčové slovo "Jon Stewart". Tento nejznámější komentátor cyklu "Daily Show" oznámil, končí téměř denní hostování v tomto satirickém a publicistickém pořadu. Liberál a občanský aktivista Stewart přebral tento pořad po Craigovi Kilbornovi v roce 1999. Jeho ironické "fake news" mají mnohem větší procento důvěry než zavedené novinářské stanice.

Celkem 15 let diváci sledovali jeho nemilosrdnou kritiku americké politiky, ovšem s klasickými klišé: zlí Rusové, dobří Izraelci a zbytek světa podle amerického mustru. V každém případě patřila Stewartova show mezi to nejlepší, co mohla světu americká média nabídnout. Smutná bude jistě CNN a Fox News. Tento politický satirik a komik se stal v posledních letech nemilosrdným kritikem všech ideologických lží a mediálních nesmyslů, které produkují tyto kanály placené jedním procentem pro oblbování zbylých 99 procent americké a světové populace. Program Daily Show bude mít problémy, protože další velká hvězda tohoto u nás neznámého typu politické satiry, Stephen Colbert, před nedávnem odešel dělat komentátora do jiné prestižní Late Show na CBS.
W: Tak to jsem vyřízený, že? O: Vůbec ne. Kdybych nelhal, nic bych neudělal.

Obrázek ukazuje jinou hvězdu jménem Brian Williams. Byl hlavním redaktorem televize NBC pro zpravodajský kanál "Nightly News" a lhal, jako když tiskne. Nyní byl z televize suspendován bez nároku na mzdu po dobu 6 měsíců. Jeho problém byl, že nelhal jako Bushova či Obamova vláda, ale o své vlastní újmě a pro vlastní zisk. Přidali jsme Stewartovo video v Daily show, kde vysvětluje Williamsovo lhaní o válce v Iráku jako syndrom americké žurnalistiky posledních let.

Nyní se ukazuje, že Williams lhal asi o všem důležitém: o válce v Iráku 2003, o hurikánu Katrina v New Orleansu 2005, o válce v Jižním Libanonu mezi Hizballáhem a Izraelem v roce 2006. Doufejme, že podobný formát nebude US-médiím chybět dlouho a že se Williams na vedoucí zpravodajskou funkci brzy vrátí. Někoho tak schopného, prorežimního, výkonného a prolhaného by musela zdejší a světová média dlouho hledat.

- - -


Související články:
     
     

1 komentář :

  1. http://orgo-net.blogspot.cz/2015/02/obama-se-boji-prozrazeni-911-ruskymi.html
    Zde je důvod zdiskreditování Briana Williamse.

    OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.